K-1 zápasový vercajk :)

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

K-1 zápasový vercajk :)

Příspěvekod flegmatik » stř 19. úno, 2014 12:27

Ahoj,
každej je trošku jinak stavěnej, a taky každý bojuje jinym stylem, někdo hodně klinčuje a někdo má solidní dvoják takže má rád každej i jiný rukavice a ostatní chrániče. Přesto bych se Vás rád zeptal:

JAKÉ JSOU PODLE VÁS NEJLEPŠÍ RUKAVICE NA ZÁPAS V AMATÉRSKÉ K-1?
(jestli někdo máte zásadní poznatek ohledně chrániče na zuby, s kterým se Vám dobře dýchá,
nebo možnost srovnání klasickejch holení typu "king" a neoprenovych (třeba fairtex) tak se určitě svěřte)
(nejde mi o trvanlivost nebo cenu vybavení, ale o funkčnost, aby v nich byl pevnej klinč, dobře proráželi dvoják, aby se s nima dalo dobře zabalit a podobně)

Neberte to jako nějakou aroganci, ale vynechte odpovědi typu: "to by ti měl poradit trenér" nebo "sebelepší rukavice z tebe lepšího fightera neudělaj" ... to je samozřejmě pravda, ale od nás z klubu na to má každej uplně jinej názor, včetně mě i trenéra, takže hledám radu i jinde.

Díky .)
flegmatik
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Re: K-1 zápasový vercajk :)

Příspěvekod ukropcany » stř 19. úno, 2014 14:04

Dúfam, že Ťa moja odpoveď nesklame, ale - vôbec to nemá zmysel riešiť. Prečo? Pretože rukavice máš nielen Ty, ale aj súper a keď má staré vypráskané 10 ročné šunky, tak to, že tie Tvoje sú Ti super-ultra-neviem-aké Ti je prd platné, pretože každú jeho hánku budeš fest cítiť. Ďalšia vec je, že sú turnaje (aj amatérske, napr. IFMA), kde sa rukavice (aj holene, vesty, helmy) fasujú (červené vs modré). A teraz si predstav že si zvyknutý na svoju super-ultra výbavu a dostaneš pred seba totálne prepotené a napoly už roztrhané handry po 18 fightoch toho dňa s tým že "toto hoď na seba, o 10 min. ideš" :lol: Mohlo by Ťa to dosť rozhodiť :wink: No a keďže BU/BS nás vedú k flexibilite, malo by Ti byť úplne jedno čo máš/dostaneš. "Toto si mám obliecť? OK, davaj, idem na to" a neriešiť to. V ringu si len Ty a súper, rukavice o tom skutočne nerozhodujú. Toto nie je biatlon, že zlé mazanie lyží Ťa hodí 30 miest dozadu.
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod flegmatik » stř 19. úno, 2014 14:31

Díky za námahu s odpovědí, ale tys nečetl otázku, v poslední větě píšu:

vynechte odpovědi typu: "sebelepší rukavice z tebe lepšího fightera neudělaj" to je samozřejmě pravda, ale ...

jak jsem psal, žádnej vercajk z tebe neudělá lepšího bojovníka, ale ZÁLEŽÍ na rukavicích, v placatejch KINGách se líp drží v klinči, ale špatně v dvojáku polykám direkty, klasický bail 10oz leopardy jsou zas dobrý na dvoják, ale špatně se mi s nima zas přerušuje klinč "chytáním za pas, pevnym uchopem dlan-na-dlan"

Nechci vás ovlivňovat svejma zkušenostma, prostě jen napište v jakejch rukavicích se Vám dobře zápasí v K-1 a proč.

Díky a prosím zdržte se podobných odpovědí jako kolega ze slovenska, nechtěl bych diskutovat o tom jak moc rukavice ovlivní výkon, ale chtěl bych po vás prostě jen odpoved na to, jaky rukavice vam vyhovujou a proc

ne full, ani klasickej box, ale amaterska K-1 podle čsfu (amaterska ale bez helmy)

Díky, díky, díky
flegmatik
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ukropcany » stř 19. úno, 2014 15:38

"Kolega za Slovenska" je majster SR ako v MT, tak v K-1, vicemajster európy v MT a čítať vie :wink:

Preto to, čo si nechcel počuť bolo až na konci odstavca - aby si chápal prečo sa Ti dostáva toho, čo TAK VEĽMI nechceš počuť. Na rukaviciach iste záleží - tak do 1% by som povedal. Jaj, do kelu, ani o tom si nechcel diskutovať... :lol: No, tak potom sa obávam, že nie je čo napísať, pretože otázka ako taká je nezmysel, sorry. Ale nechcel som Ti to povedať takto na hulváta... :oops: Nikdy v živote som nepočul, že by niekto riešil v akých bude búchať rukaviciach. Počul som reči typu "kurňaa také na kočku rukavice tam mali...", aj ja som si zanadával, ale že by som niekoho videl to takto riešiť - sorry, ale to znamená iba jedno - NEMÁŠ NATRÉNOVANÉ. Preotože keby si mal, tak by si nehľadal takéto (ešte k tomu krivé) barly... :roll:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod hellas » stř 19. úno, 2014 17:04

:lol: :lol: :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Dalt » čtv 20. úno, 2014 12:43

jediny co jsem kdy kvuli rukavicim a znackam/vyrobcum s klukama resili (ciste box) je fakt, ze nektery rukavice jsou tvrdsi nez jiny (vic to boli) pri stejny vaze a s tim i fakt, ze nektery jsou vetsi (prostorove) nez jiny... (ale v zapasech je to naprosto jedno - tam clovek vyfasuje nesmrtelny baily a jede :) )
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 20. úno, 2014 13:44

Dalt píše:ale v zapasech je to naprosto jedno - tam clovek vyfasuje nesmrtelny baily a jede :) )
8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...