SCARS v Praze

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

SCARS v Praze

Příspěvekod Petarosus » pát 14. zář, 2012 17:01

Ahoj chlapi
Chci se zeptat zda se v Praze nevyskytuje někdo kdo cvičil nebo cvičí SCARS a chtěl by si zacvičit. Já cvičím hlavně systemu a podobně, rozhodně bych se už nenazval začátečníkem, ale to nemá smysl psát tady. Chtěl bych si zacvičit SCARS (viděl jsem Lethal and non-lethal combat od Petersona). Kontaktoval jsem pana Šáňu, Hybáška a Kurfursta- všichni byli velmi slušní a vztřícní, ale bohužel o nikom nevěděli a dokonce už se ani tréninku SCARS nevěnovali.
Víte někdo o někom?
Díky
Petr
Petarosus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 11. zář, 2012 23:00

 

Re: SCARS v Praze

Příspěvekod defendu » čtv 14. bře, 2013 22:03

SCARS...nechceš radši dělat něco co tě připraví na skutečný boj, než hledat něco u čeho se nespotíš?
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Re: SCARS v Praze

Příspěvekod fireballl » pát 15. bře, 2013 19:09

defendu píše:SCARS...nechceš radši dělat něco co tě připraví na skutečný boj, než hledat něco u čeho se nespotíš?

Ty si niekedy SCARS cvičil?
fireballl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

Re: SCARS v Praze

Příspěvekod defendu » ned 17. bře, 2013 11:41

fireballl píše:
defendu píše:SCARS...nechceš radši dělat něco co tě připraví na skutečný boj, než hledat něco u čeho se nespotíš?

Ty si niekedy SCARS cvičil?


Mou nejdůležitější komoditou byl vždy čas...prostě nemám čas ztrácet ho nesmyslama, podvodama, ojebama a rádobynovinkama na poli boje.
Jerry L. Petterson je dokonalý manipulátor, podvodník a vychcánek...za hromadu peněz prodal tradiční styl sansoo jako dokonalou novinku americké armádě (vše zabali do modernách pojmů, principů a blabla), kde se ovšem nijak neujala (více preferují systémy MACMAP a L.I.N.E.)
U nás se nikdy styl necvičil, byl tu jen jeho rychlovykvašený hybrid SEB (systém efektivního boje), který se "naučil" jeden český instruktor tradičního karate a vnitřních stylů během týdne na jednom campu, kde byl cvičen opět člověkem, který nikdy necvičil jinak než tradičně...obrázek si může každý udělat sám...
Byl jsem kdysi osloven 4 "zabijáky" co SEB cvičili, abych jim ukázal izraelský a britský způsob...nejdříve jsem jim řekl, aby mi ukázali co umí, abych věděl jak na tom jsou...ukázali mi krásnou, nacvičenou pantomimu ve dvojicích...po chvíli tréninku jesem musel uznat, že neumí praštit do lapy, nemají kondici, základní footwork, žádnou dynamiku pohybu...jejich "techniky" nefungovaly na rozjetýho chlapa a věcičky proti noži byla snůška hovadin typu - principy jak se nechat nožem co nejdřív zabít...
Pro představu mi předvedli něco podobného:
http://www.youtube.com/watch?v=-wZ1zIjoRiM
A pro další představu - sansoo kungfu v praxi, jediný styl, který Petterson pořádně cvičil, každý si může udělat představu co je tvrdší...
http://www.youtube.com/watch?v=j2kLx8TUl4s

Je mi jasný, že se tu objeví obhajoby toho co kdo trénoval, jak to efektivně použil, jak to bylo skvělý a podobných hovadin, jenom aby nemusel přiznat, že nalítnul obchodníkům...je mi to fuk. Už by ho mělo přesvědčit to, že sami aktéři téhle hry se od "komerčního projektu" SEB distancují...
Ti 4 mládenci mi nakonec taky řekli, že to co jsem jim předvedl je na ně moc tvrdý a náročný na kondici a dnes dělají překvapivě....Systemu :D
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Re: SCARS v Praze

Příspěvekod Araver » ned 17. bře, 2013 18:55

Nepřeháníš to už, defendu?
Araver
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 15. říj, 2012 23:00
Bydliště: Praha

Re: SCARS v Praze

Příspěvekod pm » ned 17. bře, 2013 19:01

Já myslím, že se ještě krotí :-D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: SCARS v Praze

Příspěvekod TongPo » ned 17. bře, 2013 19:40

Araver píše:Nepřeháníš to už, defendu?

Ehm, kde a s čím konkrétně to defendu přehání? Jeho příspěvek jsem si přečetl 2x a nemůžu to najít... :(
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Re: SCARS v Praze

Příspěvekod fireballl » pon 18. bře, 2013 17:55

[/quote]

Mou nejdůležitější komoditou byl vždy čas...prostě nemám čas ztrácet ho nesmyslama, podvodama, ojebama a rádobynovinkama na poli boje.
Jerry L. Petterson je dokonalý manipulátor, podvodník a vychcánek...za hromadu peněz prodal tradiční styl sansoo jako dokonalou novinku americké armádě (vše zabali do modernách pojmů, principů a blabla), kde se ovšem nijak neujala (více preferují systémy MACMAP a L.I.N.E.)
U nás se nikdy styl necvičil, byl tu jen jeho rychlovykvašený hybrid SEB (systém efektivního boje), který se "naučil" jeden český instruktor tradičního karate a vnitřních stylů během týdne na jednom campu, kde byl cvičen opět člověkem, který nikdy necvičil jinak než tradičně...obrázek si může každý udělat sám...
Byl jsem kdysi osloven 4 "zabijáky" co SEB cvičili, abych jim ukázal izraelský a britský způsob...nejdříve jsem jim řekl, aby mi ukázali co umí, abych věděl jak na tom jsou...ukázali mi krásnou, nacvičenou pantomimu ve dvojicích...po chvíli tréninku jesem musel uznat, že neumí praštit do lapy, nemají kondici, základní footwork, žádnou dynamiku pohybu...jejich "techniky" nefungovaly na rozjetýho chlapa a věcičky proti noži byla snůška hovadin typu - principy jak se nechat nožem co nejdřív zabít...
Pro představu mi předvedli něco podobného:
http://www.youtube.com/watch?v=-wZ1zIjoRiM
A pro další představu - sansoo kungfu v praxi, jediný styl, který Petterson pořádně cvičil, každý si může udělat představu co je tvrdší...
http://www.youtube.com/watch?v=j2kLx8TUl4s

Je mi jasný, že se tu objeví obhajoby toho co kdo trénoval, jak to efektivně použil, jak to bylo skvělý a podobných hovadin, jenom aby nemusel přiznat, že nalítnul obchodníkům...je mi to fuk. Už by ho mělo přesvědčit to, že sami aktéři téhle hry se od "komerčního projektu" SEB distancují...
Ti 4 mládenci mi nakonec taky řekli, že to co jsem jim předvedl je na ně moc tvrdý a náročný na kondici a dnes dělají překvapivě....Systemu :D[/quote]

Zdar.
Osobne som prešiel celým SEBom.
V mnohom máš pravdu a v niečo sa žiaľ ako mnohí čo to neskúsil mýliš. Ale mýliš sa omnoho menej ako máš pravdu :D

Podobné skúsenosti mám s KM. Skôr záležalo od učiteľa čo vie, čo skúsil a pochopil. A takých je naozaj málo.

Ja osobne som sa stretol aj s vojenským SCARSom. Funguje. A veľmi dobre.

Ale aby som osvetlil niečo. To v Čr čo je SEB je naozaj viac teoretickej úrovni. Téorie sú funkčné, len ich dostať do praxe, tam sa to akosi zastavilo. Ja som hľadal a skúmal ďalej, preto si dovolím povedať žetie princípy fungujú, len spôsob ich trénovania atď, s tým nesúhlasím.

Samozrejme je to tam, alebo bolo - SEB už asi v Čr zanikol, o biznise. Ale to skoro všetky moderné bojové systémy, aj tradičné BU. Koľko je takých čo sa tým živia. Nekritizujem to.

To čo je tam proti noži, s tým s Tebou plne súhlasím.

To prvé video už nie je SCARS ale zase niečo čo vyšlo zo SCAR. Z civilnej verzie.

Pat
fireballl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00


Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků