utoky na ulici aneb co vse se se deje

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Allien » stř 29. srp, 2012 17:13

To je tak... Před incidentem se hádali. Dnes to mnozí nemají v hlavě v pořádku. Nosí s sebou zbraně a hádky nejsou schopni řešit asertivně, jak na straně agresora, tak oběti. Dělám v oboru a musím říct, že zcela výjimečně se stane, že by muže napadl někdo jen tak. U žen je to jiné a nehovořím o rvačkách v hospodě, kdy jsou oba aktéři opilí.

Pak je tu další věc - nošení zbraní typu teleskopický obušek a revolver (nedejbože tonfa, nunchacku - to už jsem také zažila). Co jezdím k případům, je situace stále horší.
Allien
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 08. srp, 2012 23:00

 

frajer

Příspěvekod tetsuo » pon 24. zář, 2012 13:44

http://www.novinky.cz/krimi/279604-brut ... klubu.html

Velkej respekt k borcovy v šedý mikině co vyleze cca v 0:33 z vagonu metra !
tetsuo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 16. bře, 2005 0:00
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvekod shoryuken » úte 25. zář, 2012 6:17

10 na 2? Tak to je skutečně velká odvaha.
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Naval auto, hrozili lupiči. Tak boxer jednoho po druhém ...

Příspěvekod Yvan » stř 10. říj, 2012 3:58

Hoši, to jste si ale nevybrali dobře, varoval chlapíky, kteří se pokoušeli ukrást jeho luxusní vůz. Naval auto a odprejskni, nedali se ozbrojení lupiči. Jejich chyba, proti partě totiž stál britský boxer Amir Khan a ukázal, proč byl mistrem světa a proč osmnáct z devětadvaceti zápasů v lehké váze vyhrál po verdiktu K.O.
...

http://sport.idnes.cz/boxerovi-chteli-u ... sporty_fil
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod shoryuken » stř 10. říj, 2012 6:23

http://video.idnes.cz/?idVideo=V121007_ ... zpravy_jda

Na tohle jsem narazil, při čtení předchozího příspěvku. Fízlové sice jeli ''by the book'', ale proboha, amatérismus nejhorší. Na starýho tlustýho dědulu povolali posily....ježiši. No zasmál jsem se.
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod zipule » stř 10. říj, 2012 8:22

Já teda nevim, mně to nepřišlo neadekvátní. Když si promítnu všechny ty nedávný pražský videjka (chromej dědek, co v metru přetáhl druhýho berlou po hlavě; 3 pobodaní lidi bezdomovcem; chuligánský bitky v metru; assaulty skupinky v metru na kolemjdoucí; chlap sejmutej velikým cigánem poté, co se kohosi v metru zastal), nechápu jak se někdo může divit a ještě se rozčilovat při nějakým razantním zákroku. To, že je dědkovi 70 přece neznamená, že nemůže být potenciálně nebezpečnej a když tam sbírali 2 lidi a další dva čumilové se jim do toho začnou srát, tak se nedivím že jednali jak jednali a volali posily. V tom davu, si dovedu představit, že to není vůbec jednoduchý...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod graver » stř 10. říj, 2012 10:08

No, on si ten dědek pěkně sáhl a mařil :? . Na záběrech bylo jasně vidět, jak drží toho policajta za kvádro - držel ho i poté, co mu policajt nasadil tu skvělou páku. Na policajty se prostě nesahá. Že to přehnali, je asi zjevné, jen není jasné proč, ve kterých případech (hodnotil bych jednotlivé epizody toho zásahu) - honili si ega, měli strach, že se to zvrhne v nějaké davové šílenství...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod hellas » stř 10. říj, 2012 20:55

Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod graver » čtv 11. říj, 2012 6:01

Tak koukám, že má kotlinka zase novou aférku...
Článků už jsem přečetl xx, tak uvidíme, jak to dopadne. Pan Pelikán to rozebírá vcelku detailně (což činí i jiní s jiným závěrem :wink: ), ale na místě z nás nebyl nikdo a ty záběry nejsou kompletní...
Strážník údajně ztratil právo k použití donucovacích prostředků, když začal dědek hlasitě proklamovat, že půjde dobrovolně. No, nevím, nevyznám se tak nebudu komentovat. Když mě jako strážníka někdo napadne a vzápětí zařve, že teda jako dobrý, dám od něj ruce pryč, nechám ho tam stát a uvěřím mu, že počká do konce hry a pak se mnou půjde dobrovolně...
A to sražení spoutaného týpka zpátky na zem, když si údajně sedal - taky jsem někde četl, že do něj strážník kopal, že po něm šlapal - video jsme asi viděli všichni stejný. Je otázka, jestli si týpek sedal nebo se rozhodl skočit si na jedno. Strážník to mohl vyhodnotit tak, že v tom šrumci je pro všechny bezpečnější, když zatčený leží.
Ale to bychom se těch strážníků už zastváli moc, že :oops:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod shoryuken » čtv 11. říj, 2012 6:39

Gravere, ty jsi policajt (strážník), že jo?
Nehodlám se s tebou hádat. Ale video jasně ukazuje že po tom bezďákovy ten policajt šlape (nebo stojí na něm). Hele já ožralý bezďáky taky nemusim. Co nemusim, já je přímo nesnáším, ale nebudu na ně kvůli tomu šlapat a vláčet je po zemi a chovat se k nim jako ke kusu dobytka. To samý ten děda, prostě takovou reakci si nezasloužil ani náhodou a neřikej mi, že by ses od takovýho děduly cejtil ohroženej. Byl to evidentně slušnej starej chlap a k jako takovýmu se k němu měli chovat, slušně s úctou. Samozřejmě podle zákona, pokud mařil tak se nedá nic dělat ale nemusim si hrát na fašouna a hned ho likvidovat jako blázen.
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod graver » čtv 11. říj, 2012 8:18

Já jsem čekal, kdo s tím přijde jako první :wink:
Ne, nejsem strážník ani do jejich byznysu moc nevidím. Ani já nemám na měšťáky bůhvíjak pozitivní názor, netvrdím, že celá akce byla košer a vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby si pánové opravdu jen leštili ego. Jen se to prostě snažím vidět z obou stran - ty prvoplánové mediální masáže o zlých a blbých policajtech prostě žeru nerad.
Pokud jde o ohrožení od chudáků dědulů, mám své zkušenosti, ale to sem nepatří (nicméně ten evidentně slušnej starej chlap mě pobavil - no offense). Pokud někdo po někom šlape, nemusí být nutně fašoun (já osobně jsem policajty, mlátící lidi, zažil na vlastní kůži v poněkud jiném režimu) - je to prostě gauner.
Já nevím proč, ale mám zafixováno, že na policajty se nesahá /nemám teď na mysli zjevné excesy, kdy se už policajt či strážník dopouští trestné činnosti). A kdo si sáhne, má po pichi.
Ani já se nechci hádat, tak to nechme koňům - oni si s tím už nějak poradí.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod zipule » čtv 11. říj, 2012 9:13



To mi přijde jako úplná demagogie. Pan Pelikán je určitě odborník na tuto problematiku, když překrucuje co snad ani překroutit nejde. Doufám že o tom nebudou ve finále rozhodovat podobní všeználci, užívající moji oblíbenou větu : "Po použití hmatů a chvatů" - ta totiž nejlíp svědčí o hluboké znalosti problematiky...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Genesis » čtv 11. říj, 2012 11:50

Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod zipule » čtv 11. říj, 2012 12:41

Genesis píše:Další pohled na věc.
http://www.youtube.com/watch?v=A8bvQpfl ... r_embedded

Dobrý video!
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Genesis » čtv 11. říj, 2012 13:17

ukropcany píše:Hm... do kelu... musím to hore napísané zobrať späť, dedkovi (a mne tiež) niečo ušlo...


Já taky kupu detailů viděl až na tomhle. Docela mi zatrnulo, jak tam projela tramvaj a ten strážník pod ni skoro spadnul.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod shoryuken » čtv 11. říj, 2012 13:30

Hm, recht. Bylo to asi trochu jinak než jsem myslel. Faktem je, že na andělu to takhle fakt je. A palmovka je taky zážitek.
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod graver » čtv 11. říj, 2012 15:24

Genesis píše:Docela mi zatrnulo, jak tam projela tramvaj a ten strážník pod ni skoro spadnul.

...a přitom to bylo i v tývý :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » čtv 11. říj, 2012 15:30

...a taky ten textík vyznívá trochu jinak, než deklarovaná veleochota děduly doprovodit strážníka na bengárnu, že? A v okamžiku, kdy děda na strážníka sáhl, mu k tomu asistoval ještě ten borec v pruhovaném svetru.
Na mě to pořád působí tak, že tam na ty strážníky bylo poněkud nepřehledno a oni to nedokázali nebo nemohli řešit jinak, než takto.
Nu což, už jsem si i jinde vyslechl, že jsem policajt, přisluhovač režimu, modrácká svině... Kdybych říkal něco jiného, zase bych byl blbec, který věří všemu, co vidí v novinách, stádní pitomec, rudá svině...
Takže neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Boreas » čtv 11. říj, 2012 15:36

já nevim, mně zase přijde pitomý, jak se snaží dědu hodit na zem... byl za nim obrubník a vozovka :?

graver: to máš fuk, všem lidem se prostě nezavděčíš a když jo, tak si řiťolez, měnič kabátů, kam vítr tam plášť a podobně :D
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Jian » čtv 11. říj, 2012 17:32

Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron