Karate vs Muay Thai- Pravda odhalena...

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Karate vs Muay Thai- Pravda odhalena...

Příspěvekod Pajiss » úte 09. říj, 2012 17:00

Jakožto bývalého karatistu mě při sledování tohoto videa bolelo srdíčko, ale asi to částečně osvětluje pravdu o tom, že styly si opravdu nejsou rovny. Škoda, že titulky jsou psaný rozsipaným čajem, ale pod videem je něco v angličtině. Jestli jsem to správně pochopil, pak poražený karateka přestoupil na Muay Thai a začal drtit své soupeře:-(


http://www.youtube.com/watch?v=Wrw34fwf ... sults_main
Pajiss
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 09. čer, 2012 23:00

 

Příspěvekod RUNAR » úte 09. říj, 2012 18:48

Hehe:
The original kyokushin vs muay thai challenge was in 1964. It was fought in Lumpinee Boxing Stadium in Thailand. the rules were muay thai with some allowances for karate techniques (ie, sweeps and throws). It was originally supposed to be without gloves, but in the end the Thais demanded that they be used.
The Kyokushin fighters were:
Tadashi Nakamura (No relation to Sawamura), Akio Fujihira (who later fought Japanese kickboxing under the fightname Noboru Osawa) and Kenji Kurosaki (who was there as coach but stepped with short notice when the original 3rd fighter had to go back to Japan after the event in Thailand had been delayed several times. Later he became top Japanese kickboxing coach, to among other Toshio Fujiwara)

Karate won 2:1


Ale je nutný říct že jaksi 3 zápasy jsou naprosto nevyhovující malej vzorek na to aby odhalovaly nějakou celosvětovou pravdu o Karate vs Muay Thai.Takže z toho můžeme usuzovat akorát tak, co?Akorát tak to, že to nic moc neukazuje.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Bitas » úte 09. říj, 2012 19:01

Podle mého názoru to ukazuje převahu Muai Thai v ringu, což je vzhledem k tomu, že se jedná o ringový sport, celkem pochopitelné. To je vše. Tradiční formy cvičené tradiční formou si jsou rovny a záleží jen na schopnostech jedince ne stylu. Ať se jedná o Muai Thai, Muai Boran, Karate do, Wing Chun......
Bitas
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 24. led, 2012 0:00

Příspěvekod Boreas » úte 09. říj, 2012 21:59

tak a hoši rozcupujte ho, za to že byl jinej a tak trochu dobrodruh
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod RUNAR » stř 10. říj, 2012 13:18

Bitas píše:Podle mého názoru to ukazuje převahu Muai Thai v ringu


Jak jsem již psal Oyama Kyokushin vs Muay Thai, po výzvě od Thaiců se zápasilo na Lumpinee, Kyokushin Karate výhra 2:1.
Zápasilo se v ringu s rukavicema.

http://www.youtube.com/watch?v=9zpMAVcvH5Q

A jak jsem už taky psal ze tří zápasů se asi těžko daj dělat nějaký veliký závěry.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Bitas » stř 10. říj, 2012 13:30

aha, videl jsem jen jeden zapas, takze jsem soudil dle nej. Nicmene si stojim si za tim, ze efektivita tradicnich forem se v ringu posuzovat moc neda.
Bitas
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 24. led, 2012 0:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » stř 10. říj, 2012 14:53

ukropcany píše:Ale dá, v Barme veselo frčia zápasy bez rukavíc s veľmi voľnými pravidlami. Reči o ringu a pravidlách sú len výhovorky... keď človek nevie seknúť súpera s rukavicami, tak ho nesekne ani bez nich...


Svatá pravda. :)
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Bitas » stř 10. říj, 2012 16:57

BizonCZ píše:
ukropcany píše:Ale dá, v Barme veselo frčia zápasy bez rukavíc s veľmi voľnými pravidlami. Reči o ringu a pravidlách sú len výhovorky... keď človek nevie seknúť súpera s rukavicami, tak ho nesekne ani bez nich...


Ahoj, zčásti máš určitě pravdu, ale spousta BU nepoužívá jen údery:-) V ringu bych soupeře asi do očí nepích, nesmim útočit na genitalie, nemohu nasadit páku (mimo MMA, BJJ atd..) atd. Jinak souhlasím, pokud je člověk levej, je jedno, jestli je to v ringu nebo mimo něj. Mimochodem zkušenosti mám z obou "světů" Zabýval jsem se BU a nyní provozuji ringové sporty. Nevařím tedy mé názory z vody jako je tomu obvyklé u internetových virtuálních bojovníků, ale z mé témeř 20 leté praxe v BU a BS. To jen pro budoucí spekulace, zda mám k tématu vůbec právo přidávat svůj názor. :D
Bitas
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 24. led, 2012 0:00

Příspěvekod shoryuken » čtv 11. říj, 2012 13:38

Bitas píše:
BizonCZ píše:
ukropcany píše:Ale dá, v Barme veselo frčia zápasy bez rukavíc s veľmi voľnými pravidlami. Reči o ringu a pravidlách sú len výhovorky... keď človek nevie seknúť súpera s rukavicami, tak ho nesekne ani bez nich...


Ahoj, zčásti máš určitě pravdu, ale spousta BU nepoužívá jen údery:-) V ringu bych soupeře asi do očí nepích, nesmim útočit na genitalie, nemohu nasadit páku (mimo MMA, BJJ atd..) atd. Jinak souhlasím, pokud je člověk levej, je jedno, jestli je to v ringu nebo mimo něj. Mimochodem zkušenosti mám z obou "světů" Zabýval jsem se BU a nyní provozuji ringové sporty. Nevařím tedy mé názory z vody jako je tomu obvyklé u internetových virtuálních bojovníků, ale z mé témeř 20 leté praxe v BU a BS. To jen pro budoucí spekulace, zda mám k tématu vůbec právo přidávat svůj názor. :D



Pak už je jenom otázka jestli člověk stihne útok na genitálie anebo píchnutí do očí :D
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod freekarol » čtv 11. říj, 2012 14:06

Bitas píše:aha, videl jsem jen jeden zapas, takze jsem soudil dle nej. Nicmene si stojim si za tim, ze efektivita tradicnich forem se v ringu posuzovat moc neda.


To vůbec není o tom, že tradiční bojová umění nefungují oproti bojovým sportům, ale o tom, že tradiční bojová umění jsou často bez skutečného boje, jen si na boj hrajou. Jaký je rozdíl mezi dvěma boxery, kteří se snaží navzájem knockoutovat a mezi např. dvěma karatisty kteří se jen otukávají? :wink:
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

 

Příspěvekod freekarol » čtv 11. říj, 2012 14:06

Bitas píše:aha, videl jsem jen jeden zapas, takze jsem soudil dle nej. Nicmene si stojim si za tim, ze efektivita tradicnich forem se v ringu posuzovat moc neda.


To vůbec není o tom, že tradiční bojová umění nefungují oproti bojovým sportům, ale o tom, že tradiční bojová umění jsou často bez skutečného boje, jen si na boj hrajou. Jaký je rozdíl mezi dvěma boxery, kteří se snaží navzájem knockoutovat a mezi např. dvěma karatisty kteří se jen otukávají? :wink:
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod Bitas » čtv 11. říj, 2012 22:54

freekarol píše:
Bitas píše:aha, videl jsem jen jeden zapas, takze jsem soudil dle nej. Nicmene si stojim si za tim, ze efektivita tradicnich forem se v ringu posuzovat moc neda.


To vůbec není o tom, že tradiční bojová umění nefungují oproti bojovým sportům, ale o tom, že tradiční bojová umění jsou často bez skutečného boje, jen si na boj hrajou. Jaký je rozdíl mezi dvěma boxery, kteří se snaží navzájem knockoutovat a mezi např. dvěma karatisty kteří se jen otukávají? :wink:


Máš pravdu, práce v ringu je tvrdá, stáváš se odolnějším, kde co tě nesmete. Karate může bejt i fullkontaktní, potud se vlastně rovná kickboxingu (Semmy Shield). Máš styly co v ringu neprosadíš (Aikido, Wing Chun) a přesto se můžeš při správným tréningovým postupu dostat na úroveň výbornýho a odolnýho bojovníka. Nechci tu potírat výhody a utužující schopnost sparringu v boxu nebo kopajícím boxu (právě píšu chvííli po návratu z ringu.-), ale vyzkoušej někdy tradiční BU a pokud budeš mít štěstí na člověka, co něco umí, pocítíš trénink taky, ikdyž jinak. (zažil jsem tréninky Wing Chunu, ze kterých mi bylo taky na zvracení a sparing podobný Sandě.
Nemůžu tady lhát, že všichni co dělaj BU jsou zabijáci, leckdy je to tak, jak říkáš, jen ťukačka a nic z toho. Ale takový holobrádky vídám i u nás na kickboxu. Ono je to spíš o tom ,jestli ten dotyčnej to srdíčko na boj má nebo ne, a ne o tom, jestli dělá BU nebo BS, co myslíte?
Sorry za takovej román, příště to zkrátím. :D
Bitas
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 24. led, 2012 0:00

Příspěvekod shoryuken » pát 12. říj, 2012 5:04

4bitas: tak nějak to bude, ale to jsi objevil Ameriku kámo.
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Bitas » pát 12. říj, 2012 21:21

shoryuken píše:4bitas: tak nějak to bude, ale to jsi objevil Ameriku kámo.


Já vím :D Jen jsem si udělal takovou rekapitulaci a ověřil jsem si, že to tak cítí i další lidi. Bohužel rozhodně ne všichni to tak vnímaj. Ale co, Amerika je už dávno objevená a oni jí stále neviděj.-)
Bitas
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 24. led, 2012 0:00

Příspěvekod hellas » sob 13. říj, 2012 16:37

shoryuken píše:
BizonCZ píše:
ukropcany píše:Ale dá, v Barme veselo frčia zápasy bez rukavíc s veľmi voľnými pravidlami. Reči o ringu a pravidlách sú len výhovorky... keď človek nevie seknúť súpera s rukavicami, tak ho nesekne ani bez nich...


Ahoj, zčásti máš určitě pravdu, ale spousta BU nepoužívá jen údery:-) V ringu bych soupeře asi do očí nepích, nesmim útočit na genitalie, nemohu nasadit páku (mimo MMA, BJJ atd..) atd. Jinak souhlasím, pokud je člověk levej, je jedno, jestli je to v ringu nebo mimo něj. Mimochodem zkušenosti mám z obou "světů" Zabýval jsem se BU a nyní provozuji ringové sporty. Nevařím tedy mé názory z vody jako je tomu obvyklé u internetových virtuálních bojovníků, ale z mé témeř 20 leté praxe v BU a BS. To jen pro budoucí spekulace, zda mám k tématu vůbec právo přidávat svůj názor. :D



Pak už je jenom otázka jestli člověk stihne útok na genitálie anebo píchnutí do očí :D


Teda Bizone :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod frajerKokoMihule » sob 13. říj, 2012 21:46

Bitas píše:Tradiční formy cvičené tradiční formou si jsou rovny a záleží jen na schopnostech jedince ne stylu


A mas toto tvrzeni i necim podlozene, nebo je to jenom tvoje touzebne prani?
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » sob 13. říj, 2012 23:17

hellas píše:
shoryuken píše:
BizonCZ píše:
ukropcany píše:Ale dá, v Barme veselo frčia zápasy bez rukavíc s veľmi voľnými pravidlami. Reči o ringu a pravidlách sú len výhovorky... keď človek nevie seknúť súpera s rukavicami, tak ho nesekne ani bez nich...


Ahoj, zčásti máš určitě pravdu, ale spousta BU nepoužívá jen údery:-) V ringu bych soupeře asi do očí nepích, nesmim útočit na genitalie, nemohu nasadit páku (mimo MMA, BJJ atd..) atd. Jinak souhlasím, pokud je člověk levej, je jedno, jestli je to v ringu nebo mimo něj. Mimochodem zkušenosti mám z obou "světů" Zabýval jsem se BU a nyní provozuji ringové sporty. Nevařím tedy mé názory z vody jako je tomu obvyklé u internetových virtuálních bojovníků, ale z mé témeř 20 leté praxe v BU a BS. To jen pro budoucí spekulace, zda mám k tématu vůbec právo přidávat svůj názor. :D



Pak už je jenom otázka jestli člověk stihne útok na genitálie anebo píchnutí do očí :D


Teda Bizone :lol:


No jo no. :( Já jim to odpouštím a pro ostatní - Já to nepsal. :twisted:
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Bitas » pon 15. říj, 2012 16:55

frajerKokoMihule píše:
Bitas píše:Tradiční formy cvičené tradiční formou si jsou rovny a záleží jen na schopnostech jedince ne stylu


A mas toto tvrzeni i necim podlozene, nebo je to jenom tvoje touzebne prani?
. Nicim to bohuzel podlozene nemam, neni to moje touzebne prani. Myslim si, ze styly nerozdeluji dobre a spatne bojovniky, tot vse. Pripoustim, ze se nejaky styl BU muze jevit jako vice efektivni nez jiny styl, ale kazdy styl ma svoje atributy, ktere vyuziva pro boj i trenink. Problem je v tom, kdo a co si z toho veme. Nemyslim si, ze jsou nejake vyznamne rozdily v evektivite stylu, spis v jejich prezentaci a popularite. Tak a ted do me:)
Bitas
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 24. led, 2012 0:00

Příspěvekod Araver » úte 16. říj, 2012 5:07

Podle mého názoru záleží i na tom, z jakého úhlu pohledu se na "srovnávací souboj" díváme.

Jak asi dopadne fight s pravidly tradičního karate?
Jak dopadne s pravidly thajskýho boxu?
Jak dopadne bez pravidel (v sebeobraně)?
Araver
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 15. říj, 2012 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod fakt » úte 16. říj, 2012 7:48

Co to je fight s pravidly tradičního karate.
Ano v ringu je rozhodčí a bambule, ale jinak je to fight.
Existuje nějaká forma neokleštěného karate, která by se tomuto blížila?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron