Východisko z mého problému

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Východisko z mého problému

Příspěvekod romus98 » čtv 15. srp, 2013 14:25

Hezký den přeji,
Nejprve se omlouvám za případné "nudné" dlouhé čtení, ale bohužel už nevím jak dál...
Je mi 15 let (178cm, 81kg) chodím do 9. třídy. Už od 6. třídy si na mně zasedly dva poměrně vysocí kluci (kteří nechodí na stejnou ZŠ jako já) a neustále mi to dávají najevo tím, že mně zbijí, což většinou, když mně potkají udělají. Už jsem zkoušel mnohokrát utéct ale oni jsou větší (rychlejší) a tím pádem mně chytí a pak při nejhorším zkoupou na zemi. Z 70% to je tak, že chodím domů z modřinami a nakopnutým bokem. Matka už to chtěla hlásit na policii, ale tím by se situace ještě zhoršila, protože bych pak takřka denně musel poslouchat výsměch od mých vrstevníků, že jsem se nedokázal sám ubránit. Už jsem je zkoušel přemluvit jestli by mi nepomohli při dalším možném ataku, ale slyšel jsem, že ani náhodou. Doufám, že jim to oplatím jednou stejnou mincí. Od mala bydlím pouze s matkou (takže finanční situace je poněkud tíživá :( ). V 7. třídě jsem začal chodit rok a půl na karate (za 400kč na měsíc), což mi matka platila. Ale sensei co to zde v ČR vyučoval se bohužel odstěhoval do zahraničí a já už nemám šanci chodit opět na karate za relativně nízkou cenu, protože nad 500kč mi to matka platit nebude. Radila mi ať se případně zeptám toho kdo to vyučuje na splátky, ale na to nemám žaludek, protože bych vypadal před ostatníma, že nemám na to, to zaplatit najednou a nejspíš by mi to dávali nějakým způsobem pořád najevo a navíc bych se styděl :oops: . Jediná situace je snad něco třeba odkoukat na youtube z obranných videí, ale to mi proti jim nedá moc šanci, protože po silové stránce mají ti dva kluci velkou převahu, jelikož jsou starší a i svalnatější. Jsem si vědom toho, že mi tady asi nikdo extra moc neporadí, ale za jakoukoli pomoc bych byl hodně vděčný.
romus98
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. srp, 2013 13:58
Bydliště: Praha 10

 

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod marcelinho » čtv 15. srp, 2013 15:09

Box je velmi lacny a presne pre tvoj pripad stavany BS, rozdas po case par petard a bude klud.. Naucis sa ranu prijat a dvojnasobne vratit ;)
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod Genesis » čtv 15. srp, 2013 15:11

Až tě zbijou, zavolej policii, zajdi k doktorovi, nech si sepsat správu o zranění a řeš to dál přes poldy, jinou možnost asi nemáš.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod romus98 » čtv 15. srp, 2013 15:17

Genesis píše:Až tě zbijou, zavolej policii, zajdi k doktorovi, nech si sepsat správu o zranění a řeš to dál přes poldy, jinou možnost asi nemáš.


Ale jak dokážu, že to byli zrovna oni, když to bude na místě kde nikdo kromě mně a jich nebude?
romus98
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. srp, 2013 13:58
Bydliště: Praha 10

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod Genesis » čtv 15. srp, 2013 15:31

Tak se seber, zajdi na policii a nahlaš to, zeptej se, co dělat a tak. Snad ti poradí. A taky prostě zajít k doktorovi a klidně to pořádně prožít, že ti fakt něco je, aby tě neodbyli ale měl si v ruce papír o tom, že si byl opravdu zraněnej.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod romus98 » čtv 15. srp, 2013 15:43

Rozumím, teď je naštěstí poslední týden ticho po pěšině od nich.
-----------------------
Možná bych dokázal matku ukecat na cenu 700kč - 800kč víc bohužel ne :oops: , neznáš/te něco (myslím bojový umění) do téhle ceny ?

PS: Kimono vlastním.
romus98
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. srp, 2013 13:58
Bydliště: Praha 10

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod Genesis » čtv 15. srp, 2013 15:53

Ještě k těm spolužákům a strachu z výsměchu. Jsou to tvoje žebra, co sou nakopaný, ne jejich, takže jestli se ti budou smát, že si to nedokážeš sám vyřešit, ale oni ti nepomůžou, tak to sou debilové a nevšímej si jich. A kolik je těm agresorům a odkud si?
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod will » čtv 15. srp, 2013 15:59

Jedna věc je řešit to takhle přes úřady, to je taky řešení, připadá mi takové nejrozumnější, ihned po napadení zavolat policii, aby útočníky na místě zadržela. Další varianta je věc vyřešit sám, box je určitě dobrá věc, já bych, ale spíš nejdřív začal chodit do posilky, fyzický fond na to máš. Jet tam hlavně základní cviky bench, atd., na ten se zaměřit, dřepy, mrtvý tahy, shyby, atd., tím získáš sebevědomí . V posilce se můžeš seznámit s různými lidmi, chodí tam třeba vyhazovači atd., kteří ti třeba mohou pomoct. Ale, když zesílíš, tak to můžeš řešit sám, dělá se to, tak, že když je potkáš a oni tě napadnou, tak si počkáš na vhodnou chvíli, kdy třeba nebudou dávat takový pozor a zaútočíš jako zvíře na toho silnějšího nebo agresivnějšího z dvojice, nejlépe pěstí přímo do držky a posléze pokračovat pěstmi na držku a při přiblížení na kontakt těla pokračovat kolenem, kdyby se sehnul, tak ho chytit do kravaty a dávat pěstí a kolena. Ten druhý se tě s největší pravděpodobností bude snažit odtrhnout, ale když se rozběsníš, tak to bude problém. Z velkou pravděpodobností tě přeperou, ale získáš si respekt a možná ti dají pokoj. Jinak ber to jako jednu z posledních možností, vždy je lepší věc řešit bez násilí, ale když to nejde, tak na hrubý pytel hrubá záplata. Můžeš využít lsti mluvit s nimi jako, že máš strach kluci nechte mě, atd., a když bude nadosah pořádnou uvalit do držky, ať mu tam zůstane znamení, ale jak říkám musíš dát do toho všechno :D .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod romus98 » čtv 15. srp, 2013 16:09

Genesis píše:Ještě k těm spolužákům a strachu z výsměchu. Jsou to tvoje žebra, co sou nakopaný, ne jejich, takže jestli se ti budou smát, že si to nedokážeš sám vyřešit, ale oni ti nepomůžou, tak to sou debilové a nevšímej si jich. A kolik je těm agresorům a odkud si?


Jsem z Prahy a těm dvou klukům je tak cirka 18-19 let..
Naposledy upravil romus98 dne čtv 15. srp, 2013 16:16, celkově upraveno 1
romus98
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. srp, 2013 13:58
Bydliště: Praha 10

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod romus98 » čtv 15. srp, 2013 16:16

will píše:Jedna věc je řešit to takhle přes úřady, to je taky řešení, připadá mi takové nejrozumnější, ihned po napadení zavolat policii, aby útočníky na místě zadržela. Další varianta je věc vyřešit sám, box je určitě dobrá věc, já bych, ale spíš nejdřív začal chodit do posilky, fyzický fond na to máš. Jet tam hlavně základní cviky bench, atd., na ten se zaměřit, dřepy, mrtvý tahy, shyby, atd., tím získáš sebevědomí . V posilce se můžeš seznámit s různými lidmi, chodí tam třeba vyhazovači atd., kteří ti třeba mohou pomoct. Ale, když zesílíš, tak to můžeš řešit sám, dělá se to, tak, že když je potkáš a oni tě napadnou, tak si počkáš na vhodnou chvíli, kdy třeba nebudou dávat takový pozor a zaútočíš jako zvíře na toho silnějšího nebo agresivnějšího z dvojice, nejlépe pěstí přímo do držky a posléze pokračovat pěstmi na držku a při přiblížení na kontakt těla pokračovat kolenem, kdyby se sehnul, tak ho chytit do kravaty a dávat pěstí a kolena. Ten druhý se tě s největší pravděpodobností bude snažit odtrhnout, ale když se rozběsníš, tak to bude problém. Z velkou pravděpodobností tě přeperou, ale získáš si respekt a možná ti dají pokoj. Jinak ber to jako jednu z posledních možností, vždy je lepší věc řešit bez násilí, ale když to nejde, tak na hrubý pytel hrubá záplata. Můžeš využít lsti mluvit s nimi jako, že máš strach kluci nechte mě, atd., a když bude nadosah pořádnou uvalit do držky, ať mu tam zůstane znamení, ale jak říkám musíš dát do toho všechno :D .


Wow...díky za podrobné vysvětlení, ale myslím si, že tímto způsobem bych možná jedno "zranil" ale na druhou stranu, bych ještě víc dostal než obvykle. Co se týče posilovny tak do ní zajdu tak 3x za týden a to ve škole (kde je vstup minimální), takže teď přes prázdniny se musím spokojit se cvičením doma (kliky, sklapovačky, dřepy a shyby). Na začátku srpna jsem si stáhl program P90X jestli to znáte: http://www.smartassfitness.com/wp-content/uploads/2013/01/p90x_schedule.jpg od kterého si celkem dost slibuji...takže uvidím/e.
romus98
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. srp, 2013 13:58
Bydliště: Praha 10

 

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod Schlag » čtv 15. srp, 2013 16:50

Stejný důvod mě přivedl k bojovým uměnim. Dostával jsem solidně do držky na základce, k tomu mě ještě i mlátil opilý otec doma. Dost jsem se pak bával

Doporučil bych ti box nebo nějaký kontaktni bojový sport. Sám jsem dělal několik let karate, ale tim že se sportovni zápas jel téměř bez kontaktně, nikdy jsem neměl potřebnou sebedůvěru. Nebyl jsem vystavený strachu a tlaku jako na ulici nebo jako při sparingu a zápase u full kontaktu. To nemluvim o uplně jinem druhu utoku a obrany.

Tak jsem přešel na MMA a to už dělám pár let. Ted jsem po deseti letech potkal ty kluky co mě tak mlátili a měl chut jim to všechno vrátit. Ale oni se stali troskami a ze mě udělali sportovce. Asi bych jim i měl byt vděčný. :D

takže jdi na box, thai box nebo mma. Kdyby nebylo nic v okoli kupte si s kamarady rukavice a sparujte sami někde a bouchejte do pytle.
Schlag
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 08. bře, 2013 18:35

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod romus98 » čtv 15. srp, 2013 17:02

Schlag píše:Stejný důvod mě přivedl k bojovým uměnim. Dostával jsem solidně do držky na základce, k tomu mě ještě i mlátil opilý otec doma. Dost jsem se pak bával

Doporučil bych ti box nebo nějaký kontaktni bojový sport. Sám jsem dělal několik let karate, ale tim že se sportovni zápas jel téměř bez kontaktně, nikdy jsem neměl potřebnou sebedůvěru. Nebyl jsem vystavený strachu a tlaku jako na ulici nebo jako při sparingu a zápase u full kontaktu. To nemluvim o uplně jinem druhu utoku a obrany.

Tak jsem přešel na MMA a to už dělám pár let. Ted jsem po deseti letech potkal ty kluky co mě tak mlátili a měl chut jim to všechno vrátit. Ale oni se stali troskami a ze mě udělali sportovce. Asi bych jim i měl byt vděčný. :D

takže jdi na box, thai box nebo mma. Kdyby nebylo nic v okoli kupte si s kamarady rukavice a sparujte sami někde a bouchejte do pytle.


Díky za upřímnou odpověď, jelikož bydlím v Praze tak mám velice pestrou škálu bojových umění ale problém je v ceně, jak jsem už psal o něco výše...problém je taky v tom, že mi v boxu vadí to, že se nepoužívají kopy (nohy), které dovedou hodně pomoct. Spíš bych bral muay thai, MMA ale i zde opět narážím na problém s cenou... (jednou se ale bojím, že po jejich útoku už nevstanu ze země, pokusím se tomu předejít Vašimi radami)... :cry:

PS: Vím, že mi do toho nic není, ale jak to nakonec dopadlo s tvým tátou ?
romus98
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. srp, 2013 13:58
Bydliště: Praha 10

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod will » čtv 15. srp, 2013 17:24

No, tak vidíš posilku máš zadara, teď ještě pořádně cvičit, nakládat si váhy pro 8-10 opakování, aby tělo zesílilo. Jinak na nějaké zranění útočníků nesmíš myslet, ber to, tak že jsi pro ně kořist a oni chtějí ublížit tobě, jestliže do posilky chodíš, tak jdi na ten box na nohy zapomeň ve skutečném boji je jako začátečník jen, tak nepoužiješ. Vyřeš nejdřív problém, pak můžeš řešit ostaní věci. Jinak před útokem nesmíš dát najevo, že budeš bojovat ruce nechat svěšené u těla a zaútočit zničeho, ale jako tygr :D .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod wanderlei2 » čtv 15. srp, 2013 21:16

Přidávám se k ostatním, na boxu se přestaneš bát rány a celkově zesílíš, získáš sebevědomí.
Vím jaké to je, být v takové situaci v 15 letech, jestli ti mám poradit, jak bych se zachoval já, tak přesně jak popisoval Genesis, po nakládačce dojít k doktorovi a kdyby ti nic nebylo, vždycky se můžeš stěžovat na bolest břicha. ,,Nejlepší'' by bylo chytit jednu do hlavy, protože co od známých vím, tak rána do hlavy se před policí, případně před soudem okecává hodně špatně.
Neboj se to řešit tímhle způsobem, tyhle dementi nad tebou mají výraznou fyzickou převahu a bránit se dvoum větším útočníkům se nenaučíš za měsíc, ani za rok.
Hodně štěstí, držim ti palce! Třeba se najde i někdo z Prahy, kdo ti pomůže.
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod PeterV » čtv 15. srp, 2013 23:34

Jako malý kluk jsem měl podobný problém. Partička starších kluků si vybrala několik dětí ve městě a kdykoli je potkala, tak jim dali po držce. Bohužel jsem byl jeden z výběru.. Potýkal jsem se s tím několik let, cca od svých 11. Právě až do svých 15, když jsem si uvědomil, že už nejsem ten malej kluk, jako když si na mě před časem začali dovolovat. V té době jsem měl hnědý pás v karate a táta mi jednou, během toho co mi držel lapy řekl: "Proč se jich bojíš, když máš ránu, že bys poslal k zemi i dospělého chlapa?" Tak jsem to při nejbližší příležitosti, když jsem s nimi měl střet zkusil. Natáhnul jsem jí tomu nejsilnějšímu z obávané partičky, ten si ustlal, ostatní se toho zalekli a od té doby jsem měl pokoj ;-) .

Chci tím říct, jsou to vážně v tvém případě pořád větší kluci? Nebo jsi je už dorostl a bojíš se jich jen ze vzpomínek, když byli ještě o hlavu vyšší?

(nechci, aby to vyznělo, že doporučuji karate.. na vymlácení se je určitě lepší x-box ;-) )
Petr Vrablic

www.krav-maga.cz
PeterV
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 04. dub, 2012 23:00
Bydliště: Praha

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod cohen » pát 16. srp, 2013 8:22

Raz si ma vyhliadla taka particka a zacali opruzovat. Ked ma to uz prestalo bavit, tak som sa dohodol s kamosom a pekne sme si ich po skole po jednom nasli a vysvetlili im (a stacilo rozpravat), co je a co nie je slusne. Odvtedy bol pokoj. :wink: Ked nemas kamosa, tak to urob sam. Zmrdi su najzmrdovatejsi, ked su v skupinke. Akonahle su sami za seba, poseru sa. A fyzicku prevahu vies vzdy niecim vykompenzovat.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod will » pát 16. srp, 2013 9:26

Podle mě je to jednoduchý, ti dva jsou zbabělci, kteří si něco musí dokazovat, proto chodí ve dvou. Kluk má 81 kg v 15 letech, tohle není žádné pírko, i když budou větší, tak když jednomu pořádnou uvalí do držky, tak může s klidem lehnout. Podle mě stačí +- 3 měsíce kvalitního tréninku v posilce k nabrání síly, ale hlavně sebedůvěry a poradí si s tím sám, musí překonat strach, je to jakási zkouška v životě ho jich čeká ještě plno :) . Na 90 procent věřím tomu, že když ukáže, že je ochoten bojovat, tak dají okamžitě pokoj tihle hledají lehkou kořist - otloukánka ne bojovníka.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod PeterV » pát 16. srp, 2013 9:52

4 will. koukam, ze stale prosazujes posilku :-) . Prijde mi lepsi cokoli, kde se nauci davat tvrdou primku, at uz do pytle nebo lapy. A to zvladne driv nez za 3 mesice. Videl jsem v gymu honde "borcu" z posiloven co neumeli poradne prastit. Svaly mozna vypadaji hezky a hrozive, ale ja jsem pri sparovani v tech radoby kulturistech videl spis pomalu se pohybujici boxovaci pytel na hrani. Par jich prekvapilo,ale ne tim co by se naucili v cinkarne :-P .
Petr Vrablic

www.krav-maga.cz
PeterV
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř 04. dub, 2012 23:00
Bydliště: Praha

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod romus98 » pát 16. srp, 2013 10:00

will píše:Podle mě je to jednoduchý, ti dva jsou zbabělci, kteří si něco musí dokazovat, proto chodí ve dvou. Kluk má 81 kg v 15 letech, tohle není žádné pírko, i když budou větší, tak když jednomu pořádnou uvalí do držky, tak může s klidem lehnout. Podle mě stačí +- 3 měsíce kvalitního tréninku v posilce k nabrání síly, ale hlavně sebedůvěry a poradí si s tím sám, musí překonat strach, je to jakási zkouška v životě ho jich čeká ještě plno :) . Na 90 procent věřím tomu, že když ukáže, že je ochoten bojovat, tak dají okamžitě pokoj tihle hledají lehkou kořist - otloukánka ne bojovníka.


Díky za postřeh...Trošku tě poupravím. U nich dvou to je tak, že když se člověk začne sebemíň bránit tak oni reagují skoro jako psi, prostě tě víc seřežou ať jim dáš ránu nebo ne, to jsem viděl asi tak před půl rokem na jednom klukovi, který se už odstěhoval...
romus98
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. srp, 2013 13:58
Bydliště: Praha 10

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod romus98 » pát 16. srp, 2013 10:07

PeterV píše:Jako malý kluk jsem měl podobný problém. Partička starších kluků si vybrala několik dětí ve městě a kdykoli je potkala, tak jim dali po držce. Bohužel jsem byl jeden z výběru.. Potýkal jsem se s tím několik let, cca od svých 11. Právě až do svých 15, když jsem si uvědomil, že už nejsem ten malej kluk, jako když si na mě před časem začali dovolovat. V té době jsem měl hnědý pás v karate a táta mi jednou, během toho co mi držel lapy řekl: "Proč se jich bojíš, když máš ránu, že bys poslal k zemi i dospělého chlapa?" Tak jsem to při nejbližší příležitosti, když jsem s nimi měl střet zkusil. Natáhnul jsem jí tomu nejsilnějšímu z obávané partičky, ten si ustlal, ostatní se toho zalekli a od té doby jsem měl pokoj ;-) .

Chci tím říct, jsou to vážně v tvém případě pořád větší kluci? Nebo jsi je už dorostl a bojíš se jich jen ze vzpomínek, když byli ještě o hlavu vyšší?

(nechci, aby to vyznělo, že doporučuji karate.. na vymlácení se je určitě lepší x-box ;-) )


Díky za odpověď...Opravdu to jsou vážně větší (starší) kluci něž je (cirka 18-19 let), takže mají skoro ve všem "náskok" přede mnou.. :(
Já bych rád začal chodit třeba i na karate (protože kimono už vlastním) ,ale problém je v ceně. Včera jsem se o tom bavil s matkou, která je ochotná mi na to přispívat max. 700kč - 800kč víc ani náhodou a do téhle ceny nic asi nejspíš neseženu. :(
romus98
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. srp, 2013 13:58
Bydliště: Praha 10

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků