bojove umeni

dotazy, připomínky, návrhy etc., týkající se serveru bojovaumeni.cz

Moderátor: bojovaumeni_cz

bojove umeni

Příspěvekod simple24 » čtv 23. úno, 2012 23:41

cau, mel bych dotaz, wing chun a wing tsun je jedno a to same ? protoze hodne lidi rika ze to je jedno a to same a ostatni ze to je odlisne... takze vazne nevim uz cemu verit, a druhy dotaz je, da se nejak naucit wing chun bez skoly? youtube videa,atd treba zaklady nebo nvm, u nas ve meste je jen skola Wing TSUN, a wing chun u nas neni :) takze nevim jak se to ucit no, oskouset pohyby mam na kom, jen nevim jestli to ma cenu z tech videi, par triku z wing chun znam ale to je tak 2 triky na utok, jinak nic ..... dikyz a vsechny odpovedi, rad bych se wing chun nejak naucil :) :(, sem tomu ochotnej venovat hodne casu :)
simple24
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 23. úno, 2012 0:00

 

Re: bojove umeni

Příspěvekod fakt » pát 24. úno, 2012 9:06

simple24 píše: par triku z wing chun znam ale to je tak 2 triky na utok, jinak nic ..... dikyz a vsechny odpovedi, rad bych se wing chun nejak naucil :) :(, sem tomu ochotnej venovat hodne casu :)


... těma trikama bych začal. A videa jsou dobrý zdroj.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod DaveStone » pát 24. úno, 2012 9:55

Videa jsou jistě dobrý zdroj, ale bez vedení trenéra to nepůjde. Já s wing chun začínal v roce 2007 (za rok a čtvrt pak skončil) a s odstupem času mohu říct, že to je dost složitý styl a nenaučil bych se ho ani při tréninku 2x týdně pod vedením trenéra. Natož jen z videa.

Jinak mi to přijde, že WCH je od ostatních BU hodně odlišný styl. Ono se to asi nedá moc srovnávat, ale třeba rozdíl mezi WCH a jujitsu je asi takový jako rozdíl mezi hokejem a vodním pólem.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

wing chun

Příspěvekod simple24 » pát 24. úno, 2012 10:21

jn, taky si myslim, no ty 2 triky sem se naucil z videi, a dou mi perfektne :D i sem je oskousel ruzne atd.. jenze nevim jak se ubranit proti pestim treba,.. neznam nato obranu......
simple24
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 23. úno, 2012 0:00

Příspěvekod hellas » pát 24. úno, 2012 10:49

to máš fuk, pěstma sténak nigdo neútočí ;-)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod zipule » pát 24. úno, 2012 12:31

Jedna supr technika, tuhle se naučíš z videa v pohodě ;)
http://www.youtube.com/watch?v=4SCUnc1zyBs
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

wing chun

Příspěvekod simple24 » pát 24. úno, 2012 13:52

hellas píše:to máš fuk, pěstma sténak nigdo neútočí ;-)


u nas vsichni :D :D

a rekni mi nekdo k cemu je toto k wing chun?? jak krouti s tema rukama, nvm jaky to ma smysl, k cemu to je.... atd

http://www.youtube.com/watch?v=JbNETKezmns
simple24
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 23. úno, 2012 0:00

Re: wing chun

Příspěvekod coffee_monk » pát 24. úno, 2012 14:52

simple24 píše:
a rekni mi nekdo k cemu je toto k wing chun?? jak krouti s tema rukama, nvm jaky to ma smysl, k cemu to je.... atd

http://www.youtube.com/watch?v=JbNETKezmns


To je proto, aby se wing chun nikdo nemohl naučit z videa.
Zkus box, když budeš koukat na zápasy s Kličkem, tak z tebe bude za pár měsíců zabiják.
coffee_monk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 02. říj, 2010 23:00

Příspěvekod hellas » pát 24. úno, 2012 17:21

:lol: :lol: :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod will » pát 24. úno, 2012 19:26

for. Simple24

Nemá smysl, aby ses tady dotazoval, jestli máte ve městě Wing Tsun, tak tam mazej, včera bylo pozdě. A važ si toho, že tam ten Wing Tsun vůbec je. Je třeba nějaký čas cvičit a pak si uděláš názor sám.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

 

Příspěvekod simple24 » sob 25. úno, 2012 1:17

2:38* to co on dela je wing chun? nebo to je nejaka blbost? :D

http://www.youtube.com/watch?v=WgQyiEWdlNQ
simple24
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 23. úno, 2012 0:00

Příspěvekod Jur-fu » sob 25. úno, 2012 2:41

simple24 píše:2:38* to co on dela je wing chun? nebo to je nejaka blbost? :D

http://www.youtube.com/watch?v=WgQyiEWdlNQ


síce neviem či to je wing chun, ale zaujímalo by ma čo spraví môj súper keď ho tak " poplácam " po hrudi.
Jur-fu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 27. dub, 2011 23:00

Příspěvekod tekara » sob 25. úno, 2012 10:34

síce neviem či to je wing chun, ale zaujímalo by ma čo spraví môj súper keď ho tak " poplácam " po hrudi.

Co by dělal, plácl by Tě taky, ale přes "gsicht" :lol:
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Re: wing chun

Příspěvekod fakt » sob 25. úno, 2012 15:21

simple24 píše:

a rekni mi nekdo k cemu je toto k wing chun?? jak krouti s tema rukama, nvm jaky to ma smysl, k cemu to je.... atd

http://www.youtube.com/watch?v=JbNETKezmns


.. jednoduše chce být štíhlý.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Ach jo

Příspěvekod Bitas » sob 25. úno, 2012 20:44

z videa se nenaučíš ani ten box, to mi věř. Vše je o drilu. Cvič u někoho, kdo ti má co dát. Ať se daří...
Bitas
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 24. led, 2012 0:00

Re: bojove umeni

Příspěvekod Buldam » pát 14. úno, 2014 18:12

já ti budu držet palce jestli se odhodláš tam jít , chodím na Wing Chun měsíc a mám s tím co dělat,
dříve jsem dělal Musado Combat System a chvilku klasický box.Dnes mi dělá obrovský problém ta jejich sestava kde jsou úplně debilní kroky , jsem zviklej stát zeširoka rozkročen, samozřejmě že wing chun má takové postoje také ale jenom minimálně , a oni vědí proč .-) Používají to spíše ke kroužení kolem druhého bojovníka,trénuje se to v trojúhelníku . Když se někdo rozkročí na moc dlouho , pak nemáš koule během pár sekund ..... je to hustý styl , chci vydržet alespon dva roky chodit a pak už věřím že nebudu dělat nic jiného,
ze všeho si vezmu jenom to co mi vyhovuje a chci to zakončit JKD. Ale je mi 30 tak už to nevidím na žádné závodění v kleci :-)
Buldam
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 14. úno, 2014 17:58

Re: bojove umeni

Příspěvekod aclim » sob 06. zář, 2014 15:41

Buldam píše:já ti budu držet palce jestli se odhodláš tam jít , chodím na Wing Chun měsíc a mám s tím co dělat,
dříve jsem dělal Musado Combat System a chvilku klasický box.Dnes mi dělá obrovský problém ta jejich sestava kde jsou úplně debilní kroky , jsem zviklej stát zeširoka rozkročen, samozřejmě že wing chun má takové postoje také ale jenom minimálně , a oni vědí proč .-) Používají to spíše ke kroužení kolem druhého bojovníka,trénuje se to v trojúhelníku . Když se někdo rozkročí na moc dlouho , pak nemáš koule během pár sekund ..... je to hustý styl , chci vydržet alespon dva roky chodit a pak už věřím že nebudu dělat nic jiného,
ze všeho si vezmu jenom to co mi vyhovuje a chci to zakončit JKD. Ale je mi 30 tak už to nevidím na žádné závodění v kleci :-)


Pokuď bys JKD nebo i to Wing Chun používal v kleci, daleko by se nedostal, pokud by se teda nejednalo o boj bez pravidel :) 30 let je naprosto v pohodě, v US standardně trénujou ldi mezi 40-50 a často naprostí nováčči, pokuď máš chuť všechno jde ;) Jen bych se vyvaroval JKD konceptům, jestli to v budoucnu budeš myslel s JKD vážně... pokud budeš mít dobrej základ z boxu a WCH (sestavy jsou pěkná věc asi.., ale primárně se zaměřit na podchycení technik Tan Sao, Bong Sao, atd. plus centerline focus a další), tak věřim, že bych ti dokázal za nedlouhou dobu ukázat a dostat do Tebe dostatek věcí, co ti bude stačit k čemukoliv ;) ale pokud se WCH stane tvou cestou až moc... pak přechod k JKD bude zbytečně moc složitej ;) ale to jen můj názor ;)
“Everything can be nothing, nothing can be everything.”
Uživatelský avatar
aclim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 01. kvě, 2013 10:26
Bydliště: CZ

Re: bojove umeni

Příspěvekod hellas » sob 06. zář, 2014 21:04

aclim píše:Pokuď bys JKD nebo i to Wing Chun používal v kleci, daleko by se nedostal, pokud by se teda nejednalo o boj bez pravidel :)


Píchání do očisek by to zachránilo? :D
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: bojove umeni

Příspěvekod roza » sob 06. zář, 2014 21:36

aclim - no,váhal jsem,kor když odpovídáš na půl roku starý příspěvek,ale když už se ti posmívá i velký moravák,přisadím si :-)
Doufám,že je to jen tvou neobratností v zacházení s mateřštinou,ale Hellasem vypíchnutý útržek tvého příspěvku vyzněl opravdu hloupě...umožnil by ti snad boj bez pravidel uplatnit více dovedností jako rychlosti,koordinace,síly atd a zkušeností jako náměru,feelingu a timingu než běžná klecová konfrontace?Nebudem si snad znovu po letech hrát na smrtící techniky,nebo?.....:-)Argument?Kolik očí,ohryzků a šourků jsi za rok 2014 doposud na tréninku vypíchl,zarazil a ukopl?Pokud uvedeš čestně číslo větší než 1 celá,uznám,že jsem měkota a ty máš něco navíc.....:-)))
A když už jsme v tom,redukovat význam WCH na tang,bong a centrline svědčí o minimu pochopení metodického systému stejně jako tvrzení o moc složitém přechodu z WCH na JKD........asi jako by bylo složité přejít z Dukovan na dynamo.....ikdyž ano,pro některé lidi...:-)))

Neber to osobně,vážím si tvého nadšení ,podruhé napadám tvůj příspěvek,snad tentokrát odpovíš ty a ne někdo za tebe....
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Re: bojove umeni

Příspěvekod aclim » sob 06. zář, 2014 22:49

hellas píše:
aclim píše:Pokuď bys JKD nebo i to Wing Chun používal v kleci, daleko by se nedostal, pokud by se teda nejednalo o boj bez pravidel :)


Píchání do očisek by to zachránilo? :D


spíš by to do klece nebyla zrovna dobrá technika při standardních pravidlech :)
“Everything can be nothing, nothing can be everything.”
Uživatelský avatar
aclim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 01. kvě, 2013 10:26
Bydliště: CZ

Další

Zpět na bojovaumeni.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků