Ivan Fojtík

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Ivan Fojtík

Příspěvekod KungPao » úte 20. dub, 2004 23:02

...
Naposledy upravil KungPao dne pon 24. led, 2005 1:11, celkově upraveno 1
KungPao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte 16. bře, 2004 0:00
Bydliště: Praha

 

Re: Ivan Fojtík

Příspěvekod patrik » stř 21. dub, 2004 7:43

KungPao píše:Chci se zeptat na váš názor na tohoto autora.


Strašně by chtěl, ale nejde to... :wink: To o čem píše je to, co četl... mnohdy motá dohromady informace z několika zdrojů tak, že se vzájemně nedoplňují... Někdo o něm říká, že je to výborný teoretik... Já si myslím, že je to jen nadšenec... ale doktor...

KungPao píše:Listoval jsem od něj zatím jen knížkou o Aikido, ale zdá se mi že toho o BU ví a vydal poněkud příliš. Četli jste od tohoto autora nějakou kvalitní knihu?


Já jsem četl těch titulů víc... a na otázku, zda jsem četl nějakou kvalitní knihu, odpovídám ne... o JPN bu teda ne. Píše i o čínských, jestli se nepletu.

Patrik

P.S.
Nepomlouvám ho jako člověka, ale (ze svého pohledu čtenáře) hodnotím jeho knihy...
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

I.F.

Příspěvekod wushi » stř 21. dub, 2004 11:36

:D :D :D :D Hodnotím knihy málokedy, ale to čo píše p.Fojtík, často nemá ani hlavu ani pätu, treba to brať informatívne a s nadhľadom... 8)
nekomentujem osobu I.F., nepoznám ho osobne :cry: .
máte o ňom niekto podrobnejšie info :?:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod Seraph » pon 15. lis, 2004 11:27

Patrik to vystihnul přesně - p.Fojtík motá dohromady informace. K tomu bych dodal, že některé z nich má neověřené a docela mně zaráží, že si je dovoluje napsat uveřejnit do knihy. :wink:
Seraph
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 19. zář, 2003 23:00

Příspěvekod kurt78 » pon 15. lis, 2004 11:40

fojtik? nejaka kniha o aikido sa mi matne vynara v pamati, co sa tyka teorie tam bolo hodne popsane vseobecne , aj ked par veci sa mi tam nezdalo ale naozaj uz neviem co to bolo ,
sumasumarum mi ta kniha, ale nic nedala /ale ani nic nevzala/
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Anonymní » pon 15. lis, 2004 11:49

Kdysi sem viděl Fojtíka i na ňákym taichistickym semináři. Ten pán se opravdu snažil. Chtěl to opravdu všechno poznat, aby napsal kvalitní knihu, bylo mu jasný, že napsat z knih další knihu nemá žádnou cenu. Zkoušel BU mapovat, škatulkovat, rozšířit povědomí o tom, o čem se moc nevědělo. Zřejmě si vytknul cíl co nebyl v silách jednoho člověka. No, pro mě z toho vyplynulo takový poučení: Když ňáký BU chceš pochopit, musíš ho cvičit dlouho, a né všechno najednou.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 15. lis, 2004 11:53

Kdosi tu "pochválil" knihy Boj nožem tak, že zafungovaly aspoň jako reklama, i když už nic moc vevnitř nenašel. Možná by se o Fojtíkovi dalo říct něco podobnýho. Koneckonců někdo řiká "i nezdařený pokus je cenný".
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 15. lis, 2004 12:06

Co este napisal okrem toho aikida? Nieco mi to hovori, ale neviem to zaradit. Ak viete aste nejake tituly - napiste.dik
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod patrik » pon 15. lis, 2004 12:13

raduz píše:Co este napisal okrem toho aikida? Nieco mi to hovori, ale neviem to zaradit. Ak viete aste nejake tituly - napiste.dik


Japonská bojová umění budžucu, 1993 Naše vojsko

Tchaj-ti čchuan a pa-tuan-ťin, 1995

Džúdó, karatedó, aikidó, sebeobrana (edice metodických textů pro školní i mimoškolní tělesnou výchovu a sport 11 -15letých žáků), 1998 NS Svoboda

Budó - moderní japonská bojová umění, 2001 Naše vojsko

a Sebeobrana pro ženy (titul a vydavatele neznám)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Anonymní » pon 15. lis, 2004 12:16

to Patrik: dik, za typy skusim si nieco zohnat a rozsirit obzory z oblasti teorie.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Picard » pon 15. lis, 2004 12:30

Potiz u Fojtika je, ze pise o necem, cemu nerozumi a nikdy to necvicil a ani se nesnazil nejak moc spolupracovat s nekym kdo to umi, proste co neznal opsal z jine knihy ... casto z toho vznikaji nevyhnutelne chybne a zkreslene informace.

Narozdil treba od Draegera, ktery psal obdobne knihy s rozsahem napric nekolika bojovymi umenimi, ale s tim rozdilem, ze je fekt cvicil a vedel o cem pise.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » pon 15. lis, 2004 12:45

Picard píše:Potiz u Fojtika je, ze pise o necem, cemu nerozumi a nikdy to necvicil a ani se nesnazil nejak moc spolupracovat s nekym kdo to umi, proste co neznal opsal z jine knihy ... casto z toho vznikaji nevyhnutelne chybne a zkreslene informace.

Narozdil treba od Draegera, ktery psal obdobne knihy s rozsahem napric nekolika bojovymi umenimi, ale s tim rozdilem, ze je fekt cvicil a vedel o cem pise.


jj... většina knížek o japonských BU, když už vyjde, tak čerpá třeba z Draegera, ale lidi, který je píšou čerpají informace z knížky o něčem, co se dá pochopit mnoha způsoby... ale psaná forma k tomu nestačí.

Oproti tomu, Donn F. Draeger byl jednak v autentickém prostředí mnoho desítek let, po válce sloužil v JPN jako mariňák a až do smrti v roce 1982 pobýval často v JV Asii a taky se setkával s lidmi, kteří byli hlavními představiteli různých BU...

Sám cvičil "moderní" džúdó, kendó a iaidó (7. dany apod.) a krom toho studoval staré školy Katori ©intó rjú (Otake sensei) a ©intó Musó rjú (©imizu sensei), v nichž obdržel menkjó kaiden...

Měl takové kontakty, že se dostal k učitelům a svitkům těch nejstarších japonských škol, z nichž (v originálech) čerpal... fotky, které jsou v jeho knížkách jsou autentické...

Jednoduše řečeno, on věděl o čem píše...

Nemyslím, že je nutné, aby tu vycházelo něco za každou cenu ať to má aspoň nějakou reklamu, protože zkreslené inforomace mohou spíš uškodit, než čemukoliv pomoci...

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Anonymní » pon 15. lis, 2004 13:34

Nojó, enemže já právě mám ten dojem, že Fojtík si myslel, že píše fundovanou vědeckou práci. ®e se fakt snažil :roll: :twisted: !! ®e vybuduje komplexní systém všech BU. A že asi nevnímá kam to dopadlo :roll: A chacha to je právě to co se nám může stát ledaskomu :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Seraph » pon 15. lis, 2004 22:10

Jedno ale panu Fojtíkovi přiznat musíme: byl jedním z prvních nebo z mála, kteří se snažili publikovat pro milovníky bojových umění v době, kdy jsme neměli o internetu ani potuchy a tudíž chyběly informace - jakékoliv informace. Byla prostě doba, kdy člověk byl vděčný za cokoliv a "žral" i to, co se dnes dá úspěšně nazvat pitomostí.... třeba i tu jeho knihu o Aikidu nebo o japonských bojových umění....

Hmm, někde jsem zaslech, že snad ani jednou nebyl v Japonsku a přesto o této zemi tak zasvěceně píše. Ale možná je to jen drb :?:
Seraph
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 19. zář, 2003 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 15. lis, 2004 22:11

Fojtík v Japonsku byl....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Seraph » úte 16. lis, 2004 7:29

Ok, takže to byl jen drb a odvolám co jsem odvolal a slibuju co jsem slíbil ... no, dyť mi rozumíte :)
Seraph
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 19. zář, 2003 23:00

bojová umění a média

Příspěvekod Anonymní » sob 05. bře, 2005 10:34

Ahoj všichni.
Začala jsem cvičít Tchaj-ti čchuan, problémem je, že nám učitel řekl, že neexistuje kniha ve které by byla celá sada jeho cvičení zobrazená - cvičí nejstarší podobu. Tak mě napadlo že ťuknu na net a najdu video (obdobně existuje i falun gong ) jenže ouha nemůžu nic najít.

Nevíte náhodou o nějakých www s celou cvičební sadou, nebo přímo videem? Už mi je i jedno jaké taichi to bude :-))))

Díky reikido

PS: pokud můžete pošlete mi prosím prosím typ na barareiki@post.cz :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: bojová umění a média

Příspěvekod Marx » sob 05. bře, 2005 11:26

reikido píše:Ahoj všichni.
Začala jsem cvičít Tchaj-ti čchuan, problémem je, že nám učitel řekl, že neexistuje kniha ve které by byla celá sada jeho cvičení zobrazená - cvičí nejstarší podobu.


Tak tohle je nelepší věta jakou jsem za poslední dobu četl! :)

Takže na to jsou jen dvě odpovědi:

1. Je tvůj Učitel Mistr který vyučuje nějaký raritní styl, jenž nikdo nezná. S největší pravděpodobností to bude užší rodinný styl! (No offence!)

2. ...A nebo ... No comment with offence! :wink:
Marx
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned 27. čer, 2004 23:00

Příspěvekod pavela » ned 06. bře, 2005 4:16

Hehe a necvičí náhodou falunkung? (mimochodem, tady v číně se už slovo falunkung celkem vžilo jako fťipné označení toho, když někdo vyučuje podfuk a balamutí lidi, prostě, "koukni na to pako, co to cvičí za falunkung :lol: ...¨)
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Anonymní » pon 07. bře, 2005 13:33

pavela píše:Hehe a necvičí náhodou falunkung? (mimochodem, tady v číně se už slovo falunkung celkem vžilo jako fťipné označení toho, když někdo vyučuje podfuk a balamutí lidi, prostě, "koukni na to pako, co to cvičí za falunkung :lol: ...¨)
:lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků