Wing Chun videa

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod fakt » úte 11. zář, 2012 11:39

Arim píše: místo aby řešil pozice a kroky,


Nevytvářej pro sebe dogma. Zaměř se na přirozený projev síly.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

 

Příspěvekod Arim » úte 11. zář, 2012 11:42

Já si velice rád povídám o Wch, ale aby jsem zůstal v mezích tohoto vlákna, čili jen o tom videu, o tom pánovi. Tak jak říkáš, vzal pohyby odjinud. Neříkám že mu to nefunguje. Ale je to video o Wch...kdyby to bylo o Krav Maga tak ani neceknu. Můj sparring partner je cca o 20cm vyšší a 20kg těžší, tak vím, že on může spoustu věcí řešit svojí tělesnou dispozicí, kdežto já se musím snažit o 100% pozice, které si prostě kung-fu žádá. Jinak tu uvolněnost jsem mínil v reakčních cvičeních, jako je Chi-sao, apod., když jsem býval ztuhlý. Co se týče té posilovny ještě, věřím že jsou způsoby, jak tam makat, které jsem neznal. Fungoval jsem jako naprostej zelenáč, kterej se řídil časopisy a žádného trenéra neměl, takže tak nu.
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. črc, 2012 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod TongPo » úte 11. zář, 2012 12:43

Arim píše:TongPo: o tom jsem božínku mluvil. Nebudu reagovat na Tvé slovo plky. Poslední co k tomu řeknu, že jsem popsal o posilovně to, co jsi nadále napsal ty sám, a to, že svalová hmota z posilovny pro BU+BS je o ničem. Přeji příjemný den

Cože? 8O Asi špatně vidím, ale nikde v mým příspěvku nevidím nic o tom, že svalová hmota z posilovny je o ničem. Pořád čtu to samý: "...pokud někdo posiluje pouze stylem kulturistů primárně zaměřeným na objem, tak sice zesílí, ale pravděpodobně nebude žádnej rychlík. Bojovníci musí cvičit trochu jinak." Zopakuju zto ještě jednou: Není důležitý kde se cvičí, ale jak se cvičí. Například závodní kulturisti většinou v průběhu roku postupně absolvují 3 tréninkový období s různým zaměřením. 1) Trénink zaměřený na nárůst síly - zesílit znamená možnost pracovat (cvičit) s větší zátěží a víc tak stimulovat svaly. 2) Trénink na zvýšení objemu svalů - nárůst svaloviny je prioritou drtivý většiny nejen závodních, ale i hobby kulturistů. Někteří z "hobbíků" dokonce v jiným režimu ani necvičí. 3) Trénink na vyrýsování - u závodníků obvykle spojený s přísnou dietou, cílem je odstranit podkožní tuk a ve finále (soutěž) i odvodnit, aby maximálně vynikly svaly. Někteří z "hobbíků" takto trénují taky, např. z důvodu, aby tím jak celej rok makali, dostatečně zapůsobili v letních měsících na koupališti atd... :D A teď to zásadní - kulturisti s vyjímkou silovýho tréninku veškerý cviky provádí relativně pomalu s důrazem na kontrolovanej a kvalitní záběr procvičovaných svalových skupin, nezřídka jde o izolované cviky na jednu konkrétní svalovou partii. Vypadá to např. TAKTO. Bojovník, aby neztrácel rychlost / výbušnost, musí posilovat více dynamicky. Obecně lze říci, že bojovníka by ohledně posilovaní měly zajímat atributy jako silová vytrvalost, maximální síla a výbušnost. Samozřejmě že síla a objem jsou svým způsobem spojené nádoby, takže při silovém tréninku lze za určitých okolností druhotně očekávat i nějaký nárůst objemu. Silová vytrvalost a výbušnost - cvičí se dynamicky, s menší zátěží a v sériích o více jak cca 12-ti opakování. Mimo činek lze samozřejmě využívat i hmotnost vlastního těla či v poslední době "znovuzrozené" alternativy klasických činek jako např. kettlebells, bulgarian bag a další, které mohou být zajímavým zpestřením tréninku. Maximální síla - základní cviky s velkou činkou, jako např. benchpress, dřep a mrtvý tah. Doporučovaný počet opakování v zátěžových sériích cca 1 - 4. Maximální výbušná síla - zátěž o trochu nižší než u tréninku maximální síly, snaha o co nejrychlejší / nejvýbušnější provedení cviku, doporučovaný počet opakování v sérii max. cca 6. Výbornými cviky pro maximální sílu v kombinaci s rychlostí a výbušností jsou vzpěračské disciplíny trh a nadhoz. Osobně považuju NADHOZ za "královský silový cvik", jen těžko lze najít sval, který by se v jeho průběhu nezapojil. V praxi jsou však vzpěračské cviky v silové přípravě využívány poměrně zřídka, neboť mají několik úskalí. Jedním z nich je to, že musíte mít k dispozici gym, kde můžete velkou olympijskou činku o hmotnosti v řádu stovek kg bez omezení pouštět z výšky na zem. Dalším problémem je, že vzpěračské cviky jsou značně náročné na zvládnutí správné techniky a při jejím nedodržení v kombinaci s těžkýma váhama je zranění skoro jistý. Jinak z vlastní zkušenosti vím, že sportovci z čistě strikerských stylů ve fyzické přípravě relativně dobře vystačí jen s váhou vlastního těla a prací na aparátech. Ovšem jakmile do hry vstoupí i wrestling, jsou těžký činky nepostradatelnou součástí tréninku :idea: Závěrem bych ještě dodal, že praxe jednoznečně ukazuje, že i relativně pomalej nasranej 100 kg kulturista, či fyzicky pracující člověk, převálcuje slabýho chcípáka "vynikajícího uvolněností technik" naprosto hravě.

PS: Ještě že Arim neřekl třeba Mikemu na vrcholu jeho kariéry, že "svalstvo a nadbytečná namakanost je jen na obtíž", určitě by ho to zlomilo... :lol: :roll:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Arim » úte 11. zář, 2012 12:57

TongPo, vypsal jsi to zde hezky, rozhodně tyto vědomosti o svalovém tréninku nemám, ale já psal o Wch, čili se zde učíš pracovat se silou protivníka, a né jako Mike, kterého bych tím měl rozzlobit jak jsi psal, kterej maká na tom, aby jednou ranou urval hlavu tomu druhému. Zase Mike, určitě má někde věkový vrchol a v60 letech nechce boxovat, ale spíš si užívat vydělanejch peněz, a hlavně si léčit poničené tělo. Kdo si zamiluje kung-fu, tak většinou nechce "zabíjet" na potkání, ale má to třeba spojeno s životní filosofií a zdraví těla- trvalého.
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. črc, 2012 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod mnich » úte 11. zář, 2012 13:19

Arim píše:
Jur-fu píše:


Mal by sa dať na baďybilding



Jur-fu: musím s Tebou souhlasit, pokud člověk cvičí Wch, a chce ho cvičit tak jak má, a pochopit správně jeho principy, tak svalstvo a nadbytečná namakanost je jen na obtíž...
///////Zdravím normálně WT moc nemusím ale ten chlápek je výbušný dynamický a nápad má dobrý.To s tím posilováním jo a ne.Ono čínské kungfu má dost specifický způsob posilování.A Wing Chun není v tom jiný.To by si ale zasloužilo samostatnou knihu.Tyhle činky?Já to dost nemusím když už bych chtěl posilovat tak vlastním tělem a kettle.
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00
Bydliště: teplice/praha

Příspěvekod TongPo » úte 11. zář, 2012 13:36

Arim píše:...ale já psal o Wch, čili se zde učíš pracovat se silou protivníka...

Pracovat se silou protivníka, využít ji proti němu samotnému atd... :roll: Tohle jsou pohádky pěstovaný např. na aikidu a ve většině škol fung-fu, v praxi však něco takovýho zafunguje naprosto vyjímečně. Ale jak by to mohli ti co nikdy doopravdy nebojovali vědět, že? A buď si jistej, že Mike i v 60-ti letech stejně starýho praktikanta wch sundá jedním kombem. To je totiž další level pohádek o starých mistrech wch, kteří i v pokročilým věku "umí". A co umí? Nějakej taneček? Podívej se na TYHLE autentický záběry souboje dvou kung fu mistrů... :lol: Tohle je výsledek XX let tréninku bojovýho umění? 8O :lol: Něco je špatně. Obyčejnej zedník, zvyklej házet celou šichtu lžící, by je srovnal oba najednou za pár vteřin. No, pokud chceš umět bojovat, trénuj někde kde to umí. A jestli ti jde hlavně o zdraví a filozofii, zkus raději nějakou dobrou školu tai chi, nebo yogu. Ta určitě funguje. Ale k sebeobraně ti moc nepomůže.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod fakt » úte 11. zář, 2012 17:00

TongPo píše:Obyčejnej zedník, zvyklej házet celou šichtu lžící, by je srovnal oba najednou za pár vteřin.


Zkus někde na vesnické zábavě pobavit lid dělný svým kungfu.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Arim » stř 12. zář, 2012 6:05

Nebudu se dohadovat a brát vám váš názor, každý má právo na svůj. Nebudu se nevážet do jiných BU a BS, budu je tolerovat, k lidem rozumným budu shovívavý. Tohle je styl, který jsem měl a mít budu. Pokud půjde o krk mě či někomu mému bližnímu, budu fungovat na té bázi, která si to bude žádat. Jen vím, že tímto přístupem vysmívat se něčemu/někomu když o tom nevím téměř zbla, je cesta, která málokdy vede až nakonec.

TongPo. Poslední věc, sice tomu očividně nevěříš, ale vždy se najde na téhle planetě někdo lepší, ať je to styl v kterém sám funguješ nebo styl jiný. Tělesné dispozice, věk, kvalita a častost tréninku, štěstí, momentální zdravotní stav, to jsou faktory, které to vše ovlivňují, kdo vyjde z boje jako vítěz.
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. črc, 2012 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod zipule » stř 12. zář, 2012 7:47

Arim píše:Nebudu se dohadovat a brát vám váš názor, každý má právo na svůj. Nebudu se nevážet do jiných BU a BS, budu je tolerovat, k lidem rozumným budu shovívavý. Tohle je styl, který jsem měl a mít budu. Pokud půjde o krk mě či někomu mému bližnímu, budu fungovat na té bázi, která si to bude žádat. Jen vím, že tímto přístupem vysmívat se něčemu/někomu když o tom nevím téměř zbla, je cesta, která málokdy vede až nakonec.

TongPo. Poslední věc, sice tomu očividně nevěříš, ale vždy se najde na téhle planetě někdo lepší, ať je to styl v kterém sám funguješ nebo styl jiný. Tělesné dispozice, věk, kvalita a častost tréninku, štěstí, momentální zdravotní stav, to jsou faktory, které to vše ovlivňují, kdo vyjde z boje jako vítěz.


Ještě že to tu pro všechny vždy nějaký "osvícený bojovník" tak pěkně shrne.
Proč se vůbec s někým o něčem dohaduješ (ještě k tomu rád), když nakonec stejně napíšeš alibikecy o tom, že každej má svůj názor? Jak už tu milionkrát padlo, není to o stylu, ale o metodice a lidi co mají výsledky, mají pravděpodobně i tu metodiku, takže pokud chceš něco umět, tak se uč od těch co něco dokázali a nevěř pohádkám o tom nebo onom stylu.. Pokud umíš kriticky myslet, tak stejně nakonec dojdeš ke stejném závěru jako Tongpo...Pokud nechceš vidět nepříjemnou pravdu (že na 99% tě stejně i po 10ti letech treninku rozseká každej sporťák, nebo ranař), tak si dál motej rukama a vyvaruj se zvedání čehokoli :)
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod edie » stř 12. zář, 2012 10:51

ukropcany píše:Na tom videu som nevšimol nikoho nadbytočne namakaného... asi mám z tých úderov do hlavy zoslabnutý zrak či čo... :( Bol tam jeden v pohode vyzerajúci štyridsiatnik... ale tak snáď ste nemysleli jeho... 8O :wink: 8)


Jen poopravím. Sifu Henry je padesátník :wink:
edie
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát 27. dub, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » stř 12. zář, 2012 11:55

edie píše:
ukropcany píše:Na tom videu som nevšimol nikoho nadbytočne namakaného... asi mám z tých úderov do hlavy zoslabnutý zrak či čo... :( Bol tam jeden v pohode vyzerajúci štyridsiatnik... ale tak snáď ste nemysleli jeho... 8O :wink: 8)


Jen poopravím. Sifu Henry je padesátník :wink:


Ešče nejakéch 10-20 let a bude z něho německé stařeček, děduško :wink: 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod mnich » stř 12. zář, 2012 13:25

TongPo píše:
Arim píše:...ale já psal o Wch, čili se zde učíš pracovat se silou protivníka...

Pracovat se silou protivníka, využít ji proti němu samotnému atd... :roll: Tohle jsou pohádky pěstovaný např. na aikidu a ve většině škol fung-fu, v praxi však něco takovýho zafunguje naprosto vyjímečně. Ale jak by to mohli ti co nikdy doopravdy nebojovali vědět, že? A buď si jistej, že Mike i v 60-ti letech stejně starýho praktikanta wch sundá jedním kombem. To je totiž další level pohádek o starých mistrech wch, kteří i v pokročilým věku "umí". A co umí? Nějakej taneček? Podívej se na TYHLE autentický záběry souboje dvou kung fu mistrů... :lol: Tohle je výsledek XX let tréninku bojovýho umění? 8O :lol: Něco je špatně. Obyčejnej zedník, zvyklej házet celou šichtu lžící, by je srovnal oba najednou za pár vteřin. No, pokud chceš umět bojovat, trénuj někde kde to umí. A jestli ti jde hlavně o zdraví a filozofii, zkus raději nějakou dobrou školu tai chi, nebo yogu. Ta určitě funguje. Ale k sebeobraně ti moc nepomůže.[/quote/////Ahoj asi mě vůbec neznáš ale já vím kdo jsi máme stejného kamaráda.Tvoje srovnáni Mikeho a WCh praktika?Tak předně srovnáváš zde špičkového vrcholového sportovce z nějakým clapíkem co normálně chodí do práce a k tomu cvičí.Potom nikdy se to nestalo tak proč o tom mluvit?Já byl svědkem kdy můj první sifu /a Honza ho zná/ seskal kluka o 20cet let mladšího praktika ThaiBoxu.Pozor neříkám že ThaiBox je proto špatný.Jinak ten pán je stejně starý jako moje Máma.Ten souboj z Macao?Hele bojuješ jak máš natrénováno.To platilo včera jako dnes.To že to byli slavní mistrové?Hele já je vůbec neznám?Jinak najdi si na You Toube tohle Kuoshu Leitai Championship Tournament 1986.Jeli to pěkně bez rukavic pak to vláda zatrhla.I když si myslím že to stejně pomluvíš ahoj]
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00
Bydliště: teplice/praha

Příspěvekod hellas » stř 12. zář, 2012 14:16

mnichu, kurňa, v tym postu aby se čuně vyznalo :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod mnich » stř 12. zář, 2012 18:47

ukropcany píše:Ak myslíš toto http://www.youtube.com/watch?v=mwqI3WobyYk , tak niektoré veci sa tam fakt celkom podarili, ale je to žiaľ len zostrih. Takto to vyzeralo v celku http://www.youtube.com/watch?v=mWfLbV6vAec a označiť to za výkvet by bolo výsmechom flóry... :?
//////Hele našel bys tam toho spousty ale já nemam na to chuť ani náladu to hledat.Spousty lidí cvičí kungfu ale ne všichni jsou dobří.Ono já na spousty zápasů v boxu taky ani nekoukám.Hlavně ring je ring a na ulici to je pak stejně všechno jiný.Jde mě o to že problém je v lidech ne v kungfu.Jinak mě na tento příspěvek neodpovídejte.jsem tu naposledy.
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00
Bydliště: teplice/praha

Příspěvekod Arim » čtv 13. zář, 2012 7:50

Vůbec jsem se neurážel, jen jsem byl znechucen TongPo
odpovědí, kterou má na rtech dnes každý druhý, než se Tě zeptá co znáš, co ovládáš. Což bohužel bývá často pravda, protože je dnešní "nemoc" začít se učit kung-fu, a být si jist tím, že se mnou nikdo a nic nepohne, tento přístup rozhodně nemám. Prošel jsem 3základní školy, od 7do 9tř. jsem se snažil něco naučit na aikidu, a až do 18let jsem se neustále rval. Ano, jen pouliční bitky, bez ladu a skladu, ale zažil jsem i tři typany najednou, kdy jsem nevěděl kde mi hlava a končetiny stojí, a jestli takovou záležitost rozdýchám. Čili vím co je realita, děcka bývají daleko krvelačnější kolikrát než týpek, kterej něco ovládá. Ve škole kam chodím jsem měl i možnost si vyzkoušet kasr na ostro (a nyní na něj nedám dopustit), vím co jsou chladné zbraně a teleskop, jelikož mistr vyučuje i Kali.
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. črc, 2012 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod TongPo » čtv 13. zář, 2012 21:46

mnich píše:Ahoj asi mě vůbec neznáš ale já vím kdo jsi máme stejného kamaráda.Tvoje srovnáni Mikeho a WCh praktika?Tak předně srovnáváš zde špičkového vrcholového sportovce z nějakým clapíkem co normálně chodí do práce a k tomu cvičí.Potom nikdy se to nestalo tak proč o tom mluvit?Já byl svědkem kdy můj první sifu /a Honza ho zná/ seskal kluka o 20cet let mladšího praktika ThaiBoxu.Pozor neříkám že ThaiBox je proto špatný.Jinak ten pán je stejně starý jako moje Máma.Ten souboj z Macao?Hele bojuješ jak máš natrénováno.To platilo včera jako dnes.To že to byli slavní mistrové?Hele já je vůbec neznám?Jinak najdi si na You Toube tohle Kuoshu Leitai Championship Tournament 1986.Jeli to pěkně bez rukavic pak to vláda zatrhla.I když si myslím že to stejně pomluvíš ahoj]

Tvoje citace jsou fakt soda, ale stejně jsem to vyluštil, heč! :D A odpovím navzdory tomu, že v následujícím příspěvku píšeš, že seš tu naposledy. Takže: Mika jsem uvedl jako příklad a protiargument k Arimovu tvrzení, že pro bojový umění "je svalstvo jen na obtíž". Mike byl v nejtěžší váhový kategorii se svou výškou 178 cm prckem, jeho soupeři byli ve většině případů chlapi přes 190 cm. Tím, že byl Mike mimo rychlosti a pohyblivosti i svalnatej = silnej a disponoval tak zdrcujícím úderem a něco vydržel, dokázal i těmto vyšším soupeřům s delšíma rukama úspěšně čelit. Kdyby měl hmotnost cca 70 kg, tak by ho ti samí soupeři vystřelili z ringu. Tohle je prostě fyzika, když vezmeš dva naprosto technicky, takticky i výškově identický bojovníky a jeden bude mít 70 kg a druhej 90 ve svalech, tak je asi jasný, kdo koho sejme :idea: Proto taky v bojových sportech existujou váhový kategorie. Zaklínání se tím, že na ulici je to jiný než v ringu, je ohraný jako stará gramofonová deska... :roll: Jasně, že je to na ulici jiný, neplatí tam žádný sportovní pravidla, ve hře jsou i špinavý techniky, zbraně, víc útočníků atd... Ano, "čistokrevní" bojoví sportovci mají na ulici nevýhodu, že na tyto věci nejsou připravení. Z praxe však vím, že navzdory tomu dokážou díky svý fyzický a psychický odolnosti takový situace vyřešit mnohem účinněji, než drtivá většina lidí ze škol "bojových umění", kde se ulítává na technikách, prací s energiema, použití síly útočníka proti němu samotnému atd. Ano, naprosto souhlasím s názorem, že není důležitý co se cvičí, ale jak a kdo to cvičí. Je úplně jedno, jestli jde o wing chun, karate, krav magu nebo třeba musado. Když se tam bude pořádně makat na fyzičce (včetně síly), plnokontaktně bouchat a např. obrany proti zbraním zkoušet plnou silou a rychlostí, časem se zrno od plev oddělí = přestanou se učit nefunkční píčov*ny a doladí se to, co funguje. Pokud tady ale někdo napíše, že cvičí styl XY a že svalovina je pro boj špatná, tak je mi jasný, z jakýho druhu školy to má. Ty YouTube videa na téma "Kuoshu Leitai Championship Tournament 1986" jsem si prohlédl, jak píše Ukrop, jedno je sestřih pár věcí co se povedly, když se ale člověk mrkne na nějakej kompletní fight, tak slabota. Podivný pravidla, úroveň bídná, za příklad účinnosti wch bych to teda já osobně nedával. Je tohle moje hodnocení pomluva? Já osobně význam "pomluva" a "kritický názor" rozlišuju. Jinak nějaký videa s x-boxery velice mizerný úrovně by se taky určitě našla, o tom nepochybuju.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod TongPo » čtv 13. zář, 2012 21:58

Arim píše:Vůbec jsem se neurážel, jen jsem byl znechucen TongPo
odpovědí, kterou má na rtech dnes každý druhý, než se Tě zeptá co znáš, co ovládáš. Což bohužel bývá často pravda, protože je dnešní "nemoc" začít se učit kung-fu, a být si jist tím, že se mnou nikdo a nic nepohne, tento přístup rozhodně nemám. Prošel jsem 3základní školy, od 7do 9tř. jsem se snažil něco naučit na aikidu, a až do 18let jsem se neustále rval. Ano, jen pouliční bitky, bez ladu a skladu, ale zažil jsem i tři typany najednou, kdy jsem nevěděl kde mi hlava a končetiny stojí, a jestli takovou záležitost rozdýchám. Čili vím co je realita, děcka bývají daleko krvelačnější kolikrát než týpek, kterej něco ovládá. Ve škole kam chodím jsem měl i možnost si vyzkoušet kasr na ostro (a nyní na něj nedám dopustit), vím co jsou chladné zbraně a teleskop, jelikož mistr vyučuje i Kali.

A co bys jako čekal za odpověď, když tady napíšeš takovou hovadinu, že jsou svaly pro boj na obtíž? Proč myslíš, že prakticky všichni, kdo se vážně věnujou bojovým sportům či funkční sebeobraně, nějak posilujou? Aby v létě na koupališti předváděli bicepsy? :roll: Jinak to o těch "krvelačných" dětech je dobrý, ještě že ve světě dospělých už je to v pohodě... :lol: :roll:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Arim » pát 14. zář, 2012 8:39

TongPo, sice máš zajímavé názory (dle mého mínění ale jen některé :) ), ale furt mi tam něco chybí. Očividně, jelikož Tě tu nikdo neklidní ze "starších" členů, tak máš respekt, nebo je to nebaví, to nevím. Mě vážně nebaví se dohadovat, ale prostě mi tu chybí jedna věc, musím se Tě zeptat, jestli jsi dělal Wing-chun konkrétně, jestli ano, jak dlouho a jak moc intenzivně. Ptám se z toho důvodu, protože se stále opíráš o Box. Box (ať již Thai, nebo evropský)pokud vím a Wing-chun je opravdu naprosto odlišný styl. Proto mi furt na Tvých odpovědích něco nesedí. Jestliže si dobíráš využití energie útočníka proti jemu samému, tak by bylo dobré uvést, mám s tím takové a takové zkušenosti.
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. črc, 2012 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod hellas » pát 14. zář, 2012 9:07

Využití energie útočníka při čem, při úderech 8O , nebo při zápasení (tady ok, hale nic čim by vyčnívalo nad jiný úpolový BS/BU).
P.S. Škoda, že nemá čas luen, ten by Tě to vesvětlil ;-)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod fakt » pát 14. zář, 2012 9:37

Arim píše:Jestliže si dobíráš využití energie útočníka proti jemu samému, tak by bylo dobré uvést, mám s tím takové a takové zkušenosti.


Je na to v boji opravdu čas?
Není lepší být silnější a větší a prostě do toho vlítnout?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Kressenbrunnu
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků

cron