Skutečně reálná sebeobrana

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Skutečně reálná sebeobrana

Příspěvekod Allien » čtv 09. srp, 2012 16:01

Museli jste někdy skutečně použít to, co jste se v tělocvičně naučili? (Pomineme rvačky v hospodě a machrovinky před přáteli.)
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

 

Příspěvekod hellas » čtv 09. srp, 2012 16:03

Rvačky v hospodě, na fotbale, na ulici...to je prosím co? 8O
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Allien » čtv 09. srp, 2012 16:37

To je rvačka, ne nutná obrana. Když se přijdeš na fotbalový zápas rvát, když opilý v hospodě vyjíždíš na ostatní...
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Re: Skutečně reálná sebeobrana

Příspěvekod NOKT » čtv 09. srp, 2012 16:42

Allien píše:Museli jste někdy skutečně použít to, co jste se v tělocvičně naučili? (Pomineme rvačky v hospodě a machrovinky před přáteli.)


jednou můj student když byl ožralej, tak naskočil gárd jednomu fotříkovi a pěkně ho kontroloval na zemi.... No, ale pak doběhla jeho dcera a začala mu šlapat po obličeji :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Allien » čtv 09. srp, 2012 16:54

Vyrazil jsi ho?
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Příspěvekod NOKT » čtv 09. srp, 2012 17:03

Allien píše:Vyrazil jsi ho?


ne, proč?
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Dalt » čtv 09. srp, 2012 18:54

Allien: rvacka v hospode muze bejt kure.sky o drzku - navic je to dost casty prostredi, kde se s nutnou obranou muzes potkat na vlastni kuzi...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod luen » čtv 09. srp, 2012 22:36

Alliene, tohle ti prinese zivot sam. Casem nasbiras zkusenosti ze skoly, pak z prace, z osobniho zivota.
Neuskodi se nejakemu sikovnemu bu/bs venovat :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod i-gnor » pát 10. srp, 2012 4:23

.j
I-gnor
i-gnor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 11. črc, 2012 23:00

Re: Skutečně reálná sebeobrana

Příspěvekod Arim » pát 10. srp, 2012 5:16

Allien píše:Museli jste někdy skutečně použít to, co jste se v tělocvičně naučili? (Pomineme rvačky v hospodě a machrovinky před přáteli.)


To že se něco naučíš v tělocvičně neznamená, že by jsi to měl automaticky aplikovat na ulici, v hospodě, když na Tebe někdo zvýší hlas. Naopak, protože pravidelně cvičíš, a zajímáš se o daný problém, by jsi měl vědět, jak se z konfrontace dostat slovně, i s tím, že agresorovi odkýveš i to, že země je placatá. BU/BS použít jen proto, protože to umím, je dle mého názoru špatné a zbytečné. Neříkám ale, že si jí necháš pustit a dál budeš s útočníkem diskutovat, ne, jen se snažit předejít střetu a když k němu dojde, tak se z něho dostat bez násilí, a to je Umění :wink:. Samozřejmě BU/BS je krásná věc, a můžeš se v nich zdokonalovat celý život, a když vše děláš s rozumem, tak od toho získáš zdravé sebevědomí a zdravé tělo.
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. črc, 2012 23:00
Bydliště: Plzeň

 

Příspěvekod Allien » pát 10. srp, 2012 13:33

Luen, já se právě setkala s takovou situací pouze jednou, naštěstí se mi ji podařilo vyřešit slovně (zfetovaný muž nechtěl, abychom dopravili jeho přítelkyni, která přestávala dýchat, do nemocnice).

Nicméně mě zajímalo, jak to máte vy, jako muži. Jestli jste "napadáni", protože jsem slyšela spoustu chlapů, jak povídali, koho kde sejmuli v "obraně". Mého kamaráda napadla skupina hokejistů a vzhledem k přesile nakonec skončil v nemocnici.
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » sob 11. srp, 2012 10:52

Jakákoli opravdu o držku situace (vlastně jakákoli situace) je případ od případu, nedá se říct udělám to a to, protože tady sinusoida v grafu říká, že bych měl.
Myslím, že nejlepší sebeobranný prostředek je zdravý úsudek a schopnost ho aplikovat :wink:
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pajiss » sob 13. říj, 2012 20:32

Asi před rokem se mi stala taková příhoda, kdy jsem se dostal do na první pohled banální a na druhé straně celkem nepříjemné situace a kupodivu jsem nepoužil vůbec nic z toho, co jsem se naučil. Stručně popíšu o ce tam šlo... Byl jsem navštívit svého bývalého spolužáka ze střední školy. Všechno začalo začalo celkem nevinně a slibně. Společně s několika dalšími jinochy jsme obcházeli místní bary a užívali si života. Nakonec jsme skončili v jedné sklepní hospůdce a musím říct, že větší pajzl jsem snad ještě neviděl. Ale měl už jsem slušně nakoupeno, takže jsem to moc neřešil. A do té hospůdky vešla parta pochybně vypadajících chlápků( nebyli to romové) a po několika pivech se ten nejstatnější z nich začal bavit tím, že obcházel stoly jeden po druhém, vždycky uchopil do ruky půlitr přísedícího a rozlil mu ho na stůl a dokonce v několika případech i na hlavu. Něco podobného jsem ještě nezažil a myslím, že jsem na to zíral s otevřenou hubou. Teda nepřevapilo mě ani tak chování toho burana, jako spíš odezva jeho obětí. Nikdo z nich ani nehnul brvou. Ani nepípli a nechali si to všechno líbit. Musím uznat, že ten chlápek byl fakticky pořez, a měl u stolu parta stejně vypadajícíh kámošů, ale bylo nás tam víc než jich. No nic. Výčepní pochopitelně dělal, že to nevidí. A nakonec se ten neandrtálec dosoukal k našemu stolu. Nevím proč, ale neskutečně mě to nasralo. Začali se ve mě vařit chcanky. Naštěstí nám pivo na hlavu nevilil, jen sebral někomu ze stolu krabičku cigaret rozmáčkl ji v ruce a začal vést moralistycké řeči o škodlivosti kouření, načež už jsem se neudržel, hodil jsem do sebe zbytek piva a tím půlitrem jsem ho přetáhnul přes tu jeho vykloktanou hlavu. V ten moment jsem si to neuvědoval, že jsem ho mohl klidně zabít a taky jsem neměl důvod, ale já byl neskutečně nasranej, jak se k těm lidem choval. Kde bral tu drzost? Pořez se skácel k zemi a milej hodnej výčepní zavolal policajty... Ve finále jsem ten špatnej byl já, tomu kreténovi se nic nestalo a nakonec se to teda zametlo pod koberec, pač i policajti toho blbce znali. Byl to místní vyvrhel, ale myslím, že ten půlitr byl daleko účinější, než mawashi cuki( omlouvám se za pravopis).
Pajiss
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 09. čer, 2012 23:00

Příspěvekod frajerKokoMihule » sob 13. říj, 2012 21:44

Pajiss: Myslenka dne otce Furata aneb rozumne reseni sebeobrannych situaci:
-nelizt do pajzlu, kde je velka pravdepodobnost, ze mi rozbijou hubu
-kdyz tam vleze takova banda, tak zaplatit a odejit
-kdyz zacne delat bordel, tak zaplatit, odejit a eventuelne zavolat PCR

Mozna si to neuvedomujes, ale nezakonne ses choval ve skutecnosti ty; v zakone neni nikde definovana "nutna obrana v situaci, kdy mi nekdo rozleje pivo". Jakkoliv by se i mne libilo, kdyby bylo legalni cloveka, co dela problemy, pohladit pesti, tak to holt legalni neni, a tak k tomu taky pristupuji.

Nehlede na to, ze to mohlo skoncit jeste daleko hur, kdyby se ti jeho kamaradi rozhodli ti to oplatit - pokud to byli opravdu takovi ostri hosi, jak licis, taks ohrozil sebe i svoje kamose.

Ve zkratce - tudy ne, pratele.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Příspěvekod Pajiss » ned 14. říj, 2012 5:21

Jasně, máš pravdu. Nehádám se. Byla to moje vina a také jsem si z toho vzal ponaučení. Taky jsem si u výslechu užil. Naštěstí jeho ostrý kamarádíčci se stačili uchýlit jen k s lovní přestřelce, protože v momentě, kdy ten chlápek padnul k zemi jsem ho začal okamžitě křísit. Velká náhoda byla ta, že jsem netrefil přímo na hlavu, ale na tvář, čili dostal pěstí půlitrem. Vím, že jsem neměl právo to udělat, nebylo to správný, ty poběhání po policajtech( kteří měli pochopení stejně jako očití svědci) a vůbec ten strach, když ten mameluk padnul k zemi. To už bych nikdy nechtěl zažít, ale na druhou stranu někde hluboko uvnitř jsem cítil, že jsem mu dal takovou menší lekci. I když jsem všechny dostal do velmi ostré situace. Vím, že jako tehdejší student BU jsem se měl řídit morálním kodexem dojo a zachovat chladnou hlavu, ale měl jsem obrovskej strach, že na mě to pivo vyleje taky, čili jsem reagoval tak, aby se to nestalo. A teď se nechci vymlouvat to ani náhodou, ale to ten alkohol:-)
Pajiss
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 09. čer, 2012 23:00

Příspěvekod pm » ned 14. říj, 2012 11:00

frajerKokoMihule píše:Pajiss: Myslenka dne otce Furata aneb rozumne reseni sebeobrannych situaci:
-nelizt do pajzlu, kde je velka pravdepodobnost, ze mi rozbijou hubu
-kdyz tam vleze takova banda, tak zaplatit a odejit
-kdyz zacne delat bordel, tak zaplatit, odejit a eventuelne zavolat PCR

Mozna si to neuvedomujes, ale nezakonne ses choval ve skutecnosti ty; v zakone neni nikde definovana "nutna obrana v situaci, kdy mi nekdo rozleje pivo". Jakkoliv by se i mne libilo, kdyby bylo legalni cloveka, co dela problemy, pohladit pesti, tak to holt legalni neni, a tak k tomu taky pristupuji.

Nehlede na to, ze to mohlo skoncit jeste daleko hur, kdyby se ti jeho kamaradi rozhodli ti to oplatit - pokud to byli opravdu takovi ostri hosi, jak licis, taks ohrozil sebe i svoje kamose.

Ve zkratce - tudy ne, pratele.


bravo, super post!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod shoryuken » ned 14. říj, 2012 17:51

Mihule to napsal dobře. Když vidíš co jsou zač a co tam vyváděj, tak na co ještě čekat, kolik víc indicií, že budou problémy potřebuješ?
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod shoryuken » ned 14. říj, 2012 17:52

Bohužel v podobnejch situacích a ještě napitý, za nás přemýšlí naše velké ego.
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

klidně i půllitrem...

Příspěvekod ravoj » ned 14. říj, 2012 18:09

.. co je to vlastně reálná sebeobrana? Použití technik nebo techniky při odvrácení útoku? Nebo preventivní "sestřelení" protivníka, od kterého hrozí nebezpečí fyzického napadení? (ano, chápu.. nelze předvídat to, že když po mě někdo vyskakuje, že mě i bude chtít i trefit..)

viz. použití půllitru Pajisse, který sám uznal, že jeho vyřešení oné situace bylo neadekvátní.. Ale na druhou stranu.. kdyby se aspoň pár lidí, kteří byli politi zbytky piva spojilo, a vykopalo ho z hospody, tak k onomu půllitrovému incidentu nemuselo dojít..
Pominul bych v našem zákoně paragraf o přiměřené sebeobraně.. to by bylo asi na jinou diskuzi.. fakt je ten, že sebeobrana je rozšířený pojem.. člověk by měl možnost bránit sebe a svoje blízké proi komukoliv, kdo ho nebo je chce napadnout..
k sebeobraně je potřeba několik věcí.. trénovat, přemýšlet a hlavně držet své smysly ve střehu.. takže chodit brzo spinkat, vyvarovat se užívání alkoholu, drog atd., vyhýbat se potencionálním nebezpečím, tj. žádné hospody, diskotéky a podobná místa, kde je vyšší procento možného konfliktu.. toto vše patří k sebeobraně..

a ještě jednou můj názor.. sebeobrana není jen to, že se bráním jen proti útoku.. někdy je v rámci obrany a ochrany svojí osoby použít útok dřív, než se k tomu dostane agresor, který stojí proti mě (většinou to poslední platí tehdy, když se člověk ocitne proti většímu počtu protivníků)
ravoj
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 27. dub, 2003 23:00

Re: klidně i půllitrem...

Příspěvekod Boreas » ned 14. říj, 2012 20:56

ravoj píše:... takže chodit brzo spinkat, vyvarovat se užívání alkoholu, drog atd., vyhýbat se potencionálním nebezpečím, tj. žádné hospody, diskotéky a podobná místa, kde je vyšší procento možného konfliktu.. toto vše patří k sebeobraně...


jasně... a budu celej život trčet doma o vodě, zatimco kámoši táhnou na kalbu... to mi těch pár facek, o který přijdu, za to stojí :twisted:
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron