Váš názor na náš plán...

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Váš názor na náš plán...

Příspěvekod Falchus » ned 16. úno, 2014 13:04

Zdravím,

plánujeme s partnery založit nový on-line shop, který by se chystal pokrýt škálu cenově nenáročných zbraní k bojovým uměním a military/outdoor, ale zároveň také přesné ručně vyrábné historické repliky.

Chtěli bychom se vás zeptat, zda upřednostňujete drahý a kvalitní výrobek před levnější variantou, která však má přiměřenou či dokonce podobnou kvalitu?
Uvítáte levné, popř. pouze dekorační repliky známých a slavných historických zbraní?
Koupili byste si kovanou, historicky přesnou a reálně použitelnou kopii např. zbraně Sai či Shuriken? Byť za vyšší cenu než sériová výroba (cca 1,5 - 2 výšší)

Myslíme si, že tyto produkty stále na českém trhu chybí, ale nejsme si jisti, zda bude o ně dostatečný zájem.
Prosím připište ke svému příspěvku, zda jste již výdělečně činní, nebo zda studujete (či oboje) a pokud možno i Váš věk.
Děkujime za Váš osobní názor :)
Falchus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 28. kvě, 2008 23:00

 

Re: Váš názor na náš plán...

Příspěvekod Jian » ned 16. úno, 2014 14:28

Podle me CZ trh na tohle moc idealni neni. Kdyz pominu, ze neni prave velky, tak:

a) cela rada lidi co podobne veci opravdu potrebuje (ke cviceni), je podle mych zkusenosti nakupuje spis v zahranici
b) lidi co to ani tak nepotrebuji, ale chteji to mit spis pro "dobry pocit", jdou primarne po nizke cene (coz ostatne plati tak nejak vseobecne). Proto taky bylo (mozna porad je, uz to tam nesleduju) na Repliky.info u levnych mecu tolik dotazu na tema zda s nimi lze i sekat atd...

Btw moc nerozumim te otazce zda uprednostnuji drahy a kvalitni vyrobek pred levnejsi variantou s podobnou kvalitou...? Osobne patrim k lidem, kteri nemaji v rade oblasti problem zaplatit za kvalitu, ale pochopitelne ocekavam, ze za sve penize dostanu neco "extra", tzn. ze ta investice bude stat za to. Piju Zacapa Centenario X.O. Solera Gran Reserva Especial (nebo i levnejsi 23), neb mi hodne chutna, ale pokud by mel chutnat jen o neco malo lip nez nas Tuzemak, tak si ho fakt kupovat nebudu - nikdy jsem nepatril k lidem, kteri plati vic jen "za znacku"...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Re: Váš názor na náš plán...

Příspěvekod Falchus » stř 19. úno, 2014 21:26

Dík za příspěvek, Jiane! Máš pravdu, že trh v ČR je malý, trochu se toho bojíme, ale za průzkum nic zatím nedáme :)

S tou "podobnou kvalitou" jsem to myslel tak, že řada nožů je třeba 4 x dražší, ale přitom 1 x lepší než námi nabízené. Jako že efektivita ceny není zdaleka přímo úměrná. A kolikrát je kvalita stejná, prostě jen je cena nastřelená z důvodu - omezenosti či jedinečnosti na trhu, designu, cenové pokrytí a vyrovnání reklamovaných výrobků.

PS: Jak si myslel to časté objednávání ze zahraničí - to jsou nějaké bezkonkurenční zahraniční shopy se zbraňovou (chladné zbraně) tématikou? Víš nějaký konkrétní? V zahraničním trhu se moc nevyznám...
Falchus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 28. kvě, 2008 23:00

Re: Váš názor na náš plán...

Příspěvekod roza » čtv 20. úno, 2014 10:13

Falchus,
není tu dostatečný zájem ani o levný vercak - většina z těch,kteří by si chtěli pořídit šurikeny,jsou náctiletí nesolventní blouznivci a i tak je jich total tak 23 v republice - ,drahý vercajk by chtěl každý,ale na to prachy nejsou už vůbec.Nehledě na to,že podobné repliky tu při tréninku užije tak tucet lidí.
Sám občas kovu,mám přehled o aktuální situaci - stačí juknout na Knife.cz a jejich nově spuštěný shop,aby sis udělal představu,jaký je to "fičák" ...míněno sarkasticky.....

Jediné,co by tě zaměstnávalo,by bylo stále odpovídat,jestli je ten sai z dédvojky,protože dédvojka je nejlepší a v emerice maj všechno z dédvojky......jo a máma mi na to k jéžíšku přidá až padesát korun,tak ať se vejdem do kila,ju....

Nejsem programově pesimista ale já bych se do toho fakt nepouštěl.
Dlužno dodat,že nevlastním žádný konkurenční shop :-)
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Re: Váš názor na náš plán...

Příspěvekod Falchus » stř 26. úno, 2014 20:52

Dík roza za názor! ;)

A proč myslíš, že lidi nechtěj levnej vercajk? Jako že by rádi lízali jenom smetanu? Já si právě myslím, že cena je až na prvním místě - to je důvod a motto našeho online shopu 8)
A co koveš? Máš nějaké webovky?
Jinak souhlasím s dédvojkou a stovkou od ježíška... Na tom se asi nic nezmění :)
Falchus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 28. kvě, 2008 23:00

Re: Váš názor na náš plán...

Příspěvekod Jian » čtv 27. úno, 2014 12:55

Falchus: tak uplne namatkou.... Hanwei Yasukuni Captain´s Gunto, cena na Repliky.info 19 9900 kc, cena v zahranicnich e-shopech do 700 USD. Hanwei Tori Tanto, cena na Repliky.info 14 340 Kc, v zahranicnim e-shopu koupim v akci za 426 USD. Atd. A to prohledavam opravdu jen namatkove, nejdu po nejnizsi cene (treba eBay by mi mohl dat dost mozna jeste zajimavejsi vysledky).

Co ja mam zkusenosti, tak lidi co neco cvici (systematicky) obvykle objednavaji hromadne ze zahranici, ale tohle jsou opravdu jen me zkusenosti, jasne ze to neplati nejak absolutne.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Re: Váš názor na náš plán...

Příspěvekod roza » pát 28. úno, 2014 14:57

Falchus,
není zač.
Webovky nemám,zato odpor ke všem novým technologiím,takže i prohlížení netu mi působí nepředstavitelná muka...:-)
Jsem to nemyslel tak,že by lidi nechtěli levný vercajk.Takže jinak - i když sečteš ty,kteří by chtěli levnej s těma,co by si koupili i drahej vercajk,ten segment trhu pokrývá tak malou část populace,že nevěřím v návratnost vaší investice.Pokud k tomu tedy nebudete nabízet třeba značkové obroučky slunečních brýlí.....
Tím spíš,že podobný sortiment tu pár podobných šopů nabízí,nebo se to tahá zvenku,jak podotkl kolega Jian.
Kolika myslíš hvězdicema řízlejma CNCčkem z plechu saturuješ trh?Saiema tu cvičí jen pár bláznů po Slávkovi Poláků......Qin MT má kumbál v tělocvičně plný mečů,šavlí a všech možných bazmeků už 15 let k ničemu...a tak bych mohl pokračovat.

Píšeš,že si nejste jisti zájmem,takže ti jen nabízím svůj pohled na věc ke zvážení.
Abych specifikoval svou spotřebitelskou skupinu - bude mi 40,vydělečně činný jsem a v BU se pohybuji přes 25 let...

Přeji hodně štěstí.
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Re: Váš názor na náš plán...

Příspěvekod Luke007 » pát 28. úno, 2014 17:28

Falchus píše:Zdravím,

plánujeme s partnery založit nový on-line shop, který by se chystal pokrýt škálu cenově nenáročných zbraní k bojovým uměním a military/outdoor, ale zároveň také přesné ručně vyrábné historické repliky.

Chtěli bychom se vás zeptat, zda upřednostňujete drahý a kvalitní výrobek před levnější variantou, která však má přiměřenou či dokonce podobnou kvalitu?
Uvítáte levné, popř. pouze dekorační repliky známých a slavných historických zbraní?
Koupili byste si kovanou, historicky přesnou a reálně použitelnou kopii např. zbraně Sai či Shuriken? Byť za vyšší cenu než sériová výroba (cca 1,5 - 2 výšší)

Myslíme si, že tyto produkty stále na českém trhu chybí, ale nejsme si jisti, zda bude o ně dostatečný zájem.
Prosím připište ke svému příspěvku, zda jste již výdělečně činní, nebo zda studujete (či oboje) a pokud možno i Váš věk.
Děkujime za Váš osobní názor :)


Google a 3 minuty, dej scroll dolu, tady muzes koupit kovane ci cnc shurikeny, jute a spoustu dalsich rucne delanych zbrani a to podle me neni jedinej shop s temahle vecickama u nas
http://www.bujinkanprague.com/budoeshop/
-----
Jutte (tréninkové/dře­věné) – spiritwarrior@seznam.cz (Štefan Dojčán) – cena 200,– Kč

Hira Shurikeny (kovové) – spiritwarrior@seznam.cz (Štefan Dojčán) – cena 30,– Kč

Hira Shurikeny (tréninkové/gu­mové) – spiritwarrior@seznam.cz (Štefan Dojčán) – cena 30,– Kč

Bo Shurikeny (kovové) – spiritwarrior@seznam.cz (Štefan Dojčán) – cena 50,– Kč

Bo (dřevěné) – spiritwarrior@seznam.cz (Štefan Dojčán) – cena 300,– Kč

Yari (dřevěné) – spiritwarrior@seznam.cz (Štefan Dojčán) – cena 600,– Kč

Naginata (dřevěné) – spiritwarrior@seznam.cz (Štefan Dojčán) – cena 850,– Kč
-----

takze myslim ze no chance, tezko muzete konkurovat cenou
Luke007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 07. bře, 2013 9:57

Re: Váš názor na náš plán...

Příspěvekod Falchus » úte 04. bře, 2014 12:17

Wow, díky Luke007. Ten odkaz na bujikan shop je opravdu zajímavý. Ty ceny tam mají překvapivě nízké.
Máš s bujikanem nějaké zkušenost? S jejich zboží i tréninkami?

Nicméně je fakt, že náš shop nebude stavěný jen na zbraně k bojovým umění. Avšak v této oblasti zkusíme vyniknout, např. ruční kovanou výrobou něčěho nevšedního...

Jinak na google toho je mnoho, to je pravda, ale my díky dobrým kontaktům a objednávání přímo s asie nabídneme lepší ceny... to mi věř 8)
Falchus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 28. kvě, 2008 23:00

Re: Váš názor na náš plán...

Příspěvekod nanhanka » stř 26. bře, 2014 14:25

jestli budete potřebovat nějakou levnou tištěnou propagaci pak se koukněte tady, mi od nich kupujeme dost. Co se týče servisu tak jsme celkem spokojeni. :wink:
nanhanka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 14. bře, 2014 15:11

 


Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron