Dopink

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Dopink

Příspěvekod Allien » čtv 09. srp, 2012 16:32

Zkoušeli jste někdy dopovat? Bylo to v přípravě na souboj nebo jste nechali látku účinkovat přímo při souboji?

Kolika kontrolama jste už prošli? Měli jste někdy potíže s léky, které jste před dopinkovou kontrolou užívali?

Většina lidí odpoví, že ne. Ale přesto - koho to už někdy napadlo?
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

 

Re: Dopink

Příspěvekod NOKT » čtv 09. srp, 2012 16:36

Allien píše:Zkoušeli jste někdy dopovat? Bylo to v přípravě na souboj nebo jste nechali látku účinkovat přímo při souboji?

Kolika kontrolama jste už prošli? Měli jste někdy potíže s léky, které jste před dopinkovou kontrolou užívali?

Většina lidí odpoví, že ne. Ale přesto - koho to už někdy napadlo?


Scvrklé koule? Ne děkuji :wink:
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Dopink

Příspěvekod NOKT » čtv 09. srp, 2012 16:37

* double post, sorry *
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Dalt » čtv 09. srp, 2012 19:00

tzv "dopink" pouzivam casto v stolnim tenise - vzdy to prinasi cenne body! :D

pri boxu a priprave na ligu byl pro naseho staryho trenera nejvetsim odvazem v oblasti "dopingu" sumivy vitamin C :lol:
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod luen » čtv 09. srp, 2012 22:21

Co je na dopingu spatneho?

Dat si, Redbull, iontak, silnej caj ... ruzne stimulovat a formovat vasi vykonnost (tim nemyslim jen lekce nejakeho bu/bs) ... v ramci "bojoveho tuningu" je bezne, ze clovek zmeni stravovaci navyky ... dokonce clovek zmeni svuj zivotni styl, postoje, nazory ...
Vysoka pravdepodobnost, ze si vytvorite zavislost!
Tohle vse je vlastne doping.
Muj deda byl jako starej zapasnik naucenej na stamprle pred ...

Jinak sama rehole ... kdyz chce mit clovek vysledky, hmatatelne vysledky, tak se do toho musi "oprit".

Tohle tema je myslim zalezitost nasi vlastni kompetence, pokud jsme pricetni ...

Konecne neni to zalezitost jen bs. Doping se v bu umeni uzival od nepameti. Nemusim pripominat, ze ruzne bylinne a jine vyzivove doplnky + jine figle, jako psychickej stimul ... jsou jeste dnes soucasti ruznych sytemu/stylu a je to regulerni soucast pripravy bojovnika.

Da rozum ... zrat 2x tydne a to bidne z nikoho predatora neudela, co ...???

Vzdycky se dobre bavim, kdyz tohle tema resi particka fundovanejch, vyzablej chcipaku, co zerou jen bionatural sojovej salam s prichuti hoveziho steaku :lol: :wink:
... nic proti dietarum a dietarkam. Dietari vsech zemi, spojte se! :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod will » pát 10. srp, 2012 9:36

No, tak redbull, atd., bych nepovažoval za doping v tom slova smyslu jakým ho asi myslí tazatel, to mu jde asi o anabolické steroidy, atd. Co se týče těch bylinek, atd., to je pravda, znali to už staří řekové za dob prvních olympiád, kdy dokonce znali bylinný doping pro koně, ale když se na to přišlo, tak hlava dolů, a to celé rodině, takže se to moc nepoužívalo :lol: .
Co se týče anabolik, atd., tak toto je podle mě záležitost vrcholového sportu, kdy se berou pod přísným lékařským dohledem, takže laikovi to těžce nedoporučuji a vůbec nedoporučuji kupovat anabolika pokoutně, protože se většinou jedná o anabolika z ruska pochybné výroby a účinků, při užívání anabolik obecně hrozí poškození zdraví. Měl jsem za život možnost se dostat k čistým dá se říci anabolikům, ale vždy jsem to odmítl, protože jsem byl nohama na zemi, jak říkám podle mě to má význam pouze pro vrcholové sportovce, a to ještě s náležitým lékařským dohledem. V jiných případech to je podle mě už fanatizmus. Stačí se podívat na některé naše sportovce z 80 let., do těch sypali anabolika horem dolem a z těch lidí jsou dnes pokud ještě žijí živoucí mrtvoly, kdy jim nefunguje na některých končetinách svalový aparát, a aby jim končetiny neplandali jak zombíkům, tak musí být různě spásaný řemenama, no potěž pánbůch, a kde se dneska dovolají nikde, to je lepší bejt snad mrtvej. Jinak co se týče dalších volně prodejných doplňků např. kreatinu a jeho různým kombinacím, tak toho bych se nebál, když to bude brát člověk rozumně, tak poškození zdraví nehrozí. Ale i k těmto doplňkům bych se obracel až po nějaké době tréninku aspoň 2 roky, kdy už člověk částečně zjistí jak mu tělo funguje a může naplno využít účinku těchto látek. V období 15 až 18 let to vůbec nedoporučuju to rostou svaly úplně přirozeně bez nějakých doplňků. Jinak různé proteiny, gainery, a bcca, tak to je standart, toho se člověk nemusí bát vůbec, samozřejmě musí se to brát jako doplněk nikoliv jako hlavní jídlo, takže pořádný biftek bude ten nejlepší doping :lol: a ten protejiňák atd., jenom jako třešnička na dortu :wink: . Jinak jsem přesvědčen, že pro hobíka, tzn, že cvičí pouze pro zábavu ne kvůli sotěžím atd., tak stačí pouze kvalitní a vyvážená strava, bez proteinů, atd. Něco jiného je, ale když už se cvičí třeba dvojfázově, ale to už by bylo na jiné téma.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod zipule » pát 10. srp, 2012 9:53

Co říkáte na tyhle bylinky?
http://www.lekarna.cz/king-kong-30ml/
fungují? placebo? zdravé? nezdravé? bezpečné? nebezpečné?
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod zipule » pát 10. srp, 2012 10:12

double
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod will » pát 10. srp, 2012 10:14

zipule píše:Co říkáte na tyhle bylinky?
http://www.lekarna.cz/king-kong-30ml/
fungují? placebo? zdravé? nezdravé? bezpečné? nebezpečné?


Podle mě těžká kravina, to funguje snad na všechno, člověk, který tomu rozumí, tak to musí hned poznat. Samozřejmě je to pouze můj názor. Hele naši předci nebyli pitomci pohybuj se na ose máslo, mlíko, vejce, maso, a budeš na tom dobře a s nějakým odvápěním kostí mít problém nebudeš nebo na co všechno to ještě je :lol: . Já těmhle multi přípravkům nevěřím ani za nic, když tak přípravek, který řeší konkrétní problém. Jinak z bylinek česnek a cibule :wink: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod levakbob » pát 10. srp, 2012 11:14

Vzhledem k tomu, že se to musí asi 21x protřepat před použitím, považoval bych to spíš za svého druhu placebo, určitě bych od toho nečekal zázrak. Pokud budeš brát jen to, tak se ničeho z toho, co je tam popsáno, nedočkáš, pokud naopak budeš jíst zdravě a pestře, budeš cvičit a celkově zdravě žít a k tomu budeš používat tohle, pak bude efekt výrazný :-)
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

 

Příspěvekod zipule » pát 10. srp, 2012 11:48

Jasně, chápu že strava je numero uno, tu mám pořešenou, našel jsem si co mi vyhovuje, vím co mi nedělá dobře...
Jen docela hovím bylinkám a tohle mi nedávno někdo doporučoval, tak jsem zvědavej. Jinak s bylinnýma kapkama na různý pročištění apod. už osobní zkušenost mám a byl jsem tehdy celkem mile překvapenej.

Když už jsme i u té výživy.
178/75, chtěl bych ještě nějaký kilčo nabrat. Trénuju 3x týdně na gymu (sebeobrana, box, kickbox, grapling,..) + doma skoro každej den (kolo, běh, TRX, hrazda, vlastní váha,...). Nesoutěžím, dělám to jen pro sebe, takže neřeším žádné váhovky. Doporučili byste nějaký gainer, protein, creatin, nebo něco? Nebo zůstat jen u potravin? Někdo říká tak jinej tak, od nás nesype málokdo, tak se ptám...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod hellas » pát 10. srp, 2012 11:48

Za mladéch let sem si vyzkóšel jednu kůru Primobolanu a jako jo 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod pm » pát 10. srp, 2012 12:02

zipule píše:Když už jsme i u té výživy.
178/75, chtěl bych ještě nějaký kilčo nabrat. Trénuju 3x týdně na gymu (sebeobrana, box, kickbox, grapling,..) + doma skoro každej den (kolo, běh, TRX, hrazda, vlastní váha,...). Nesoutěžím, dělám to jen pro sebe, takže neřeším žádné váhovky. Doporučili byste nějaký gainer, protein, creatin, nebo něco? Nebo zůstat jen u potravin? Někdo říká tak jinej tak, od nás nesype málokdo, tak se ptám...


sedis-li jednim zadkem na nekolika zidlich, tezko naberes. jen gainer/protein/kreatin/vyziva to nevyresi.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod zipule » pát 10. srp, 2012 12:43

pm píše:
zipule píše:Když už jsme i u té výživy.
178/75, chtěl bych ještě nějaký kilčo nabrat. Trénuju 3x týdně na gymu (sebeobrana, box, kickbox, grapling,..) + doma skoro každej den (kolo, běh, TRX, hrazda, vlastní váha,...). Nesoutěžím, dělám to jen pro sebe, takže neřeším žádné váhovky. Doporučili byste nějaký gainer, protein, creatin, nebo něco? Nebo zůstat jen u potravin? Někdo říká tak jinej tak, od nás nesype málokdo, tak se ptám...


sedis-li jednim zadkem na nekolika zidlich, tezko naberes. jen gainer/protein/kreatin/vyziva to nevyresi.


Vim ze se PM nerad rozepisujes, ale tohle uz je skoro koan :D
Mohl bys mi prosim jeste nejakej radek konstruktivni rady/kritiky venovat?
Byl bych vdecnej.
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod pm » pát 10. srp, 2012 13:01

:-)

ihmo je toho moc, treba osekat. navrhuju treba:

- cvicit dal sebeobranu/kickbox, grappling (i kdyz bych ubral na 2x tydne)
- ubrat beh, kolo a dalsi cardio (docasne)
- pridat silovy trenink 3x tydne podle nejakeho overenho programu na hypertrofii - idealne tezke cviky se zelezem (treba 3 powerlifty, rozhodne drepy!, nebo jednorucky, nebo kettlebell, nebo tezsi cviky s vlastni vahou), s dostatkem TUT (time under tension). cviky musi byt komplexni, zahrnujici co nejvice svalovych skupin
- silovy trenink by nemel byt pres hodinu, a mel by se cyklovat v ramci tydne - lehky, stredni, tezky; cyklovat tez v ramci mesice
- jsit jednou denne, tj. od rana do vecera, s dostatkem proteinu, kvalitnich tuku a karbohydratu
- pit hodne vody, pridat Omega 3, BCAA. s kreatinem nemam osobne dobre zkusenosti, ale treba budes mit
- mit dostatek casu na regeneraci, chodit spat co nejdriv
- jednou tydne zaradit par sprintu
Naposledy upravil pm dne pát 10. srp, 2012 13:03, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wanderlei2 » pát 10. srp, 2012 13:02

1. přečíst články tady: www.body-test.cz
2. pokud myslíš nabrání svalový hmoty vážně, vyměň alespoň 3 tréninky (třeba ty domácí) BU za posilovnu.
3. Nepleť si sypačku a doplňky

Doplňky závisí na finančních možnostech, když prolezeš ten web a eshop, určitě najdeš hodně tipů, co koupit.
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

Příspěvekod wanderlei2 » pát 10. srp, 2012 13:03

Promiň, pm napsal vše co já a něco na víc už přede mnou..
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

Příspěvekod pm » pát 10. srp, 2012 13:05

wanderlei2: to vubec neva, kdyz to uslysi od vice lidi :-) sam rad kouknu na stranky, dikes za odkaz
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod pm » pát 10. srp, 2012 13:08

Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod roza » pát 10. srp, 2012 13:17

Allien - ano,v rozmezí asi 5 let ve fázi silového tréninku.Klasika steroidy : inj.Superanabol a Deca-Durabolin,tbl.Stenolon (v různých komerčních verzích od Bulharska po Thajsko - ano ,je to pravěk,ale bavíme se o 90.letech),nejlepší vzpomínky mám ale na stanozololové přípravky - Stromba a Winstrol(ideální pro bu:množí vlákna,tzn. ze stejného průřezu větší síla a zůstává i po ukončení kůry,minimální retence vody a minimální riziko vedlejších ůčinků,naopak urychlují regeneraci a hojení mikrozranění) .V dávkách po pyramidě do max 1mg/kg/den při váze cca 105 kg,doplněno hepatoprotektivy,při dojezdu pyramidy doplněno přírodníma prostředkama na zvýšení produkce vlastního testosteronu.Před samotným tréninkem odpovídající množství efedrinu.Žádnej spiropent a B-blokátory.
Jednoduché,efektivní a bezpečné pokud víš čeho chceš dosáhnout a zvolíš odpovídající látku-životosprávu-trénink.

Ovšem testama s tím neprolezeš ani náhodou :-)

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron