na smazání

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

na smazání

Příspěvekod Roper » úte 13. srp, 2013 14:38

...
Naposledy upravil Roper dne stř 29. lis, 2017 16:25, celkově upraveno 1
Roper
 

 

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod wanderlei2 » úte 13. srp, 2013 16:30

Čau, zkus vysvětlit rodičům, že je to dobrá investice. Podle mě toho v praze moc levnýho nenajdeš, je to hlavní město, velký zájem, bude to tam podle mě dražší než všude jinde..
Pokud se ti nepodaří sehnat nic levnýho, tak zkus zapřemýšlet, jestli je pro tebe přednější posilovna nebo bojové umění, mohl bys tak místo posilovny platit jen bojové umění.

Podle mě je ale lepší si i trošku připlatit za dobrého trenéra, ale pozor, zas NEplatí čím dražší, tím lepší..
Zkus zapřemýšlet, jestli zbytečně nautrácíš peníze, mému kamarádovi jeho rodiče rovněž nechtěli dávat tolik peněz, tak přestal kouřit a za ušetřený peníze si platil tréninky.

Pokud bys měl tělocvičnu blízko, můžeš se zkusit s trenérem dohodnout, že bys mu platil za jednotlivé tréninky a zapaltil bys tak těch 900,- postupně. Určitě by bylo pro rodiče příjemnější platit víckrát málo pěněz, než jednou hodně (když se jedná o stejnou částku).

Popřípadě se zkus dohodnout, že nechceš chodit na všechny tréninky, ale třeba jen jednou týdně, jestli by byla možná nějaká sleva. Samozřejmě ale počítej s tím, že s tréninkem jednou týdně se nikam nedostaneš, vždy to chce 3-4x týdně minimálně..

Hodně štěstí, určitě to nějak vymyslíš ;)
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod marcelinho » úte 13. srp, 2013 17:18

Kazde slusne "kontaktne" Bu vyzaduje vacsiu vstupnu investiciu- boxerky, ultimatky, bandaze, zubadla, popr prilba ak si cenis face.. Bez toho nemad sancu buchat nikde, pokial nie si ochotny si ist zarobit na pomocky a neskor na vyuku je zbytocne rozmyslat nad BU-BS. Ludia s financnymi problemami by mali najprv zlepsit svoju situaciu a potom riesit cvicenie ;)
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod wanderlei2 » úte 13. srp, 2013 18:18

To zas bývá všude trochu jinak, nemusíš mít celou výbavu hned na první trénink, bývá to tak, že klub má nějakou výbavu na půjčení pro začátečníky, ale do budoucna, třeba do 2-3 měsíců je potřeba si zakoupit vlastní, někde třeba i do 14 dní, zkrátka všude je to jiné.
Pravděpodobně budeš nějaký čas pouze nacvičovat techniky, spárovat nejspíš ani nebudeš, protože to zatím nemá moc cenu, když nevíš jak bouchnout. Každopádně investice do výbavy bude nutná. Pokud jdeš na bojové umění, aby ses naučil bojovat, pak při tréninku musíš bojovat a k tomu je potřeba výbava, takže pokud nejsi ochotný investovat peníze do výbavy a ochrany svého zdraví, bojové sporty nevyhledávej.
Můžeš se zkusit porozhlédnout po BU, kde není potřeba kupovat tolik věcí. Například na Aikido si vystačíš s kimonem (teda aspon myslím, nikdy jsem ho necvičil). Ale zase něco za něco, protože výuka aikido v čechách (možná i po celém světě, nevím) je velmi naivní a neřadil bych to mezi styly využitelné k reálné obraně na ulici.

Pokud se chceš věnovat činnosti, která tě naučí bránit, hledej thai box, box,.. později třeba krav maga, fisfo,..
Tyto systémy tě naučí se reálně bránit, ale je nutné do nich vložit více peněz.

Pokud hledáš spíš cestu duševního rozvoje, pak hledej Aikido, Tai Chi,.. Tam je investice menší.

Myslím si, že vždycky se dá nějak dohodnout, jak s rodiči, tak s trenérem.. Tak snad ti to výjde.
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod Genesis » úte 13. srp, 2013 18:45

Tak brigádu určitě v Praze seženeš lepší než 25Kč/h, ale budiž, to je tvoje věc. Jinak jak už tu padlo, trénink plnokontaktního BU/BS vyžaduje investici. Na začátku ovšem nemusí bejt nějak velká, chrániče na zuby 150,- bandáže 150,- suspenzor to teď z hlavy nevim a rukavice 1000,- To je dohromady docela pálka, ale pokud odečteš rukavice, který ti často půjčí, tak to není nic hroznýho a zbytek pak třeba dostaneš k narozeninám apod.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod coffee_monk » stř 14. srp, 2013 11:12

Vyber si BU a až k němu případně posilování :wink:

BTW: "Styl bez stylu" když s něčím začínám, mi přijde jako romantická iluze. Je dobrý mít se čeho chytit.
coffee_monk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 02. říj, 2010 23:00

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod Roper » stř 14. srp, 2013 13:49

...
Naposledy upravil Roper dne stř 29. lis, 2017 16:26, celkově upraveno 1
Roper
 

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod Genesis » stř 14. srp, 2013 14:34

No tak zrovna posilovna jde celkem v pohodě oželet, pokud si pořídíš hrazdu mezi futra. S tou už cvičení s vlastní vahou doma problém nebude. Takže i tady můžeš našetřit na JKD. A k těm kopům na youtube je milion videí, jak se kope a jak to má vypadat a jsou tam i dobrý. Třeba série "human weapon" mi přijde celkem dobrá a moh bys tam pochopit co a jak zhruba.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod Roper » stř 14. srp, 2013 14:51

Díky za skvělé video doporučení...Co se týče hrazdy tak to jsem už zauvažoval, ale zdá se mi, že když budu zvedat neustále svojí váhu, že budu časem stagnovat?
Roper
 

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod pm » stř 14. srp, 2013 14:58

Roper: Až uděláš 5+ kliků na jedné ruce, 5+ dřepů na jedné noze, pár ukázkových přednosů z L do V, 15 shybů+, tak se ozvi :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod Roper » stř 14. srp, 2013 15:46

...
Naposledy upravil Roper dne stř 29. lis, 2017 16:28, celkově upraveno 1
Roper
 

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod pm » stř 14. srp, 2013 16:08

možná, nebo dáš? striktní, čisté, poctivé?
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod Roper » stř 14. srp, 2013 16:55

Těch 5 kliků na jedný ruce dám poctivejch, u dřepů moc nevím, přednosy ty dám taky poctivě a u shybů akorát poslední 2-3 dám tak do půlky ...
Roper
 

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod Gusep » čtv 15. srp, 2013 9:49

Pride mi divne a nechce sa mi tomu verit ze das 5+ klikov na jednej ruke a horkotazko 6 zhybov. Ale ok, mne to moze byt jedno.. :)
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod will » čtv 15. srp, 2013 11:56

Ropere používej hlavu, posilovny se v žádném případě nevzdávej, teď jsi ve věku, kdy ti svaly přirozeně narostou, taková šance se ti v životě nevrátí, kdežto bojová umění můžeš začít cvičit třeba ve 40. Takže makej v posilce základní cviky, benče, dřepy, atd., na objem, ať to roste, a pak nebudeš muset řešit hovadiny jako kolik uděláš kliků na jedné ruce atd.. Co se týče kopů, které tě zajímají, atd., tak na to ti může být jeden trenér profík málo, takže být tebou, tak ti doporučuji karate případě TKD, kde se na ně specializují, nevím, zda na JKD budou mít čas ty kopy do detailů pilovat, spíše si myslím, že ne. Nechci tě snižovat, ale z internetu se naučíš kulový, zvládnutí správné techniky kopů trvá několik let. Takže roční permanentka posilka 5.000,- Kč a roční karate v Praze cca 4.000,- Kč, tak to už je pěkná sumička, je jasný jestliže jsi student, že to musí zacvakat rodiče. Nebo brigoška o letních prázdninách.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod Genesis » čtv 15. srp, 2013 12:12

Roper: pokud jinak chceš informace o posilování, je tady na to diskuze pěkne rozsáhlá. Ve zkratce bych ji shrnul tak, že jsou dva tábory. Jeden jehož reprezentantem je Will tvrdí, že bez posilky s činkama to nejde a je to super. Druhej zastoupenej PM řiká, že nejdřív zvládni vlastní váhu a pak koukej po železu a v tvym věku nemáš důvod se hrnout k činkám a vystačíš si i bez toho.

Já osobně sem zastáncem toho druhýho, cvičim podle toho a vidim na sobě výsledky a pro potřeby boxu mi to vyhovuje. A světe div se zmohutněl a zesílil sem i bez železa a na tom boxu nejlepší kluci jsou zpravidla spíš hubený a když dorazí pumpička z posilky, tak je to jak nemocnej osel. Ono se podívej třeba na sportovní lezce, nikdo nepochybuje, že maj sílu jako ďábel a udělaj desítky shybů, ale jako Arnold nevypadaj, takže jenom o boulích ta síla nebude. Ale tohle je můj názor, moje cesta, kterou sem si dobrovolně vybral.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod pm » čtv 15. srp, 2013 12:28

Dodatek pro ty, co se ptají, které "železo" je nejlepší:

Obrázek

:-D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod Roper » čtv 15. srp, 2013 13:55

Děkuji, takovou lavinu odpovědí jsem upřímně nečekal. U těch kopů my šlo spíše o pružnost a tvrdost...při nejhorším nějak překecám kámoše, který chodí na JKD taky...ještě jednou děkuji.
Roper
 

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod Sennin » čtv 15. srp, 2013 14:14

Roper: Nechci ti brát iluze, ale idea "Styl bez stylu" již dávno v JKD neplatí a stejně tak i myšlenka, že nemusíš myslet nad různými technikami či pákami. JKD je už mnoho let zcela normální bojový systém, který má jasně definované techniky a metodiku. Je naprosto stejné jako ostatní bojové systémy, které používají dvě ruce, dvě nohy a jednu hlavu. Stejně jako v dalších stylech se v něm používají i techniky držení, přehozů, strhů, boje na zemi a i ty páky a stejně jako v ostatních stylech se tu techniku naučit musíš a musíš na ni samozřejmě myslet (snad jedinou výhodou oproti ostatním stylům, kterou uznávám i prezentuji je používání pravého postoje v boji).
Hlavně v JKD nehledej nic zázračného - doba Bruce Lee je dávno pryč, skončila v roce 1973 :wink:
K posilování: jak už zde zaznělo, nejprve se nauč posilovat s vlastní vahou a dej na rady PM, je v této oblasti skvělý mentor.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod will » čtv 15. srp, 2013 14:50

Ha, ha, tak už jsme zase u známých klišé ten s těma boulema pod tričkem je úplně v prdeli, neunese ani skříň, atd., :D , kdežto ti hubeňoři pomalu hajzloví pavouci jsou nejlepší. Nevěř těmto pohádkám. Já totiž do tý posilky s těma boxerama i mistrama ČR občas chodím :) . Je to jednoduchý, buďto využiješ svého mládí a tělo prostě tím, železem otužíš nebo zůstaneš celý život s tím co ti dala příroda. Netvrdím, že posilováním s vlastní vahou se nemůžeš vymakat, sám občas cvičím s vlastní vahou taky, ale základ, který získáš díky železu, je k nezaplacení. Jinak co se týče pružnosti , atd. v souvislosti s kopama, tak to ti na karate všechno vysvětlí, je to součástí tréninku.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron