kettlebells

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Re: kettlebells

Příspěvekod danke » pon 16. bře, 2015 10:34

Tak při pomalé objemovce to udýcháš nosem v podstatě vždy. To ale k tréninku běhu nestačí a když se chceš zlepšovat v tempu, rychlosti a ne jen přidávat kilometry, tak chodíš zákonitě za své hranice a tam to nosem neutáhneš nebo jo? Střídavý běh, fartlek, výběhy, sprinty kopců- nevím, nevím. :)
Běh přece není kettle.
danke
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 03. led, 2014 18:48

 

Re: kettlebells

Příspěvekod cohen » pon 16. bře, 2015 10:45

danke píše:Tak při pomalé objemovce to udýcháš nosem v podstatě vždy. To ale k tréninku běhu nestačí a když se chceš zlepšovat v tempu, rychlosti a ne jen přidávat kilometry, tak chodíš zákonitě za své hranice a tam to nosem neutáhneš nebo jo? Střídavý běh, fartlek, výběhy, sprinty kopců- nevím, nevím. :)
Běh přece není kettle.

Ano, ved hore pisem, ze dycham ustami (rychlejsi, ale zaroven kontrolovatelny privod kysliku) aj pri kettloch aj pri behu. Pri tempovom behu sa to nosom udychat velmi neda. Pri kettloch to plati rovnako - s lahkymi vahami sa to da udychat aj nosom, s tazkymi skor nie.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: kettlebells

Příspěvekod pm » pon 16. bře, 2015 11:09

Swingy jsou mj. tréninkem dýchacích svalů, jednoznačně nadechovat nosem, klidně si "šňupnout" 2x. Jakmile to člověk nezvládá, je to sebelimitující známka toho, že je potřeba deloadovat.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: kettlebells

Příspěvekod Gusep » pon 16. bře, 2015 11:26

cohen píše:Pri tazkych swingoch/snatchoch riesim len to, aby som dostal kyslik do tela co najrychlejsie. :twisted:


Z mojej skusenosti, ak prejdes na dychanie ustami, stracas 100% kontrolu nad technikou a hlavne uz to nepojdes hardstyle. Snatchtest sa da udychat nosom :)
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: kettlebells

Příspěvekod cohen » pon 16. bře, 2015 12:50

Dnes swingujem, tak si to odkontrolujem. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: kettlebells

Příspěvekod cohen » úte 17. bře, 2015 8:55

cohen píše:Dnes swingujem, tak si to odkontrolujem. ;)

Ok, mate pravdu chalani, uplne automaticky som sa nadychoval nosom. Je to tak prirodzene, ze som si to ani neuvedomoval. Hla rozdiel medzi profesionalom a nadsenym amaterom. :mrgreen:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: kettlebells

Příspěvekod pm » úte 17. bře, 2015 9:17

:-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: kettlebells

Příspěvekod lotbr » stř 08. dub, 2015 7:23

V pátek mi končí swingovací program, zřejmě to přežiju...
Teď trochu umění:
https://www.youtube.com/watch?v=Vjg94B_AdUw
lotbr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 10. bře, 2011 0:00

Re: kettlebells

Příspěvekod cohen » stř 08. dub, 2015 8:49

ukropcany píše:Fuj... 8O To je s akou váhou?
16kg, dalo by sa asi aj z tazsimi, ale naco. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: kettlebells

Příspěvekod cohen » stř 08. dub, 2015 8:54

lotbr píše:V pátek mi končí swingovací program, zřejmě to přežiju...
Teď trochu umění:
https://www.youtube.com/watch?v=Vjg94B_AdUw

Daj nejake statistiky - kolko to cele trvalo, s akou vahou si siel, kam ta to posunulo a najma co dalej ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: kettlebells

Příspěvekod lotbr » stř 08. dub, 2015 13:56

cohen píše:Daj nejake statistiky - kolko to cele trvalo, s akou vahou si siel, kam ta to posunulo a najma co dalej ;)

Pisnu až docvičím ať to není hop, dokud jsem nepřeskočil.
lotbr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 10. bře, 2011 0:00

Re: kettlebells

Příspěvekod cohen » pát 10. dub, 2015 13:38

pm píše:Jeď s ní Get-upy (5x1) a vkládej mezi to cleany (5x5), pressuj GTG 28 kg, a zanedlouho jí dáš jak nic.

PM: Kedze mi konci obdobie oddychu, snazim sa zostavit si novy program a toto sa mi celkom paci.
TGU s 32kg, cleany s 36kg 5x5, pressy s 28kg - otazka znie, ako casto? zatial mi to casovo vychazda na 3 x tyzdenne, ak mam stihat aj beh, pripadne bike.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: kettlebells

Příspěvekod pm » pát 10. dub, 2015 14:00

Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: kettlebells

Příspěvekod cohen » pát 10. dub, 2015 14:12


Moja skusenost je taka, ze ked prestanem pressovat - press ide rapidne dolu. Lenze pri ETK - ROP zas nestiham TGU a aj pri udrziavacke jedneho - dvoch opakovani 2x tyzdenne zas stracam tam. Cize by som chcel :mrgreen: najblizsie cyklovat dva programy - najprv taky vseobecnejsi - get upy, cleany, pressy, udrziavacka zhyby + beh a po dvoch mesiacoch nabehnut na ETK - ROP s 32kg. S tym, ze ak mi bude vyhovovat ten prvy, mozem ho ist aj dlhsie.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: kettlebells

Příspěvekod pm » pát 10. dub, 2015 14:25

- vyber si prioritu
- soustřeď se na prioritu
- po čase změň prioritu.

Výše uvedený program je bambiliónkrát ověřen, GTG je na zlepšení pressů top metoda.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: kettlebells

Příspěvekod lotbr » pon 13. dub, 2015 6:57

Takže dokončeno. Ne úplně ve zdraví - natáhl jsem si nějakým zázrakem prostředníček levé ruky. Program jsem nedokončil přesně dle návodu. Jak jsem psal dříve, tak série po 16 začaly být kritické, že už jsem je začal neudýchávat. PM doporučoval deload, tak jsem přemýšlel co jak dál. Dojel jsem do sérií po 18 a zkusil do udělá skok zpět na série po 16. V předchozích těchto skocích zpět bylo znát znatelné zlehčení, ne však v tomto případě, tak jsem špekuloval a nakonec jsem natáhl čas cvičení na 25 minut, takže místo co minutu jsem swingoval co minutu a 15s. Tímto se vyřešil kardiovaskulární systém, úchop a problémy udržet techniku cviku v posledních sériích.
Co se týká statistiky tak od 3.2.2015 do 10.4.2015 jsem odcvičil 7940 swingů po 24kg čili něco přes 190tun.(Je tam navíc jeden den sérií po 11 v druhém týdnu...)
Jinak jsem v daném období přestal chodit lozit, protože jsem pak byl mrtvola. Nedoporučuju cvičit dvě cvičení z programu hned dva dny za sebou. Den volna mezi je hodně znát.
Před cvičením jsem zařazoval rychlé rozehřátí - dřepy u zdi a pump z ETK. Po cvičení jsem protahoval, jak jsem neprotáhnul, tak jsem na druhý den byl dřevěný. Takže cvičení zabralo cca 35-40 minut.
Jinak svaly si na cvičení hodně rychle zvyknou, takže fyzicky člověk nemá problém v běžném životě, horší jsem to měl s kondicí, kdy jsem byl občas prostě celkově unavený.
Ve volných dnech jsem klikoval, shyboval a chodil na tréninky potápění.
Co se týká fyzických změn, tak se mi viditelně zpevnil zadek, prorýsovaly se mi lehce nohy a ramena. S váhou nevím, nevážil jsem se. Přítelkyně říká, že jsem jak šutr a že mě bude muset znova vykrmit.
lotbr
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 10. bře, 2011 0:00

Re: kettlebells

Příspěvekod 60H2O » pon 13. dub, 2015 14:49

ukropcany píše:
lotbr píše:Přítelkyně říká, že jsem jak šutr a že mě bude muset znova vykrmit.

Toto znamená, že si na dobrej ceste! Bojí sa, že jej Ťa iná uchmatne... :twisted: :twisted: :twisted: :lol: 8)

a já měl vždycky za to, že nejlepší kuchař je hlad, a on je to přitom strach :?:
také bych potřeboval vykrmit, i když z poněkud jiných důvodů :?
60H2O
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 02. led, 2015 7:10

Re: kettlebells

Příspěvekod cohen » úte 14. dub, 2015 8:49

pm píše:- vyber si prioritu
- soustřeď se na prioritu
- po čase změň prioritu.

Výše uvedený program je bambiliónkrát ověřen, GTG je na zlepšení pressů top metoda.


Ok, nepopieram, to by som si nikdy nedovolil ;) Ja si dovolujem ovela horsie veci :D
Vcera som siel po dvoch tyzdnoch prvy normalny trening, znizil som vahy o jednu dole, ale aj tak to bolo zaujimave. Ten pocit, ked sa po 60. swingoch zrazu naraz ozvu vnutorne stehna, ze dalej to uz nie je dobry napad :mrgreen:

Ale k planu. Cez den pojdem gtg rozne drepy, a dalsi program bude vyzerat cca takto:
po(100%) - st(50%) - pi(70%): TGU - swing/snatch/clean - pressy gtg light
ut - stv: zhyby udrziavacka - pressy gtg - beh/bike
Vikend oddych a nejaky dlhy beh.

Viem, je to ambiciozny plan :) budem ho rozne variovat, najma oddych budem pridavat a uberat podla momentalnej unavy. Koncom augusta si chcem opat strihnut triatlon, takze trosku aj poplavam, musim viac bikovat, mozno jeden minitriatlon absolvujem aj v juni... prioritou zostava postupny progres vo vsetkych silovych disciplinach tak, aby mi zostala energia na kardio.
A najma zostat zdravy! ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: kettlebells

Příspěvekod Gusep » úte 14. dub, 2015 9:53

Tak som dokončil 2 cykly programu Total Tension. 6 + 6 týždňov double KB komplexov. Program parádny, pomerne náročný ale presne ako píše Pavel T. - naučí čo je to tenzia celého tela :)
Ďalši plán po deloade je ROP s 28kg.
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: kettlebells

Příspěvekod cohen » úte 14. dub, 2015 10:59

Gusep píše:Tak som dokončil 2 cykly programu Total Tension. 6 + 6 týždňov double KB komplexov. Program parádny, pomerne náročný ale presne ako píše Pavel T. - naučí čo je to tenzia celého tela :)
Ďalši plán po deloade je ROP s 28kg.


Siel podla tohto? http://www.strongfirst.com/total-tensio ... l-complex/
Pekne.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron