Dalt píše: (tj v jake situaci ma to chyceni smysl aby se to nezvrhlo v to vzajemny otloukani hlav)
Rutten píše:Japonská kultura je sama o sobě o zásadách,ctnosti a cti. Samy umění nejsou nějak brutální.
Rutten píše:Praktikuje je většinou mládež a nezřídkakdy děti. Proto je v nich jakákoliv agresivita tlumena, nevyprovokovaný útok, čistě ofenzivní akce jsou potlačovány, kryty naopak vyzdvihovány - nikdo přeci nechce být označen jako někdo, kdo vede děti k násilí, agresivitě, učí je ubližovat lidem - "oni se jen učí jak se bránit".
ukropcany píše:Nebolo by zlé vo voľnej chvíli naštudovať niečo o uplatňovaní mocenskej výchovy na deťoch a následkoch na spoločnosť (nesamostatnosť, neschopnosť robiť veci samostatne bez všadeprítomnej autority), apod. Celá spoločnosť má byť (z pohľadu panstva) vedená ako píšeš a je to cesta do pekla.
Toto je nezmysel, prepáč... morálka nemá nič spoločné s tým, či je písaná, alebo nepísaná. My si spisovať nepotrebujeme... preto je to všetko niekde spisované, pretože niekto má potrebu diktovať ešte aj farbu toaleťáku. Ak to nie je brutálne, tak potom už ozaj neviem čo brutálne je... keďže pri toaleťáku to nikdy nekončí...Rutten píše:Stejnak jako když porovnáme evropské umění jako je Pankration,Box atd.... není v nich obsažené žádné předepsané chování nebo morální kodexy.
Rutten píše:Ale to nemění nic na tom ,že umění jako JuJutsu,Kempo nebo Shotokan dali vzrodu moderním bojovým sportům jako je BJJ,Kickbox,Shootfighting nebo MMA ,ale to jen se zapříčiněním nejaponských bojových uměních a vlivů.
Zpět na bojová umění a sporty obecně
Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 5 návštevníků