'sebeobrana' proti uchopum

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Re: 'sebeobrana' proti uchopum

Příspěvekod ukropcany » úte 06. srp, 2013 6:18

Súhlas... 8)
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: 'sebeobrana' proti uchopum

Příspěvekod frajerKokoMihule » čtv 08. srp, 2013 5:06

Uvodem bych chtel podekovat Defendu za prinosne prispevky.

will píše:Bylo tady třeba zmínka, že o klasické presdržce, že jako dnešní mládež se při bitce snaží toho druhého vypnout :) , no ono, když se nad tím člověk zamyslí, tak to asi bude přirozená reakce, máme pořád jenom dvě ruce a dvě nohy, a každý nemá tátu kugfistu,karatistu, atd., aby ho od 5 let učil bu, že ano.

No, a to je presne to, co podle me neni pravda - tedy to, ze by mlatit nekoho do hlavy pesti byla 'prirozena reakce'. Mozna to pripada prirozene tobe, protoze si v tom vyrostl, ale neprijde mi, ze by to bylo 'prirozenejsi', nez napr. toho druheho skrtit nebo povalit na zem.

(Uz jenom proto, ze pesti vetsina lidi stejne prastit poradne neumi, a ze si clovek muze relativne lehce sam zranit ruku).

Kdyz jsem byl dite, tak jsme se prali a zapasili, ale pesti jsme se netloukli - sevrit poradne pest jsem se naucil az v karate.

Proste mi prijde, ze je to kulturni trend, hlavne z filmu prevzanej.

(Adela jeste nevecerela: "Vy u vas neboxujete? Ne, my se prosim fackujeme!")

Jeste priklad k tem 'prirozenym' utokum - mam dojem, ze jednu dobu byl hodne popularni utok prastit nekoho hlavou do zaludku. Dnes tenhle utok vetsina lidi vubec nezna, a koukali by jak puci, kdyby to nekde videli. A rozhodne to neni tim, ze by byl mene 'prirozeny' nez rana pesti. (Zidane, anyone?)

Ale to jenom tak na okraj.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně