pozdě nebo ne ?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

pozdě nebo ne ?

Příspěvekod InnocentGod » pon 25. led, 2016 13:27

Zdravím,

Je 18, a začínám cvičit aikido, jen by mě zajímalo, jestli není pozdě. Chtěl bych to pokud možno co nejvíce ovládnout. učitel říkal, že mám talent, ty základy zvládám bez problému, jen jsem slyšel, že když někdo začíná s nějakým BU tak pozdě, tak už NIKDY nebude stejně dobrej rychlej jako někdo kdo začínal třeba v 6 letech. Mohl bych hodiny surfovat po netu a hledat plno článku o tom že to JE a NENI pravda, tak se radši zeptám někoho kdo o tom něco ví, jsem odjakživa sportovec, a BU mě bralo už dávno, jen nebyly prachy. A taky když už jsem v tom, máme trenink 2x týdně, chtěl jsem se ještě zeptat jestli bych se mohl zlepšovat i v mezičase mezi treninky, zatím trénuju jen fyzičku, a pády, nic nechci se tu moc rozepisovat, Za jakékoliv zkušenosti budu vděčnej, pokud možno od lidí co ví o čem mluví a ne od někoho, kdo cvičí 1-2 roky, a myslí si že ví všechno, snad se tu někdo takový najde, Díky :)
InnocentGod
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25. led, 2016 12:59

 

Re: pozdě nebo ne ?

Příspěvekod Gusep » pon 25. led, 2016 13:39

Nazdar, mas 18 tak uz snad aj dostatocnu mentalnu kapacitu na to ujasnit si svoju motivaciu. Vzdy bude niekto lepsi, rychlejsi, silnejsi, vacsi geroj atd. Ale (!) to Ta akoze odradi robit nieco co Ta bavi a ma pre Teba zmysel?
Gusep
Gusep
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte 04. říj, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: pozdě nebo ne ?

Příspěvekod InnocentGod » pon 25. led, 2016 14:00

Pěkně řečeno, Díky ti.
InnocentGod
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25. led, 2016 12:59

Re: pozdě nebo ne ?

Příspěvekod Luke007 » pon 25. led, 2016 14:36

No ono je velky rozdil kdyz nekdo zacne s nejakou aktivitiu (napr. BU) v 18 a do te doby sedel jen u PC a ma motoriku 0, a nebo nekdo kdo od malicka trenoval napr. fotbal ci atletiku nebo gymnastiku. A i tady plati to jako u vsech sportu ci umeni, napr. ucitel tance me rikal ze muze mit sebelepsi talenty co trenuji uz napr. 3roky, ale jen 2x tydne, a pak ma mene talentovane pary, co do toho ovsem busi 4x-5x v tydnu, a ten horsi par ten lepsi a zkusenejsi jiz za 1.5roku na soutezi prevalcuje. A co ti vadi na tom ze nekdo kdo trenuje uz 10let to oc mas zajem je a bude lepsi nez ty? Mas se snazit byt kazdy den lepsi nez jsi byl o den/tyden/mesic/rok ty drive.

A proc dlouhodobe studovat neco v cem se nesoutezi? (napr. aikido) Zaprve jelikoz v nem nejsou sparingy se tezko objektivne meri kdo je lepsi a kdo horsi, ze nekdo umi lepe spadnout, nebo zna z hlavy nazvy technik jeste neznamena ze mu to v realu k necemu bude. Na druhou stranu pokud te ta aktivita bavi, a citis na sobe zlepseni (fyzicke/dusevni) a vyhovuji ti lide ci atmosfera na treninku, tak to neni o nic horsi nez jakakoliv rekreacni aktivita ktera slouzi k rozvoji duse a tela jedince.
Luke007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 07. bře, 2013 9:57

Re: pozdě nebo ne ?

Příspěvekod pm » pon 25. led, 2016 21:47

Tak začni dřív! :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: pozdě nebo ne ?

Příspěvekod InnocentGod » úte 26. led, 2016 20:36

Jasně no, právě že máme trénink 2x týdně, a sám se moc zlepšovat nedá, zkouším si techniky jen tak ve vzduchu (mám fantazii :D), ale jakmile si navyknu na nějakej špatnej pohyb tak se ho budu těžko zbavovat, a když trénuju doma, tak mě nikdo neopraví že ? To že se v Aikidu nesoutěží mě celkem mrzí, ale dává to smysl, alespoň, že tam jsou ty zkoušky na technické stupně, aikido se mi zdá velmi učinné, ale když tam VŮBEC "NEBOJUJU", tak si jen těžko zvyknu na boj, a chtěl bych si i zlepšit reakce, a odhadovat útoky, a nezmatkovat, jinak OK, byl jsem tam teprve párkrát, a už cítím jak si zlepšuju fyzičku a hlavně psychyku. Chci se ještě zeptat, jestli je dobrý nápad trénovat ty techniky doma v prostoru, abych si zvykl na ty pohyby, a nemusel u toho moc přemýšlet, - risk, že si navyknu nějakej zlozvyk. a jestli je/není blbost chodit na 2 BU současně. Myslel jsem že bych mohl chodit na další BU kde bych si zvykl na Boj, + bych se naučil dávat pořádné rány a používat jiné techniky, a pak bych to smíchal podle situace. Díky
InnocentGod
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25. led, 2016 12:59

Re: pozdě nebo ne ?

Příspěvekod Luke007 » stř 27. led, 2016 10:48

Samozrejme muzes cvicit i sam, ale s partnerem je to lepsi. Nemas tam kamarada se kterym se muzete schazet a zkouset si techniky z treniky samy napr. nekde venku na trave? Pokud se chces naucit fight, jdi delat BU kde se fightuje a sparuje. (Box, thai-box, kick-box, cinsky box, mma, grapling). Predstava ze z tebe aikido udela Segala je naivni, to je FILM. Muzes ho delat i jako doplnek. Ale hrozi ze potom budes na aikido koukat trochu jinak, opravdu dobrych aikidistu jsem videl jen par, a vetsina co za neco staly delali i cross treninky v necem dalsim. Jeden muj kamarad (delal thai asi 4roky nez se zranil) se byl napr. podivat v jednom nejmenovanem aikido dojo kde cvicil instruktor se svoji pritelkyni/manzelkou. Meli delat utok, dva udery za sebou, a instruktor na nej ze je pomaly ze ma provezt utok rychleji, tak provedl utok standartne predni zadni direct jako na treninku thai a hned tim druhym vzal ,,instruktora,, na bradu a ten sedl na prdel. V ten moment vedel ze tady v tom dojo skoncil :).
Luke007
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 07. bře, 2013 9:57

Re: pozdě nebo ne ?

Příspěvekod petrk » pát 29. led, 2016 8:19

Na aikido teď kašli. Je to ztráta času v tomhle věku a promrhaný čas ti nikdo nevrátí. Na aikido tanečky pomýšlej, až se naučíš pořádně soupeře bouchnout, kopnout, strhnout, hodit,atd.... Až tohle budeš umět, tak si můžeš "hrát" na aikidu.
petrk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 08. črc, 2007 23:00

Re: pozdě nebo ne ?

Příspěvekod Boxerista » sob 12. bře, 2016 7:59

Ahojte od malička som mal rád BU len v meste kde som vyrastal som nemal možnosť trénovať a rodicia nemali pre BU pochopenie. Teraz keď mám 34 rokov tak ten priestor je :-) čo som začal robiť rekreačné box budú už 2 roky, dcéra robí judo a mne sa to veľmi páči, myslite ze to ma ešte zmysel začať robiť judo v mojom veku?
Boxerista
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 31. srp, 2014 10:47

Re: pozdě nebo ne ?

Příspěvekod mysmys » sob 12. bře, 2016 9:00

Zalezi na tom, jak a kdo te to bude ucit, si myslim.

Nicmene, libi se ti to, tak to zkus, uvidis sam, jak to pujde. I kdyby jsi se mel naucit jen padat.
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

 

Re: pozdě nebo ne ?

Příspěvekod Sennin » sob 12. bře, 2016 10:53

Boxerista píše:Ahojte od malička som mal rád BU len v meste kde som vyrastal som nemal možnosť trénovať a rodicia nemali pre BU pochopenie. Teraz keď mám 34 rokov tak ten priestor je :-) čo som začal robiť rekreačné box budú už 2 roky, dcéra robí judo a mne sa to veľmi páči, myslite ze to ma ešte zmysel začať robiť judo v mojom veku?

Mě bude padesát let a furt si myslím, že nkdy není pozdě! Džudó je velice dobré na spoustu věcí, znám osobně pár špičkových džudistů, co nikdy nedělalii úderovky a v konfliktu si vždy poradili a vždy zvítězili.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: pozdě nebo ne ?

Příspěvekod Boxerista » sob 12. bře, 2016 12:46

[quote="mysmys"]Zalezi na tom, jak a kdo te to bude ucit, si myslim.

No tak moznosti v Lucenci mam 2 a to bud v klube mojej dcery http://judokatsudo.webnode.sk , ktoru nastivil aj tento majster http://lcinfo.sk/8302-2/ alebo teda tu https://m.facebook.com/groups/183147025084282 .
Boxerista
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 31. srp, 2014 10:47

Re: pozdě nebo ne ?

Příspěvekod mysmys » sob 12. bře, 2016 17:12

Ja ty lidi ani kluby neznam, takze ti k tomu nic nereknu. Zkus to par treninku tam i tam a uvidis pristup k tobe - zkus si to takhle domluvit.

Jenom kdyz budes chodit cvicit s dospelyma, tak treba tam zadnej podobnej zacatecnik uz nebude, pak mam dve rady:
- bud pri cviceni chvatu co nejvic uvolnenej - jak jako Uke, tak jako Tori.
- bohuzel je mozne, ze te do zapaseni ( randori ) budou tlacit, to je pro zacatecnika dle meho kontraproduktivni
Ty jsi potrebujes zkouset techniky (vsichni to potrebujou), takze lepsi je to delat, kdy se jeden nebrani - cvicit jakusoku geiko misto randori. Kdyby stejne jsi se musel prat, tak lepsi jen utocit, vubec se nebranit - budes porad padat nejspis, ale v mysleni mit jen te utok, ne vubec obranu - nevytvoris si takovej blok a obrana casem prijde sama.

jak jsem napsal, zalezi jak te budou ucit a co ti k tomu reknou ...
Zkus a uvidis.
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Re: pozdě nebo ne ?

Příspěvekod Boxerista » sob 12. bře, 2016 20:00

Jasne, rozumiem ☺. Idem si to skusit vybavit ako sukromne hodiny, lebo sme taky 4 zaujemcovia co spolu robime box ale robili by sme aj judo a skor nas zaujima kata a nie randori. Tak drzte palce :D
Boxerista
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: ned 31. srp, 2014 10:47

Re: pozdě nebo ne ?

Příspěvekod marcelinho » pát 18. bře, 2016 20:59

Boxerista píše:Jasne, rozumiem ☺. Idem si to skusit vybavit ako sukromne hodiny, lebo sme taky 4 zaujemcovia co spolu robime box ale robili by sme aj judo a skor nas zaujima kata a nie randori. Tak drzte palce :D


Judo mozes robit na rekreacnej urovni do staroby,pokial je rozumny Sensei aka trener..kombinacia Box a Judo je velmi jedovata a neprijemna kombinacia pre potencionalnych oponentov ;) Oba sa potencuju navzajom..podobny atleticky postoj,podobna metodika treningu,velmi rychle vysledky oproti tzv TBU atd.. a nakoniec ..Judo je nadherny bojovy sport :D
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Re: pozdě nebo ne ?

Příspěvekod Zápasník » pon 28. bře, 2016 7:40

Boxerista píše:Ahojte od malička som mal rád BU len v meste kde som vyrastal som nemal možnosť trénovať a rodicia nemali pre BU pochopenie. Teraz keď mám 34 rokov tak ten priestor je :-) čo som začal robiť rekreačné box budú už 2 roky, dcéra robí judo a mne sa to veľmi páči, myslite ze to ma ešte zmysel začať robiť judo v mojom veku?


Pozdě určitě není. Běž do toho.
Hledáme redaktory pro zápasnický magazín ZÁPASNÍK.cz.
Zápasník
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 28. bře, 2016 5:47


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků