POSILOVANI NOHOU...

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod marvin » pon 20. zář, 2004 21:15

Gino - mne je uprimne jedno ako to ty robis a ci sa zhodneme, alebo nie. Vzhladom na tvoje reci som cakal, ze mi odpovies na moju otazku ako sa da napredovat a zlepsovat v hore mnou spomenutych schopnostiach bez sparingu / akeho to je na kazdom osobne podla natury a srdca /, ale proste nejakeho. Ty si sparing z treningovej metodiky vylucil tak som cakal, ze ma poucis ako na to bez neho. Tvoja odpoved v duchu ja to riesim tak, ze zavriem oci a strcim hlavu do piesku mi nic o treningu nenapovedala jedine co som si mohol domysliet je aky mas asi postoj a srdco ;) preto som regoval na jedine co si dal o sebe vediet ;) Nechcel som ta urazit len si trosku rypnut ci predsa len z teba nevypadne nieco viacej ...

takze v klude bud o nic nejde 8) ... len som bol zvedavy, ze sa dozviem nico nove ked si sa mi ponukol, ze sa mozem pytat ...
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

 

Příspěvekod marvin » pon 20. zář, 2004 21:47

8. Nebojuj (tohle nepochopíš, dokud nebudeš umět bojovat)


jo gino ja moc bruce lee nezerem, ale ak je toto jeho vyrok tak potom plne suhlasim hlavne s tym dodatkom v zatvorke. :D :D
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Gino » pon 20. zář, 2004 22:28

Mno, koukám, že mlčeti zlato, zvláště někdy :D Ne, dobře... v klidu, jen si vyprošuji narážky na mé srdce a strkání hlavy do písku. Tohle, myslím, nemůžeš soudit.

Jinak dobrou noc.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » úte 21. zář, 2004 15:55

ukropcany: omlouvám se, ale myslel jsem, že to z toho vyplynulo. Necvičím zápas, alespoň ne v současné době. Když, tak cvičím spíše něco jako hodně lehký sparring ve smyslu, kdy na mě soupeř útočí údery a já se snažím zautomatizovat si reakci "blok a úder", tedy nejen blok, ale ihned reagovat atemi. Je to spíše takové volnější, není to tvrdý sparring, který cvičíte asi vy. Nemyslím si o sobě bůh ví co, ale to neznamená, že v případě nouze strám hlavu do písku, nebo že nemám bojové srdce. To jen k tomu. Snad jsem to popsal tak nějak dobře. Já jsem na ten tvrdej "zavrhl" tehdy, když jsem cvičíval kickbox a domů jsem chodíval s bolestmi hlavy. ©uda nás nešetřil :-)) Ale jsem zase přesvědčen, že to klukům výsledky nese. Já s tím přestal a cvičím to tak odpočinkově, jak jsem napsal výše. Kdo ví, uvidím, je klidně možné, že dostanu od života někde na hubu a zase zkusím "změnit" repertoár :-) Každopádně jsem přeci snad nenapsal, že je sparring špatný.

Cvičils jutsu? Proč jsi přestal, nevyhovovalo ti to? Jak dlouho je "dlouho na místní poměry" :-)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod player » úte 21. zář, 2004 18:30

Gino:nee,zavrenou pesti fakt ne.To je prave vec,kterou me nuti delat rukavice,ikdyz to sou jen prstovky.Zkratka na hlavu je to lehka facka,na bricho lehky az stredni uder otvernou dlani.
Je pravdou,ze kazdy potrebuju zrejme neco jineho,jiny system sparringu,aby mu doslo, jak moc je "dobrej".Proto sou tu i sparringy ala UFC,kterymi ovsem trosku opovrhuji,ale respektuju je.Ja sem ponekud vnimajici clovek,tudiz nemam zapotrebi(pokud me k tomu z nejakeho duvodu neprinuti) nekoho rezat o sto set,kor kdyz to je kamarad z treninku.Me bohate staci,jak sem jiz zminoval,kdyz se uspesne dotku soupere at uz rukou ci nohou na "bodovanem" miste aniz by byl schopen to kryt,samozrejme.Rany si s prominutim muzu nacvicit na ruznych pomuckach,ne na lidech.A kdyby nahodou nekdo pochyboval o tom,ze nejsem schopen dat razantni kop/uder stejne rychly jako pri fackovacim sparringu, neni problem(ikdyz bych to delal nerad) ho presvedcit o opaku.Ale myslim,ze rozumny clovek moznosti sve i me dokaze odhadnout :wink:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod marvin » stř 22. zář, 2004 7:46

gino - pozri bez sparingu komplexne dopredu nepojdes s tym nic neurobis. Co sa tyka tvojej zlej skusenosti je to otazka samozrejme sparingovych partnerov, ale aj urcitej davky sebazaprenia a vydrze. Ja to co si opisal velmi dobre poznam. Aj ja som sa musel preniest cez neprijemny pocit strachu "kam to zase dnes dostanem ;) a ako to bude bolet" pred kazdym treningom a ono to fakt bolelo a aj to bolo na druhy den vidiet - ale ak to prekonas tak prave tym nastanu zmeny v tebe vo vnutri a to je najdolezitejsie, ale ak sa pred tym skryjes roznymi "rozumnymi dovodmi" / a ver mi, ze ja viem, ze ked ma clovek respekt zo sparinga tak si ich najde neurekom ;)/ tak jedine co docielis je ze si ta to najde ked to budes najmenej potrebovat a zit v urcitom napati kedy to pride je horsie ako absolvovat "zopar" tvrdsich treningovych sparingov a neboj ono sa to potom podda. Treba na sebe makat a bol by si prekvapeny. ze zo sparingom, ktory ta na zaciatku mlel po par mesiacoch makacky nebudes mat vobec problem uhrat vyrovnanu partiu. A to je predsa presne to co potrebujes napredovat.
A napredovat bez bolesti sa proste neda .... skusaju to napr. na aikide a pozri kam sa s tym dostali.

ps:
Jedine rozumne je na zaciatku trenovat so supermi, ktory su bud moc dobry a daju ti trosku "dychat" aby ta nieco naucili, alebo s ciastocne rovnocennymi. V kazdom lepsom klube maju preto ludi rozdelenych.
Je fakt, ze ked mas smolu a prides do klubu kde su sami nackovia co sa na tebe budu odbavovat a mlatit do teba ako do vreca tak to je dobre pre niekoho kto ma mozno v hlave nasrate ... asi si mal takuto zlu skusenost.
V normalnom klube vsetci vedia, ze ked sa zranis na treningu nemozes na dalsom trenovat a to nie je rozumna perspektiva pre sportovca, takze vsetci si davaju bacha a vobec to nie je take hrozne ako to moze vyzerat z pocutia.
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Pro Playera

Příspěvekod Hyperboreus » ned 07. lis, 2004 14:15

Nohy posílíš používáním závaží.Půlkilové až dvoukilové.Zkus s nimi kopat,běhat a pohybovat se.ZDAR
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod Miro » ned 07. lis, 2004 16:10

Nikdy nekop so zavazim na nohe. Odseres si koleno jedna radost.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Miro » ned 07. lis, 2004 17:50

Ak pod pojmom expander myslis pruziny ci gumu, ktore tahaju nohu spat, tak by to mohlo ist, nevidim v tom ziaden problem, hoci som to nikdy neskusal.
U kopania so zavazim na clenku je problem v tom, ze noha so zavazim ma inu (dlhsiu) zotrvacnost (pretoze je tazsia), nez na aku je clovek zvyknuty, co v praxi sposobi, ze noha pokracuje dalej za bod, v ktorom ju zvycajne podvedome zastavujeme, co je zvycajne v bode ci tesne pred bodom, kedy koleno zacne rotovat na opacnu stranu (oproti smeru bezneho ohybu kolena) a to sposobuje tlak ci lamanie kolena na opacnu stranu. Yep, mam to z vlastnej skusenosti, tiez som to skusal az dovtedy, pokial mi raz takmer nezlomilo koleno - a nikdy viac.
Inak v Cine nosili zelezne podrazky (pol az centimeter hrube), ktore sa vsuvali do topanok, vyskusal som take topanky, ale najcastejsie sa pouzivali vesty.
Cital som vsak kdesi, ze lekari neodporucaju pouzivat zavazia na nohy, pretoze to vraj nedobre zatazuje slachy bla-bla... Takze so zavaziami (snad s vynimkou vesty, ale aj tam by som bol opatrny) by som si daval pozor. Daleko skor by som uprednostnil beh do poriadne strmeho kopca, posilni to nohy az-az.

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Závaží a vesta

Příspěvekod Hyperboreus » pon 08. lis, 2004 0:04

Závaží a vestu používám 15 let a zatím nemám s koleny problém.Je třeba používat jako doplněk,ne z toho udělat základ posilování nohou.
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pon 08. lis, 2004 7:23

Hyperboreus: tak si užívej sví poslední chvíle a za chvíli či později budeš vzpomínat jaké to bylo chodit.
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Angus » pon 08. lis, 2004 9:27

Se závažím opatrně. Expander je výborná pomůcka. Výše doporučovaný běh do kopce je super věc, ale rozlišovat, zda chci trénovat rychlost, sílu nebo vytrvalost a tomu přizpůsobit dobu a dynamiku běhu.
Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pon 08. lis, 2004 15:09

Co se ještě týče posílení nohou, tak nejzdravější a docela využitelné je naučit se pořádně chodit. Zní to sice úsměvně, ale výkendové 50km procházky se svačinkou v baťůžku vám dají znát. A nestačí jako závaží na nohy obyčejné kanady? :D
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

To Harutomo

Příspěvekod Hyperboreus » pon 08. lis, 2004 17:27

Je to sice pro někoho zdlouhavé,ale s těmi 50km procházkami s tebou souhlasím. :) 8)
Hyperboreus
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 200
Registrován: pát 28. kvě, 2004 23:00
Bydliště: PuK

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pon 08. lis, 2004 19:35

Hyperboreus: no, takovéto procházky jsou spíše dle zájmů, nemumím si představit někoho kdo by si je dával jen v rámci tréninku :D
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod wushi » čtv 11. lis, 2004 12:45

...ako doplnková aktivita, prečo nie, svojho času sa k BU doporučoval bicykel, tak prečo nie turistika? riadne kopčeky dajú zabrať, pridaj do kroku a máš aeróbny tréning...pohoda...
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod stefano » sob 13. lis, 2004 17:09

to wusi:ako doplnkovu aktivitu by som doporucoval a j pozeranie ZOO a navstevu kulturnych,ci historickych pamiatok:) :idea: :wink: :D
stefano
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 12. říj, 2004 23:00

Příspěvekod wushi » pon 15. lis, 2004 8:22

...nooo, môže byť...inak doplnková aktivita môže byť čokoľvek, aj pivko v biliarde, však, stefano??? :wink: :lol:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Anonymní » pon 15. lis, 2004 13:54

stefano: nerýp do mistra diskutéra...
wushi: nezáviď stefanovi jeho doplnkové aktivity.

Obidvom: prídite peši do Košic, pozrieme si ZOO a pôjdeme na pivo... :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Předchozí

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků