Aiki jutsu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Aiki jutsu

Příspěvekod myamka » sob 06. lis, 2004 12:08

:D Ahojte, chcela som sa spytat ci niekto z vas nema nejake skusenosti s Aiki jutsu, som zacatecnik a bodlo by keby mi mal kto neco poradit.
myamka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 23. říj, 2004 23:00

 

Příspěvekod Picard » ned 07. lis, 2004 23:17

Ehmmm ... existuje vubec neco jako aikidzucu? Nikdy jsem o nicem takovem neslyslel ... Vi o tom nekdo neco?
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » pon 08. lis, 2004 7:34

Picard píše:Ehmmm ... existuje vubec neco jako aikidzucu? Nikdy jsem o nicem takovem neslyslel ... Vi o tom nekdo neco?


jojo...

Stará škola Daitó rjú má tři úrovně osnov neozbrojeného boje.

džúdžucu - neozbrojený boj, metoda spoléhající se především na atemi
aiki no džucu -způsob spoléhající se především na koncept aiki
aikidžúdžucu - kombinuje oba

zdroj: http://www.daito-ryu.com/en/frame.htm (A. Certa)
zástupce pro ČR http://www.aikidojo.info

Další hodně původní odkaz...
http://daito-ryu.org/ (K. Kondó)

Stanley Pranin v Encyklopedii aikidó uvádí, že ten název aikidžúdžucu je

1. příležitostné označení formy džúdžucu, kterou vyučoval M. Uešiba ve dvacátých letech a na začátku let třicátých
2. zkrácený název používaný volně k označení Daitó rjú Aikidžúdžucu Sokaku Takedy, často používaný mimo Japonsko
3. Techniky Aiki prováděné tvrdě, jako forma džúdžucu v kontrastu k měkčím, kruhovým technikám aikidó...

Patrik
Naposledy upravil patrik dne čtv 11. lis, 2004 17:18, celkově upraveno 1
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod patrik » pon 08. lis, 2004 8:25

narazil jsem i na klipy...

http://aikidojournal.com/download_media ... ideo&id=72

ale IMHO jde o takovou tu veřejnou ukázku toho, co se líbí... až na druhou polovinu klipu, je tam jednak Ono-ha Ittó rjú kendžucu (asi dvě katy) a K. Kondó a "jeho" pojetí aikidžúdžucu...

Nenechte se mást dalším termínem - aikibudó :wink:

Další klip je tady http://aikidojournal.com/download_media ... ideo&id=79

(teprv ho jdu stáhnout)...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Makoto » pon 08. led, 2007 11:38

Yamaue ryu aikijutsu bude mit 24.-25.2.07 seminar v TJ Sokol Vrsovice, Sportovni ulice 1 , Pha 10. Bude to pod vedenim sokeho J.K.Yamaue. Dnes nebo zitra se detaily objevi na nasich strankach.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Sukuba » pon 08. led, 2007 13:25

Sukuba
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 26. říj, 2006 23:00

Yamaue ryu

Příspěvekod Shihtzu » pát 31. srp, 2007 9:14

Ahoj.

Rád bych se zeptal někoho, kdo cvičí Yamaue ryu, na kolik je podobné daito ryu a jako dlouho se Soke Yamaue daito ryu učil?
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod scout » sob 01. zář, 2007 14:02

zdar yamakue aikijutsu sem cvicil pred nekolika lety ,kdyz ivo kosina dojizdel z olomouce a snazil se zalozit oddil aiki...v praze ...skusenost vyborna ale brutalni trenink..uz jenom ta drsna pulhodinova gymnasticka rozcvicka......jinak aikijutsu je podle mych skusenosti naprosto pouzitelne v realite....tradicni ale funkcni ...venovali jsme se take zakladum tanto jutsu ....bohuzel me dlouhodobe zdravotni problemy.... :oops: :twisted: ...ted cvici v praze matej novak co se venuje i ju jutsu a pouziti tyce.....dalsi kapacita je kodo madl ,sympaticky chlapik z ktereho pozitivni energie jenom vyrazuje .....ale nevim pod jakou asociaci ci skolou cvici on.....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

:-)

Příspěvekod malik » sob 01. zář, 2007 15:09

byl jsem se podívat na 2 seminářích se Soke Yamaue , je to VELMI CHARIZMATICKÝ ČLOVĚK a ikdyž jsem nechápal jak to vše dělá, odcházel jsem o zážitky bohatší.
malik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Shihtzu » pon 03. zář, 2007 9:50

Děkuji.
O tom, že Yamaue ryu je kvalitní styl a pan Yamaue je výborný mistr vůbec nepochybuji.
Zajímalo by mě ale, jak je to s tou návazností Yamaue ryu na Daitó-ryu. Tj. do jaké míry jsou si podobné a jak dlouho Soke Yamaue cvičil Daitó-ryu.
Pana Mádla bohužel osobně neznám, ale docela by mě zajímalo, pod jakou školu (organizaci) spadá a zda cvičí nějaký tradiční styl nebo naopak něco modernějšího (popř. svého).
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod xiuwei » pon 03. zář, 2007 10:15

Shihtzu :
Stránky p.Mádla zde http://www.meditace.com/uvod.html
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Shihtzu » pon 03. zář, 2007 11:38

Děkuji. Jen mě trochu mrzí, že pan Mádl nepíše kde a jak dlouho se učil. Koryu a aikijutsu jsou bohužel trochu vágní pojmy.
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod xiuwei » pon 03. zář, 2007 11:43

Shihtzu , zkus projít toto forum , třeba ti něco napoví a osvětlí :roll:

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... opic&t=655
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Makoto » pon 03. zář, 2007 11:44

Shihtzu píše:Zajímalo by mě ale, jak je to s tou návazností Yamaue ryu na Daitó-ryu. Tj. do jaké míry jsou si podobné a jak dlouho Soke Yamaue cvičil Daitó-ryu.

Soke Jimmy Keido Yamaue byl vnuk Takuma Hisy.
http://jujutsu.cz/aikijutsu/soke-yamaue/
http://www.asahi-net.or.jp/~DE6S-UMI/tkm04.htm
Staci to takto? ;-)

Co se tyce p.Madla...je videt, ze ho neznas.... ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Shihtzu » pon 03. zář, 2007 11:58

Makoto píše:
Shihtzu píše:Zajímalo by mě ale, jak je to s tou návazností Yamaue ryu na Daitó-ryu. Tj. do jaké míry jsou si podobné a jak dlouho Soke Yamaue cvičil Daitó-ryu.

Soke Jimmy Keido Yamaue byl vnuk Takuma Hisy.
http://jujutsu.cz/aikijutsu/soke-yamaue/
http://www.asahi-net.or.jp/~DE6S-UMI/tkm04.htm
Staci to takto? ;-)

Co se tyce p.Madla...je videt, ze ho neznas.... ;-)



To forum o panu Mádlovi jsem už před časem četl a málem se psychicky zhroutil :wink: Na něj jsem se však původně vůbec neptal.

Ptal jsem se na Soke Yamaue. Vím, že je vnuk Takumy Hisy, vnuk z druhého kolene (tj. Takuma Hisa byl bratrem jeho dědy). Ale to mi moc nepoví. Zajímá mě míra podoby mezi Yamaue ryu a Daito ryu a délka doby studia Soke u mistra daito-ryu Takumy Hisy.
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » pon 03. zář, 2007 12:02

Shihtzu píše:Ptal jsem se na Soke Yamaue. Vím, že je vnuk Takumy Hisy, vnuk z druhého kolene (tj. Takuma Hisa byl bratrem jeho dědy). Ale to mi moc nepoví. Zajímá mě míra podoby mezi Yamaue ryu a Daito ryu a délka doby studia Soke u mistra daito-ryu Takumy Hisy.

Aha...tak to netusim (protoze se Aiki nevenuju). Nejlepsi bude se ho zeptat osobne, az tu zase bude na seminari. Co jsem slysel, brzo jede do Kosic. Informace se objevi u nas na webu...jen jsem se k tomu jeste nedostal...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Shihtzu » pon 03. zář, 2007 12:06

Makoto píše:
Shihtzu píše:Ptal jsem se na Soke Yamaue. Vím, že je vnuk Takumy Hisy, vnuk z druhého kolene (tj. Takuma Hisa byl bratrem jeho dědy). Ale to mi moc nepoví. Zajímá mě míra podoby mezi Yamaue ryu a Daito ryu a délka doby studia Soke u mistra daito-ryu Takumy Hisy.

Aha...tak to netusim (protoze se Aiki nevenuju). Nejlepsi bude se ho zeptat osobne, az tu zase bude na seminari. Co jsem slysel, brzo jede do Kosic. Informace se objevi u nas na webu...jen jsem se k tomu jeste nedostal...


To určitě, jenže rád bych se vyhnul případnému trapasu. Třeba i v Takumakai (organizace Takumy Hisy) ho (když to řeknu jemně) nemají v lásce a důvěře. To je ale mi zcela ukradené. Nepochybuji o tom, že je to výborný mistr. Problém ale je, že mě zajímá hlavně daito-ryu, proto (vzhledem k tomu, že v ČR není) hledám něco podobného.
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » pon 03. zář, 2007 12:21

Shihtzu píše:To určitě, jenže rád bych se vyhnul případnému trapasu. Třeba i v Takumakai (organizace Takumy Hisy) ho (když to řeknu jemně) nemají v lásce a důvěře. To je ale mi zcela ukradené. Nepochybuji o tom, že je to výborný mistr. Problém ale je, že mě zajímá hlavně daito-ryu, proto (vzhledem k tomu, že v ČR není) hledám něco podobného.

Aha, to jsem netusil. A vis, proc jim je trnem v oku? Co ja vim, tak Yamaue stejne Daito neuci. Ma oficialne pouze vyuku Yamaue Aiki jutsu a Nord Shaolin kungfu (http://home6.inet.tele.dk/yamaue/)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod zm » pon 03. zář, 2007 12:25

Shihtzu píše:Nepochybuji o tom, že je to výborný mistr. Problém ale je, že mě zajímá hlavně daito-ryu, proto (vzhledem k tomu, že v ČR není) hledám něco podobného.

Ano Yamaue Keido Jimmy soke je opravdu vyjímečný mistr i učitel. Podle toho jak já jej znám, tak samotné čisté tradiční aikijutsu vyučuje jen zřídka, učí ho ve spojení s NSKF, ale zažil jsem i to, že ho učil samotné.
Jinak podle mých vědomostí Daitoryu v ČR opravdu není a nejblíže k němu v ČR má Hakkoryu jujutsu (vzniklo v přímé linii z Daitoryu paralelně s aikido), které už však v ČR je. Stránky o Hakkoryu (Honbu dojo Japan a Honbu dojo Hawai) jsou www.hakkoryu.com a www.hakkoryu.jp .
Naposledy upravil zm dne pon 03. zář, 2007 12:26, celkově upraveno 1
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Makoto » pon 03. zář, 2007 12:25

To mi docela vrta hlavou jeho (receno jemne) neoblibenost. Minuly rok tusim vzal par svych studentu (mezi nimi i par kluku z Olomouce) do Japonska a co mi rikali, tak vsude byli prijimani s velkou uctivosti a dokonce se diky Sokemu dostali do mist a klasteru, kam normalne turiste nemohou. Ale detaily nevim, kdo je z Olomouce at se opta primo Ivo Kosiny. Mozna jde jen o rivalstvi v ramci skol...jen spekuluji.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron