na smazání

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod Roper » pát 16. srp, 2013 10:59

will píše:Ha, ha, tak už jsme zase u známých klišé ten s těma boulema pod tričkem je úplně v prdeli, neunese ani skříň, atd., :D , kdežto ti hubeňoři pomalu hajzloví pavouci jsou nejlepší. Nevěř těmto pohádkám. Já totiž do tý posilky s těma boxerama i mistrama ČR občas chodím :) . Je to jednoduchý, buďto využiješ svého mládí a tělo prostě tím, železem otužíš nebo zůstaneš celý život s tím co ti dala příroda. Netvrdím, že posilováním s vlastní vahou se nemůžeš vymakat, sám občas cvičím s vlastní vahou taky, ale základ, který získáš díky železu, je k nezaplacení. Jinak co se týče pružnosti , atd. v souvislosti s kopama, tak to ti na karate všechno vysvětlí, je to součástí tréninku.


Tak tak... :)
Roper
 

 

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod Roper » úte 20. srp, 2013 13:34

Ahoj,
Chtěl bych se zeptat na tyto dvě otázky:

1) Když se ve škole nebo na praxích bavíme o bojových sportech tak já většinou říkám, že nejlepší bojový herec a lektor, který kdy byl je Bruce Lee. Vzápětí mi všichni řeknou, že byl sice rychlej a trvdej v úderech ale, že to jeho skřehotání a pištění těsně před a po úderu je nesnesitelný...Já na jeho obranu říkám, že tím "řvaním" uvolňuje svým způsobem energie v úderu či kopu, že je to podobné jako u tenistů/tenistek kde taky piští po odrazu míčku z rakety. Co si o tom myslíte?

2) Jak jsem tady už několikrát zmínil, že mně v JKD (Jeet Kune Do) zatím učí kamarád tak mi nejde do hlavy jedna věc. Vždy, když zaujmeme postoj a jsme od sebe zhruba 1,5 metrů tak on vykopne a já skoro nestihnu zareagovat, protože je hodně rychlý v úderech...Co se týče mých reflexů tak v žádném případě nejsou pomalé. Naopak, když hraji fotbal a jsem někdy v bráně tak na mně letí nespočet střel (z dálky i z blízkosti) a já na ně dobře reaguji...Čím to je, že je tak rychlý, nechce mi to totiž prozradit? :) (Opravdu Vás může BJ hodně zrychlit?)
Roper
 

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod wanderlei2 » úte 20. srp, 2013 13:48

Tak pokud ti tvůj kamarád nechce prozradit, jak získat rychlejší údery, tak tréninky s ním ti toho asi moc nedají. Nicméně na internetu je plno videjí, kde se tohle ,,tajemství'' dozvíš.
Další věc, to, že stíháš reagovat na letící míč ve fotbale neznamená, že dokážeš rychle zareagovat i na kop či úder.
Pokud chceš rychleji reagovat třeba na ty kopy, popros kamaráda, ať na tebe ty kopy kope libovolnou nohou (abys nevěděl, jestli kopne z levý, nebo z pravý) a snaž se ten kop vykrejt, nebo mu uhnout. Ale všechno to je o čase, nepříjde to za měsíc, ale když už budeš po několika letech ostřílenej, dokážeš ten kop i předvídat a včas na něj reagovat.
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod Roper » úte 20. srp, 2013 14:03

wanderlei2 píše:Tak pokud ti tvůj kamarád nechce prozradit, jak získat rychlejší údery, tak tréninky s ním ti toho asi moc nedají. Nicméně na internetu je plno videjí, kde se tohle ,,tajemství'' dozvíš.
Další věc, to, že stíháš reagovat na letící míč ve fotbale neznamená, že dokážeš rychle zareagovat i na kop či úder.
Pokud chceš rychleji reagovat třeba na ty kopy, popros kamaráda, ať na tebe ty kopy kope libovolnou nohou (abys nevěděl, jestli kopne z levý, nebo z pravý) a snaž se ten kop vykrejt, nebo mu uhnout. Ale všechno to je o čase, nepříjde to za měsíc, ale když už budeš po několika letech ostřílenej, dokážeš ten kop i předvídat a včas na něj reagovat.


Děkuji za odpověď...I ten kdo něco vyučuje vždy neprozradí vše a něco si nechá pro sebe. :) Jinak o první otázce si myslíš co ?
Roper
 

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod Sennin » úte 20. srp, 2013 19:08

Roper: můžeš mi do SZ zaslat jméno toho tvýho kamaráda, co tě učí JKD?
Jinak k BL - už jsem to zde psal, není rok 1973, kdy byl BL na vrcholu a kdy jeho (ukropcany mi snad promine) bojové dovednosti byly pro "normální" smrtelníky nepochopitelné. Byl v tom nejen marketing, ale i to, že ukázal něco "nového", co západní svět ještě nechápal... Ovšem jsme v roce 2013, kdy je vše jinak a díky moderním technologiím můžeme nejen hodnotit, ale i analyzovat.
"Sestoupit na zem" neznamená prohru nebo ostudu, ale spíše přijmutí pravdy.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod cohen » stř 21. srp, 2013 8:27

Podla mna najlepsi bojovy herec je Bas Rutten
http://www.youtube.com/watch?v=o3XygULg9mQ
:twisted:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod levakbob » stř 21. srp, 2013 11:47

Nejlepší bojový herec je mistr power slapu Bud Spencer.
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod Roper » stř 21. srp, 2013 13:26

Sennin píše:Roper: můžeš mi do SZ zaslat jméno toho tvýho kamaráda, co tě učí JKD?
Jinak k BL - už jsem to zde psal, není rok 1973, kdy byl BL na vrcholu a kdy jeho (ukropcany mi snad promine) bojové dovednosti byly pro "normální" smrtelníky nepochopitelné. Byl v tom nejen marketing, ale i to, že ukázal něco "nového", co západní svět ještě nechápal... Ovšem jsme v roce 2013, kdy je vše jinak a díky moderním technologiím můžeme nejen hodnotit, ale i analyzovat.
"Sestoupit na zem" neznamená prohru nebo ostudu, ale spíše přijmutí pravdy.


On neučí tak doslova...jenom mi něco ukazuje, ale bohužel bydlí kousek od Mladé Boleslavi tam kde mám já chatu, takže mám tu šanci pouze o víkendech, kdy tam jezdím. Myslím si, že by nebylo korektní jeho jméno zde vypisovat, když o tom neví.
Roper
 

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod Sennin » stř 21. srp, 2013 14:35

Roper píše:
Sennin píše:Roper: můžeš mi do SZ zaslat jméno toho tvýho kamaráda, co tě učí JKD?
Jinak k BL - už jsem to zde psal, není rok 1973, kdy byl BL na vrcholu a kdy jeho (ukropcany mi snad promine) bojové dovednosti byly pro "normální" smrtelníky nepochopitelné. Byl v tom nejen marketing, ale i to, že ukázal něco "nového", co západní svět ještě nechápal... Ovšem jsme v roce 2013, kdy je vše jinak a díky moderním technologiím můžeme nejen hodnotit, ale i analyzovat.
"Sestoupit na zem" neznamená prohru nebo ostudu, ale spíše přijmutí pravdy.


On neučí tak doslova...jenom mi něco ukazuje, ale bohužel bydlí kousek od Mladé Boleslavi tam kde mám já chatu, takže mám tu šanci pouze o víkendech, kdy tam jezdím. Myslím si, že by nebylo korektní jeho jméno zde vypisovat, když o tom neví.

Proto jsem napsal, abys mi to napsal do SZ a nikoliv zde do diskuze :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod hellas » stř 21. srp, 2013 17:31

Nescu bořit diškusu, ale myslel sem, že JKD je koncept, idea a včil na to só certifikáty? :wink:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod Roper » čtv 22. srp, 2013 16:11

Sennin píše:
Roper píše:
Sennin píše:Roper: můžeš mi do SZ zaslat jméno toho tvýho kamaráda, co tě učí JKD?
Jinak k BL - už jsem to zde psal, není rok 1973, kdy byl BL na vrcholu a kdy jeho (ukropcany mi snad promine) bojové dovednosti byly pro "normální" smrtelníky nepochopitelné. Byl v tom nejen marketing, ale i to, že ukázal něco "nového", co západní svět ještě nechápal... Ovšem jsme v roce 2013, kdy je vše jinak a díky moderním technologiím můžeme nejen hodnotit, ale i analyzovat.
"Sestoupit na zem" neznamená prohru nebo ostudu, ale spíše přijmutí pravdy.


On neučí tak doslova...jenom mi něco ukazuje, ale bohužel bydlí kousek od Mladé Boleslavi tam kde mám já chatu, takže mám tu šanci pouze o víkendech, kdy tam jezdím. Myslím si, že by nebylo korektní jeho jméno zde vypisovat, když o tom neví.

Proto jsem napsal, abys mi to napsal do SZ a nikoliv zde do diskuze :wink:


To nic nemění na faktu...ale nemůžu se spoléhat jen na něj. Nejradši bych začal chodit k Vám, ale mám jistý problém, které vám zašlu za cca. 5-10 minut.
Roper
 

Re: Výběr bojového umění k posilování

Příspěvekod aclim » čtv 12. pro, 2013 1:05

Roper píše:...........

Chtěl jsem se zeptat na toto:
1) Když kopnu pravou otočím se a následně kopnu levou tak ten kop už (levou nohou) není tak vysoký jako ten pravou. Myslím si, že mám nedostatek pružnosti, poprosil bych Vás o nějaké rady jak to natrénovat, myslím výšku kopu?

2) U bočního kopu jsem se dočetl, že pro lepší sílu musíte zapojit i bok, ale mně to pořád nějak nejde, prostě nemám v tom moc dynamiky (síly), jak ji do kopu „nahnat“ ?


Roper píše:Děkuji, takovou lavinu odpovědí jsem upřímně nečekal. U těch kopů my šlo spíše o pružnost a tvrdost...při nejhorším nějak překecám kámoše, který chodí na JKD taky...ještě jednou děkuji.


Rozsah kopu, jako takového, prostě zvětšíš tim, že se budeš roztahovat (opatrně, nepřehánět), poté přejdeš na švihový pohyb nohou do nejvyšší úrovně, dále pak pomalu zvedneš nohu do komfortní výšky a držíš jí tam po nějakou dobu... na youtube je mnoho videí na tohle téma, je to pro všechna BU stejný. U JKD se však vysokých kopů využívá sporadicky a jen když máš jistotu, že je bezpečné je použít. Pokuď kopeš bez problému na úroveň hrudníku, naprosto to stačí, pak hlavně pracuj na technice provedení...

Samotné JKD kopy jsou provedením odlišné od ostatních. Ano u "Side Kicku" využíváš hodně momentum celého těla a mobilitu kyčelních kloubů, více pak pro útočné provedení, než pro tzv. "Stop Kick" verzi bočního kopu. Účinnost přenos energie (devastující účinek) naženeš jedině tim, že ten kop budeš provádět technicky dobřš a tím, že to budeš trénovat a trénovat a trénovat; žádnej jinej trik v tom neni...
Pokuď se zaměřuješ přímo na JKD kopy, tak by Tě mělo hlavně zajímat precizní provedení, netelegrafičnost, rychlost, švihovost a dokonalé načasování...


Roper píše:Ahoj,
Chtěl bych se zeptat na tyto dvě otázky:

1) ..................
2) Jak jsem tady už několikrát zmínil, že mně v JKD (Jeet Kune Do) zatím učí kamarád tak mi nejde do hlavy jedna věc. Vždy, když zaujmeme postoj a jsme od sebe zhruba 1,5 metrů tak on vykopne a já skoro nestihnu zareagovat, protože je hodně rychlý v úderech...Co se týče mých reflexů tak v žádném případě nejsou pomalé. Naopak, když hraji fotbal a jsem někdy v bráně tak na mně letí nespočet střel (z dálky i z blízkosti) a já na ně dobře reaguji...Čím to je, že je tak rychlý, nechce mi to totiž prozradit? :) (Opravdu Vás může BJ hodně zrychlit?)


Tvůj kamarád chodí někam trénovat, doufám, že ne tam kam si myslim...
Nebo je to jednotlivec, který například pod někým zásadním v zahraničí trénoval JKD a má tak svoje tajné zbraně, o které se nepotřebuje dělit? Nebo je to samouk? Jméno, pokuď ho nechceš ani přes privátní zprávu sdělit, neni podstatné.
Pokuď dodržuje principy a provádí kopy a údery technicky dobře, pak se nedivim, že Ti to připadá velice rychlé. Netelegrafičnost, rychlost, načasování a naprosté uvolnění je klíč k tomu, aby tvé kopy a údery protivník neměl šanci ani zaregistrovat. A když už; tak pozdě (samozřejmě umět to na velice vysoké úrovni, potřebné proti trénovaným jedincům, je běh na dlouho trať... to se člověk nenaučí za pár měsíců!!!).
Neni v tom ale žádnej trik, prostě to nejspíš provádí dobře, tak jak má a má to natrénované. Pokuď teda nejsi Ty průměrný člověk s minimálním záběrem v BU a boji samotném; pak ti tohle všechno i od průměrně dobrého "bojovníka" může připadat jako něco magického...
Na fotbalové reflexy kašli, tohle je něco jiného, awerness a postřeh se dá naučit zase jen trénováním, učenej na zem nespad, prostě drilly na postřeh atd.

hellas píše:Nescu bořit diškusu, ale myslel sem, že JKD je koncept, idea a včil na to só certifikáty? :wink:


Ano v začátku to byl "jen název" a filozofie. Protože však má své unikátní techniky, zásady a principy... dnes už je to v podstatě samostatný styl (ač se to možná příčí s originální myšlenkou Bruce!).


V dnešní době jsou 3 světy:

Original Jeet Kune Do - trénují to, co se sám Bruce učil, vyvinul, praktikoval a vyučoval. Dávají důraz na dokonalé pochopení a osvojení technik, zásad i principů JKD.

Jeet Kune Do Concepts - k originálnímu učení Bruce (tzn. že chápou a umějí alespoň "jádro" Original JKD), při zachování zásad a principů přidávají upravené verze technik jiných bojových umění/stylů. Nikoliv pouze tupým přenesením jakékoliv techniky...!!!

Oba tyto světy se respektují.

Pak je tu ovšem ješte jeden svět tzv. "Rádoby" JKD konceptů. Těchto konceptů je na světě asi nejvíc. Aniž by uměli dokonale podstatu a jádro JKD, často dokonce techniky dělají špatně a zásady neberou na vědomí... podle jimi pojaté filozofie shromažďují techniky z dalších BU a tupě je přidávají do "svého" JKD...
Právě toho jména Jeet Kune Do pak hojně využívají v marketingu. Tyto koncepty mají s JKD ve většině případů totožný jen název, techniky jsou často jen čistě přebrané, zbytečně složité, někdy až zbytečné, ne-li dokonce nefunkční, ale protože přece JKD je vlastně "cokoliv", tak je to dobře... :(

Co se týče certifikátů, tak ty se udělují instruktorům, pak se stanete instruktorem pod "někým". Na seminářích se udělují certifikáty, ale nemůže (nemělo by) se nikdy stát, že s certifikátem ze semináře jdete založit svojí školu, je to jen spíš "vzpomínka" pro Vás. Avšak žádné další rozdělení, například studentů, neexistuje. Neplatí se za žádné stupně, žádné pásky, nebo zkoušky na vyšší úroveň studenta. Studenti se rozdělují pouze podle toho co umí...
Ale prostě obecně, i ten certifikát instruktora je spíš pro Vás, důležité je pod kým jste trénoval, trénujete a hlavně co umíte... neni to o papíru..... ;)

Toť pouze můj osobní laický názor na všechno ;)
“Everything can be nothing, nothing can be everything.”
Uživatelský avatar
aclim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 01. kvě, 2013 10:26
Bydliště: CZ

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků