BOX - pro a proti...co s nim a co proti nemu...

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

sila uderu

Příspěvekod Anonymní » stř 13. říj, 2004 10:14

chcel som este dodat,ze sila uderu bude limitovana viacerzmi faktormi...
jednym z nich je aj presnost zasahu.....uvazeujte so mnou,prosim...:)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod stefano » úte 02. lis, 2004 22:08

box je super!!!
stefano
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 12. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Revan » stř 03. lis, 2004 0:26

Ctěl jsem se jen zeptat, jak tady tak dumáte zda je v reálu účinnější trénink boxu či asijských BU, existuje nějaká security agentura, výcviky bojových a policejních složek, atd., kde se pro přežití vyučuje box???

Berte to jen jako otázku, opravdu to nevím. Ale podle mně se spíše učí styly, kde převládají páky a kryty před háky a údery.
Revan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 13. zář, 2004 23:00

Příspěvekod stefano » stř 03. lis, 2004 11:55

:idea: :)
Naposledy upravil stefano dne ned 07. lis, 2004 14:04, celkově upraveno 1
stefano
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 12. říj, 2004 23:00

Příspěvekod wushi » stř 03. lis, 2004 12:52

stefano, nezhadzuj ho, chlapec sa len opýtal...tá otázka je možno logickejšia ako sa na prvý pohľad zdá...odpoveď: samotný box určite neučí ani jedna security, chýba boj na zemi a ďalších vecí, no v kombináciách sa vyučuje hodne...aspoň myslím... :idea: :wink: :)
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod stefano » stř 03. lis, 2004 15:04

ja si vysoko vazim vsetky kontaktne styly a box je jednym z nich...
a vazim si aj boxerov,pre ich ochotu nieco obetovat,schopnosti zniest bolest,pozriet sa realite do tvare,schopnosti prezit...
vela ludi pise mudre reci o tom,ako by porazili boxera,pouzili by techniku c.1,5,7 alebo inu...
kecy..sorry,ze som tak kriticky,ale skutocne mam uz dost tych hlupych reci okolo toho,co je lepsie,ci zapas na zemi,wusu,thai box alebo WT apod.
kto ma nejake pochybnosti,nespravne trenuje a preto ak ucinkovanie ludi na tychto forach ma mat nejaky zmysel,prosim,treba prispiet nejakou zaujimavou info...dnes uz po druhykrat davam echo www.jkd.pl
mrknite na klip,Rodney King OK? :idea: :idea:
treba si zaboxovat,clovek hned vie na com je :idea: :idea:
Naposledy upravil stefano dne ned 07. lis, 2004 14:05, celkově upraveno 1
stefano
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 12. říj, 2004 23:00

Příspěvekod stefano » stř 03. lis, 2004 20:27

to ukropcany:
sorry ,som uz asi dnes unaveny.
to co pises je zaujimave :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mozno si super bombarder,ale ,ze by si bol lepsi ako Rodney"chiko"King??? :idea: :idea: :idea: :idea: :D :D :wink: :?: :?:
alebo som to ja zle pochopil,alebo si predtym vela vypil,mozno to mal byt zart,neviem,v kazdom pripade
pekny den a dobry trening
stefano
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 12. říj, 2004 23:00

Příspěvekod marvin » stř 03. lis, 2004 21:27

no ja som si to pozrel stefano a fakt neviem nad cim TAK zasnes ? To ste na tom vychode tak zjemneli ;) kua alebo co. Ved dobre king /to sa tak vola alebo si tak necha hovorit fesak / je asi dobry, ale prepac to ze supne dolu zopar chlapikov co maju maslove brucho a nevedia sa kryt co na tom je obdivuhodne ved su to zaciatocnici? Skor to bolo trapne ... nic preborne neurobil - na tych chlapcoch co tam na tom videu su to urobim kedykolvek aj ja a co potom budem pre teba king ;) prd makovy budem - mas zlu mieru ... asi tolko k celemu videu ...

Ad. ukropcany - co povies - pozreli by sme si "kinga" s takym nejakym ako je palo ;) ak by ho takto supol dole potom uznam, ze to je nieco co stoji za ten rozruch. Ale mlatit takto decka na zemlickach odchovane - chudence ;) :D :D :D
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

2 stefano

Příspěvekod Revan » stř 03. lis, 2004 22:57

Jak správně poznamenal wushi, tu otázku není třeba blíže specifikovat. Box je určitě super v jeho plnokontaknosti, to nepopírám, ale jak bylo řečeno, záleží na člověku a jeho přístupu k tréninku. Vy tu vycházíte z pouhých i když správných statistik, že boxeři dávají do tréninku víc. Protože nemají strach dostávat rány a za trénink jich skutečně schytají dost, tak mají na ulici určítě navrch.
Ale co když se najde člověk, který stejně poctivě trénuje nějaký účinný druh kung fu, atd? Příjde boxer a než stačí zaútočit tak se mu koleno ohýbá na obě strany.
Proč se kungfu netrénuje jako box? Protože by větčina kungfistů jezdila na vozíčku. A to je ten problém. Oni své techniky zkoušejí naostro většinou jen, když jim jde o krk a takových situací moc nebývá, pokud by vyloženě nevyvolávali rvačky a to je spíše parketa boxerů. Takže s reálným bojem mají málo zkušeností.

Sečteno a podtrženo, box neuznávám, ale respektuji. Nikdy bych ho necvičil, ale raději bych se ani s dobrým boxerem nechtěl dostat do křížku.
Můj názor
Revan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 13. zář, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 03. lis, 2004 23:09

co rikate na chystanej zapas Konecny vs. "Spejbl" Hutnik? Nic proti Lukasovi, ale docela me rozesmalo tvrzeni, ze nohy skousne a umlati ho rukama v prvnim kole...Znamej, mistr Evropy v kumite taky tvrdil, ze se nic nedeje, ze nejaka rana do stehna ho nerozhazi, ale kdyz sem mu pak nabidl ze mu zprostredkuju zapas v Noci Gladiatoru, kdyz to zacinalo, nechtel ani slyset :)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod player » stř 03. lis, 2004 23:13

Ravan:dobrej nazor,souhlasim.Jen bych za sebe dodal,ze tebou vyse napsane sedi ke vsem odvetvim,koncicim na -box :wink:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod marvin » stř 03. lis, 2004 23:19

Revan
Ale co když se najde člověk,

Proč se kungfu netrénuje jako box? Protože by větčina kungfistů jezdila na vozíčku. A to je ten problém. Oni své techniky zkoušejí naostro většinou jen, když jim jde o krk a takových situací moc nebývá,


odpovedal si si sam - TOTO JE TEN PROBLEM /asi sa nenajde ;) a skusat si ich len ked ti ide o krk je naozaj sakra malo ;) takze s boxom to nema nic spolocne OK ... inak kazdy lepsi borec aj v tradicnom b.u. moze byt iba rad ak ma moznost sa nieco poducit od dobreho boxera ...
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod player » stř 03. lis, 2004 23:22

hellas_off:a co je ten "Spejbl" zac?Co by to melo byt za zapas?Ja uz sem se s Lukasem na tema sparing ne zrovna davno bavil a kdyz sem mu sdelil,ze vazim o 20kg vic,pak z naseho potencialniho treninku seslo :cry:
Nicmene co me vedlo k onomu pripadnemu sparingu s nim bylo to,ze se on a jini usmivali nad teorii kopat na boxera obloukovy kop na hlavu,jako ze sem blazen pokud si myslim,ze to ma/bude mit efekt.Tak sem chtel demonstrovat,ze to efekt ma :wink:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 04. lis, 2004 8:15

2Player - Ondra "Spejbl" Hutník......mrkni na www.ondrahutnik.cz
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » čtv 04. lis, 2004 9:40

Ze sa s tym neseres, myslim to uprimne vazne. Lukas je totiz asi najlepsi cesky profiboxer a Spejbl thaiboxer... ked uz Ti to nevyslo s Lukasom, skus Spejbla... tomu myslim +20 kg nebude vadit...

Já myslím že by ale jeho ego těžko neslo že dostal na budku od někoho tolik lehčího, co Playere? :)))

Ad. Lukáš Vs. Spejbl... bejt to kdokoliv jinej tak věřím že Lukáš vyhraje, ale Spejbl........... nechat si o tom zdát ;))

Player ad vše co koncí na box... máš nákej komplex? Najdi si někoho v tvý váze na sparring, někoho opravdu dobrýho... Roman Kracík (box), Pavel Dvorščík (kickbox), Honza Vlasák (kickbox, tkd), Luboš Vrňata (muay thai) a pak zas přijd povídat rozumy. :twisted:

[/b]
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » čtv 04. lis, 2004 10:09

Jejda,Masto,neblázni......s těmahle lidma ne,budeš ho mít na svědomí!!!!! :twisted: :twisted: 8) :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » čtv 04. lis, 2004 11:03

JENDIS: Nesnáším tvrzení "já už jsem spároval s boxerem" a tak vím co mě čeká. Dokud si někdo nezaspáruje s někým OPRAVDU dobrým v jakémkoliv bojovém SPORTU tak si jen myslí, že ví co ho čeká... Já měl možnost spárovat s většinou kluků co jsem napsal a svůj názor mám a nehodlám ho nikomu nutit, každej máme svůj pohled ale nepodložený reči neberu jako relavantní názor....

Zrovna Luboš Vrňata je typický příklad člověka jehož "sport" na ulici vůbec nefunguje ;)) i když tady vlastně můžu oponovat sám sobě Muay Thai není sport.... ááá dal jsem za pravdu Playerovi.. schíza :))))))))))))))))))
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » čtv 04. lis, 2004 11:23

Já Ti rozumím.....ale představ si takovej ostřejší sparring třeba zrovna s R.Kracíkem......já s ním teda nespároval,ani ho osobně neznám,jen jsem viděl.... 8O :wink: :lol: :twisted:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod player » čtv 04. lis, 2004 18:46

Masta_online:kdyz mi s nekym sparring dohodnes(a na vaze mi skutecne nezalezi),tak nebudu proti.Ja mam mometalne starosti se zdravim,takze nemam cas kde koho shanet na sparing,kterej by stejnak neprichazel v uvahu driv jak za 14 dni.Sem totiz sikula co si slapl patou na hrebicek a neni to nic prijemneho a jeste aby to nebylo malo,tak se k tomu pridaly prudusky...sama radost :?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Re: Proč BOX?

Příspěvekod Clodman » pát 21. led, 2005 12:42

lukaskon píše:Celkem ste se tu zamýšleli proč box, či všeobecně bojová umění. Neviděl bych v tom žádnou vědu. Každej kterýho baví sport si jich pár vyzkouší a zrovna box (samozřejmě i jiná bojová umění, ale já bud mluvit za sebe) jedost všestraný. Proto aby ste byl dobrej je potřeba od všeho něco a pokud jste v něčem horší musíte to nahradit jinou věcí. Správnej boxer musí být rychlej, pohyblivej, mít postřeh, sílu, odvahu, vůli, velkou disciplínu pro trénink a samozřejmě velkou fyzičku. Pro vyhranej zápas musí taky rozumně uvažovat a taktizovat. Myslím, že je to tedy sport pro komplexní rozvoj osobnosti. A to, že někdo box dělá neznamená, že chce někoho mlátit. Bohužel je logické, že mnoho lidí to dělá jen proto by se mohli vytahovat na ostatní a také mnoho lidí, kteří na box přijdou jsou kluci z ulice a tím pádem ta nejsou žádní géniové. Tím pak vzniká milná představa, že boxeři jsou vypatlaný hlavy. Ale je jasný, že když někdo dostává celej život pecky do hlavy tak to asi jeho zdraví neprospěje. Jinak musím říct, že se mi Vaše debata tu líbí a zdá se mi celkem zasvěcená. Zdravím tedy všechny příznivce boj.sp.


Já s tebou souhlasim. Taky si nemyslim, že boxeri musi furt nekoho mlatit. Ale ty zdravotni defekty, je spoustu boxerů co nikdy nemeli zadnou zdravotni ujmu ani ve stari.:)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron