Wu-dang tai ji mistra Zhai Hong Yina

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Wu-dang tai ji mistra Zhai Hong Yina

Příspěvekod Quijote » čtv 26. čer, 2003 9:34

Chtěl bych začít studovat Wu-dang tai ji u mistra Zahi Hong Yina.
Můžete mi sprosím někdo napsat něco víc, než se dočtu na jeho www stránkách. Případně komentář k tomu, co tam píší.
Quijote
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 15. čer, 2003 23:00

 

Příspěvekod Anonymní » čtv 26. čer, 2003 14:49

hezky web, co k tomu dodat... jen bych si dovolil nesouhlasit s nasledujcicm (uz na to poukazovali jini):

"Jak praví legenda, Yang tai ji nese jméno svého zakladatele - YangLuchang. Ten dostal nesnadný úkol - pečovat o zdraví rodiny strýce bájného ®lutého císaře (Huang di)."

anzto:

Yang Luchan (1799-1873 po. Kr.)
Huang Di (2697-2597 př. Kr. - tradicni datace)

jinak taiji moco nerozumim, urcite bych se ale sel kouknout i ke Qin Mingtangovi a Zhai Hua
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod irzounek » pát 27. čer, 2003 0:24

neprihlaseny PM píše:hezky web, co k tomu dodat... jen bych si dovolil nesouhlasit s nasledujcicm (uz na to poukazovali jini):

"Jak praví legenda, Yang tai ji nese jméno svého zakladatele - YangLuchang. Ten dostal nesnadný úkol - pečovat o zdraví rodiny strýce bájného ®lutého císaře (Huang di)."

anzto:

Yang Luchan (1799-1873 po. Kr.)
Huang Di (2697-2597 př. Kr. - tradicni datace)

jinak taiji moco nerozumim, urcite bych se ale sel kouknout i ke Qin Mingtangovi a Zhai Hua


:lol: :lol: :lol: PM, neskod :lol:
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod Anonymní » pát 27. čer, 2003 10:44

ale vubec ne;-) uz jsem k Zhai Hua i Zhai Hongyinovi poslal peknou radku lidi
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Wu-dang

Příspěvekod Quijote » pon 30. čer, 2003 9:21

PM, díky. Nic moc, ale snaha se cení. Mě šlo hlavně o to, jestli Mistr Zhai Hong Yin jen tak nekalí vodu. Na okounovi jsem zaznamenal nějaký výpady žáků paní Zhai vůči jejímu otci (a mimo jiné i od Pavely). To mi připadlo neuvěřitelný. :?:
YiWan, to je v pohodě. Netrpím přesudky. PíeMa znám ještě z doby, kdy byl zářící hvězdou školy siu LUM PAi a nemám vůči němu žádné zvláštní námitky. :wink:
Quijote
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 15. čer, 2003 23:00

abyste si tady moc nenotovali chlapci

Příspěvekod Anonymní » úte 01. črc, 2003 18:23

:roll: Blábolit nesmysly by neměl nikdo, i kdyby byl třeba Maocetung. Je smutné, že i číňani, kteří by to neměli jinak zapotřebí, kecají blbosti, jenom aby přitáhli hloupé a důvěřivé žáky (viz tvrzení Zhaihongyina o jeho mistrovi 125 letém taoistovi z Wudangu, jehož jméno nezná, později poopraveno na , jméno je tajné a vůbec ten styl je celý tak tajný a tajemný, že se smí předat jenom vyvoleným, což v jeho praxi znamená komukoliv kdo zaplatí. Ono by asi neznělo tak hezky, kdyby řekl, že Wudang viděl jenom na mapě, wudangského mnicha akorát ve filmu ©aolín kontra Wutang a že si celý ten sedmihvězdičkový styl splácal dohromady sám. Přitom pro toho, kdo tomu rozumí by solácání stylu u takového starého praktika, jakým Zhai Hongyin je nebylo na škodu. K tomu dodávám, že jsem se ho kdysi přímo zeptal, co je ten styl zač a nebyl mi schopen o tom říci zhola NIC. (přitom tvrzení, že e to naučil u starýho dědka Čanga nebo Wanga v parku by působilo věrohodněji) :idea: (ohledně Zhai a jeho dcery Zhaihuy jsem taky valil voči, takovýhleho fotra bych teda nechtěl ani zanic 8O Zdar Pavela
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

to: Pavela

Příspěvekod Quijote » stř 02. črc, 2003 6:32

No, to je slovo o polku igoreve. Děkuji. Cením si osobního názoru. Tak to vidím, že to asi prubnu, a uvidíme, jestli mystika nezahltí praxi.
Quijote
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 15. čer, 2003 23:00

Re: abyste si tady moc nenotovali chlapci

Příspěvekod SianLang » stř 02. črc, 2003 6:42

"(ohledně Zhai a jeho dcery Zhaihuy jsem taky valil voči, takovýhleho fotra bych teda nechtěl ani zanic 8O Zdar Pavela[/quote]"

Třeba je to oboustranné... :-) TŘEBA... :!:
SianLang
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: stř 04. čer, 2003 23:00

Re: abyste si tady moc nenotovali chlapci

Příspěvekod Quijote » stř 02. črc, 2003 8:51

SianLang píše:"(ohledně Zhai a jeho dcery Zhaihuy jsem taky valil voči, takovýhleho fotra bych teda nechtěl ani zanic 8O Zdar Pavela
"

Třeba je to oboustranné... :-) TŘEBA... :!:[/quote]

:oops: No já to nechtěl moc komentoval, ale (1.) nikdy jsem nepostřehl, že by se špatně vyjadřovala paní Zhai Hua. A hlavně (2.) ať se děje, co se děje platí: Cti otce svého i matku svou! V Číně snad ještě víc.
Quijote
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 15. čer, 2003 23:00

Příspěvekod SianLang » stř 02. črc, 2003 9:31

Quijote: Jasně, souhlasím s Tebou. Ta moje narážka nepatřila paní Zhai Hua, ale Pavelovi, který - při vší úctě - někdy "přestřelí"... :? No, paní Zhai Hua je ale kapku jinačí člověk, takže ona asi někde na nějakém svém diskusním fóru nevypráví legendy o tom, jakýho má pan Frost "fotra", kterýho by ona tada fakt nechtěla... :-)
SianLang
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: stř 04. čer, 2003 23:00

 

Sianlang

Příspěvekod Anonymní » stř 02. črc, 2003 16:07

až na to synku,že když mi to Zhaihua vyprávěla,tak jí tekly slzy jako hráchy.A jak jsem do Zhaihuy celou dobu šil, tak teď jsem jí fakt litoval. Podle mýho je DOST velký svinstvo, když taťkovi pomůže do Čech, všude ho vychvaluje, že je její mistr a on pak tady veřejně řeknme, že Zhaihua umí hovno a bv klidu jí přebere školy a přetáhne žáky. Já neříkám nic o umění pana Zhaie(a jeho styl sedmi hvězd, který si nepochybně sám vytvořil, jistě má všechny náležitosti wušu a jak jsem ho měl příležitost vidět,je jistě dobrý) to je nepochybné, nicméně jeho morální profil, to se teda ani v číně často nevidí. (A přitom morálka by měla být hlavním Možná je to proto, že Zahihua není syn, na vesnici je tohle zaostalé smýšlení stále velmi rozšířené. Dcera je prostě odpad, zato SYN-malý císař.Takže nevím jestli přestřelil ten kdo něco provedl nebo ten, kdo to tady narovinu napíše. :idea:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Zhai Hua

Příspěvekod SianLang » čtv 03. črc, 2003 5:20

Jo, tak už je trochu lepší verze... Proti tomu nic nenamítám. Já se jen po prvním příspěvku kapku bál, že se už zase nějakej Čecháček snaží bejt papežštější než papež... Jestli to tak není, rád se omlouvám... :oops:
SianLang
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: stř 04. čer, 2003 23:00

wudang

Příspěvekod Anonymní » čtv 03. črc, 2003 7:03

je to spíš taková smutná a trapná historie, pojďme se radši bavit o Wudangu, to je moje hobby :roll:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: wudang

Příspěvekod Quijote » čtv 03. črc, 2003 7:21

PF píše:je to spíš taková smutná a trapná historie, pojďme se radši bavit o Wudangu, to je moje hobby :roll:


A kde se mu věnuješ?
Quijote
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 15. čer, 2003 23:00

wudang

Příspěvekod Anonymní » čtv 03. črc, 2003 22:39

V Číně
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: wudang

Příspěvekod Quijote » pát 04. črc, 2003 7:53

PF píše:V Číně


Tak mi o tom něco napiš. Liší se to něčím od toho co znám od paní Zhai?
To to vůbec je?
Abych se přiznal zní mi to trochu mysticky.
Quijote
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 15. čer, 2003 23:00

Příspěvekod LaDaSh » ned 06. črc, 2003 12:59

Se vší úctou, nekteré příspěvky mi znějí trochu "účelově". Komentovat něčí styl a poznat hned odkud pochází, to bych se musel cítit jako mistr, k čemuž máme daleko asi všichni. Ke komentářům dění v rodině kohokoliv jsem velmi opatrný. Často je jeden příběh vykládán víc verzemi, než je postav v něm vystupujících.
Někdy příběh - slova vypoví více o tom kdo jej vypráví, než o osobách které v něm vystupují.
LaDaSh
LaDaSh
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 05. črc, 2003 23:00

Příspěvekod PrayingMantis » pon 07. črc, 2003 6:16

LaDaSh píše:Se vší úctou, nekteré příspěvky mi znějí trochu "účelově". Komentovat něčí styl a poznat hned odkud pochází, to bych se musel cítit jako mistr, k čemuž máme daleko asi všichni. Ke komentářům dění v rodině kohokoliv jsem velmi opatrný. Často je jeden příběh vykládán víc verzemi, než je postav v něm vystupujících.
Někdy příběh - slova vypoví více o tom kdo jej vypráví, než o osobách které v něm vystupují.
LaDaSh


Halelůůůja! Konečně nějakej rozumnej názor...

Fuckt mi tady ty příspěvky někdy přijdou, že by se Čínani měli nakonec jezdit učit kung-fu do Čech!
Docela by mě zajímalo, kolik je v Číně diskusních fór, kde třeba Čínský hokejisti (který hrajou hokej třeba "už" tři roky...) rozebíraji, jestli je Jágr dobrej nebo špatnej hokejista. :!:
PrayingMantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 111
Registrován: ned 01. čer, 2003 23:00
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvekod Anonymní » pon 07. črc, 2003 7:26

PrayingMantis píše:Docela by mě zajímalo, kolik je v Číně diskusních fór, kde třeba Čínský hokejisti (který hrajou hokej třeba "už" tři roky...) rozebíraji, jestli je Jágr dobrej nebo špatnej hokejista. :!:


Zly priklad - v sporte je okamzite zrejme kto je ako dobry a kto nie, pretoze dochadza k neustalemu porovnavaniu a clovek nemusi byt odbornik aby videl kto je ten najlepsi. V BU to vsak nefunguje, min. preto, ze sa majstri (uz) porovnavat nechcu...

...so zbytkom suhlas...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod PrayingMantis » pon 07. črc, 2003 8:24

"Zly priklad"...? - To je dobře, alespon si to lidi líp uvědomí...:-)
PrayingMantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 111
Registrován: ned 01. čer, 2003 23:00
Bydliště: Jižní Čechy

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron