Východisko z mého problému

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod romus98 » pát 16. srp, 2013 10:08

Jinak děkuji všem diskutérům a moderátorům, že mi celkem dost až nečekaně radí a svým způsobem i pomáhají.
romus98
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. srp, 2013 13:58
Bydliště: Praha 10

 

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod Genesis » pát 16. srp, 2013 10:34

Tak jestli jsou plnoletý a tyhle problémy s nima má víc lidí, tak o nich i policie bude nejspíš vědět, takže určitě řešení ohlásit to. Za to nic nedáš a uvidíš, jak se to posune.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod wanderlei2 » pát 16. srp, 2013 10:37

romus98 píše:Díky za odpověď...Opravdu to jsou vážně větší (starší) kluci něž je (cirka 18-19 let), takže mají skoro ve všem "náskok" přede mnou.. :(
Já bych rád začal chodit třeba i na karate (protože kimono už vlastním) ,ale problém je v ceně. Včera jsem se o tom bavil s matkou, která je ochotná mi na to přispívat max. 700kč - 800kč víc ani náhodou a do téhle ceny nic asi nejspíš neseženu. :(


Jestli chceš chodit na to karate (ale za sebe opět doporučuji spíše box), tak si myslím, že za pokus by stálo dojít si za učitelem Karate osobně, zkusit mu ve zkratce popsat tvůj problém a jestli by v takové situaci nebyla možná sleva. Za pokus to podle mě stojí. Ale stejně ti radím řešit to přes policii.
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod Schlag » pát 16. srp, 2013 15:34

romus98 píše:
Schlag píše:Stejný důvod mě přivedl k bojovým uměnim. Dostával jsem solidně do držky na základce, k tomu mě ještě i mlátil opilý otec doma. Dost jsem se pak bával

Doporučil bych ti box nebo nějaký kontaktni bojový sport. Sám jsem dělal několik let karate, ale tim že se sportovni zápas jel téměř bez kontaktně, nikdy jsem neměl potřebnou sebedůvěru. Nebyl jsem vystavený strachu a tlaku jako na ulici nebo jako při sparingu a zápase u full kontaktu. To nemluvim o uplně jinem druhu utoku a obrany.

Tak jsem přešel na MMA a to už dělám pár let. Ted jsem po deseti letech potkal ty kluky co mě tak mlátili a měl chut jim to všechno vrátit. Ale oni se stali troskami a ze mě udělali sportovce. Asi bych jim i měl byt vděčný. :D

takže jdi na box, thai box nebo mma. Kdyby nebylo nic v okoli kupte si s kamarady rukavice a sparujte sami někde a bouchejte do pytle.


Díky za upřímnou odpověď, jelikož bydlím v Praze tak mám velice pestrou škálu bojových umění ale problém je v ceně, jak jsem už psal o něco výše...problém je taky v tom, že mi v boxu vadí to, že se nepoužívají kopy (nohy), které dovedou hodně pomoct. Spíš bych bral muay thai, MMA ale i zde opět narážím na problém s cenou... (jednou se ale bojím, že po jejich útoku už nevstanu ze země, pokusím se tomu předejít Vašimi radami)... :cry:

PS: Vím, že mi do toho nic není, ale jak to nakonec dopadlo s tvým tátou ?





Táta jednou zbil mámu před mýma očima a to už je něco jiného než když bije tebe. Dělal to i dřiv, ale to jsem byl malý bál jsem se ho. Když se to stalo naposledy už jsem měl zkušenosti z karate a zasáhl jsem. Ikdyž ne nijak tvrdě nebo specialně. A i tam se potvrdilo to co psali chlapi výš. Jakmile se postaviš někomu kdo to nečeká tak je z toho v šoku. Pak ale přijde chvile kdy se naštvě ještě vic aby tě ztrestal za tvou opovažlivost. Ale v podstatě na tebe zautoči jen pro to že má z tebe strach. A to pak poznáš že ikdyby jsi dostal i tentokrát na budku, tak přiště už to neudělá. Protože přestože by tě i při tvém odporu znovu zbil už se tě bude bát, pozná že se nenecháš že se sebou něco děláš a nebude chtit riskovat. Všechno uplně všechno je v hlavě. Jo a otec od nás pak utekl......
Schlag
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 08. bře, 2013 18:35

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod frajerKokoMihule » pát 16. srp, 2013 18:13

Co si myslis ze vyresis pulrokem karate, ze budes neporazitelnej? Trosku ty bojovy umeni precenujes :wink:

Pokud si myslis, ze bude k necemu se s nima rvat, porid si tycku nebo teleskop. Tou das bez treninku vetsi ranu nez karatista pesti po petiletym treninku :-p
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod will » pát 16. srp, 2013 23:03

No, tak s tím teleskopem bych byl opatrný, ne nadarmo se říká, kdo s čím zachází také schází. Teleskop je jistě dobrá zbraň, ale zde hrozí, že mu ho mohou vzít, pořád je lepší být v případě prohry skopanej než mít rozseklou hlavu nebo zpřerážený ruce teleskopem. Podle mě by byl lepší kvalitní pepřák, pořádně jim vystříkat držky a pak jim rozkopat koule :D . Jinak Romusi jestliže ti je ochotná matka dát až 800,- Kč měsíčně na bu, tak za tohle v Praze seženeš karate v pohodě, je to na domluvě, za zeptání nic nedáš, navrhni jim kompromis, placení čtvrtletně, peníze potřebuje v dnešní době každý, věřím tomu, že se někde dohodneš, některé kluby dokonce toto placení umožňují. Líná huba holý neštěstí. Jinak v tomhle případě jde o získání respektu, oni jsou vlci ty jseš kořist, musíš se bránit jinak si nezískáš respekt, tudíž ti nedají pokoj. V případě střetu, kterému bych se ovšem snažil vyhnout, pořád je tady ta možnost to řešit přes policii, ale když nebude zbytí, tak nesmíš dát do poslední chvíle vědět, že se budeš bránit, že máš pepřak, atd., můžou být jak psi, ale když ho necháš příjt k tobě, tak když využiješ momentu překvapení, který je v tvém případě hodně důležitý, můžeš zasadit ránu nebo použít pepřák jako první, a to je výrazná možnost na úspěch. Nepřestávej tahat železo a cvič i břicho.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod frajerKokoMihule » sob 17. srp, 2013 2:13

will píše:No, tak s tím teleskopem bych byl opatrný, ne nadarmo se říká, kdo s čím zachází také schází. Teleskop je jistě dobrá zbraň, ale zde hrozí, že mu ho mohou vzít, pořád je lepší být v případě prohry skopanej než mít rozseklou hlavu nebo zpřerážený ruce teleskopem .


Jojo, zatimco kdyz je nakope do kouli a postrika peprakem, tak mu v pripade prohry koupi pivo a nechaji ho osukat svoje feny :wink:

Bud ti chytraci hledaji bezbrannou obet, a kdyz jim ukaze, ze bezbrannej neni, tak si najdou nekoho jinyho.
Nebo jsou to ranari, a pak je stejna blbost se do nich poustet s teleskopem, jako s trimesicnim treninkem karate a nesmyslnym honenim brisaku.

Tohle neni vec respektu, probuh, to jsou dva 18tileti klacci, co sikanujou o tri roky mladsiho kluka.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod defendu » ned 18. srp, 2013 8:43

Zdar, najdi si klub čehokoliv do čeho se vejdeš s cenou a začni to dělat...ne pro sebeobranu, ale pro ten pocit...
Potom nahlaš na policii, že tě ti dva šikanují a mlátí...řekni jim, že tě několikrát i osáhavali na určitých partiích a jinak tě sexuálně atakovali...pokud znáš jejich adresu, jména, všechno napráskej...řekni to i u vás ve škole...udělej humbuk, cirkus, všechno zvelič...udělej si tím alibi.
Na netu si objednej pepřák na bázi tekuté střely...udělej si z tvrdého dřeva cokoliv čím se dá mlátit (nic velkýho)...až budou u tebe, bez varování je vem tím sprejem...nešetři...až budou předklonění tak je začni řezat tím klackem hlava nehlava, až padnou na zem tak do nich kopej tak dlouhou dokud se budou hejbat a přitom je samozřejmě třískej tím klackem dál co to půjde...odhodlaně, s chutí jim těžce ublížit...
Pokud dodržíš "pracovní postup", tak ti nebude moci nikdo nic říct, ty jsi přeci žádal o pomoc, všem jsi to zoufale řekl, ale nikdo nic neudělal...tohle bude jen důsledek toho co oni začali...Rozpoutej válku...znič je na všech frontách...přines papíry od doktora, tvrď jim tam, že tě zmlátili tak, že zvracíš a motá se ti hlava, močil si krev apod..udělej z nich pedofily (všude o nich tak mluv) apod. Zkurvi jim život tisíckrát víc než ho teď kurví oni tobě...

Nabádání k trestnému činu? Je mi to fuck...

Good luck
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod romus98 » čtv 22. srp, 2013 16:36

Zdravím,
Bohužel , když jsem včera cvičil v lese na hrazdě tak tam přišli oni dva. Počkali si až odešel jeden chlap co tam byl a pak se pustili do mně (nemyslím fyzickou ale psychickou šikanou). Jeden z nich říkal zde nepublikovatelné věci o mojí mámě, aby mně vytočil. Tentokrát nevím jak, ale překonal jsem "strach" a jednoho znich jsem kopnul, ale to jsem neměl dělat, protože následně mně ten jeden chytil za ruce a zablokoval mi obě dvě nohy a te druhej mi dal "slabší" pěstí a kolenem do břicha, což bolelo více. Naneštěstí mi vypadla s kapsy peněženka a je nenapadlo nic chytřejšího, než mi ji hodit na strom. Následně jsem vylezl na ten strom (mezitím oni utekli) a v tom rozrušení pode mnou křupla větev a já jsem asi z 2,5 metrový výšky sletěl na zem. Na štěstí bylo s toho "jen" naražené rameno a bok, ale odnesl to můj mobil (na který jsem si šetřil půl roku), který byl na vyhození :evil: . Vzpoměl jsem si na Vaše rady a šel jsem na policii. Ale tam mi to připadalo jakoby si mysleli, že jsem na ten strom vylezl sám a zavrávoral jsem a kvůli tomu jsem sletěl...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jinak jsem se ptal ve třech klubech bojovýho umění na možnost splátek a bylo mi pokaždé řečeno, že když cca. 11 studentů platí najednou celé částky tak není možné, abych to platil na splátky...takže to vypadá, že se na nic nedostanu. :cry: :oops:
romus98
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. srp, 2013 13:58
Bydliště: Praha 10

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod Genesis » čtv 22. srp, 2013 16:58

1) nemůžeš to na policii takhle popisovat, ptže v tomhle případě sis začal jakoby ty 2) nic o lezení na strom a tak bych taky s nima neřešil, prostě jen fakta. Oni tě mlátí, ty máš následky, bojíš se, zdravotní omezení z toho a tak.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod will » čtv 22. srp, 2013 17:19

Dobře, že si to začal řešit, tady jsem našel nějaké karate, platí se tam čtvrtletně 900,- Kč, http://www.tygakarate.cz/index.php?obsah=20.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod coffee_monk » čtv 22. srp, 2013 21:32

romus98 píše:Zdravím,
...
Jeden z nich říkal zde nepublikovatelné věci o mojí mámě, aby mně vytočil. Tentokrát nevím jak, ale překonal jsem "strach" a jednoho znich jsem kopnul, ale to jsem neměl dělat, protože následně mně ten jeden chytil za ruce a zablokoval mi obě dvě nohy a te druhej mi dal "slabší" pěstí a kolenem do břicha, což bolelo více.
...


Proč si vůbec reagoval na to, že žvatlaj něco a tvé mámě? Tak jak to popisuješ, mi to přijde, že čekali jen na to až vypěníš a ty jsi jim vyhověl, místo abys hledal únikovou cestu.
coffee_monk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 02. říj, 2010 23:00

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod romus98 » pát 23. srp, 2013 14:22

coffee_monk píše:
romus98 píše:Zdravím,
...
Jeden z nich říkal zde nepublikovatelné věci o mojí mámě, aby mně vytočil. Tentokrát nevím jak, ale překonal jsem "strach" a jednoho znich jsem kopnul, ale to jsem neměl dělat, protože následně mně ten jeden chytil za ruce a zablokoval mi obě dvě nohy a te druhej mi dal "slabší" pěstí a kolenem do břicha, což bolelo více.
...


Proč si vůbec reagoval na to, že žvatlaj něco a tvé mámě? Tak jak to popisuješ, mi to přijde, že čekali jen na to až vypěníš a ty jsi jim vyhověl, místo abys hledal únikovou cestu.


S tím jsem tak trochu počítal, ale komu by se líbilo poslouchat řeči, že Vaše matka je k***va apod...
romus98
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. srp, 2013 13:58
Bydliště: Praha 10

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod TongPo » sob 24. srp, 2013 12:33

Hele romusi, seš prostě mladej bojácnej naivní trouba a když nemáš na to tvůj problém vyřešit oficiální cestou prostřednictvím policie / školy, jak ti tu někteří radili, tak začni místo toho skuhrání na netu alespoň někam chodit trénovat. Nemáte doma moc peněz? Nevadí. Zajdi si na Žižkov k panu Tišerovi ( http://www.boxclub.cz ), je to fajn člověk a trénuje u něj i spousta kluků ze sociálně slabých rodin, kteří si rovněž nemohou dovolit platit částky, které chtějí v různých komerčních gymech. A že je to "jenom box" a vadí ti, že se tam nepoužívají nohy? A v čem ti do teď po roce a půl tréninku karate pomohly, co? :roll: Ulice je hlavně o rukách, to je naprostej základ :idea: Máš 81 kg, což není špatný, až něco natrénuješ, rozhodně nebudeš mít problém sundat každýho běžnýho matláka. Kopnout do koulí nebo dorazit nohou na zemi umí s trochou nadsázky každej, kdo si někdy zahrál fotbal a nic jinýho z kopů v reálným střetu v podstatě nepoužiješ. Podle mých zkušeností se jako začátečník ze všech bojových umění a sportů právě na boxu nejrychleji naučíš jak si efektivně krýt hlavu, jak rozdat pořádný rány a hlavně se i rány nebát. Tak švihej na trénink, máš přece prázdniny, ne? A jestli nemáš odvahu na to tam jít, tak zůstaneš tím bojácným srabem, se kterým si vytře prdel kterejkoliv hajzl, kterej bude chtít. Zrovna takový bázlivý oběti si ti dementi libující si v šikaně hledají...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod romus98 » pon 26. srp, 2013 14:23

TongPo píše:Hele romusi, seš prostě mladej bojácnej naivní trouba a když nemáš na to tvůj problém vyřešit oficiální cestou prostřednictvím policie / školy, jak ti tu někteří radili, tak začni místo toho skuhrání na netu alespoň někam chodit trénovat. Nemáte doma moc peněz? Nevadí. Zajdi si na Žižkov k panu Tišerovi ( http://www.boxclub.cz ), je to fajn člověk a trénuje u něj i spousta kluků ze sociálně slabých rodin, kteří si rovněž nemohou dovolit platit částky, které chtějí v různých komerčních gymech. A že je to "jenom box" a vadí ti, že se tam nepoužívají nohy? A v čem ti do teď po roce a půl tréninku karate pomohly, co? :roll: Ulice je hlavně o rukách, to je naprostej základ :idea: Máš 81 kg, což není špatný, až něco natrénuješ, rozhodně nebudeš mít problém sundat každýho běžnýho matláka. Kopnout do koulí nebo dorazit nohou na zemi umí s trochou nadsázky každej, kdo si někdy zahrál fotbal a nic jinýho z kopů v reálným střetu v podstatě nepoužiješ. Podle mých zkušeností se jako začátečník ze všech bojových umění a sportů právě na boxu nejrychleji naučíš jak si efektivně krýt hlavu, jak rozdat pořádný rány a hlavně se i rány nebát. Tak švihej na trénink, máš přece prázdniny, ne? A jestli nemáš odvahu na to tam jít, tak zůstaneš tím bojácným srabem, se kterým si vytře prdel kterejkoliv hajzl, kterej bude chtít. Zrovna takový bázlivý oběti si ti dementi libující si v šikaně hledají...


Děkuji za odpověď...Zítra tam na 100% zajdu. A kolik to stojí? Bohužel, když jsem koukal na jejich stránky tak jsem to tam nikde nenašel...Ještě jednou ti děkuji.
romus98
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 15. srp, 2013 13:58
Bydliště: Praha 10

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod Schlag » úte 27. srp, 2013 17:31

TongPo píše:Hele romusi, seš prostě mladej bojácnej naivní trouba a když nemáš na to tvůj problém vyřešit oficiální cestou prostřednictvím policie / školy, jak ti tu někteří radili, tak začni místo toho skuhrání na netu alespoň někam chodit trénovat. Nemáte doma moc peněz? Nevadí. Zajdi si na Žižkov k panu Tišerovi ( http://www.boxclub.cz ), je to fajn člověk a trénuje u něj i spousta kluků ze sociálně slabých rodin, kteří si rovněž nemohou dovolit platit částky, které chtějí v různých komerčních gymech. A že je to "jenom box" a vadí ti, že se tam nepoužívají nohy? A v čem ti do teď po roce a půl tréninku karate pomohly, co? :roll: Ulice je hlavně o rukách, to je naprostej základ :idea: Máš 81 kg, což není špatný, až něco natrénuješ, rozhodně nebudeš mít problém sundat každýho běžnýho matláka. Kopnout do koulí nebo dorazit nohou na zemi umí s trochou nadsázky každej, kdo si někdy zahrál fotbal a nic jinýho z kopů v reálným střetu v podstatě nepoužiješ. Podle mých zkušeností se jako začátečník ze všech bojových umění a sportů právě na boxu nejrychleji naučíš jak si efektivně krýt hlavu, jak rozdat pořádný rány a hlavně se i rány nebát. Tak švihej na trénink, máš přece prázdniny, ne? A jestli nemáš odvahu na to tam jít, tak zůstaneš tím bojácným srabem, se kterým si vytře prdel kterejkoliv hajzl, kterej bude chtít. Zrovna takový bázlivý oběti si ti dementi libující si v šikaně hledají...




přesně tak ! dobře TongPo !
Schlag
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 08. bře, 2013 18:35

Re: Východisko z mého problému

Příspěvekod netrefa » pon 02. zář, 2013 9:31

Čau teď jsem zrovna koukal na Hanuman gym a trening pod 18 let je za 500 na měsíc. A brigáda by fin. Problém taky mohla zmírnit. Sorry za diakritiku - mobil.
netrefa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02. zář, 2013 9:14

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků