KRAV MAGA -"testování"+ "technické stupně&quo

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod NAIA » úte 02. říj, 2012 21:21

Kain: Hele problém je v tom že porovnáváš normální, běžný sportovní klub (box, Mt...) s imaginárním klubem Aikida nebo tai ci chapes?

Ber to takto, obejdi 10 skol aikida a 10 sportovních klubu, udelej si prumer a porovnej ty dva vysledky - hotovo. Nejde o to co si dokazes predtsavit ze se nekde mozna cvici, ale to co realne najdes ve skole/skolach s tim konkretnim nazvem....

Souhlasim s Defendem..at se dari chlape....
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod Kain » úte 02. říj, 2012 21:32

NAIA: Chápu, co chceš říct, možná jsem v tom příkladu zašel s taichi moc daleko, zkus si tam zasadit neco jiného tradičního, třebas karate? Ne, už si dělám srandu, neřešme to. :)
Lidé jsou pomíjiví, kung-fu je navždy.

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Příspěvekod defendu » úte 02. říj, 2012 21:35

A ať se daří tobě :wink: ...velmi trefně napsané, není co k tomu dodat.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod NAIA » úte 02. říj, 2012 21:36

Kain píše:NAIA: Chápu, co chceš říct, možná jsem v tom příkladu zašel s taichi moc daleko, zkus si tam zasadit neco jiného tradičního, třebas karate? Ne, už si dělám srandu, neřešme to. :)


V pohode ja ti taky rozumim, jen jsem chtel napsat ze je dobry uvazovat v rovine toho co dostanu jako "zakaznik" a ne toho co si vysnim... tot vse.
Ono je celkem jedno ze nekde to nekdo dela tak jak se ma, dulezite je co muzes cvicit z duvodu casovych, financnich, zdravotnich atd.....
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Kain » úte 02. říj, 2012 21:45

NAIA: Jasný, dík za upřesnění. Šak je mi jasné, že aikido školu, kde se naučim prát, v téhle zemičce asi nenajdu. :)
Asi bych měl přestat dávat příklady, nějak se v tom vždycky zamotám. :)
Brou noc.
Lidé jsou pomíjiví, kung-fu je navždy.

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Příspěvekod graver » stř 03. říj, 2012 7:20

Kain, defendu: já myslel, že ten muj nevinný žertík bude průzračnější :cry:
Chtěl jsem jen zmírnit to striktní tvrzení (které v obecné rovině taky vyznávám), že nezáleží na tom, co cvičíš, ale jak cvičíš :idea:
Opravdu ve vás nechci probudit noční můry v podobě vizí militantních tajčistů, opovrhujících ladnými pohyby a místo toho sveřepě tlukoucích do vyděšených boxerů :roll:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Kain » stř 03. říj, 2012 7:39

Graver: Myslím, že to všichni pochopili ;)
Lidé jsou pomíjiví, kung-fu je navždy.

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Příspěvekod Allien » stř 03. říj, 2012 15:08

PeterV píše:4 Allien
Precti si to jeste jednou a jukni se do slovniku na vyznam slova metafora ;-) :-D


Mně přijde srovnání střelných zbraní a BU směšné, nemůžu si pomoci. Když budou 2 stejní lidé stát proti sobě s AK a vzduchovkou, je AK zjevně lepší.

Můj příspěvek byl ale o tom, že 2 lidé trénují 2 druhy BU, ale každý zcela jinak (jeden flákač, druhý dříč). Ale zase - netuším, jak je to v hospodských rvačkách, s tím zkušenost nemám žádnou. V práci se dostávám jen k případům, kdy už je nutné, aby na místo dojely složky IZS. A tam je moje zkušenost taková, že ti více "namakaní" prostě vítězí. Nebo ti, co mají bouchačku, ale to už je kapitola jiná, že? :lol:
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Příspěvekod Kain » stř 03. říj, 2012 18:31

Allien: No, ona je pravda, že dřít "sračky" je zbytečné... nebo pokud budu do úmoru makat na sestavách only a nebudu zvyklý na to dát, nebo dostat, ránu, (+další věci, ale všechno se mi vypisovat nechce) tak to pro mne v konfliktu dopadne zatraceně špatně, ať už v ringu, nebo na ulici...
Lidé jsou pomíjiví, kung-fu je navždy.

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Příspěvekod Allien » stř 03. říj, 2012 18:54

Kain píše:Allien: No, ona je pravda, že dřít "sračky" je zbytečné... nebo pokud budu do úmoru makat na sestavách only a nebudu zvyklý na to dát, nebo dostat, ránu, (+další věci, ale všechno se mi vypisovat nechce) tak to pro mne v konfliktu dopadne zatraceně špatně, ať už v ringu, nebo na ulici...


Promiň, ale makat jen na sestavách a myslet si, že budeš dobrý v pěstním souboji, je hloupost, to je snad logické. To bych ani neřešila.
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Příspěvekod Kain » stř 03. říj, 2012 19:33

Ty možná ne, ale už jsem slyšel i o člověku. co si myslel, že se po dvou měsících na fit-boxu ubrání na ulici, takže radši dodávám, jen pro pořádek :)
Lidé jsou pomíjiví, kung-fu je navždy.

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kain
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 06. led, 2011 0:00

Příspěvekod Allien » stř 03. říj, 2012 20:02

Kain píše:Ty možná ne, ale už jsem slyšel i o člověku. co si myslel, že se po dvou měsících na fit-boxu ubrání na ulici, takže radši dodávám, jen pro pořádek :)


Fit-box? To je něco jako tae-bo, ne? Hh, no vidíš, co se to děje :lol:
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Příspěvekod Sennin » čtv 04. říj, 2012 6:29

Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

:-)

Příspěvekod kumori » čtv 04. říj, 2012 19:09

[quote="Sennin"][url]http://www.youtube.com/watch?v=sTSA_sWGM44[/url] :lol: :lol: :lol:[/quote]

fajne, ladne :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » čtv 04. říj, 2012 19:18

co říkáte na tohle?
http://www.youtube.com/watch?v=ZLAmvBX3GOc

Složité kombinace, řetězování technik, častý přechod na zem a hlavně nízká kontrola útočníka - dost mi to připomíná české JJ...a ten postoj...
Na druhou stranu je fajn, že kluci makají, když se jim v budoucnu podaří oprostit se od těchto pseudo-military H2H technik, mohou z nich být dobří fighteři.

Je s podivem, že se v AČR ( video je z voj. školy ) stále věnuje pozornost něčemu, co je víc než trochu anachronismem.Zase se tomu vlastně nelze divit, když vojáci nemají v čem chodit a i generálové mají nárok na jeden pár ponožek ročně :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod NOKT » čtv 04. říj, 2012 21:14

kumori píše:co říkáte na tohle?
http://www.youtube.com/watch?v=ZLAmvBX3GOc

Složité kombinace, řetězování technik, častý přechod na zem a hlavně nízká kontrola útočníka - dost mi to připomíná české JJ...a ten postoj...
Na druhou stranu je fajn, že kluci makají, když se jim v budoucnu podaří oprostit se od těchto pseudo-military H2H technik, mohou z nich být dobří fighteři.

Je s podivem, že se v AČR ( video je z voj. školy ) stále věnuje pozornost něčemu, co je víc než trochu anachronismem.Zase se tomu vlastně nelze divit, když vojáci nemají v čem chodit a i generálové mají nárok na jeden pár ponožek ročně :lol:


Ještě když jsem se pohyboval v Krav Maga, tak se říkalo, že se armáda má vykašlat na Musado a učit Raffiho KM.

Ovšem nedokážu posoudit jak moc pravdy na tom je :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod Allien » pát 05. říj, 2012 7:45

NOKT píše:Ještě když jsem se pohyboval v Krav Maga, tak se říkalo, že se armáda má vykašlat na Musado a učit Raffiho KM.

Ovšem nedokážu posoudit jak moc pravdy na tom je :)


Musado v armádě stále je, alespoň co říkali chlapi z Univerzity obrany. Ale rozhodně bych se nepouštěla do nějakého porovnávání výcviku civilistů a vojáků. Zatímco voják užívá zbraně a speciální vybavení, civilista bude vždy tak trochu amatérem, pustí-li se do něčeho jako je sebeorana. Protože se těžko učí něco, s čím člověk nemá zkušenosti. Biologii můžete vyučovat i na tom základě, že jste se ji sami naučili teoreticky. Se sebeobranou to nejde. Nestačí jen znát legislativu, umět prakticky odvrátit sehraný útok, znát anatomii, fyziologii, ale i mít zkušenosti z praxe, a to se podaří nasbírat málokomu. Ne, že by nechtěl, ale často není příležitost. Však kolikrát za život vás přepadnou? A dělat "sekuriťáky" na akcích se často nikomu nechce. U nás hlídají nádraží lidi, co žádným výcvikem neprošli. To samé bylo na koncertu skupiny Elán, kde jsem s nimi hovořila. Kluci z armády mají pohyb přímo v popisu práce a mají taky víc možností, takže nějaké srovnávání se pohybuje na velmi tenkém ledě.
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Re: :-)

Příspěvekod severin » pát 05. říj, 2012 10:07

Allien píše:Musado v armádě stále je, alespoň co říkali chlapi z Univerzity obrany. Ale rozhodně bych se nepouštěla do nějakého porovnávání výcviku civilistů a vojáků. Zatímco voják užívá zbraně a speciální vybavení, civilista bude vždy tak trochu amatérem, pustí-li se do něčeho jako je sebeorana. Protože se těžko učí něco, s čím člověk nemá zkušenosti. Biologii můžete vyučovat i na tom základě, že jste se ji sami naučili teoreticky. Se sebeobranou to nejde. Nestačí jen znát legislativu, umět prakticky odvrátit sehraný útok, znát anatomii, fyziologii, ale i mít zkušenosti z praxe, a to se podaří nasbírat málokomu. Ne, že by nechtěl, ale často není příležitost. Však kolikrát za život vás přepadnou? A dělat "sekuriťáky" na akcích se často nikomu nechce. U nás hlídají nádraží lidi, co žádným výcvikem neprošli. To samé bylo na koncertu skupiny Elán, kde jsem s nimi hovořila. Kluci z armády mají pohyb přímo v popisu práce a mají taky víc možností, takže nějaké srovnávání se pohybuje na velmi tenkém ledě.

S tím si dovolím nesouhlasit.Je to přesně naopak.Co se týče sebeobrany,tak jsou na tom civilisté mnohem lépe a proto stále více jsou to oni kdo přináší do armády informace,protože vojáci na to bádání nemají čas,ti musí hlavně střílet a to ostatní,pak dlouho nic .... a pak sebeobrana.
Samozřejmě,že u armády funguje selekce a fyzický trénink, který je předurčuje k určitému výkonu.Opravdová sebeobrana by měla fungovat jako nástavba bojového sportu, když se to přeskočí,tak je to bojové umění nebo shit.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Re: :-)

Příspěvekod zipule » pát 05. říj, 2012 10:21

Allien píše:
NOKT píše:Ještě když jsem se pohyboval v Krav Maga, tak se říkalo, že se armáda má vykašlat na Musado a učit Raffiho KM.

Ovšem nedokážu posoudit jak moc pravdy na tom je :)


Musado v armádě stále je, alespoň co říkali chlapi z Univerzity obrany. Ale rozhodně bych se nepouštěla do nějakého porovnávání výcviku civilistů a vojáků. Zatímco voják užívá zbraně a speciální vybavení, civilista bude vždy tak trochu amatérem, pustí-li se do něčeho jako je sebeorana. Protože se těžko učí něco, s čím člověk nemá zkušenosti. Biologii můžete vyučovat i na tom základě, že jste se ji sami naučili teoreticky. Se sebeobranou to nejde. Nestačí jen znát legislativu, umět prakticky odvrátit sehraný útok, znát anatomii, fyziologii, ale i mít zkušenosti z praxe, a to se podaří nasbírat málokomu. Ne, že by nechtěl, ale často není příležitost. Však kolikrát za život vás přepadnou? A dělat "sekuriťáky" na akcích se často nikomu nechce. U nás hlídají nádraží lidi, co žádným výcvikem neprošli. To samé bylo na koncertu skupiny Elán, kde jsem s nimi hovořila. Kluci z armády mají pohyb přímo v popisu práce a mají taky víc možností, takže nějaké srovnávání se pohybuje na velmi tenkém ledě.


Dneska už se ale nebojuje ve válce ve stylu první světové, abys sekala nepřátele na melee vzdálenost polní lopatkou. Kolik našich vojáků se dostane do akce, kolik z nich si vystřelí na nepřítele, kolik z nich bojuje s nepřítelem na blízko? Moc asi ne. Takže jsou v tomhle na tom stejně jak normální civilista. Kdejakej pouliční bitkař si myslím že na tom bude líp jak většina vojáků. Na nějaký legální pouliční zkušenosti to bude nejlepší u policajtů, ochranek, bezpečáků, vyhazovačů...to ti tady asi každý poví.

PS:
Z kontextu jsem pochopil že děláš u nějakých bezpečnostních nebo záchranných složek, je to tak? Můžu se zeptat co přesně děláš? Jsem jen zvědavej, protože, neuraž se, mi tvý názory na to, že v něčem takovým pracuješ přijdou trošičku naivní.
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Sennin » pát 05. říj, 2012 10:30

Tome, to by šlo na tohle téma sáhodlouze diskutovat. Jeden fakt je, že výcvik naší armády, vč. tzv. speciálních jednotek není na takové úrovni, jako jinde. A proč? Protože naše armáda se až na pár výjimek neúčastní přímých bojových akcí, nebojuje, není ve "válečném" stavu.
Bylo zde připomenuto, že v naší armádě je jako základ sebeobrany Musado MSC a proti tomu nic nemám, páč Musado MSC v Německu je na skvělé úrovni a je plně funkční, proč tomu tak není u nás, to asi všichni víme. Musado MSC bylo vytvořeno, či spíše přizpůsobeno pro armádní účely, stejně tak jsou na tom jiné military systémy.
Voják - ať už je to pěšák se samopalem, nebo řidič tanku, nebo pilot nadzvukového letounu nebo člen speciální jednotky by měl být na boj zblízka perfektně připraven, protože nikdy neví, kdy se dostane do situace, kdy ho "jeho" zbraň neochrání. Takže mimo střelby, taktiky, znalosti "své" zbraně atd. by měl znát i sebeobranu. Že ji naši běžní vojáci neznají, protože mají jen pár hodin výcviku (stejný to je u policie a dalších ozbrojených složek), tak to je špatné a celý systém výcviku je špatný.
Voják je, či spíše měl by být cvičen na boj (jakýkoliv) a do toho spadá i boj muže proti muži...
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků