posilovat?

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Re: posilovat?

Příspěvekod Riverman » pát 20. čer, 2014 9:44

cau...ucastnite se nekdo Spartan Race? Tento rok se chystam na Beast na Klinovci (min 20km + min26 prekazek). Pokud jsou mezi vami nekteri, co na tyhle zavody chodi, rad bych se zeptal na vase treninkove plany, jak cvicite apod.

Ja chodim behat kopecky/vzdalenosti (absolvovano zatim 5 pulmaratonu), prokladam klikama, anglicakama a drepama. Doma a venku delam shyby (nedavno jsem skoncil Fighter Pull-up program, zitra zacnu znovu s vetsim poctem opakovani). Jednou tydne plavani. Nemam zadny program, snazim se ale nejakou formu cviceni delat kazdy den. Mam malyho synka, bohuzel spanek diky tomu dost spatnej, v noci se budi a uz si ani nepamatuju 8h spanku v kuse.

Kazdopadne se na to chci nachystat v ramci moznosti co mam a byl bych rad za nejaky tip na minimalisticky program - behani + cviceni s vlastnim telem + neco v posilovne s cinkama.
Mam precteny Convict Conditioning 1,2, Naked Warriora apod...libi se me primal/paleo, nicmene tady mam co dohanet.

Vek 34 / vyska 178 / vaha 86....dik
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

 

Re: posilovat?

Příspěvekod Dalt » pát 20. čer, 2014 14:13

troska trolleni a odpovedi na otazku kterou nikdo nevyslovil... :D

Na spartanrace kasli - udelej si vlastni spartan race s kamosema - budes to mit mnohem levnejsi, min mainstreamovy a hlavne bez egomaniaku....anebo pokud mas fakt takovy sportovni ambice a paradni pripravu tak Ironman - tam jsou fakt sportovci... 8)

sry (osobni spartanhate)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: posilovat?

Příspěvekod Genesis » pát 20. čer, 2014 15:36

Dalt píše:troska trolleni a odpovedi na otazku kterou nikdo nevyslovil... :D

Na spartanrace kasli - udelej si vlastni spartan race s kamosema - budes to mit mnohem levnejsi, min mainstreamovy a hlavne bez egomaniaku....anebo pokud mas fakt takovy sportovni ambice a paradni pripravu tak Ironman - tam jsou fakt sportovci... 8)

sry (osobni spartanhate)


Taky mám osobní spartanhate. Zvlášť když mi kolegové řikaj, že cvičim jako crissfiťáci, když používám kettlebell, to rostu :mrgreen:
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » pát 20. čer, 2014 18:18

kraken píše:Tolerance! Měj trpělivost s lenochodama, fitness šampónkama, hardcorekillerextreme dříčema či pumpovačema bicáků. Cest je více, každý hledá to, co mu sedne. A když bude hledat, najde, tak jak ty! Zdar a sílu!

:D občas ale nešlo odpovědět na nic, u toho posledniho Saxon atd. a Pavel je který Pavel ? :P
Ale zasmál jsem se


Pavel je jen jeden! Počkej počkej, vlastně... :-)

Pokud ses pobavil, účel splněn :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » pát 20. čer, 2014 18:19

Spartanhate +1
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod Riverman » pát 20. čer, 2014 19:42

Panove, urcite se shodnu na tom, ze SR je vysoce vydelecna komercni zalezitost, znacne draha a v soucasnosti moderni. Nicmene jsme se s kamarady rozhodli pro tym a chceme si to zkusit. Nejsme zadni Spartani, crossfit necvicime, jsme skupina 34+ tatiku, co se snazi casto hejbat (dlouho bu/beh/mtb/posilovani..) a zkouset ruzne vyzvy.
Absolvuji ruzne pulmaratony a tohle me pripada mnohem tezsi. Na klasickej maraton zatim nemam a nejak zvlast se me na nej trenovat nechce, mozna pristi rok, az si dam dohromady par problematickych mist na tele (kycel, koleno)

Ironman je jiste mnohem narocnejsi, ovsem trenovat na nej a absolvovat nutne objemy treninku si neumim predstavit, nechci byt takovy sobec, ze veskery cas pro rodinu venuji treninku. Treba nekdy v budoucnosti...


No presto vsechno si myslim, ze varianta Beast je pomerne fyzicky narocna zalezitost, kde je nutno projevit solidni davku vytrvalosti a sily (pokud do toho date max.). Beha se min.pulmaraton na sjezdovce a v okolnich lesich, plno vice ci mene narocnych prekazek, bahno, voda, splhani atd.
Nevim jestli to odsuzujete kompletne cely nebo jen ten marketing co je tim spojeny. Myslim, ze vykony lidi co do toho daji maximum stoji za uznani a rozhodne priprava na takovy zavod je neco, co zapada do me predstavy o komplexnim treninku a cily mit perfekni "primal" kondici (nechci slovickarit o tom co je perfektni kondice, snad si rozumime).

No a proto jsem se ptal na nejake zkusenosti, pripadne tipy na trenink, nic vic. Mozna tohle forum cte vic lidi, nejenom fandove kettlebell (nic proti) :)
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Re: posilovat?

Příspěvekod Dalt » pát 20. čer, 2014 21:04

vis jak...myslim, ze komerce neni nejvetsi z problemu sr (i kdyz pro me vcelku dulezitej fakt) ale spis, ze tam pak vidis kancelarsky krysy ktery chodej maximalne tak dvakrat tejdne do posilky aby si jako fakt ty bicak pohonily, dal lidi kteri jsou beznadejny romantici (k tem mam ted slabost) a laka je takovej ten pocit vylucnosti spartskych geroju a lidi co si proste jen chtej rict - mam na to. Problem je v tom, ze tam pak vidis hromady pajdavejch lidi s utrzenyma achilovkama, natazenyma svalama, natrzenym prdelema (asi ten ostnac :D ) a po uzasnem ultrabrutalbeast zavodu se tejden nemuzou postavit na nohy...pripadne ti to jako spravnej smer cviceni nebo nedejbuh zavodeni? (jasny jasny - je tam i urcity procento sportovcu - jen nechapu co si tim chtej dokazat...mozna ten pocit antickych hrdinu? :) )

kazdopadne to je jenom moje osobni antipatie a nerad bych aby to nekdo chapal tak, ze opovrhuju lidma, co tam s nadsenim jedou zasoutezit...me vadi obecne ta (podle me zvracena) myslenka a lidi co na ni vydelavaj...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: posilovat?

Příspěvekod Genesis » pát 20. čer, 2014 21:23

Můj postoj ke SR je danej tím, že je to crossfit, kterej nemám rád pro jeho postoj ke cvikům, který podle mě mrší. Jak zmiňoval Dalt, tak se na SR i zraní spousta lidi. Hrozně mi vadí to slovo "spartan", prostě můj dojem je, že timhle se zničil význam jednoho super slova. Další věc je, že to prostě není podle mě závod na úrovni, když se stojí u překážek fronty a náhrada za nesplněnou jsou "angličáky" a pak na konci stejně každej dostane medaili.

A ještě kratší argument, když jsem kámošům řikal, proč nejedu. "Nechce se mi dát litr za to, že dostanu triko, banán a teplý pivo, zabiju den a dám si do těla, to zvládnu i doma a zadarmo."
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: posilovat?

Příspěvekod Riverman » sob 21. čer, 2014 7:28

Genesis píše:Můj postoj ke SR je danej tím, že je to crossfit, kterej nemám rád pro jeho postoj ke cvikům, který podle mě mrší. Jak zmiňoval Dalt, tak se na SR i zraní spousta lidi. Hrozně mi vadí to slovo "spartan", prostě můj dojem je, že timhle se zničil význam jednoho super slova. Další věc je, že to prostě není podle mě závod na úrovni, když se stojí u překážek fronty a náhrada za nesplněnou jsou "angličáky" a pak na konci stejně každej dostane medaili.

A ještě kratší argument, když jsem kámošům řikal, proč nejedu. "Nechce se mi dát litr za to, že dostanu triko, banán a teplý pivo, zabiju den a dám si do těla, to zvládnu i doma a zadarmo."
Jakykoliv pul/maraton stoji taky nekolk set dle prestize (viz PIM) a lidi se tam hrnou a zranuji se mozna vic, prestoze by si mohli zadarmo behat sami venku. Jde o atmosferu, vyjimecnost situace apod., no a vsichni dostanou medaili za dokonceni. Prekazky co jsou na SR za barakem clovek nema. Myslim, ze naprosta vetsina ucastniku to bere jako zabavu a ten Spartan pocit s nadhledem, nikdo si nemysli, ze je druhej Leonidas.
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Re: posilovat?

Příspěvekod Riverman » sob 21. čer, 2014 7:36

Genesis píše:Můj postoj ke SR je danej tím, že je to crossfit, kterej nemám rád pro jeho postoj ke cvikům, který podle mě mrší. Jak zmiňoval Dalt, tak se na SR i zraní spousta lidi. Hrozně mi vadí to slovo "spartan", prostě můj dojem je, že timhle se zničil význam jednoho super slova. Další věc je, že to prostě není podle mě závod na úrovni, když se stojí u překážek fronty a náhrada za nesplněnou jsou "angličáky" a pak na konci stejně každej dostane medaili.

A ještě kratší argument, když jsem kámošům řikal, proč nejedu. "Nechce se mi dát litr za to, že dostanu triko, banán a teplý pivo, zabiju den a dám si do těla, to zvládnu i doma a zadarmo."

...jeste k tomu crossfittu...co ma spolecneho s narocnym terennim behem a prekazkama?
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Re: posilovat?

Příspěvekod Genesis » sob 21. čer, 2014 9:02

Riverman: Abych to uved na pravou míru, je to jen můj názor a je mi jasný, že člověk, co to uběhne v rozumným čase podal úctyhodnej výkon. Ale mně osobně to prostě nesedí. A s crossfitem to má společnýho to, což je zas můj dojem, že za SR stojí lidi dělající crossfit.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: posilovat?

Příspěvekod Riverman » sob 21. čer, 2014 9:22

Genesis píše:Riverman: Abych to uved na pravou míru, je to jen můj názor a je mi jasný, že člověk, co to uběhne v rozumným čase podal úctyhodnej výkon. Ale mně osobně to prostě nesedí. A s crossfitem to má společnýho to, což je zas můj dojem, že za SR stojí lidi dělající crossfit.

OK...mrkni treba na zavody Tough Mudder (ala SR) nebo hasicskej Bahnak.eu (peknej zavod, ale na cestu z Brna prilis kratkej a daleko, jednou stacilo). Bez ohledu na sympatie k SR, ten muj dotaz puvodne smeroval ke zpusobu treninku a pripadnym zkusenostem.
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Re: posilovat?

Příspěvekod cohen » pon 23. čer, 2014 8:32

Riverman: Najlepsi trening na SR je co najvernejsie nasimulovat prekazky, s ktorymi sa stretnes na trati a trenovat najma tie, s ktorymi mas problem. 8)

Inac ja ked chcem nieco vediet, tak idem na tytrubku, zadam si klucove slova a inspiracia moze zacat :mrgreen:
A je tam aj nieco k treningu na spartan race, napr. aha tutokaj:
https://www.youtube.com/watch?v=_M2XRFBjERE
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » úte 24. čer, 2014 12:47

Jak nabrat svaly: Minimalistický program, zaručené výsledky!

Obrázek

http://www.kb5.cz/2014/06/jak-nabrat-sv ... -vysledky/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » čtv 26. čer, 2014 11:39

Primal Blueprint (exkluzivní ukázka z knihy): Choď, posiluj, sprintuj!

Obrázek

http://www.kb5.cz/2014/06/primal-bluepr ... -sprintuj/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod pm » pát 27. čer, 2014 7:45

Výborný článek od mojeho žáka Richarda Andrše, českého MMA zápasníka

http://kulturistika.ronnie.cz/c-18312-c ... eseni.html

Jinak na poli MMA+KB5 se něco velkého chystá - kluci z x bojovek, co k nám chodí na silový trénink, totiž ubrali o 80%, a mají o 100% lepší výsledky :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod marcelinho » sob 28. čer, 2014 7:49

pm píše:Primal Blueprint (exkluzivní ukázka z knihy): Choď, posiluj, sprintuj!

Obrázek

http://www.kb5.cz/2014/06/primal-bluepr ... -sprintuj/


Velmi sa tesim na tuto knihu Pajus. Kde sa bude dat objednat kamarade??
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: posilovat?

Příspěvekod kraken » sob 28. čer, 2014 11:48

Nějakou takovouhle filozofii vyznávám já 10-25min 6x týdně cvičení běhání, kolo chůze plavání na regen a mám plno energie.. až na to že jím kvanta rejže :P
Něco jinýho bude borec co chce nabírat hodně svaly, nebo se připravovat na sp. výkony .. jsem se přistihl, že už mě nějak netáhnou ani různý závody jako dřív.. nemám vůbec potřebu si ani nic dokazovat

Dokonce jsem znal jednoho kluka ze zásahovky, tam dřou jak koně a ve 30 jsou odepsaný a opotřebovaný, ta extr. zátěž se tam fakt podepíše

Něco jinýho jsou ty lidi co nemají ten pohyb žádnej, ale celkově bych řek že k hodně dobrým výkonům v čemkoliv se můžeme dopracovat i bez nějakýho sebezničení pokud na tom dlouhodobě pracujeme a nechceme to hned, nejlíp včera (škoda tě Bruklí, něco na tom je)

Btw. dá se to koupit už i ted v AJ ? Ta knížka myslím díky
kraken
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 07. črc, 2011 23:00

Re: posilovat?

Příspěvekod Riverman » ned 29. čer, 2014 7:06

kraken píše:Nějakou takovouhle filozofii vyznávám já 10-25min 6x týdně cvičení běhání, kolo chůze plavání na regen a mám plno energie.. až na to že jím kvanta rejže :P
Něco jinýho bude borec co chce nabírat hodně svaly, nebo se připravovat na sp. výkony .. jsem se přistihl, že už mě nějak netáhnou ani různý závody jako dřív.. nemám vůbec potřebu si ani nic dokazovat

Dokonce jsem znal jednoho kluka ze zásahovky, tam dřou jak koně a ve 30 jsou odepsaný a opotřebovaný, ta extr. zátěž se tam fakt podepíše

Něco jinýho jsou ty lidi co nemají ten pohyb žádnej, ale celkově bych řek že k hodně dobrým výkonům v čemkoliv se můžeme dopracovat i bez nějakýho sebezničení pokud na tom dlouhodobě pracujeme a nechceme to hned, nejlíp včera (škoda tě Bruklí, něco na tom je)

Btw. dá se to koupit už i ted v AJ ? Ta knížka myslím díky
Ano, da se koupit. Viz forum www.marksdailyapple.com
"Je lepší každý den udělat pět kliků, než každý den neudělat patnáct."
Riverman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: stř 22. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Re: posilovat?

Příspěvekod kraken » ned 29. čer, 2014 8:32

díky
kraken
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 07. črc, 2011 23:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron