Proc vetsina odsuzuje aikido?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod cudles » stř 09. led, 2008 22:31

Skateordie:Precti si jeste jednou muj posledni prispevek :wink:
Ukropcany:Nechapu cos tim chtel rict,mozna jsem nechapavy,ale rad bych vysvetleni,klidne i SZ.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

 

Příspěvekod Skateordie » čtv 10. led, 2008 12:47

ukropcany píše:Musíš bojovať tak, aby všetci sklapli... :idea: Okrem toho, už len samotná účasť v "boji" je hodná rešpektu... väčšina ľudí tu takéto niečo totiž nepozná ani z trénigu!
Pekne si to napisal :!:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod cudles » čtv 10. led, 2008 14:39

ukropcany píše:4cudles - lebo toto "Osobne bych ho sem nedal, urcite by se nasla hromada posmevacnych blbecku,at uz by to vypadalo jakkoliv". Musíš bojovať tak, aby všetci sklapli... :idea: Okrem toho, už len samotná účasť v "boji" je hodná rešpektu... väčšina ľudí tu takéto niečo totiž nepozná ani z trénigu!

Ale já to vidím přesně tak jak jsi to teď sám napsal,ale nepsal tu někdo něco podobného co se týče BU.cz vol 2 když lidé žádali videa z té akce? Někdo psal že se dávat nebudou,pouze účatníkům,že by se určitě našli lidé kteří mají silné řeči jen za compem a začli by ta videa kritizovat. Říkal jsem, že dotyčný je pár set kilometrů vzdálen,já mám teď zkouškové a se školou to není nejlepší, ale šel bych do toho, zatím to je však v rámci plánování do budoucna,ted nevím kam dřív skočit...a s tou nedůvěrou,beru to realisticky,vim jak na tom jsem a vim jake mam nedostatky,ale uz jsem to psal nekolikrat, ze pokud nekdo prekroci urcite meze,nebo dostanu nabidku, sel bych nebo alespon bych delal vse proto abych na ten sparring sel, a je jedno jestli bych mel porazku jistou..takze asi tak..
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » čtv 10. led, 2008 17:01

ukropcany píše:
cudles píše:...ale nepsal tu někdo něco podobného co se týče BU.cz vol 2 když lidé žádali videa z té akce? Někdo psal že se dávat nebudou,pouze účatníkům,že by se určitě našli lidé kteří mají silné řeči jen za compem a začli by ta videa kritizovat...
Ale to plačeš na nesprávnom hrobe :D Napíš tým, ktorých by si chcel vidieť so mnou v akcii a môžu Ti to dať... :D

Klidně všechny,aspon budu vedet s kym bych mel pripadne tu cest a jáky je kazdeho ,,skill" :D :wink:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

:-)

Příspěvekod kumori » pát 11. led, 2008 13:28

4 Ukoropcany
ber to tak, že je Ti kolem 30-ti let, jsi tedy v plné síle, zdravý, bez jakýchkoliv omezení, je tedy na místě, že se orientuješ na kontaktní boj, ale představ si mně, je mi přes 40 a v Tvém věku jsem se toulal se skupinou po lese, za každého počasí.Byly to nádherné roky a vůbec toho nelituju, ikdyž si teď vybírají svou daň v podobě zdravotních problémů a tu je podstata mého příspěvku.Představ si člověka v mém věku se zbravotními problémy, který se chce věnovat BU.Co mu doporučíš?Určitě něco, co bude zvládat, co ho bude bavit, na co prostě má.Já bych mu doporučil buď TJQ nebo KM, pokud by mu nevyhovovalúdery/kopy, tak Aikido, to je totiž to, co takový člověk zvládne (myslím to teď obecně).
Teď jsem ležel ve špitálu na kapačkách (záda) a vím, že na cvičení v PL musím zapomenout, prostě už to nepůjde, chci se kouknout jak v OV vypadá Aikido a pak se uvidí.To je realita života :D
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Higen » čtv 11. bře, 2010 22:06

to kumori:

Zdravim,
tak jak probehla ta exkurze po aikido? Uskutecnila se? :wink:
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod marcelo » pát 12. bře, 2010 13:35

Ukrop- kumori sa vidi v Daito ryu a kedze co som videl na youtube ako cvicia svoje kata sekvencne drily,velmi to intenzitou od Aikido neuteka,cize zvladnut by to mal :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Re: Proc vetsina odsuzuje aikido?

Příspěvekod Niké » stř 30. črc, 2014 5:22

Puvodne jsem tu chtel zalozit stejne vlakno, ale kdyz uz tu je, napisu sem.

Chtel jsem se jen zeptat (pac o Aikidu uvazuju), zdali mate nejake nove poznatky o tomto BU, vsech 35 stranek se mi procitat nechce, i tak jsem si nekolik prispevku precetl a hlavne uz je rok 2014. Skol Aikida treba v Praze je minimalne 15, co jsem se dival, jejich predstavitele ve vetsine pripadu cvici pres 20 let u vsemoznych velmistru vsude po svete, proto me az zarazi, kolik negativ se tu o Aikidu vypravuje, a to jak o tom v CR, tak i celkove.

Uznavam, ze nektere videoprezentace Aikida, kde se utocnici rozebihaji z peti metru s natazenou rukou jsou vazne smesne a v realu (jak uz tu nescetnekrat zaznelo) na vas protivnik takhle stupidne nikdy nepujde, ale jsou prece i jine ukazky.

https://www.youtube.com/watch?v=bhXp9qkf8zo

https://www.youtube.com/watch?v=J_K6LOFBBCc

https://www.youtube.com/watch?v=wku3CXcOFQM

https://www.youtube.com/watch?v=QWpVUMCcSys (celkove docela povedene i vtipne:))

A na zaver reklama na Beatsy https://www.youtube.com/watch?v=ZVDV_4xDh4o :)
Uživatelský avatar
Niké
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 29. črc, 2014 21:16

Re: Proc vetsina odsuzuje aikido?

Příspěvekod cohen » stř 30. črc, 2014 8:09

8O
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Proc vetsina odsuzuje aikido?

Příspěvekod arnie » stř 30. črc, 2014 17:29

Niké, já se nikoho nechci dotknout, ale ta videa jsou komická (stejně jako většina podobných videí). Karateka, který donekonečna kope oťukávací mawashigeri jodan, chlápek, který útočí nožem, jako kdyby byl namol... :roll:

Nemám nic proti aikidu, ať si každý cvičí, co je mu blízké. Ale já osobně bojové umění, které je spíše choreografií "ne, takhle nestůj, nehýbej se - jinak nemůžu použit tuto techniku" za bojové opravdu nemůžu považovat. A ta videa mé důvody ilustrují dokonale.
arnie
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 26. črc, 2014 15:28

Re: Proc vetsina odsuzuje aikido?

Příspěvekod Niké » stř 30. črc, 2014 18:00

Jo vsak v poho, chtel jsem nejaky nazor. Jen mam proste pocit, jako by tu nekteri nabrali dojmu, ze Aikido uci sami podvodnici, co chteji jen vydelat a ti co jej cvici jsou naivni hlupaci. Celkove bych tu dal o BU s nekym rad rec, mam par dotazu i na okinawske karate, ale prijde mi, ze je to tu uz nejake mrtve, roky jsem zde nebyl, cili aktualni stav fora moc neznam.
Uživatelský avatar
Niké
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 29. črc, 2014 21:16

Re: Proc vetsina odsuzuje aikido?

Příspěvekod Gusep » čtv 31. črc, 2014 8:32

Tie videa su klasika - ziadne nacasovanie, vzdialenost...

O karate sa mozeme kludne bavit v topicu venovanemu karate. Kludne to tam rozjed :)
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Proc vetsina odsuzuje aikido?

Příspěvekod Luke007 » čtv 31. črc, 2014 8:48

Tak problem je v tom, ze Ueshiba studoval spoustu umeni, a pote vytvoril concept primarne pro trenink tela, ne pro boj (on uz bojovat umel), no a dnesni studenti si neprosli tim vycvikem a bojem co on, nemeli utocniky pro trenink jake mel on (co opravdu bojovali) a uci se a praltikuji jiz jen ten koncept, nekteri lepe, nekteri hure.

Bohuzel s pribivajicim casem se ve spouste dojo ten koncept jiz jen zhorsuje, takze kdyz vidim nektere utoky nebo utocniky, tak bych plakal. Ti exhibicni karatisti snad nepotrebuji ani comment, no a casem se v 90% aikido dojo cvici neco takoveho,

https://www.youtube.com/watch?v=FY1_Vf-xj2c

https://www.facebook.com/photo.php?v=41 ... =2&theater

takze se pak nemuzes divit ze lide kteri trenuji ,,s realnymi utocniky a utoky,, podobne scenerie a obrane techniky sleduji s usmevem na rtech, k tomu aby ses ubranil fyzicky slabemu neamandovy co signalizuje zpusob utoku pul metru predem a pote se zhrouti,... k tomu opravdu zadne umeni cvicit nepotrebujes
Luke007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 07. bře, 2013 9:57

Re: Proc vetsina odsuzuje aikido?

Příspěvekod cudles » čtv 31. črc, 2014 13:20

Chceš odpovědi, ale pročítat se ti to nechce. Kdyby sis ale přecejen dal tu práci, odpovědi bys už nepotřeboval. A co, že je už rok 2014, co čekáš že by se mohlo změnit...nic. K tvým dotazům jen stručně - kde není plnokontaktní sparring, tam nelézt, nebude to stát za nic. Člověk se učí jen a pouze praxí. Nacvičování ve dvojici kde víte co kdo udělá, nebo dokonce v nějakých katách je k ničemu.

Edit: Ta demonstrace je opravdu jenom demonstrace, je to nacvičené až to bije do očí. Netřeba hodnotit "útoky" útočníka.

Ta druhá demonstrace, není co dodat. Opět jen navičená ukázka, ještě více než v předchozím videu.

Třetí video, zase nacvičená ukázka, tohle jsme tenkrát na předváděčkách dělali taky, jestli to někomu přijde byť jenom trochu jako realita, tak asi dokážu sejmout kohokoliv a v jakymkoliv počtu...realita je ale jiná.

K tomu čtvrtému videu - ten první útok, "konvenční" jak ho nazvali, takhle na tebe bude útočit někdo, kdo tě chce zastrašit, kdo cejtí že máš nad tebou převahu, necejtí se tolik ohrožen. nebo někdo ožralej, jouda...kdo tě chce opravdu sejmout, hned po úchopu přilítne hlavička a podobně. Druhej útok - ten kop byl dost vidět, pomalý...navíc kop jako první útok, kor na hlavu, pokud nejseš jak buakaw..na ulici za mě ne. V dalších útocích je vidět, jak po útoku čekají, načež má obrance čas udělát to co chce. A ten poslední "útočník", zase takové divadlo, je vidět, že útočník po útoku zase čeká.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Re: Proc vetsina odsuzuje aikido?

Příspěvekod Niké » čtv 31. črc, 2014 21:56

Luke007: Jj o Ueshibovi jsem cetl, Aikido vytvoril v pozdejsi fazi zivota, kdy uz mel skutecne hodne praxe i zkusenosti z jinych BU apod., coz je dulezity poznatek. Jinak vybral si vazne zajimava videa :D Ja nedavno zas koukal na

https://www.youtube.com/watch?v=wwbDN5Qdf9s

https://www.youtube.com/watch?v=MQwmBcNxKG0

-> http://www.bojove-sporty.cz/styly/yamaue_aiki_jutsu

Dobre, tak dekuji vsem za odpovedi a rozbor videi. V zari se jdu i tak do jednoho Aikido klubu podivat, precijen prvni lekce byvaji zdarma, tak proc toho nevyuzit.
Uživatelský avatar
Niké
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 29. črc, 2014 21:16

Re: Proc vetsina odsuzuje aikido?

Příspěvekod hellas » čtv 31. črc, 2014 23:16

:D :) :lol: :mrgreen: :roll:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Proc vetsina odsuzuje aikido?

Příspěvekod arnie » pát 01. srp, 2014 0:16

K těm videím... Yamaue je zvláštní člověk. Nerad bych mluvil podrobněji, nebylo by to hezké...
Jinak QI, soudě dle čínské terminologie není žádná blbá vnitřní energie, ale dýchání.
arnie
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 26. črc, 2014 15:28

Re: Proc vetsina odsuzuje aikido?

Příspěvekod jarmuk » ned 03. srp, 2014 11:15

Myslím, že to o tom jak trénovat tělo není špatný názor.
Mám za sebou judo - vrcholová úroveň, aikido, kungfu, karate a na vojně jsme povině cvičili musado.
Aikido beru jako dobrou školu principů, navíc třeba M.Quaranta učí i kopy a ůdery, jen vždy zdůrazní, že aikidista místo destrukce někoho jen svede na zem.
Takže já aikido doporučuji, nevím jak u dětí, ale pokud máš zkušenost s jiným BU, tak aikido přidá další pohled na věc.
Vždy to je jen o tom jak ty makáš a co tomu dáš, né o stylu.
Ve skutečnosti staří bojovníci cvičili techniky různých škol a vybírali so co jim vyhovovalo a tak vlastně vznikaly nové styly.
Ještě k tomu čchi, reaguje na dýchání, ale je to vnitřní energie. V aikdu, některý školy více, jiné míň s KI, což je japonský termín pro čchi, pracují.
Zkouni jakoukoliv literaturu o akupunktuře, překvapivě i vědci uznali, že e tělem proudí po meridiánech.
Ale pro člověka, který se rozhoduje s čím začít to nemá význam řešit. Pro někoho, kdo chce začít s BU doporučuji cokoliv, kde se naučí padat. To je znalost, kterou jsem v životě využil nejvíc. Prát se ve skutečnosti moc často nemusíme - naštěstí.
Ještě mě napadá jedna věc, někteří aikidisti si myslí, že se nemusí učit útočit, jiní naopak, že když se nenaučí správně útočit, tak nemohou pochopit jak se bránit. ŠEL BYCH DO ŠKOLY, KDE UČÍ I ÚTOKY.
Nějak jsem se rozjel a tak končím.
jarmuk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 03. čer, 2014 16:46

Re: Proc vetsina odsuzuje aikido?

Příspěvekod cudles » pon 04. srp, 2014 18:10

ach jo.... :roll:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Re: Proc vetsina odsuzuje aikido?

Příspěvekod arnie » pon 04. srp, 2014 19:12

cudles píše:ach jo.... :roll:


Přesně tak, je to marné...
arnie
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 26. črc, 2014 15:28

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků