KRAV MAGA -"testování"+ "technické stupně&quo

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Allien » pát 05. říj, 2012 23:59

Resp. diskuse je i o výměně zkušeností. Jako o tom, jak to má KM s technickými stupni. Každý něco nadhodil, ale nepřišel nikdo, kdo by řekl: "Ano, KM cvičím, máme to tam tak a tak."

Stejné je to i s AČR. Jak jsem uváděla, voják nejsem a o armádě vím jen z doslechu lidí, co tam cvičí.

Ale nelze tu teatrálně vykřikovat, že někdo přesně ví, když tam nebyl ani rok. To spíš hraničí s ješitností nebo s bezhlavým opakováním toho, co jsme někde slyšely. Proto uvádím znovu - a AČR nemám žádné zkušenosti - pouze z Univerzity obrany a o lidí, kteří se v AČR pohybují (a nemyslím, že byste na tom byli jinak :lol: ) - pak bych prosila, aby ten, který má skutečně zkušenosti, informace srhnul a poučil mě - ráda se dozvím něco nového.

Stejně tak tu lze teatrálně vykřikovat, jak je někdo naivní, hloupý a nic neví - přitom sám čerpá z druhé ruky. Mě celkem překvapuje, kolik je tu odborníků (a mohla bych konkretizovat), kteří jsou téměř v každé diskusi, od karate, přes sebeobranu až k MMA (a to jsem tu asi 14 dní, po tom, co jsem si přečetla článek o nesmyslech na diskusích v magazínu Bojová umění :lol:) . Že má každý právo vyjádřit se kdekoli? To má. Ale zajímavé je, že tito lidé všude poučují o tom, co je správné, nikoli uvádějí svůj názor. Takže opět žádám - je-li tu někdo, kdo má tolik let zkušeností s tolika různými styly, že o každém hlubode dumal a seznámil se s ním a uvádí tedy pouze ty zcela ověřené informace - ráda bych jej poznala, protože takový člověk musel BU zasvětit celý život. Jinak si neumím vysvětlit, kde se takový odborníci berou.

Prosím, kumori, defendu, sdělte mi Vaše osobní zkušenosti, stačí jen ty s armádou, o které jsme diskutovali - také jsem je uvedla. Když někoho nazýváte naivním, mimo realitu, píšícím kecy, musíte mít jistě velké zkušenosti z armádních výcviků apod. Ráda hovořím s někým, kdo si něčím skutečně prošel (to není myšleno ironicky), má zkušenost je pouze krátká, asi 11 let cvičení BU a 2 roky práce v oboru.

Nebo tu, kumori, defendu, jen poučujete o něčem, co máte načtené nebo naposlouchané od přátel, popř. co občas utrousí instruktor sebeobrany (mimochodem, stejně, jako to mám nastudované já)? Což by byla asi škoda, protože by to znamenalo, že i když víte nic, teatrálně tu vykřikujete svou pravdu a vzájemně si plácáte do ramen. A tím možná odrazujete ostatní, aby do diskuse něco napsali.
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

 

Příspěvekod defendu » sob 06. říj, 2012 0:08

Na moje stránky už jsi se dívala, ne? Jsou asi dva roky staré tak si k těm odcvičeným letům přičti další dva...myslím, že tam o mě leccos vyčteš...přečti si tam taky můj článek "Jsi bojovník", po přečtení, budeš vědět vše na co se ptáš...A nebo taky můžeš zkouknout moje starší příspěvky na tomhle fóru...

Good luck :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Allien » sob 06. říj, 2012 0:21

defendu píše:Na moje stránky už jsi se dívala, ne? Jsou asi dva roky staré tak si k těm odcvičeným letům přičti další dva...myslím, že tam o mě leccos vyčteš...přečti si tam taky můj článek "Jsi bojovník", po přečtení, budeš vědět vše na co se ptáš...A nebo taky můžeš zkouknout moje starší příspěvky na tomhle fóru...

Good luck :wink:


Děkuji, ale s AČR to nemá nic moc společného. To, že jsem považovala "Urban Combatives" a "Combatives" za velmi obdobnou věc, bylo způsobeno tím, že jsou názvy velice podobné, a že jsem nečetla, z čeho vycházíte, protože pro mě to jsou jen nicneříkající zkratky - o armádu se nezajímám, ale to už jsem psala.

Jen mě zajímalo, z jaké pozice někdo uráží někoho, koho ani nezná. Místo toho to lze podat jinými slovy "mám jiný názor" "máš mylné informace", apod. Jak jsem psala již několikrát - psala jsem svůj názor na něco, který byl ovlivněn studiem a lidmi, kteří jsou ve služebním poměru.
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Příspěvekod defendu » sob 06. říj, 2012 0:44

OK tedy, máš mylné názory prakticky ve všech oblastech o kterých jsi zde psala a tudíž jsi asi špatně vyhodnotila informace, které jsi získala odposloucháním od druhých, ale zkus si přečíst ten článek, psal jsem ho vlastně pro tebe a tobě podobným...

Už mě to neba, jdu spát, zdravím všechny co se o víkendu zůčastní další bitky s L.M., tentokrát si to bohužel nechám ujít...

Dobrou :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Allien » sob 06. říj, 2012 7:11

defendu píše:OK tedy, máš mylné názory prakticky ve všech oblastech o kterých jsi zde psala.


Jistě, ty všechno víš lépe:) V AČR sice nejsi, ale ten správný přehled máš:) Jak jsem moha být tak naivní :)
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Příspěvekod graver » sob 06. říj, 2012 8:38

Hele, Allien, že jsem tak nemístně zvědav - co ty jsi vlastně zač a co děláš? Napovídala jsi toho o sobě dost, to jo, koukal jsem zpětně na všechny tvé příspěvky (jsem nachcípanej, tak mám houby co na práci) - semlela jsi tam snad každé BU, které existuje, o všem jsi něco slyšela...
Ale co/kde tedy vlastně cvičíš? Skoro každej tu má v profilu nebo podpisu nějakej odkaz, ty nic... Jen se tak ptám...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod defendu » sob 06. říj, 2012 8:56

Allien píše:
defendu píše:OK tedy, máš mylné názory prakticky ve všech oblastech o kterých jsi zde psala.


Jistě, ty všechno víš lépe:) V AČR sice nejsi, ale ten správný přehled máš:) Jak jsem moha být tak naivní :)


Ano, vím všechno lépe než ty, stačí? V tvém případě to totiž není problém, každý průměrný přispěvovatel na tomhle fóru toho ví víc než ty, překonat tě opravdu nedá práci, protože kde nic neni...chápeš? :lol:

Neurážej se a už nepiš o věcech co nic nevíš, myslíš si apod. Jen se ztrapňuješ...

Se členy AČR jsem dělal v soukromých ochrankách, to co uměli ohledně boje holýma rukama měli vždy z civilu a i tak nestáli ponejvíc za moc...to je to čemu se říká OSOBNÍ zkušenost, rozumíš? Prostě a jednoduše - voják v AČR se nemusí umět rvát a k výkonu své práce to vůbec nepotřebuje...všechny skutečné střety mají ze soukromé, civilní sféry. Kdyby jsi trošku použila hlavinku, tak na to přijdeš sama...jsi tak naivní, že se nedivím, že ti ostatní říkají kraviny, nejspíš se jim líbí, že je obdivuješ...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Allien » sob 06. říj, 2012 9:53

graver píše:Hele, Allien, že jsem tak nemístně zvědav - co ty jsi vlastně zač a co děláš? Napovídala jsi toho o sobě dost, to jo, koukal jsem zpětně na všechny tvé příspěvky (jsem nachcípanej, tak mám houby co na práci) - semlela jsi tam snad každé BU, které existuje, o všem jsi něco slyšela...
Ale co/kde tedy vlastně cvičíš? Skoro každej tu má v profilu nebo podpisu nějakej odkaz, ty nic... Jen se tak ptám...


Nemám tu odkaz, protože žádné své stránky nemám.
- začínala jsem před 11ti lety s Shotokan karate (Radek Černý, Roland Strazzer)
- po 2 letech tréninku jsem začala cvičit Kyokushin karate (Praha)
- za studia jsem cvičila musado a sebeobranu na UO, jako civilista (Hradec Králové)
- dnes jen jezdím po seminářích v ČR nebo Německu (co se kde namane, hlavně semináře zaměřené na sebeobranu, málokdy seminář s nějakým karatistou, asi 3 semináře KM) - na posledním jsem byla v červnu, na další jedu příští víkend
- v současné době studuju na Instruktora sebeobrany II. třídy a přivydělávala jsem si (nebo přivydělávám) jako insturktorka sebeobrany v Praze, Brně a Vysočině - odhadem kolem 10ti seminářů ročně

Stačí takto?
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Příspěvekod graver » sob 06. říj, 2012 9:56

Samozřejmě stačí, díky.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » sob 06. říj, 2012 10:39

Na Vysočině kde ??? Že bych se třeba stavil........
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Allien » sob 06. říj, 2012 10:51

Jendis píše:Na Vysočině kde ??? Že bych se třeba stavil........


Na Vysočině pro soukromé podniky v Jihlavě a Třebíč. Nicméně, kdyžtak mi na sebe pošli kontakt v soukromý zprávě, až budu plánovat semináře na další období, nějak to uděláme :wink:

Domluvím, aby ses mohl zúčastnit.
Naposledy upravil Allien dne sob 06. říj, 2012 11:01, celkově upraveno 1
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Příspěvekod KAMINARI » sob 06. říj, 2012 10:58

Kde přesně jsi cvičila Shotokan? Dojo. Díky za odpověď.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Allien » sob 06. říj, 2012 11:05

KAMINARI píše:Kde přesně jsi cvičila Shotokan? Dojo. Díky za odpověď.


Radek Černý - Pardubice, cvičí se to tam na sportovním gymplu, tuším, že dodnes
Roland Strazzer - taky Pardubice, zde jsme ale necvičili kata, kihon, pouze kumite, vylepšování techniky a samo kondice
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

Příspěvekod luen » pon 08. říj, 2012 10:11

Alien - devenko zlata, ty predkladas nazory a zkusenosti, ktere mas z druhe ruky, z doslechu ... a vypravenky. Diskutujes tady s lidma, kteri ty zkusenosti maji osobni a ne od druhych ... dik sve profesi, dik svemu naturelu a dejme tomu svemu zamereni.

Ja se v oboru "par" let pohyboval a poznam, kdyz je nekdo snilek a ma sve "nazory" vysnene a je romantik ...

Emile klid :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod TongPo » pon 08. říj, 2012 19:41

Allien píše:
defendu píše:OK tedy, máš mylné názory prakticky ve všech oblastech o kterých jsi zde psala.


Jistě, ty všechno víš lépe:) V AČR sice nejsi, ale ten správný přehled máš:) Jak jsem moha být tak naivní :)

Nazdar Allien, kluci (defendu, severin, luen...) mají pravdu a ty seš opravdu naivní. :) A aby tvá dušička měla pokoj, tak ohledně AČR "ten správný přehled" mám a to jak v podobě osobní zkušenosti, tak i několika stále aktivních dobrých kamarádů.

PS: Těma tvýma dvěma roky práce v oboru myslíš co?
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron