viet vo dao?

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

Příspěvekod wushi » pon 26. dub, 2004 13:24

máš recht, je to o Yuenan wushu, takže o hongjia sa môžme podebatič na čínskych BU... :D
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

 

Příspěvekod Anonymní » ned 18. črc, 2004 15:16

Anonymní píše:
GuanYou píše:Tak tyhle fámy jsem už taky slyšel. Ale mohu říct, že pana Christiana trochu znám a jeho cvičení oproti cvičení Hladíka a jeho žáků je nesrovnatelně lepší. Ono to mělo být spíše naopak co mi říkal zase někdo jinný. Já nevím ale ta druhá varianta se mi zdá více logická. . . :roll:



Zdar a silu,
neni to "fama", je to holy fakt (a neni to "naopak"). K dispozici jsou/mam spousty videozaznamu a fotografii Christiana ze kterych JASNE vyplyva , ze je/byl Hladikovym zakem. Mimo to u mne pred nekolika lety cvicilo devce (Lenka S.), ktera pro Christiana jeste s par jinymi kamarady VYMYSLELA sestavy, ktere pak Christian u sebe ve skole vyucoval - jestli u toho zustal nebo program aktualizoval a obmenil to nevim. Kazdopadne tak to proste bylo...(obdobi 1990 - 1994).
Cest
yw


obdobi 1990 - 1994 :?:

tak to by me hrozne zajimalo jak ktomuto mohlo dojit jelikoz jsem sam v techto letech se ucil tento styl pod vedenim Filipa Krause to se asi christian ucil u hladika jako superman kdyz to mohl naucit dalsi :D . ty videa a fotky bych teda chtel videt
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 18. črc, 2004 15:42

kopi píše:

obdobi 1990 - 1994 :?:

tak to by me hrozne zajimalo jak ktomuto mohlo dojit jelikoz jsem sam v techto letech se ucil tento styl pod vedenim Filipa Krause to se asi christian ucil u hladika jako superman kdyz to mohl naucit dalsi :D . ty videa a fotky bych teda chtel videt


Zdar,
tak jeste jednou a cti pozorne :

Mimo to u mne pred nekolika lety cvicilo devce (Lenka S.), ktera pro Christiana jeste s par jinymi kamarady VYMYSLELA sestavy, ktere pak Christian u sebe ve skole vyucoval - jestli u toho zustal nebo program aktualizoval a obmenil to nevim. Kazdopadne tak to proste bylo...(obdobi 1990 - 1994).


Co se tyce fotografii a videa, tak Legerova 34, Praha 2, od po-ctvr, 16-21hod. Predem se ohlas na 608 888 849 abych to vzal s sebou na trenink. Mimo to te jiste rad uspokoji i PM, ktery ma ten samy material co ja ( a myslim , ze nejenom to:-)))).
cest
yiwan
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Vietnamska bu?

Příspěvekod Anonymní » pon 19. črc, 2004 22:03

Zdar lidi,sem narazil na tento webik a celkem good;)co se Viet vo daoa tyce,tak sem videl jen na budoshow.Komentovat nebudu.Ja cvicim Vietnam dzucu te,ktere "pochytavam";) od sveho ucitele,ktereho do tohoto "stylu" zasvetil domorody vietnamec,kdyz zde byl na dlouhodobe navsteve,tedy v CR.Kdyby mel nekdo zajem rozvest diskusi,pripadne se dozvedet o "rakosnickem":) stylu vice,staci me kontaktovati(player1@seznam.cz).
Zdarek.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Vietnamska bu?

Příspěvekod Anonymní » ned 22. srp, 2004 13:16

Pepelun píše:Zdar lidi,sem narazil na tento webik a celkem good;)co se Viet vo daoa tyce,tak sem videl jen na budoshow.Komentovat nebudu.Ja cvicim Vietnam dzucu te,ktere "pochytavam";) od sveho ucitele,ktereho do tohoto "stylu" zasvetil domorody vietnamec,kdyz zde byl na dlouhodobe navsteve,tedy v CR.Kdyby mel nekdo zajem rozvest diskusi,pripadne se dozvedet o "rakosnickem":) stylu vice,staci me kontaktovati(player1@seznam.cz).
Zdarek.



Co to je za zkomolený název. Hele vyber si Japonsko nebo Vietnam ale tohle je fakt k zasmání.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod BUMagor » ned 22. srp, 2004 13:39

neprihlasenyYiWan píše:
kopi píše:

obdobi 1990 - 1994 :?:

tak to by me hrozne zajimalo jak ktomuto mohlo dojit jelikoz jsem sam v techto letech se ucil tento styl pod vedenim Filipa Krause to se asi christian ucil u hladika jako superman kdyz to mohl naucit dalsi :D . ty videa a fotky bych teda chtel videt


Zdar,
tak jeste jednou a cti pozorne :

Mimo to u mne pred nekolika lety cvicilo devce (Lenka S.), ktera pro Christiana jeste s par jinymi kamarady VYMYSLELA sestavy, ktere pak Christian u sebe ve skole vyucoval - jestli u toho zustal nebo program aktualizoval a obmenil to nevim. Kazdopadne tak to proste bylo...(obdobi 1990 - 1994).


Co se tyce fotografii a videa, tak Legerova 34, Praha 2, od po-ctvr, 16-21hod. Predem se ohlas na 608 888 849 abych to vzal s sebou na trenink. Mimo to te jiste rad uspokoji i PM, ktery ma ten samy material co ja ( a myslim , ze nejenom to:-)))).
cest
yiwan




Milý Yiwane Lenka S. přišla k Christiánovi již když on dávno cvičil ty sestavy které dodnes učí. O tom není vůbec třeba polemizovat, co si pamatuji tak na jakousi ukázku či nějakou podobnou akci si tato Lenka S. nějakou sestavu skládala z naučených a k tomu ještě blbě naučených pohybů.
BUMagor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 21. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pát 22. říj, 2004 23:24

Pokud vim tak to bylo takhle: Kdyz Christian prijel do Cech, tak jednoduse chtel nekde cvicit kung-fu, ktere uz trenoval od mladi. Inu doslechl o mistru kung-fu si-fu Hladikovi, tak sel k nemu do skoly, s tim ze se treba u "mistra" zdokonali. Po kratke dobe se ukazalo, ze se tam opravdu nema co naucit (spis naopak) tak z te skoly odesel. Skupina zaku, kteri tehdy do Hladikovy skoly chodili, Christiana pozadala, zdali by je neucil. Tato mala skupina se pak zacala schazet v lese u metra Haje, a to byl zacatek Christianovi skoly kung-fu. Postupne se zacali nabalovat dalsi a dalsi lide, cviceni se presunulo do telocvicny v Podoli atd...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Ondra » sob 23. říj, 2004 5:24

RE: ahojkychtela bych se zeptat, jestli nevite nekdo neco blizsiho o viet vo dao ?

myslim že Viet Vo Dao se cvičí v Delroy´s Gymu nevim jestli tuhle informaci máš už taky, ale jestli budeš chtít bližší info, zjistim kdy se tam cvičí.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Delroys

Příspěvekod Anonymní » stř 10. lis, 2004 10:58

Cvici se kazdou sobotu od 15. do 17. hodin v Delroys Gym.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Christian

Příspěvekod pavela » stř 10. lis, 2004 11:50

Wushi tady vzpomenul moje jmeno, tak se taky vyjadrim.
S Christianem jsem sice necvicil, to se SiFu Hladik asi v nejakem opileckem deliriu spletl, nicmene jsem se s nim docela dobre znal v dobe kdy odesel od Hladika a zalozil svoji skolu. Nevim do jake miry se svoje umeni naucil ve Vietnamu (v te dobe mi ikal, ze se stale uci,kdykoliv navstivi Vietnam) a do jake miry vymyslel sam, nicmene je jiste, ze to co uci se JISTE nenaucil od Hladika(u ktereho PROKAZATELNE cvicil a tehdy to ani nepopiral), protoze to co cvicil, a ja jsem ho videl cvicit, bylo o mnoho lepsi, nez cvicil Hladik. Osobne si myslim, ze precijen neco umi, a kungfu cvicil, protoze zaklady bezpochyby ma. Jina vec je, ze je predevsim byznysmen, ktereho kungfu precijen moc nezajima(alespon tehdy) Myslim,ze hodne balastu kolem toho nadelali jeho zaci, Filip Kraus je notoricky vyzyvatel k boji, vyzval kdysi dokonce i Du Fukuna a myslim ze i Zhaihuu, myslim, ze tak by se zak skoly hlasici se k odkazu Shaolinskych, tedy buddhistickych mnichu nemel chovat. (muj nazor/nicmene je to jeho vec at si vyziva koho chce :lol: ...) Jedine s cim naprosto nemuzu souhlasit je jeho podani Qigong,tak jak jsem ho tehdy videl, ktere je nesmyslne,odporujici veskerym pravidlum qigiong a troufam si rici zdravi skodlive. Ohledne jeho sestav a aplikovani boje to bylo docela zajimave.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wushi » čtv 11. lis, 2004 12:25

...otázka:má ten Christian svoje veci, teda školu, niekde na webe? istý čas som chodil cvičiť s Vietnamcami, ktorí na Slovensku pracovali, bol to štýl veľmi podobný muay-thai, tak neviem...zostavy som videl len nejaké krátke, ale boli v nich zaujímavé pohyby...istý čas sa vraj viet-vo-dao cvičilo aj v Bratislave pod záštitou nejakej kresťanskej organizácie...
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Anonymní » čtv 11. lis, 2004 13:34

Cvicil som kedysi s jednym vietnamcom z trznice,bolo to velmi podobné cinskemu Wu shu.
Kto su Ti borci Matejka a Kraus?Odkial ste chlapci? Ze Vam to v rukaviciach ide.
Takze preco neskusite MMA? Myslim ze tam so o vietnamskom style este nepocul. A rad by som sa v rigu , alebo na zinenke nieco priucil :P
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 01. pro, 2004 15:51

wushi píše:...otázka:má ten Christian svoje veci, teda školu, niekde na webe? istý čas som chodil cvičiť s Vietnamcami, ktorí na Slovensku pracovali, bol to štýl veľmi podobný muay-thai, tak neviem...zostavy som videl len nejaké krátke, ale boli v nich zaujímavé pohyby...istý čas sa vraj viet-vo-dao cvičilo aj v Bratislave pod záštitou nejakej kresťanskej organizácie...



To s naprostou pradou schvaluji, Viet vo dao se v minulých stoletích cvicilo technika po technice, udery, kopy, chvaty, pády, lokty, kolena, páky vse mozné. Az pozdeji vznikali tzv. sestavy kde byli spojeny a propojovany tyto nabiflované techniky. Vaak obdobne vznikali mnohé styly BU at uz staré nebo modernejsi (ktere upravuji to stare k obrazu svému :o) ). Z pocátku se tedy cvicilo poon jako muay-thai a nekde se to stale dodrzuje a na techniky a samotny boj se dava vetsi doraz nez na cviceni sestav, je to samosebou vojensky system, ktere (bohuzel nebo bohudik) ovliovnuje ve sve mire cínské styly.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Christian

Příspěvekod Anonymní » stř 01. pro, 2004 16:00

pavela píše:Wushi tady vzpomenul moje jmeno, tak se taky vyjadrim.
S Christianem jsem sice necvicil, to se SiFu Hladik asi v nejakem opileckem deliriu spletl, nicmene jsem se s nim docela dobre znal v dobe kdy odesel od Hladika a zalozil svoji skolu. Nevim do jake miry se svoje umeni naucil ve Vietnamu (v te dobe mi ikal, ze se stale uci,kdykoliv navstivi Vietnam) a do jake miry vymyslel sam, nicmene je jiste, ze to co uci se JISTE nenaucil od Hladika(u ktereho PROKAZATELNE cvicil a tehdy to ani nepopiral), protoze to co cvicil, a ja jsem ho videl cvicit, bylo o mnoho lepsi, nez cvicil Hladik. Osobne si myslim, ze precijen neco umi, a kungfu cvicil, protoze zaklady bezpochyby ma. Jina vec je, ze je predevsim byznysmen, ktereho kungfu precijen moc nezajima(alespon tehdy) Myslim,ze hodne balastu kolem toho nadelali jeho zaci, Filip Kraus je notoricky vyzyvatel k boji, vyzval kdysi dokonce i Du Fukuna a myslim ze i Zhaihuu, myslim, ze tak by se zak skoly hlasici se k odkazu Shaolinskych, tedy buddhistickych mnichu nemel chovat. (muj nazor/nicmene je to jeho vec at si vyziva koho chce :lol: ...) Jedine s cim naprosto nemuzu souhlasit je jeho podani Qigong,tak jak jsem ho tehdy videl, ktere je nesmyslne,odporujici veskerym pravidlum qigiong a troufam si rici zdravi skodlive. Ohledne jeho sestav a aplikovani boje to bylo docela zajimave.




Zdravim, ze Christian cvicil u hladika nikdo nepopira, je to uz hodne ohrana pisnicka. To ze se od Hladika nic nenaucil to ti opravdu nerewknu ale uz predtim toho umel daleko vice nez Hladik a hlavne uplne na jine urovni (kdyz teda prejdu to, ze Hladik do dnesni doby nezvlada absolutne nic). S byznysem a christianem ti taky neporadim, do toho ja nevidi, ale zajem o BU on mel pokud vim vzdy a velky a ma jiste dodnes. Qigong tou otázkou jsem se moc nezaobiral ale nepripadal mi tak moc spatny. Sestavy a aplikace boje, super co dodat. Ps. Filip Kraus rad bojuje, kdyz cvici BU tak by mel ne..? Ale je to jen jeho vec.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 01. pro, 2004 16:06

raduz píše:Cvicil som kedysi s jednym vietnamcom z trznice,bolo to velmi podobné cinskemu Wu shu.
Kto su Ti borci Matejka a Kraus?Odkial ste chlapci? Ze Vam to v rukaviciach ide.
Takze preco neskusite MMA? Myslim ze tam so o vietnamskom style este nepocul. A rad by som sa v rigu , alebo na zinenke nieco priucil :P



Ty se prece nemusis nic priucovat a beztak to mas asi daleko. . .
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod raduz » čtv 02. pro, 2004 6:57

vzdy sa da niecomu priucit a je toho este neviem velmi vela :D .Ako kazdy.
Skus sa nabuduce aspon podpisat..... :wink:
Co je daleko - to je relativne....
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod wushi » čtv 02. pro, 2004 9:01

...vie niekto o nejakom webe ohľadom vietvodao alebo vovinam v SR a ČR? celkom rád by som si niečo také mrkol...
nevie niekto o tom klube v Blave? bolo to pod nejakou kresťanskou spoločnosťou... :?:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod raduz » čtv 02. pro, 2004 11:09

Veru, "anonymni" daj nejake www. nech si spravime obraz!!!
btw: nezacina sa Tvoj nick nahodou na P? 8) :D
A len tak mimochodom - netvrdim ze vietnamske karate je zle, len je o nom malo pocut ( teda aspon v mojom pripade :? )
Ale rad si rozsirim obzory.
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod BUMagor » čtv 02. pro, 2004 21:17

raduz píše:Veru, "anonymni" daj nejake www. nech si spravime obraz!!!
btw: nezacina sa Tvoj nick nahodou na P? 8) :D
A len tak mimochodom - netvrdim ze vietnamske karate je zle, len je o nom malo pocut ( teda aspon v mojom pripade :? )
Ale rad si rozsirim obzory.


Ahoj www. zadny krome ssps.kungu.org neznám. Jinak se domnivam, ze podle webovych stranek se obraz da vytvorit pouze z poloviny. Muj nick zacina na "B" jak vidis a ne na P, sorry zapomnel jsem se prihlasit.
BUMagor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 21. srp, 2004 23:00

Pro Katanu

Příspěvekod Anonymní » sob 04. pro, 2004 20:57

Nevím, jakým právem odsuzuješ viet vo dao a zvláště pana Krause. Toho člověka znám a myslím si, že v jeho podání je to celkem dobrej zážitek, ale to někdo jako ty??? Jak říkáš nováček nemůže posoudit, protože jsi určitě jen divák a nevíš co to vůbec znamená dělat nějaké bojové umění. To o čem se tady vyjadřuješ je fakt od tebe sprostý, je to sice tvůj názor, ale měl by jsi respektovat každého, kdo dělá nějaké bojové umění. Protože umět bojovat není tak jednoduchý a člověka to stojí spoustu úsilí, aby se z něj něco stalo a pak ho nějakej takovej malej namyšlenej chlapeček takhle setře. Zamysli se nad sebou....
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků