Bujinkan

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Bujinkan

Příspěvekod Prost » čtv 04. úno, 2016 14:13

Prost
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 12. dub, 2013 14:09

 

Re: Bujinkan

Příspěvekod Niké » sob 06. úno, 2016 6:52

Uživatelský avatar
Niké
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 29. črc, 2014 21:16

Re: Bujinkan

Příspěvekod salamovic » sob 06. úno, 2016 10:36

sračky obidva videa
salamovic
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00
Bydliště: SVIT

Re: Bujinkan

Příspěvekod Prost » pát 26. úno, 2016 9:02

salamovic píše:sračky obidva videa

Jestli nemáš konkrétní poznatek nebo argument, tak nazasahuj do diskuse, protože tyhle kecy mě fakt nebaví!
Prost
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 12. dub, 2013 14:09

Re: Bujinkan

Příspěvekod Tik » stř 11. kvě, 2016 14:29

Někdy se divím co zde lidi z Bujinkanu dávájí za videa na obhajobu a nebo prezentaci Bujinkanu..Ta zaslepenost je fakt šílená...
...Počínaje prezentací Bujinkanu Hatsumim až k Bujinkanu v čechách...Vlastně co znám tak je to úplně stejný s Bujinkanem na celým světě!
Ale na druhou stranu,proč Taijutsu starých japonských šihanů jde úplně jinou cestou než Taijutsu "Boha na bohy" Hatsumiho?Může mi to někdo ze současných Bujinkanistů vysvětlit?
Tik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 11. kvě, 2016 14:03

Re: Bujinkan

Příspěvekod Buji » pát 27. kvě, 2016 9:39

Zdravím tě Tiku..
- Já jsem tedy v Japonsku již pár let nebyl a jsem ještě mladý student, přesto se pokusím odpovědět..
Můj osobní názor je, že obhajovat a prezentovat svou věc je nejvhodnější osobně, neboť video může vetknout nezúčastněnému pozorovateli chybný názor na danou problematiku.

- Osobně mi nepřijde, že by Taijutsu Sokeho starých japonských žáků šlo jinou cestou, pokud nepočítám to, že (myšleno v dobrém) za Sokem zaostávají co se studia týče ( jen málo z nich mělo možnost cvičit pod Takamatsu senseiem, natož v takové míře jako Hatsumi). Každý je tam kde je... ;-)
To, že se u nich na trénincích jedou zejména základy, je kvůli žákům, než z důvodu, že by cvičili něco jiného.
Soke ... vůbec neřeší a plyne prostorem :-D
Takže prosím, tuto otázku ještě upřesni.


R...
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

Re: Bujinkan

Příspěvekod Tik » ned 29. kvě, 2016 19:31

Taky tě zdravím Buji..
Myslím,že otázka je jasná...Nevím jestli jsem to špatně pochopil,ale napsat že japonský šihani zaostávají ve studiu za sokem je nesmysl..Třeba je to právě naopak....-nemůžou zaostávat v něčem co je smyšlený...
Právě naopak tím že trénujou neustále základní techniky a vesměs se nepouštějí do žádných" smyšlených" akcí,které nejsou prověřeny realitou....Vždyť i záznamy s Takamatsu sensei jasně dokazují,že takamatsu nebyl schopen"proplouvat prostorem"(jak píšeš o Hatsumim) a to prý měl několik bojů na život a na smrt...
Myslím,že člověk by měl mít trochu zdravej náhled na to co dělá a vědět co může od toho čekat..což u Bujinkanistů se mi zdá neexistuje.A to se mi Taijutsu líbí a i sokeho taijutsu,ale prezentace a dělání humbuku a "mlhy" je jak to nazvat-trapný..Pak jsou z toho takové výrazy jak píšeš "Soke jen proplouvá prostorem"....

P.S. Neber to nějak útočně nebo úrážlivě,naopak budu rád když se k tomu vyjádříš...
Tik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 11. kvě, 2016 14:03

Re: Bujinkan

Příspěvekod Sennin » pon 30. kvě, 2016 19:24

Už jsem tady dlouho nediskutoval a asi zase dlouho nebudu a v tomhle vlákně určitě ne, beru ho jako sranda vlákno. Chci jen říct, že Bujinkan a Hatsumi nemají zcela nic společného s Ninjutsu. Ale fakt vůbec nic. Pokud tohle někdo tvrdí, tak je blázen :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: Bujinkan

Příspěvekod Buji » pon 30. kvě, 2016 20:42

ukropcany píše:
Tik píše:P.S. Neber to nějak útočně nebo úrážlivě,naopak budu rád když se k tomu vyjádříš...

On je stratený prípad... 8) Debát na túto tému už prebehlo nespočetne aj v iných vláknach a skončilo to vždy rovnako - že my to nechápeme... :lol:


Souhlasím a děkuji..
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

Re: Bujinkan

Příspěvekod Buji » pon 30. kvě, 2016 21:34

Pro Tiga:
V pohodě, pokud vím, rád odpovím asi se osobně neznáme, jinak bys to PS ani nepsal..

Myslím, že jsi to pochopil dobře. Někdy a někde je prostě zřejmý rozdíl, zejména v délce a intenzitě tréninku, který absolvují např. dva lidé jejichž schopnosti bys rád porovnal. Vždy tam ten rozdíl bude patrný. Třeba mě je také jasné, že se v 80ti letech budu pohybovat ( pokud se ještě budu pohybovat :-)) úplně jinak než nyní. Tím myslím lépe. A pak si můžeme zase vyměnit názory, ty věřím, že budou také jiné u nás u obou..
K těm základům - základy jsou základ :-D , a jsou obsažené ve všech pohybech stejně jako základní principy těchto základů.. Tak je tomu u všech a ve všem ( tím nemyslím pouze Bujinkan). Jen si je tam někdo uvědomuje popř.je vidí, jiný ne. Tohle by asi bylo vhodnější probrat osobně, abychom si rozuměli a mohli reagovat jednoduše bez nějakého slovíčkaření, ke kterému v této podobě neustále dochází. Já totiž v psaní nejsem moc dobrej ;-)
To, čeho byl schopen Takamatsu sensei už asi nezjistíme, nemyslíš? Jasně, že nějaké záznamy a psané příběhy existují a opět, někdo jim věří (třeba já), někdo ne (třeba někdo jiný než já) a jen málo lidí opravdu ví ( těch ubývá :-( a ani já, ani ty to nejsme ) takže do tohoto tématu bych se zde nepouštěl...
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

Re: Bujinkan

Příspěvekod Buji » úte 31. kvě, 2016 14:00

ukropcany píše:
Buji píše:Souhlasím a děkuji..

Tak nielen že si naivný a namotaný hlupáčik, ešte ani nerozoznáš sarkazmus :roll: No hrôza... :roll: Nemal by si sa množiť, likviduje to ekonomiku...


No, začíná se to tu opět rozjíždět..
1. Nápodobně :lol: :lol: :lol:
2. Pozdě... A nebuj, já ani mé děti Slovenskou,ani jinou ekonomiku likvidovat nebudeme :wink:
3. Zkus se držet tématu, věřím, že číst umíš :roll: (ač tě osobně neznám).
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

Re: Bujinkan

Příspěvekod Tik » úte 31. kvě, 2016 14:41

Sennin
Nic ve zlým-ale psát,že už tady diskutovat nebudeš..sranda vlákno..atd..Tak to snad ani oznamovat nemusíš..jednoduše nepiš,nereaguj.. :D

Buji
S tím právě nesouhlasím...Podle mě to je jasně vytvořený uměle!Prostě to působí,že Hatsumi je oproti ostatním bůh a na míle v Taijutsu vzdálen od jeho"věrných nejstarších šihanů"...Jen proto,že před xxxxxlety nejvíc cvičil pod Takamatsuem...Jenže on je opravdu tak daleko před ostatnímy,ale jen ve svým světě ve své pohádce-Vyloženě proti tomu nic nemám(určitým způsobem se mi Hatsumiho taijutsu líbí jak už jsem psal..)Nelíbí se mi to rozšiřování dál a to,že to je to "pravý"..pro mě je to hrozná faleš...a nejhorší je,že pak je to všude -viz... BCD a Luboš Pokorný,atd..,nevím kde ty cvičíš nebo učíš,tak snad jsem Tě neurazil:-)
Proto mám radši starší japonský šihany,kteří se aspoň nějakým způsobem drží základů,a na nic si neehrajou!
Tik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 11. kvě, 2016 14:03

Re: Bujinkan

Příspěvekod Sennin » úte 31. kvě, 2016 16:24

Tik píše:Sennin
Nic ve zlým-ale psát,že už tady diskutovat nebudeš..sranda vlákno..atd..Tak to snad ani oznamovat nemusíš..jednoduše nepiš,nereaguj.. :D

Mohu si oznamovat, psát a mluvit co chci, kdy chci a jak chci :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: Bujinkan

Příspěvekod Tik » úte 31. kvě, 2016 17:04

Sennin
Neboj,to víš že můžeš... :wink:
Tik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 11. kvě, 2016 14:03

Re: Bujinkan

Příspěvekod Sennin » úte 31. kvě, 2016 17:09

Tik píše:Sennin
Neboj,to víš že můžeš... :wink:

Já se nebojím, já vím :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: Bujinkan

Příspěvekod Buji » úte 31. kvě, 2016 17:21

Hatsumi je jedinečný, nemyslím si, ale že by byl bohem oproti ostatním, platí co jsem psal minule.
Jasně, je to můj názor a nikomu jej nevnucuji, stejně tak dám na zdravý názor jiných, ale nenechám si vnutit jejich jedinou "pravdu", pokud se s ní nestotožňuji..

Uměle? Prostě je schopen ve svém věku véct tréninky a lidé, kteří mají zájem za ním přijíždí a účastní se, stejně jako za ním jezdili se stejným úmyslem před 20ti lety..
Vzhledem k vývoji, který se týká všeho, i Bujinkanu, tréninky probíhají jinak než před 10,20,30,40 lety, tak to je a jinak to nebude..

S tvým názorem, že se rozšiřuje dál, že je to "to pravé" bohužel nesouhlasím. Je to jen věc názorů jednotlivců a nic nemůže být "to pravé" pro všechny, ač se o to někteří (a to i zde na fóru) snaží..
Cvičím pod BCD, takže u Luboše a to protože chci, nikomu to nenutim (ale to asi víš) :wink:

Na trénincích v Japonsku, stejně jako kdekoliv jinde ve světě se základům věnuje velká pozornost, vše je na nich postavené a nešlo by to jinak... Stejně tak jsou obsažené v tom co dělá Hatsumi..
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

Re: Bujinkan

Příspěvekod Tik » úte 31. kvě, 2016 19:20

Nevím,že cvičíš pod BCD,ale zas taková trefa to není:-)..Kolik je tady vůbec organizací-4,5?
Jinak jasný,to že Hatsumi ještě cvičí a dělá tréninky a že je relativně fit je fajn...,že k němu jezdí lidi cvičit když chtějí,tak taky....ale já to beru jen jako "skořápku"...
V japonsku jsem byl-cvičil jsem nějaký čas v Anglii(když jsem tam dlouho žil) ve watfordu u intruktora,který cvičil pod P.Kingem?U Luboše a Slavíka jsem byl asi "jen" 2x částečně na semináři a ta atmosféra byla fakt hrozná!(proto jsem se nikam nepřipojil..)...Udělal jsem si obrázek i o Japonsku,tak o Bujinkanu v čechách a ta politika vydělávání peněz,držení postů,lezení do ...je fakt šílená....to asi ale rozebírat nebudeme,ne?

Tak se Tě aspoň zeptám...Jak je to teď v Japonsku-když chceš letět za Japonskýma učitelama-musíš mít pořád zaplacený nějaký japonský členství?Slyšel jsem,že Oguri sensei už není bohužel mezi námi :( (byl můj nejoblíbenější učitel,kterého jsem navštívil)..ostatní šihani pořád mají tréninky ve svým dojo?Díky za odpovědi...
Tik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 11. kvě, 2016 14:03

Re: Bujinkan

Příspěvekod Buji » čtv 02. čer, 2016 14:45

Jasně, co se týče organizací, tak v CZ pouze Bujinkan v různých Dojo, ale nenazýval bych to organizacemi (stejné je to všude ve světě). Najde se zde určitě i pár škol vyučujících pravé ninjutsu, s vlastními mistry, ale osobně jsem neměl tu čest (pokud nepočítám, že u nás teď cvičí jeden klučina, kterého jeden takový mistr učil)..
No vidíš, alespoň jsi se zůčastnil a udělal si vlastní názor, to beru.. Taky jsem byl na tréninku Jeet Kune Do, takže jsem získal určitou, velmi omezenou představu a přesto si netroufnu hodnotit, natož hodnotit něco kde jsem vůbec nebyl jako to spoustu lidí zvládne..
Co se týče politiky, neřeším.. Je všude a bohužel i nadále bude. Jakmile má nějaká organizace určitou velikost, chtě nechtě musí politika (a s spolu ní provázané praktiky) přijít. Je, ale na každém jakou cestu zvolí a jaké zrcadlo si nastaví.. Takže toť můj pohled na věc..
Členství v Japonsku- je to opět o lidech. Nikdo neprověřuje jestli dotyčný, který dorazí na trénink vůbec cvičí Bujinkan, natož jestli má zaplacené členství. Takže jsem tam potkal i lidi, kteří dle mého názoru členství zaplacené neměli (možná ani nevěděli, že něco takového je :D ), ale chtěli cvičit a cvičili. Toto je na každém. Osobně, beru jako jasnou věc, že členství Sokemu platím když už je to tak nastavené a snažím se toto pravidlo ( stejně jako spousty ostatních) dodržovat.
Ano, Oguri odešel... Je pár "mladých" žáků, kteří pod ním dlouhou dobu cvičili, nyní učí a je z nich jeho feeling cítit. Osobně vím o jednom :wink:
Japonští (sem tam i ostatní) shihani mají tréninky jak v Hombu Dojo, tak ve větší míře i ve svých Dojo. Je to různé učitel od učitele.. V tomto se nic nezměnilo..
Roman Kurc
Buji
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 08. pro, 2005 0:00
Bydliště: kousek od Tachova

Re: Bujinkan

Příspěvekod Tik » pon 06. čer, 2016 6:10

Buji
Dík za informace ohledně Japanu..No nevím,chodit někam kde to hnije od shora a vědět o tom a ještě za to platit,je trochu pokrytectví a omlouvat to opět slovama "každém jakou cestu zvolí a jaké zrcadlo si nastaví..
Tik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 11. kvě, 2016 14:03

Re: Bujinkan

Příspěvekod Emiel » stř 16. lis, 2016 13:15

Člověk si tu tohle téma čte skoro po desetiletech jeho existence a je to pořád o jednom a tom samým. To jste se za ty léta nedokázali dohodnout, jestli je ten systém k něčemu nebo ne? :D
Osobně si myslim, že je úplně buřt, co kdo trénuje, záleží na jeho osobním přístupu a nasazení. Takže evergreen diskuze bujinkan sucks mma rocks je takový bezpředmětný.
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků