Posilování a běh = neúspěch??!!

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod Roper » pát 16. srp, 2013 14:55

Dobrý den,

Když mi na SŠ pomalu ale jistě začínaly Letní prázdniny tak jsem si cca. týden před jejím začátkem udělal tento plán na měsíc červenec a na začátku (až vlastně po dnešek) citím nechuť a velké rozhořčení nad "dosaženými výsledky" ve velmi malém ubytku tělesné hmotnsoti oproti očekávání, které bylo za měsíc shodit min. 6 kg a shodil jsem pouze 1,5 kg! :evil: :evil: :x :x

Věk: 18 let
Výška: 183 cm
Váha: 87 kg
Tělesný typ: endomorf

Pro představu zde je ten (běžecko-posilovací)plán:
Obrázek
Pozn.:
1) Šipičky nic neznamenají.
2) Čas 9:00 , 10:00 a 18:00 , 19:00 znamenají pouze orientační čas, kdy třeba půjdu běhat či cvičit (např. v 9:30 jdu do posilovny)
3) HIIT = Vysoce intenzivní intervalový trénink...běžíte třeba 100 metrů sprint a 2 minuty pauza takhle opakujete 10x-12x.
4) Plán je již hotov!

Můj jídelníček:
Obrázek


Trénink v posilovně:
ZAJÍMAVOST: Prvních několik sérií odcvičím s velkou zátěží a relativně nízkým počtem opakování. Poslední několik sérií stejného cviku odcvičím s hmotností podstatě nižší, ale s vyšším počtem opakování!
Obrázek

PS:
Podobný plán mám vypsaný i na měsíc srpen. Pošlu ho zde v pondělí.
Roper
 

 

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod wanderlei2 » pát 16. srp, 2013 15:10

Mému kamarádovi (18 let, 86kg, endomorf) jsem poradil odcvičit klasický trénink v posilovně s činkami a ihned po něm si dát kardio.
Během posilování spálíš glykogen a energie na kardio je pak brána převážně z tuků, které se tím pálí.
Za 1. měsíc prázdnin shodil 7kg, uvidíme v 2. měsíci. Pokud bys chtěl, pošlu ti do pm nějaká kardio videa.

Ke stravě se neodvažuji ti moc radit, protože se tu rozhodně najdou lidé s větším přehledem, já osobně se jen snažím vyhýbat odpadkům jako jsou paštiky, párky, salámy, mekáče atd. a jíst hodně zeleniny a obecně hodně rostlinné stravy. Ale ke druhé večeři bych si asi sýr s chlebem a mlíkem nedával. Obecně se snaž moc do sebe necpat hory eidamu, ke svačině můžeš zkusit cottage. Na noc bych do sebe moc tuků neládoval.

Uvidíš, můžeš to příští měsíc zkusit, třeba se ti taky začne dařit, když ne, za nějakou dobu můžeš zkusit zase něco jiného.
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod Genesis » pát 16. srp, 2013 15:43

Nekoukal bych se tolik na váhu, ale spíš na to, jak se ti změnila postava. Já třeba začal nějak makat až v 18, měl sem 85kg a 184cm, teď v 24 mám pořád 85kg a 184 cm, ale postavu mám úplně jinou.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod cohen » pát 16. srp, 2013 17:34

hehe, by som umrel, kebyze mam hento odcvicit a odbehat... :) neuvazoval si nahodou niekedy v suvislosti s cvicenim nad paradoxom, ze menej je castokrat viac? ;)

a jest 7x denne... clovek sa ma 3x denne normalne najest, nie sa past ako dobytok kazdu chvilu.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod Genesis » pát 16. srp, 2013 17:39

Add Cohen: JJ, naprostá pravda, méně je často více. Ten tvůj plán mi tam nějak chybí myšlenka. A s tim jídlem nedá se sedět jednou prdelí na dvou židlích, pokud chceš nějak mrtě zhubnout rychle, těžko přitom zesílíš a nabereš svaly.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod pm » pát 16. srp, 2013 18:08

Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort...
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod Roper » pát 16. srp, 2013 18:09

cohen píše:hehe, by som umrel, kebyze mam hento odcvicit a odbehat... :) neuvazoval si nahodou niekedy v suvislosti s cvicenim nad paradoxom, ze menej je castokrat viac? ;)

a jest 7x denne... clovek sa ma 3x denne normalne najest, nie sa past ako dobytok kazdu chvilu.


Snad všude v odborných knížkách píšou, že kdo chce napomoci hubnutí tak má jít 6x-7x denně, abych tzv. nastartoval metabolismus (spalování).
Roper
 

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod Roper » pát 16. srp, 2013 18:12

pm píše:Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort...


Co tím chceš naznačit? Hrůza ?
Roper
 

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod frajerKokoMihule » pát 16. srp, 2013 18:19

Bohuzel bych rekl, ze pro 'endomorfy' se 'hubnuti' dela hlavne v kuchyni, ne v posilovne.
S takovym zatahem tech kukuricnych lupinku musis sporadat tuny :wink:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod pm » pát 16. srp, 2013 18:38

Roper:

Žádný systém - ani ve cvičení, ani ve výživě, nediv se "výsledkům". Je to program od psacího stolu, k ničemu. Budeš-li se stravovat jako dospělý a ne televizní reklama, a cvičit podle jasného, osvědčeného programu, který ti napíše někod, kdo tomu rozumí, budeš cvičit asi 10x méně, jíst kolik chceš, a zbavíš se tuku natotata.

Čteš asi špatné "odborné knížky".

frajerKokoMihule:

Souhlas, každopádně spolu s cvičením (2x-3x týdně, 20-40 minut) funguje "kuchyně" synergicky. Svaly jsou dobrým pomocníkem v hubnutí i vleže na gauči. A ano, chce-li zhubnout špeky, kukuřičné lupínky je asi to úplně poslední, co by měl jíst.

Genesis:

Jde hubnout + přibírat svaly - svaly pak napomáhají hubnutí. Na váze se to nemusí projevit, jde o kompozici těla, tj. procento tělesného tuku.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod frajerKokoMihule » sob 17. srp, 2013 2:51

pm píše:
frajerKokoMihule:

Souhlas, každopádně spolu s cvičením (2x-3x týdně, 20-40 minut) funguje "kuchyně" synergicky. Svaly jsou dobrým pomocníkem v hubnutí i vleže na gauči. A ano, chce-li zhubnout špeky, kukuřičné lupínky je asi to úplně poslední, co by měl jíst.



Ja jsem netvrdil, ze nema cvicit, akorat, ze cviceni bez odpovidajici stravy u nej nejspis nepovede k rozumnym vysledkum.

Ovsem co se tyce toho jednoducheho shazovani, priznam se, ze jsem trochu skepticky. Kdyz jsem byl mladsi, tak jsem jel kulturisticky trenink a pak 'rysoval' a podle mych zkusenosti to proste jednoduse nejde(a dohromady uz vubec ne), vzdycky je to boj,nezridka s ne uplne idealnimi vysledky. :wink:

Ale je samozrejme mozny, ze sem to delal blbe. Jestli znas nejaky takovy program+jidelnicek, co te pri cviceni 3x tydne po 40minutach vyrysuje, tak mi prosim te rekni kde se to da nakoupit - uz jenom pro tu srandu bych to zkusil :wink:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod pm » sob 17. srp, 2013 10:11

Kulturistická metoda objemovky a rýsování je dobrá pro... Pro kulturisty. Naše škola je škola silového a kondičního tréninku, ne bodybuildingu. Forma následuje funkci, dobře fungující tělo dobře vypadá.

Obrázek

(Co myslíš, že cvičím "na biceps"? Nic/všechno, v KB5 učíme jen full body cviky).

Ad program - programů je spousta, jde o systém v pozadí, jak co se stravy týče, tak cvičení. Nejde o "nafukovací" záležitost - člověk nezgorilovatí, ale vyseká se a zesílí. Kettlebell, velká činka, vlastní váha - to je jedno, jsou to jen nástroje. Samozřejmě, můžeš dorazit na soukromku, a já ti mohu program napsat přímo na míru, každopádně nevím, co všechno umíš (a jak). Pro kluky,co u mě cvičí, je to otázka 30 minut (de facto stačí vybrat nástroj a vysvětlit program, protože techniku už umí), co se ostatních týče, well, to je jiná.

A btw., zdravě zhubnout (bez hladovek/diet) může člověk během měsíce dvou de facto bez jakéhokoliv cvičení - s cvičením to jde samozřejmě ještě lépe, a s dalšími benefity. Síla se hodí, mobilita, flexibilita a cardio též.

"Zkusil" - "do or do not there is no try". Silový trénink není o "zkoušení", ale o pravidelném cvičení podle jasného, ověřeného programu.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod will » sob 17. srp, 2013 12:20

for. Roper

Takže nejdířv k tématu, kdyby si vyhledal moje starší příspěvky, tak bys znal můj názor, že běh + posilovna nejde dohromady, na tom si trvám. Ale je to každého věc, co chce dělat a jak na sobě makat, takže když chceš běhat a posilovat, tak to dělej, ale zkus minimalizovat ztráty, tudíž si musíš určit prioritu, tzn. prioritou je posilování, běh pošli na vedlejší kolej. Je ti tuším 18 let, takže seš v době kdy svaly opravdu přirozeně rostou někomu víc někomu míň velkou zásluhu sehrává genetika, ale to není podstatné. Obecně se uvádí, že člověk roste do cca 24 let, takže tohoto období využij a makej hlavně v posilce, po tomto období se můžeš klidně věnovat i něčemu jinému, ale svaly a síla, kterou si vybuduješ ti zůstane celý život !!!. Si myslím, že to za to stojí. Nevím proč řešíš hubnutí, proto tebe je důležité nabírat. Řeknu ti, kde děláš základní chybu podle tvého rozvrhu: pondělí ráno běh - dejme tomu, večer posilovna - dobrá, ale úterý ráno opětovně extrémní běh (HIT) - zde je obrovská chyba, v pondělí po večerním tréninku musíš přijmout cca do 20 minut rychlý cukry, a vitamíny skupiny B, aby svaly dostaly impulz k růstu (může se jednat o kvalitní gajner, ale stačí glukopur a béčko v tabletách, pak by mělo následovat kvalitní jídlo a jít včas spát. V úterý ráno musí následovat ihned po probuzení to samé rychlý cukry a vitamíny skupy B, zase gajner nebo glukopur+Béčko, + ještě snídaně. Dále tento den by si měl posilku i běh úplně vypustit a nechat svaly odpočívat, aby se zregenerovali (rostly). Ty místo toho dáš tělu kotel HITEM a večer to ještě dorazíš během, zde je obrovská chyba. Tady máš takový menší nástin a z toho vycházej, předělej podle toho rozvrh. Nemám čas tady všechno rozepisovat, hodně už tady toho bylo probráno dříve, tak hledej. Co se týče cvičení, vyhoď ty těžké série a přejdi na pyramidový systém. Krátce o stravě, strava je podle mě obecně hodně přeceňovaná, ale je samozřejmě důležitá, je důležitá stejně jako regenerace, proto jsem ti psal den po tréninku odpočívat, Když si chceš držet určitou váhu, tak omez potraviny s vysokým obsahem tuku, různé majonézy, bůčky, zmrzliny, atd. Závěrem, zde na fóru se dočteš různé moudrosti, jako třeba naposled, že kulturistická metoda objemovky je vhodná pro kulturisty, toto je samozřejmě velký, ale velký omyl pramenící z neznalosti, kulturistická metoda je uznávanou součástí obecné silové přípravy různých sportů, jako třeba atletika, ale i karate, a spousta dalších, záleží pouze na trenérovi jakou metodu podle daných okolností zvolí. Dále se, zde dočteš další velké nesmysly, jako je strašení Arnoldem nebo gorilama, atd., zůstaň nohama na zemi a nesestupuj z nastoupené cesty, zde mudrujou lidé, kteří z valné většiny nezvednou na beč ani vlastní váhu a posilovnu viděli, tak akorát z vlaku, ale mají plnou hubu znalostí. Nabírání hmoty + síly, protože to jde ruku v ruce, v bojových umění, ale i jiných sportech, je jen věcí prijorit a schopností takový trénink zařadit do přípravy daného jedince. Jinak běh a posilování jsou dvě odlišné sportovní disciplíny, tedy sedíš na dvou židlích, když přidáš karate budeš sedět na třech židlích, když k tomu přidáš sport, budeš sedět na čtyřech židlích, to je třeba si uvědomit, železu zdar :D .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod Roper » pon 19. srp, 2013 14:33

will píše:for. Roper

Takže nejdířv k tématu, kdyby si vyhledal moje starší příspěvky, tak bys znal můj názor, že běh + posilovna nejde dohromady, na tom si trvám. Ale je to každého věc, co chce dělat a jak na sobě makat, takže když chceš běhat a posilovat, tak to dělej, ale zkus minimalizovat ztráty, tudíž si musíš určit prioritu, tzn. prioritou je posilování, běh pošli na vedlejší kolej. Je ti tuším 18 let, takže seš v době kdy svaly opravdu přirozeně rostou někomu víc někomu míň velkou zásluhu sehrává genetika, ale to není podstatné. Obecně se uvádí, že člověk roste do cca 24 let, takže tohoto období využij a makej hlavně v posilce, po tomto období se můžeš klidně věnovat i něčemu jinému, ale svaly a síla, kterou si vybuduješ ti zůstane celý život !!!. Si myslím, že to za to stojí. Nevím proč řešíš hubnutí, proto tebe je důležité nabírat. Řeknu ti, kde děláš základní chybu podle tvého rozvrhu: pondělí ráno běh - dejme tomu, večer posilovna - dobrá, ale úterý ráno opětovně extrémní běh (HIT) - zde je obrovská chyba, v pondělí po večerním tréninku musíš přijmout cca do 20 minut rychlý cukry, a vitamíny skupiny B, aby svaly dostaly impulz k růstu (může se jednat o kvalitní gajner, ale stačí glukopur a béčko v tabletách, pak by mělo následovat kvalitní jídlo a jít včas spát. V úterý ráno musí následovat ihned po probuzení to samé rychlý cukry a vitamíny skupy B, zase gajner nebo glukopur+Béčko, + ještě snídaně. Dále tento den by si měl posilku i běh úplně vypustit a nechat svaly odpočívat, aby se zregenerovali (rostly). Ty místo toho dáš tělu kotel HITEM a večer to ještě dorazíš během, zde je obrovská chyba. Tady máš takový menší nástin a z toho vycházej, předělej podle toho rozvrh. Nemám čas tady všechno rozepisovat, hodně už tady toho bylo probráno dříve, tak hledej. Co se týče cvičení, vyhoď ty těžké série a přejdi na pyramidový systém. Krátce o stravě, strava je podle mě obecně hodně přeceňovaná, ale je samozřejmě důležitá, je důležitá stejně jako regenerace, proto jsem ti psal den po tréninku odpočívat, Když si chceš držet určitou váhu, tak omez potraviny s vysokým obsahem tuku, různé majonézy, bůčky, zmrzliny, atd. Závěrem, zde na fóru se dočteš různé moudrosti, jako třeba naposled, že kulturistická metoda objemovky je vhodná pro kulturisty, toto je samozřejmě velký, ale velký omyl pramenící z neznalosti, kulturistická metoda je uznávanou součástí obecné silové přípravy různých sportů, jako třeba atletika, ale i karate, a spousta dalších, záleží pouze na trenérovi jakou metodu podle daných okolností zvolí. Dále se, zde dočteš další velké nesmysly, jako je strašení Arnoldem nebo gorilama, atd., zůstaň nohama na zemi a nesestupuj z nastoupené cesty, zde mudrujou lidé, kteří z valné většiny nezvednou na beč ani vlastní váhu a posilovnu viděli, tak akorát z vlaku, ale mají plnou hubu znalostí. Nabírání hmoty + síly, protože to jde ruku v ruce, v bojových umění, ale i jiných sportech, je jen věcí prijorit a schopností takový trénink zařadit do přípravy daného jedince. Jinak běh a posilování jsou dvě odlišné sportovní disciplíny, tedy sedíš na dvou židlích, když přidáš karate budeš sedět na třech židlích, když k tomu přidáš sport, budeš sedět na čtyřech židlích, to je třeba si uvědomit, železu zdar :D .


Ahoj,

Opravdu vážně lituji toho, že ti Wille nejde nějak poděkovat než psanou formou za hodně užitečnou odpověď...
Nejdříve bych měl nastínit proč tolikrát za týden chodím běhat. Už s totiž nedokážu v zrcadle koukat na tu mojí pneumatiku co mi visí v podbřišku :oops: i když samozřejmě vím, že nelze hubnout tam kde si člověk řekne, tedy bodově...Zkoušel jsem v průběhu necelého roku cvičení/posilování třeba tzv. Kruhový trénink, ale ten mi na úbytku váhy nějak moc dobře nepřispěl. Když zkusím dietu tak to vydržím ta zhruba týden, protože v průběhu jíž zmíněné diety mám pořád "věčný" hlad a pak zbytečně dietní prohřešek (viz. Že si vezmu sálám či párek, oboje samozřejmě nedietní). Takže jediné moje východisko je se hýbat, jinými slovy chodit běhat či dělat HIIT...Co se týče genetiky tak je to u mně více jak podivné, protože otec už měl a má od mala atletickou postavu a dělá už asi 20 let automechanika, takže má např. ruce celkem dost osvalený, na rozdíl ode mě i když už se něco rýsuje :) . V pase nemá téměř žádný tuk, opět na rozdíl ode mě :( ...Myslím si, že v 18-ti letech není potřeba brát gainer či jiné suplementy, protože to lze nahradit pokud možno kvalitní stravou a já navíc tomu moc nevěřím...Co se týče tebou zmíněných pyramidových tréninku tak jsem si udělal tyto:
A) Pondělí a čtvrtek
Obrázek
B) Úterý a pátek
Obrázek
...Jinak by mi nevadilo být trošku širší a "nevejít" se do dveří. Ta představa člověka hodně potěší... :) Občas cvičím i doma nebo na chalupě kde mám udělaný (ze starých svařených trubek) bradla a hrazdu kde dělám shyby, kterých dám bohužel 5-6, což je ostuda...Když už cvičím doma tak podle tohoto schématu:
http://i.imgur.com/WDTCA.jpg
To se blíží maličko tréninkům, které propaguje pán Pavel Macek.
Roper
 

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod Roper » pon 19. srp, 2013 14:50

pm píše:Kulturistická metoda objemovky a rýsování je dobrá pro... Pro kulturisty. Naše škola je škola silového a kondičního tréninku, ne bodybuildingu. Forma následuje funkci, dobře fungující tělo dobře vypadá. .


To zní lákavě. :wink:

pm píše:Ad program - programů je spousta, jde o systém v pozadí, jak co se stravy týče, tak cvičení. Nejde o "nafukovací" záležitost - člověk nezgorilovatí, ale vyseká se a zesílí. Kettlebell, velká činka, vlastní váha - to je jedno, jsou to jen nástroje. Samozřejmě, můžeš dorazit na soukromku, a já ti mohu program napsat přímo na míru, každopádně nevím, co všechno umíš (a jak). Pro kluky,co u mě cvičí, je to otázka 30 minut (de facto stačí vybrat nástroj a vysvětlit program, protože techniku už umí), co se ostatních týče, well, to je jiná.


Zauvažuji o tom, ale nedávám tomu tolik šancí, protože od září budu mít posilovnu za pakatel a tudíž budu chodit tam...
1) Určitě programy nepíšete zadarmo, jaké je Vaše cena za napsaní tréninku?
2) Je u činek Kettlebell nějaké max. váha (zátěž) ?
Roper
 

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod pm » pon 19. srp, 2013 15:56

Roper: My máme stejně plno, a na waiting listu dvacet dalších zájemců, no prob.

Napsání tréninku: 1500,- (cviky, kolikrát týdně, sety, opakování, výživa). Věř mi, že by vypadal o hodně jinak, než Tvoje tabulka - o hodně jednodušší,

Váha kettlebell - nevím, co přesně myslíš - do kolika kg se kettlebell vyrábějí? Standardně až do 48 kg, občas i těžší, každopádně pro Tvoje účely mohou stačit třeba 2 16 nebo 20 kg.

S kettlebell necvičíš, soustředil bych se tedy spíše na velkou činku (umíš-li základní powerlifty, jsi v cajku, pro tvoje účely mi de facto stačí, když budeš umět správně bench a deadlift).
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod cohen » pon 19. srp, 2013 16:10

Roper: co keby si v tej posilke radsej namiesto strojov cvicil deadlift a pressy s volnymi vahami? :idea: Pretoze tvoj rozpis je dost joke. Druhy rozpis cvicenia s vlastnym telom je ok, aj ked PM ti k tomu povie mozno nejake vyhrady, lebo vzdy nejake ma (co je ok). :)

Dalej - ako zvyknem upozornovat vsetkych novacikov na fore - ked nieco napise PM, Ukropcany, Makoto, Defendu, NAIA a zopar dalsich, ktori su vo svojich oboroch/sportoch (a vacsinou to maju v svojich profiloch uvedene), nazvime to autoritami, mozes informaciam od nich pripisovat daleko vacsi vyznam ako informaciam od dalsich bezmennych nickov, ktorych povacsinou nikto nikdy nevidel (mna pokojne rataj medzi bezmennych). ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod Gusep » pon 19. srp, 2013 16:24

Roper: ked uz chces cvicit kulturistickou metodou (aj ked stale nechapem dovod), preco si nenajdes nejaky rozumne poskladany program (napr. z Ronnie.cz) namiesto toho aby si ako neskuseny clovek bezozmyslu nahadzal X cvikov za sebou? ..a tiez tak nezer toho willa, lebo niektore veci co tu hadze su fakt "perly" ;)
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod Roper » pon 19. srp, 2013 17:11

Gusep píše:Roper: ked uz chces cvicit kulturistickou metodou (aj ked stale nechapem dovod), preco si nenajdes nejaky rozumne poskladany program (napr. z Ronnie.cz) namiesto toho aby si ako neskuseny clovek bezozmyslu nahadzal X cvikov za sebou? ..a tiez tak nezer toho willa, lebo niektore veci co tu hadze su fakt "perly" ;)


Tak snažím se vymyslet svojí metodu...Jinak nechci cvičit přímo jako kulturista, ideální by to bylo od všeho trochu...Co se tyče Willa tak dobře radí si myslím.
Roper
 

Re: Posilování a běh = neúspěch??!!

Příspěvekod wanderlei2 » pon 19. srp, 2013 17:15

Proč znovu objevovat ameriku?
Na internetu je plno cvičebních plánů, když budeš hledat, najdeš. Pro jistotu se pak můžeš zeptat na názory zkušenějších, třeba na body-test.cz. Vymýšlet svoje metody.. no nevim 8)
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron