Bujinkan

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Michal77 » sob 03. lis, 2012 14:58

Bujinkan czech dojo je největší humus co může existovat..Nebudu se bavit o sparringu,účinnosti,tréninku,atd..
Ale tím jak funguje -vlez do prdelkové jdou nahoru-dostávají černé pásky a neumí ani kopnout,ani udeřit,prostě nic..a vše se to schovává ze feelingem a bojovou duševní vyspělostí,atd..a to je jen zlomek....

Ještě,že je to už za mnou. BCD,byla asi nejhorší moje dlouholetá zkušenost:-)
Michal77
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 03. lis, 2012 0:00

 

Příspěvekod Kolda » sob 03. lis, 2012 16:55

To michal 77:

takhle mluví jen hlupák...pokud jsi tam opravdu "dlouholettě" (tvá citace) byl....

P.S. Jsem mimo všechny BU organizace...

V.
bývalý wt, wch student, nyní na volné noze...
Kolda
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 30. říj, 2012 0:00
Bydliště: frýdek místek

Přátelé

Příspěvekod tomike08 » sob 03. lis, 2012 17:49

Přátelé,

lhal bych, kdybych řekl, že mne netěší, jak dáváte tomu pitomcovi Petroniusovi záhul, ale opravdu mě těší, že ty příspěvky mají hlavu a patu a že máte zdravej rozum (to myslím v tom nejlepším slova smyslu).

A propos: chodím běhat, bušit do pytle a občas do fitka a jsem s tím naprosto spokojený ;)

Tomáš Krhounek
tomike08
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 11. kvě, 2010 23:00

Příspěvekod Sennin » sob 03. lis, 2012 18:28

Bujinkan jsou sračky a parodie na Ninjutsu/Ninpó. Chvalme den, kdy ten člověk prohlédne... Snad to bude brzy.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: Bujinkan

Příspěvekod wanderlei2 » stř 21. lis, 2012 18:20

Nic novýho, Petronius přečetl na netu (nebo ho tím krmí učitel), že bojový sporty jsou pro sebeobranu krajně nevhodné, jelikož se tam spáruje s pravidly. Ono je sice hezký, kolik likvidačních technik si tam ukazujete, ale tím, že nejdou trénovat, tak jsou k ničemu.

Mimochodem, částečně s tebou souhlasím, že bojové sporty nejsou pro sebeobranu to nejlepší, pro mě jsou na prvním místě systémy, které se na sebeobranu přímo specializují a cvičí poctivě to, co funguje, na nic si nehrajou (např. FISFO).
Bujikan, aikido atp. v ČR v žádným případě nelze uznávat za sebeobranu (nevím, jak je tomu jinde ve světě).

Nemysli si, že jsem se chtěl svým komentářem jen přidat k většině, nevidím to s tebou totiž tak špatně. Zkrátka můj názor je takový, že je spousta technik, který se v BS necvičí kvůli pravidlům- avšak na ulici jsou velmi efektivní- přesto si myslím- nebo vlastně vím (a tady se v názoru rozcházíme), že mě po několika letech sparing neodnaučil bouchat do zakázaných míst na těle, kam chci-tam bouchnu. Ke všemu jste v bujikanu tímhle názorem neobjevili ameriku, četl jsem to na internetu nejmíň 20x, bohužel to vždy psali jen učitelé, žáci aikida a jelikož mám představu, jak to v takovém českém aikido klubu vypadá, raději dám na své zkušenosti. :)
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

Re:

Příspěvekod TongPo » pát 23. lis, 2012 14:16

Petronius píše:A to je tedy jaká práce a jaké střety? Není to skrytý slovní útok, skutečně mě to zajímá.

Myslel jsem tím například lidi, kteří chodí XX let dělat takzvaně "na dveře", lidově řečeno vyhazovače. Obvykle mají za sebou desítky opravdových fyzických střetů, který se snaží přežít bez vlastní újmy na zdraví a taky pokud možno bez nějakýho "flastru" od našeho humanofilního soudního systému za nepřiměřenou obranu. Taky lidi z některých státních i nestátních bezpečnostních složek mají osobní zkušenosti s reálnýma fyzickýma střetama, v jejich počtu ale oproti vyhazovačům obvykle zaostávají.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod Luke007 » čtv 07. bře, 2013 11:01

Dlouho jsem se v praci nepobavil tak jako tady na tom vlakne. Vynecham flame o tom srovnavat bojova umeni a bojove sporty, to je uplne mimo. V pocatcich mma/valetudo se resilo co ze je ten ,,nejlepsi bojovy styl,, a Graciove dokazali ze bez jiujitsu se bojovnik neobejde, o tom uz snad dnes nikdo nepochybuje. Ale jedna se o ZAPAS, tedy jde o to vyhrat, a to meni opravdu hodne veci. V ACR se cvici musado, ktere pochazi z koreje, a tam se utvorilo jako mix korejskych a japonskych bojovych technik, ale protoze korejci spatne nesli Japonskou okupaci, chteli mit ,,vlastni system,,. Techniky jsou v musadu totozne se spoustou technik v Bujinkanu, a o jejich funkcnosti take neni pochyb (Pokud si tedy nemyslite ze jak v Korei, tak v CR jsou vojaci cviceni pro boj v necem co je v boji k uplne k nicemu). Jediny rozdil je ve zpusobu pristupu k treninku (a v tom ze je v Buj. pro nekoho nabaleno spousta balastu jako Japonska filozofie, archaicke zbrane, atp.) a ve fyzicce praktikantu (to je ale take nezanedbatelne, system byl vyvynut vojaky pro vojaky).

Tolik opakovany sparing ve smyslu zapas.... V Bujinkanu se da cvicit jen omezene, a je to prave kvuli nebezpecnosti technik. Takze randori nejcasteji probiha jako v mma no-gi grapling dokud jeden ze souperu nevzda, ale i tak jsou z toho casto zraneni. Ono to ze jsou v UFC zakazane paky na zapesti a lokty ma svuj duvod. To ze je nejen u nas, ale i ve svete je spousta dojo kde se cvici nesmysly, tak to proste je. Ale berte to tak, ze napriklad military verze musada se nesmi cvicit pro civil a to proto ze stat chce mit vyhodu v bojove pripravenosti svych slozek ,,proti diverznim zivlum,, , takze je na jednu stranu dobre ze ma hodne lidi mimo Bujinkan nazor jaky ma, protoze kdyby to prezentovali a mohli cvicit opravdu jen samy dobri jedinci (ve smyslu pohyboveho talentu a fyzicky, s treninkem 5x tydne 2hodiny jako to delaji sportovci v boj. sportech), tak ho driv nebo pozdeji nekdo zakaze stejne jako byli po 2.sv valce zakazany vsechny upolova bojova umeni v Japonsku.

Jak tu byl napriklad zminen ten telefonat FBI, ve statech se tyto zalezitosti berou vazne (vycvik nestatnich ci cizich slozek v priprave kterou pouzivaji statni slozky bezpecnosti), a je to napriklad proto ze jeden z instruktoru bojove pripravy pro American Marines je praktikant Bujinkanu, nebo napriklad Gryls z Man vs. Wild, ktery byl take clenem special forces, je clen Bujinkanu.

Vyzvy na souboj jsou zde hezke, ale jak chcete srovnavat napriklad thaibox a KALI? Jedno je sport s pravidly, a druhe bylo vivinute primarne pro boj s ostrim a ma za cil co nejdrive porezat utocnika na vitalnich bodech tela k jeho co nejrychlejsi eliminaci. To si nekdo opravdu mysli ze provadeji sparring s ostryma cepelema a snazi se jeden druheho zabit??

To ze si nekdo veri ze s Bujinkanem pochodi v kleci proti nekomu kdo to cvici kazdy den a je v tom dobry... Holt nekteri lide nejsou soudni.

Takze pokud mate radeji zapaseni, pro tyto ucely je mnohem lepsi kombinace BJJ a MMA.
Luke007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 07. bře, 2013 9:57

Re: Bujinkan

Příspěvekod Genesis » čtv 07. bře, 2013 11:09

Tak tohle je opravdu perla :lol:
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Bujinkan

Příspěvekod NOKT » čtv 07. bře, 2013 13:49

Luke007 píše:Tolik opakovany sparing ve smyslu zapas.... V Bujinkanu se da cvicit jen omezene, a je to prave kvuli nebezpecnosti technik. Takze randori nejcasteji probiha jako v mma no-gi grapling dokud jeden ze souperu nevzda, ale i tak jsou z toho casto zraneni. Ono to ze jsou v UFC zakazane paky na zapesti a lokty ma svuj duvod.


Dovolím si tě opravit. V UFC jsou povolené páky na lokty, říká se jim armbar nebo arm crush - záleží na provedení. K těm zápěstím si nejsem jistej jak je to s UFC, ale vsadím se, že ve výsledku by to bylo asi jedno. Zkoušel jsi to někdy nasadit se zabandážovanou rukou a rukavicí? Ono to jde docela blbě.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod Luke007 » čtv 07. bře, 2013 15:15

NOKT píše:
Luke007 píše:Tolik opakovany sparing ve smyslu zapas.... V Bujinkanu se da cvicit jen omezene, a je to prave kvuli nebezpecnosti technik. Takze randori nejcasteji probiha jako v mma no-gi grapling dokud jeden ze souperu nevzda, ale i tak jsou z toho casto zraneni. Ono to ze jsou v UFC zakazane paky na zapesti a lokty ma svuj duvod.


Dovolím si tě opravit. V UFC jsou povolené páky na lokty, říká se jim armbar nebo arm crush - záleží na provedení. K těm zápěstím si nejsem jistej jak je to s UFC, ale vsadím se, že ve výsledku by to bylo asi jedno. Zkoušel jsi to někdy nasadit se zabandážovanou rukou a rukavicí? Ono to jde docela blbě.


Ok nevyjadril jsem se uplne presne, armbar samozrejme povolen na submishion je (ale pouze pakou, ne uderem), ja mel na mysli zpusob kteremu se rika musha dori nebo take ude gatame (je to neco jineho nez kimura), videl jsem zapas kde jeden z bojovniku techniku provedl jako v aikido, a druhemu potrhal vazi v lokti. Zkusim to na youtube najit.

Ono se staci podivat obcas na zapas co provede eye poke, nebo ze klasicky zapasnicky postoj neni vhodny na ulici kvuli odkrytym genitaliim, a chlap jako hora se slozi s brekem
http://www.youtube.com/watch?v=w3-RfOTlaQw

Stejne jako se nesmi vezt uder na zatylek, uder hlavou, nebo kop na hlavu pokud se dotykaji obe ruce zeme (tohle je v zapasech hodne markatni). A to samozrejme ovlivnuje postoj i to co si clovek muze dovolit, protoze v ramci pravidel to souper predsi nesmi udelat, a kdyz to udela, tak nevyhraje. Proto treba u wing tsun maji takovy divny postoj, je to prave kvuli znemozneni snadnemu kopu na genitalie.
Luke007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 07. bře, 2013 9:57

Re: Bujinkan

Příspěvekod Luke007 » čtv 07. bře, 2013 17:25

NOKT píše:
Luke007 píše:Tolik opakovany sparing ve smyslu zapas.... V Bujinkanu se da cvicit jen omezene, a je to prave kvuli nebezpecnosti technik. Takze randori nejcasteji probiha jako v mma no-gi grapling dokud jeden ze souperu nevzda, ale i tak jsou z toho casto zraneni. Ono to ze jsou v UFC zakazane paky na zapesti a lokty ma svuj duvod.


Dovolím si tě opravit. V UFC jsou povolené páky na lokty, říká se jim armbar nebo arm crush - záleží na provedení. K těm zápěstím si nejsAnoem jistej jak je to s UFC, ale vsadím se, že ve výsledku by to bylo asi jedno. Zkoušel jsi to někdy nasadit se zabandážovanou rukou a rukavicí? Ono to jde docela blbě.


OK, nenasel jsem primo to co jsem videl, ale podobne, paka na loket ktera je bezna u velkeho mnozstvi bojovych umeni, okolo 1 minuty
http://www.youtube.com/watch?v=5Hoeb7sBqRc

Ano, ale za 1. pokud uz paku na zapesti v bandazi provedes v plne sile v zapase, a to povoli, tak ho poranis. 2. presne tak, rukavice a bandaze jsou v kleci, ale venku ne.
Luke007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 07. bře, 2013 9:57

Re: Bujinkan

Příspěvekod NOKT » čtv 07. bře, 2013 17:55

Vezmu to popořadě. Takový volný rozbor:
ad úder na zátylek, úder hlavou, kop na hlavu pokud se dotykaji obe ruce zeme, genitálie. Cvičíte to v klubu jako fakt naplno? Poděl se. Zajímalo by mě jaká je životnost vašich lidí případně jejich varlat, jak dlouho se léčí z jednoho tréninku případně pošli fotky jak vypadá jejich obličej po takové tréninku. V rámci zdravého úsudku a rozumu to povoleno není a já se nedivím. Hrát si na macho many a odcházet z tréninku/turnaje zraněnej protože trénuju "rýl" je na 2 věci :?

ad ta páka na ruku okolo 1 minuty taky může být taky variace ze zápasu, nevím jak se to jmenuje česky, zápasníci omluví, ale v angličtině se k tomu používá pojem russian collar tie a myslím, že to faul není. Prostě mu prdla ruka, tak jako když se někdo rozhodne, že ti zlomí končetinu, tak ti prostě urve viz. "Paul Harris" a jeho rotační páky na nohy. Ať si říká kdo chce co chce, tak prostě to tam sáže s tím že tu nohu eventuelně urve, což se v mnoha zápasech stalo.

Ad páky na zápěstí - když to chytneš tak proč ne, ale myslím, že při tréninku máš plno jiných starostí než jít po páce na zápěstí. Ale já je třeba taky používám, když si chci udělat "srandu" z mých týmových kolegů :D

Nakonec bych to shrnul tak, že je mi jedno jestli je Bujinkan nejvíc real systém na světě nebo ne. Těší mě, že se zajímáš o to co tě baví, ale srovnáváš 2 různý věci. MMA, Free Fight, Vale Tudo nebo jak to budeme nazývat je prostě sportovní odvětví co kombinuje různé fajn věci, které mají jen jedno kritérium - musí v pěstní bitce fungovat. Nemusím být trénovanej v Krav Maga abych uměl kopat do koulí - můj názor :) Jsem si vědom, že existuje spousta fíglů jak někoho dobře narvat mezi nohy, ale vážně mě to nezajímá :D Lidi z kontaktních sportů jsou dle mého názoru velice dobře připravení na "problémy" a) měli by mít skills b) ty skills by měli mít nadrilovaný z tréninku c) měli by mít fyzičku d) měli by být zvyklí dostat dělo e) pokud to nemají, tak to je už jejich věc, jak trénují. To, že se na tréninku nekopu každej tejden do kulí nebo mě někdo nerve soccer kick na hlavu má pro mě jeden příjemný benefit - nechodím z tréninku zraněnej a druhej den můžu jít makat zase a nemusím regenerovat.

A na téma situačních drillů tu jsou jiní odborníci, páč není moje parketa :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod Luke007 » čtv 07. bře, 2013 22:44

Nikdy jsem netvrdil ze Bujinkan je nejvic real, to platilo mozna pred 200lety kdyz to cvicili opravdovy valecnici a trenovali jinak nez dnes, ale ta doba jiz davno minula.

Pripomina mi to pribeh jednoho senseie karate co svym studentum na treninku hodne vynadal ze v treninku je skoda casu venovat se kumite. Nejdriv jsem to nechapal, ale pak jsem zjistil ze to bylo tim ze kdyz on sel na trenink, tak ho prepadli lupici ktere vystipal, a cestou z treninku ho potkala jina banda a tu vystipal take. Dnes to pusobi usmevne, ale proste byla jina doba.

Jo obcas se nakopeme, ale ne na max, bez suspenzoru staci i lehkej kop na to aby mel clovek mzitky pred ocima , jen tak obcas nekdo upozorni me nebo ja jeho ze ma spatnej postoj, a nebo kdyz je to primo v technice, tak se clovek trefi jen tak aby to bylo citit a nedoslo ke zraneni. Na turnaji Judo jsem jednou videl jak borec pri uchimate narval druheho naprimo, ten sel rovnou na zem, tam se poblil a rovnouho ho vezli do nemocnice. Vim ze je par kluku v karate co je umi zatahnout dovnitr na zapas, nebo ze to specialne trenuji mnisi aby nebyli timto zpusobem snadno vyraditelni, ale ja jsem jeste netrenoval s nikym kdo kop na koule ustoji bez mrknuti oka
http://www.youtube.com/watch?v=Js_3bIni52I


Ja mam MMA rad, rad sleduju zapasy a rad si ho obcas zatrenuju, zrovna nedavno mel v CR seminar Andre nebo Michal Bittner (ovsem nikdy jsem v oktagonu nezavodil, tam bych moc dlouho neprezil a popravde me to ani nelaka, zivi me hlava a tam by me moc dlouho nevydrzela), ale proste k tomu pristupuju jako ke sportu. A to je to co si podle me spousta lidi neuvedomuje, napr. kdyz v UFC zapasnik kleci na obou kolenou, tak ho souper nemuze nakopnout kolenem na hlavu, a proto kdyz jsou treba porazy, tak jak obrance ve sprolu, tak utocnik pokud se mu poraz nepovede, priklekavaji aby nemohli dostat kop na hlavu, a to v tobe samozrejme udela pohybovej navyk. Jenze kdyz to udelas mimo ring, tak ten dotycnej te na tu hlavu kolenem narve, protoze to je to nejjednodusi co muze udelat. Zrovna nedavno jsem cetl rozhovor se zapasnikem mma, co byl nekde v hospode pobodanej, tak se ho na to ptaly, a on rekl ze si v prvni moment vubec neuvedomil ze tam muze mit nekdo v potycce zbran, a ze si ji ani nevsiml nez byl pobodanej, ale ze poradne nevedel co ma proti utocnikovy s nozem delat, ze nikdy driv v takove situaci nebyl a netrenoval ji.
Luke007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 07. bře, 2013 9:57

Re: Bujinkan

Příspěvekod NOKT » čtv 07. bře, 2013 23:31

Hele třeba k Andrému nebo Bittnerovi si můžeš regulérně zajít na trénink, žádný privilegium :) Dokonce si můžeš nechat udělit modrej a fialovej pás v BJJ po splnění X seminářů, který český IBJJF, kde pan Bittner působí zaštiťuje.

S tou hospodou se už silně pohybuješ v rovině "coby kdyby" a já to řeknu takhle - každýmu to pálí jinak a i když trénuju styl XY tak můžu udělat něco co jsem v životě na tréninku nedělal a netrénoval (např. zmiňovaný soccer kick). To že na tebe někdo vytáhne nůž, je velká smůla, ale když se to stane, tak s tím asi moc neuděláš. Jednou jsem takhle viděl borca, co celý život hraje fotbal a když byl nalitej, tak vystřihl ukázkovej strh - nulový trénink. Nemusíš mít žádnej trénink a pořád budeš zabiják jako sviň, ale to je už jiná kapitola.

K tomu noži... Třeba já se dělím o tělocvičnu s klukama od pana Severy, co dělají Kali. Moc zajímavý je pozorovat, fajnový věci dělaj, ale pořád ta obrana proti noži není vůbec žádná prdel. Aji když to trénuješ, tak to neznamená, že ti to pomůže. Vezmi fixu, dej ji kamarádovi a zkus mu ji vzít při tréninku a pak se podívej, jak budeš popsanej.

K těm koulím bez komentáře. Prostě to bolí a je jedno jak to trefíš, jestli při hodu nebo to zmáčkneš rukou :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod Luke007 » pát 08. bře, 2013 7:53

Jak muze vypadat trenink je videt treba v tomto novem dokumentu o Bujinkanu ze Spanelska, je i s anglickymi titulkami
http://www.youtube.com/watch?v=vuLApuTLlcE
Luke007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 07. bře, 2013 9:57

Re: Bujinkan

Příspěvekod NOKT » pát 08. bře, 2013 10:34

Luke007 píše:Jak muze vypadat trenink je videt treba v tomto novem dokumentu o Bujinkanu ze Spanelska, je i s anglickymi titulkami
http://www.youtube.com/watch?v=vuLApuTLlcE


Hezké video, připomíná mi moji éru Aikido :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod Genesis » pát 08. bře, 2013 11:15

Luke007: Základ všeho umění bojovat je dát a přijmout tvrdou ránu. Jak neumíš tenhle základ, jakýkoliv další vifikundace jsou jenom obezlička a výmluvy. Klidně si trénuj Bujinkan, jestli tě baví, ale kup si pepřák a nauč se rychle běhat, kdyby tě někdo přepad :wink:
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Bujinkan

Příspěvekod Dalt » pát 08. bře, 2013 12:19

to video je strasny - klasickej pripad videa sensaie "honibrka" co se vyziva na studentech - nacviky jsou staticky, nerealny (hura utoky, defilovani pred kolektivem ve stylu "koukej jak te dokazu zrusit milionem zpusobu kdyz se nebudes hejbat")a vubec...uz se to tady probiralo 100x... :roll:
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Bujinkan

Příspěvekod TongPo » sob 09. bře, 2013 11:30

Klasickej koloběh života... Vždycky, když se tu nějaká srač*a typu bujinkanu rozpitvá a bouchači s XX letýma praktickýma zkušenostma poukážou na její fatalní nedostatky ohledně reálný použitelnosti k sebeobraně, objeví se časem nějakej novej bojovej teoretik, kterej ty hov*a začne pomocí rozsáhlých naivních teorií obhajovat... :roll: Ale budiž jim přáno, až se jednou doopravdy k něčemu ostřejšímu připletou, budou pak mít na JIPce dostatek času přemýšlet funkčnosti svýho "smrdícího" bojovýho umění.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Re: Bujinkan

Příspěvekod Buji » úte 12. bře, 2013 7:00

Pěkné počtení :mrgreen:
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků