wrestling-zápas řecko římský

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

wrestling-zápas řecko římský

Příspěvekod svobi666 » sob 13. srp, 2011 22:07

Jakej je rozdíl mezi zápasem řecko římským a volným stylem ? Volný styl mám chápat jako --valetudo,mma nebo jako ,že mají dovoleny chvaty od pasu dolů různý páky na nohy ect. ?
svobi666
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 31. črc, 2011 23:00

 

Příspěvekod Toman » ned 14. srp, 2011 8:00

jj, ale není to vale tudo ... nejsou povoleny údery a některé druhy hodů.

http://www.czech-wrestling.com/pravidla-zapas.html
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Re: wrestling-zápas řecko římský

Příspěvekod luen » ned 14. srp, 2011 10:55

svobi666 píše:Jakej je rozdíl mezi zápasem řecko římským a volným stylem ? Volný styl mám chápat jako --valetudo,mma nebo jako ,že mají dovoleny chvaty od pasu dolů různý páky na nohy ect. ?


... ani volnostylari nemaji pasky :wink: tak nebud zklamanej ... Jinak tyhle informace o pravidlech, jsou volne dostupny na netu.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: wrestling-zápas řecko římský

Příspěvekod svobi666 » ned 14. srp, 2011 21:59

luen píše:
svobi666 píše:Jakej je rozdíl mezi zápasem řecko římským a volným stylem ? Volný styl mám chápat jako --valetudo,mma nebo jako ,že mají dovoleny chvaty od pasu dolů různý páky na nohy ect. ?


... ani volnostylari nemaji pasky :wink: tak nebud zklamanej ... Jinak tyhle informace o pravidlech, jsou volne dostupny na netu.


Ty informace co jsou volně dostupný na netu jsem si taky našel a mám je v úvodním příspěvku . Jen sem si nebyl jistej v terminologii . A k pásku -mě vadí jen to ,že je tam ten čas-nemyslím si ,že člověk s páskem je lepší než bez pásku. Připomíná mi to školu . Nemožnost přeskočení tříd ect.
svobi666
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 31. črc, 2011 23:00

Příspěvekod marcelo » ned 11. zář, 2011 10:44

Ahoj.. Chlapci ti to popisali presne.. je dolezite si ujasnit ktory styl zapasu ti aky carryover prinesie ;) Komplexnejsi je Volny styl zapasu, kvoli utokom po nohach, zasa Greko ti prinesie spickovu kontrolu zapasnika v hornych zovretiach, obehnutia za chrbat supera, rozne Bearhugove zovretia a nasledne hody a prispendlenie supera k zemi.. Paky a skrtenie ti nejak extremne netreba, pretoze ked ta pripuci zapasnik, mas problem sa vobec pohnut , ked nevies dobre uniky z pozicii a utlcie ta volnou rukou,laktom,kolenami z kriznej pozicie.. Samozrejme je dobre dodat urcite pozicie a uniky z Bjj a MMA, pretoze klasicky zapas viacero pozicii nepouziva co je dane jeho pravidlami na zemi..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Re: wrestling-zápas řecko římský

Příspěvekod Boxerista » ned 12. říj, 2014 12:41

Asi sa to tu uplne nehodí, ale nechcem zakladať novú tému a preto píšem sem:

1. Aký je rozdiel medzi grapplingom a zápasením voľným štýlom ?
2. Čo si myslíte čo je účinejšie grappling, alebo zápasenie voľným štýlom ?
3. Ako sa od tých bojových športoch odlišuje BJJ ?
4. Myslíte si, že tieto bojové športy by boli účinné aj ako sebeobrané systémy ?

Prečítal som si toho na internete veľa, ale zaujímal by ma Váš názor.
Boxerista
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 31. srp, 2014 10:47

Re: wrestling-zápas řecko římský

Příspěvekod marcelinho » pon 13. říj, 2014 8:54

Boxerista píše:Asi sa to tu uplne nehodí, ale nechcem zakladať novú tému a preto píšem sem:

1. Aký je rozdiel medzi grapplingom a zápasením voľným štýlom ?
2. Čo si myslíte čo je účinejšie grappling, alebo zápasenie voľným štýlom ?
3. Ako sa od tých bojových športoch odlišuje BJJ ?
4. Myslíte si, že tieto bojové športy by boli účinné aj ako sebeobrané systémy ?

Prečítal som si toho na internete veľa, ale zaujímal by ma Váš názor.


1. grappling je az na male rozdiely v pravidlach plus minus BJJ bez kimona
2. ucinejsi na co? Keby som si mal vybrat na ulicu boxing plus grappling alebo boxing a zapasenie ,tak si vyberam moznost cislo 2 bez rozmyslu,pokial pojde o submision wrestling sutaz,tak grappling,pokial pojde o MMA tak mix graplingu a zapasnickeho treningu zamerane cisto na hody a takedowny ;)
3. BJJ je odnoz Kosen Judo,cize je to vytuningovane pozemne Judo..odlisuje sa v ukoncovacich pravidlach,dlhom casovom limite,ktory sposobil tu "evoluciu" BJJ atd..keby sa zaviedli 2-3 minutove kola v BJJ vacsina veci pojde do hazlu,vymeny na zemi budu agresivnejsie,doraz sa zacne klast viac na fyzicku oproti technike ,bude to viac podobne judo-zapasovemu "scramblingu" ;)
4. V sebaobrane bez zbrane proti jednemu superovi su tieto sporty velmi ucinne,ked sa k tomu doda stipka strikingu a spinavych technik to este lepsie..pokial ide o boj proti viacerym superom,tak vyhodit grapplingove veci von oknom a zameriat sa na brutalne jednoduchu a ucinnu uderovku vsetkymi koncatinami,hlavou,spinave techniky a uniky za drzania za limec,rukav,kravatu okolo krku atd

Tot moj pohlad na danu problematiku..
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: wrestling-zápas řecko římský

Příspěvekod NOKT » úte 14. říj, 2014 12:00

marcelinho píše:
Boxerista píše:Asi sa to tu uplne nehodí, ale nechcem zakladať novú tému a preto píšem sem:

1. Aký je rozdiel medzi grapplingom a zápasením voľným štýlom ?
2. Čo si myslíte čo je účinejšie grappling, alebo zápasenie voľným štýlom ?
3. Ako sa od tých bojových športoch odlišuje BJJ ?
4. Myslíte si, že tieto bojové športy by boli účinné aj ako sebeobrané systémy ?

Prečítal som si toho na internete veľa, ale zaujímal by ma Váš názor.


1. grappling je az na male rozdiely v pravidlach plus minus BJJ bez kimona
2. ucinejsi na co? Keby som si mal vybrat na ulicu boxing plus grappling alebo boxing a zapasenie ,tak si vyberam moznost cislo 2 bez rozmyslu,pokial pojde o submision wrestling sutaz,tak grappling,pokial pojde o MMA tak mix graplingu a zapasnickeho treningu zamerane cisto na hody a takedowny ;)
3. BJJ je odnoz Kosen Judo,cize je to vytuningovane pozemne Judo..odlisuje sa v ukoncovacich pravidlach,dlhom casovom limite,ktory sposobil tu "evoluciu" BJJ atd..keby sa zaviedli 2-3 minutove kola v BJJ vacsina veci pojde do hazlu,vymeny na zemi budu agresivnejsie,doraz sa zacne klast viac na fyzicku oproti technike ,bude to viac podobne judo-zapasovemu "scramblingu" ;)
4. V sebaobrane bez zbrane proti jednemu superovi su tieto sporty velmi ucinne,ked sa k tomu doda stipka strikingu a spinavych technik to este lepsie..pokial ide o boj proti viacerym superom,tak vyhodit grapplingove veci von oknom a zameriat sa na brutalne jednoduchu a ucinnu uderovku vsetkymi koncatinami,hlavou,spinave techniky a uniky za drzania za limec,rukav,kravatu okolo krku atd

Tot moj pohlad na danu problematiku..


ad 3 v moment kdy se ten zápas zkrátí, tak borci s končí v moment kdy se dostanou north-south pozice a drapnou se za pásek :D Neviň systém, že to někomu dlouho trvá, jsou lidi co jsou hned hotoví - Doporučuju kouknout na vide slovenského borce Vojta Barborika z posledních závodů v Nitře nebo jakékoliv video na youtube s Yakuzou. Kluci jsou do dvou minut hotoví :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: wrestling-zápas řecko římský

Příspěvekod marcelinho » úte 14. říj, 2014 15:04

NOKT píše:
marcelinho píše:
Boxerista píše:Asi sa to tu uplne nehodí, ale nechcem zakladať novú tému a preto píšem sem:

1. Aký je rozdiel medzi grapplingom a zápasením voľným štýlom ?
2. Čo si myslíte čo je účinejšie grappling, alebo zápasenie voľným štýlom ?
3. Ako sa od tých bojových športoch odlišuje BJJ ?
4. Myslíte si, že tieto bojové športy by boli účinné aj ako sebeobrané systémy ?

Prečítal som si toho na internete veľa, ale zaujímal by ma Váš názor.


1. grappling je az na male rozdiely v pravidlach plus minus BJJ bez kimona
2. ucinejsi na co? Keby som si mal vybrat na ulicu boxing plus grappling alebo boxing a zapasenie ,tak si vyberam moznost cislo 2 bez rozmyslu,pokial pojde o submision wrestling sutaz,tak grappling,pokial pojde o MMA tak mix graplingu a zapasnickeho treningu zamerane cisto na hody a takedowny ;)
3. BJJ je odnoz Kosen Judo,cize je to vytuningovane pozemne Judo..odlisuje sa v ukoncovacich pravidlach,dlhom casovom limite,ktory sposobil tu "evoluciu" BJJ atd..keby sa zaviedli 2-3 minutove kola v BJJ vacsina veci pojde do hazlu,vymeny na zemi budu agresivnejsie,doraz sa zacne klast viac na fyzicku oproti technike ,bude to viac podobne judo-zapasovemu "scramblingu" ;)
4. V sebaobrane bez zbrane proti jednemu superovi su tieto sporty velmi ucinne,ked sa k tomu doda stipka strikingu a spinavych technik to este lepsie..pokial ide o boj proti viacerym superom,tak vyhodit grapplingove veci von oknom a zameriat sa na brutalne jednoduchu a ucinnu uderovku vsetkymi koncatinami,hlavou,spinave techniky a uniky za drzania za limec,rukav,kravatu okolo krku atd

Tot moj pohlad na danu problematiku..


ad 3 v moment kdy se ten zápas zkrátí, tak borci s končí v moment kdy se dostanou north-south pozice a drapnou se za pásek :D Neviň systém, že to někomu dlouho trvá, jsou lidi co jsou hned hotoví - Doporučuju kouknout na vide slovenského borce Vojta Barborika z posledních závodů v Nitře nebo jakékoliv video na youtube s Yakuzou. Kluci jsou do dvou minut hotoví :D


Ako mne je uplne jedno ze niekto niekde ukonci o 2 leveli slabsieho supera do 2 minut. To na situacii nic nemeni. To ako dnes BJJ vyzera je determinivane dlzkou vasich kol. Nastavim ti kolo na zemi na 30 sekund ako je v Judo a dam ti rovnaky level supera a natocim si ta na kameru. Neurobis do kopy nic,vela krat ani neprepassujes superovi guard,popr neunimnes z osaekomi atd a bude to vyzerat presne ako v Judo,kde mnoho ludi kontroju v newaze defenzivnou obranou a caka kedy ich rozhodca postavi na nohy,alebo vyjdu len zakladne veci. Ziadne delariva..ziadne berimbola..ziadne inverted guards atd To iste je vidiet v dnesnom MMA,skratil sa cas na zemi kvoli divakom a BJJ guard uz nie je to co byval..

Vsetko dobre :)
Naposledy upravil marcelinho dne úte 18. lis, 2014 23:08, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: wrestling-zápas řecko římský

Příspěvekod pm » úte 14. říj, 2014 15:36

Máro, dobrý a zajímací komentáře, díky!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Re: wrestling-zápas řecko římský

Příspěvekod NOKT » úte 14. říj, 2014 18:26

2marcelinho: Zajímavé připomínky, ale nevím jak bys to pak hodnotil do 30 sekund. Jako stand-up + 30 sekund zem? Ok, ale tak to je Judo pokud by jsi tomu neosekal techniky. Ten formát zabije všechno co z BJJ dělá BJJ. Máš pravdu, je to nudný se na to dívat, kor třeba na Metamoris, kde to má 20 minut, ale podle mě to není problém systému, ale závodníka. Existuje spousta zajímavých zápasníků a taky spousta nudných zápasníků.

BTW po 30 vteřinách driluju úniky na rychlost v klubu :)

A ještě jedno BTW - věřím, že by se našli lidi co by i do těch 2 minut narvali berimbola :)

Jak říkám, nehejtuj systém, hejtuj závodníka, protože on si vybírá styl :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: wrestling-zápas řecko římský

Příspěvekod NOKT » úte 14. říj, 2014 18:38

Ještě bych se mohl vyjádřit k tomu modernímu trendu, že MMA je dnes striking a wrestling a BJJ jde do pozadí, protože je to nuda pro diváka. Ok nemám nic proti tomu aby zápasníci jeli hlavně ground-and-pound styl, ale poslední návštěva GCF v Olomouci mě zanechala v úžasu. Mezi zápasníky byl jediný člověk co dělal primárně BJJ a MMA prý nikdy netrénoval - zaskakoval za zraněného kolegu - velký respekt.

Chápu problémy guardu v MMA docela dobře a osobně nevidím důvod aby člověk na něm nějak zbytečně lpěl pokud má dobrý postoj. Většina zápasníků byla profilovaná jako boxeři, o tom žádná, ale to co předvedli na zemi nebo spíš nepředvedli mě vážně překvapil. Spousta lidí se nedokázala dostat ze základních pozic jako side mount nebo mount. Chápu, že dnes je moderní jet wrestling, protože ho v ČR očividně moc lidí nezná nebo ho nemá tolik najetý, ale určitě to není důvod se vykašlat na základy zemařiny, kterých tam bylo vskutku pomálu.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: wrestling-zápas řecko římský

Příspěvekod marcelinho » úte 14. říj, 2014 19:22

NOKT- hele, ja nehejtujem BJJ ako system ,vobec mi nevadi ze BJJ existuje,som rad ze sa mu po svete dari a ze expanduje :wink:

Lenze ty reagujes na moje prispevky sposobom ze niekto niekde do urciteho casoveho limitu sekne tu alebo hentu techniku atd. Samozrejme ze ano,ale co je nevyvratitelne je to,ze cim kratsi casovy limit kol tym vacsia silova,vybusna a anaerobna kondicia je nutna,tym viac technicky ale slabo kondicne pripraveny jedinec bude kontrovany silovym spickovo pripravenym jedincom kludne o 1 level technicky slabsim atd. To ze kvalitna technika je potrebna je bez debaty a v treningovom procese sa treba snazit o co najcistejsiu drilovaciu techniku je jasne asi kazdemu. Ale tvrdim ze cim kratsie kola,tym menej fancy technik uvidis,tym vacsia preferencia basic technik,tym vacsia preferencia silovo-kondicnej pripravenosti atd.

P.S. zaklady zemariny by mal clovek cvicit to bez debatky,ale zas co ako,v akom pomere. Je MMA fighter predominantne grappler,alebo brawler-sprawler.?? Je doslova nemozne aby v nasich podmienkach mal clovek postoj-klinc a zem ako Ackovu game.
P.S.2 - tu 30 s. zemarinu so strikingom hodnotim na zaklade nasho KUDO. Napr u nas mozes ist pocas 3 minutoveho kola 2x na 30 sekund na zem a cim dalej tym viac zistujem ze nam funguje zakladne white belt-low blue belt BJJ. Na nic ine nemame cas,dalej som zistil ze ked sme si pomalicky a technicky graplili ako v BJJ a ked sme dali od 30s do 1min. limit tak hrozne vela veci sa zmenilo. Ak mi neveris zober partaka na rovnakej urovni a zacnite napr z close guardu a dajte si limit 30-40s.- ked nepassnes mas prehru..ked passnes prehral tvoj partak ,alebo drz ho v sidemount a on nech unika..sparujte na bomby..udrzis mas vyhru..unikne on ma vyhru..ale dodrz casovy limit.. a spocitaj si uspesnost vyhier a prehier,ake techniky vam vychadzali a ake nie atd,aky druh kondicie bola potrebny atd ;)
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: wrestling-zápas řecko římský

Příspěvekod NOKT » úte 14. říj, 2014 21:10

marcelinho - já se jen snažím uvádět konkrétní příklady místo toho abych polemizoval v teoretické úrovni "že to jde". To je celý.

Ad PS: no určitě by neměl ležet jako prkno a nechat se bombit :D

Ad PS2: Tak přesně takhle trénujeme, jen teda bez těch bomb, protože jsme klub BJJ a ne MMA :)

Ono je strašnej průser když oba zápasníci znají stejné techniky. Pak se vyruší a je to nuda jako většina zápasů BJJ. Samozřejmě, že znalost základních technik je prostě alfa a omega, ale potom jak zjistíš, že oponent ví jak to vyrušit, tak přichází ty fancy věci jako třeba to berimbolo a to nejen z DLR guardu, ale z jiných pozic. Podle mě je BJJ i o tom jak moc jsi vyčůranej a to je ta krása a je to vidět aji na mástrech jako Rickson Gracie nebo Pedro Sauer.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: wrestling-zápas řecko římský

Příspěvekod marcelinho » stř 15. říj, 2014 9:48

OK, to je fajn ze tak trenujete..ale nie je to castym zjavom v beznom svete BJJ tak drilovat a sparovat..tak trenuju skor zapasnici a judisti..vacsina BJJtsukou si klidanko "roluje" na pohodu..brazilian way.. :D Ale ty si byvaly judista tusim,alebo si cvicil s nimi ?? Ja som sa tento druh kratkych treningov naucil a obslahol od zapasnikov,ked trener so stopkami stal na tatame a isli sa rozne intenzivne izolovane sparingy na takedowny,zemne drzacie pozicie atd..som myslel ze tam vyryham pecen :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: wrestling-zápas řecko římský

Příspěvekod NOKT » stř 15. říj, 2014 14:44

marcelinho píše:OK, to je fajn ze tak trenujete..ale nie je to castym zjavom v beznom svete BJJ tak drilovat a sparovat..tak trenuju skor zapasnici a judisti..vacsina BJJtsukou si klidanko "roluje" na pohodu..brazilian way.. :D Ale ty si byvaly judista tusim,alebo si cvicil s nimi ?? Ja som sa tento druh kratkych treningov naucil a obslahol od zapasnikov,ked trener so stopkami stal na tatame a isli sa rozne intenzivne izolovane sparingy na takedowny,zemne drzacie pozicie atd..som myslel ze tam vyryham pecen :lol: :lol: :lol:


No já jsem primárně zápasník BJJ, ale chodím cvičit aji Judo z mnoha důvodů.

Já tohle okoukal z videí na youtube od submissions101. Mám rád tenhle druh sparringů a můj trenér je taky s náma dělá na soustředěních.

Já říkám, trénovat tvrdě je super, ale trénovat chytře - to je věc :D Díky youtube tuneluju vícero tréninkových metod. Cokoliv co se hodí do repertoáru a posune mě vpřed když nemám možnost být několikrát týdně pod svým trenérem :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: wrestling-zápas řecko římský

Příspěvekod Boxerista » čtv 16. říj, 2014 7:42

Asi sa zhodneme, že každý kto robí nejaké bojové umenie ( šport ) a má v tréningu aj plnokontaktné zápasy bude tvrdí oriešok pre každého kto ho napadne na ulici. Za mňa sú to tiež bojové športy box a zápasenie voľný štyl, ktoré najlepšie asi pripravia na boj každého jedinca. Čo sa týka MMA určite aj takýto bojovník je nebezpečný, ale veľa zápasou su fakt nudné, keď sa tam dvaja chlapi váľajú po zemi a príde mi to také, že skôr len tak ležia ako by bojovali a preto mi tento štýl nepríde až tak účinný, keďže je robený pre tento šport. Podobný názor mám aj o BJJ aj keď pred Gracieovcami mám veľký rešpekt a obdiv.
Boxerista
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 31. srp, 2014 10:47

Re: wrestling-zápas řecko římský

Příspěvekod hellas » čtv 16. říj, 2014 13:05

Nélepši je, zkusit si to, jen se tam tak válet a nic nedělat ;)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00


Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron