Beh ?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » stř 02. srp, 2017 11:43

Pekny plan, a ked sa ochladi, bude to este lepsie. Riadne pecie, teraz davam bike kazdy den a vcera poobede to uz bolo rozrazanie zeraveho vzduchu. Dnes chcem ist aj behat, ale pred tym este trening s bells, treti den po sebe... bude sranda. Tento rok pojdem 19.8. ten nas kamossky triatlon a potom mozno v septembri jeden na Orave, uvidime, ci ma zena pusti. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

 

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pon 21. srp, 2017 17:59

Ucrop: tak ako si dopadol? Daj report ;)

Ja na triatlone 0,6-29-7 za 2:07:xx, vitaz za 1:40:xx. 6. miesto z 9 sutaziacich, konkurencia brutalna (vykonnostne).

Beh som mal za 0:35:56, najrychlejsi bezec bezal za 0:24:38... nemal som moc sanci na bednu v ziadnej z kategorii. Holt, nova doba! :)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » stř 23. srp, 2017 12:01

Pekne, treba si vyskusat aj taketo nieco. Na maraton chod, ked citis formu. ;)

Inac cakal som, ze zareagujes, ako je mozne, ze niekto zabehne 7km za 24 minut po 600m plavania a 30km bicyklovania, a ty nic! :)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pát 25. srp, 2017 15:01

ukropcany píše:Čauko,

sorry, ale mám trošku frmol, miliardové korporácie ma naháňajú, takže občas mi detailíček ujde... :oops: 7 km za 35 nie je na bábovku vôbec zlé :wink: :lol: 8) No ale 24 min. je už au... Kde ste ho vzali? To je tempo niekde pod 3:30...


Babovka sa este len dostava do formy, silovo som niekde na urovni roku 2014, ale ide to.
Zverili sme organizaciu nasho amaterskeho triatlonu kamosom co maju OZ zameriavajuce sa na sportovanie, takze sice zostalo pre kamosov a ich kamosov, ale uroven ucastnikov prudko stupla. Konkretne tento chalan skoncil druhy na csob maratone tento rok, cas 2:36... Ale na triatlone skoncil az treti, proste treba vediet aj dobre zaplavat a zabicyklovat. Takze ak som pred dvoma rokmi vyhral aspon kategoriu beh, minuly rok vdaka roznym DNF a bludeniu 2. miesto v kategorii bicykel, teraz som rad, ze som skoncil 6. z 9. a smutne pozerat na nedosiahnutelnu bednu obsadenu sportovymi fanatikmi s vrtulami v zadku... :-)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pon 28. srp, 2017 10:59

ukropcany píše:Ešte z toho nakoniec spravíte regulérny závod.. :D


Pravdu povediac, radsej by som bol, keby sa zachoval komornejsi charakter akcie. O dva tyzdne idem na jeden podobny v Rohacoch, ten ma uz 25+ rocnu tradiciu. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pon 28. srp, 2017 12:18

ukropcany píše:Ja som sa obmedzil tento rok na Košický maratón a stačí... :roll:
Inac aj keby som sa rovno rozhodol ze dam aspon polmaraton, tak to uz nie je mozne, lebo idem svagrovi na svadbu 8) Ale namotal som mladsieho bracha, tak som zvedavy ako zabehne KE polmaraton, momentalne ma lepsiu bezecku formu ako ja, ked som ho bezal za 1:53.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » čtv 14. zář, 2017 11:10

ukropcany píše:Ja som tiež do poslednej chvíle nevedel, ale Od Tatier k Dunaju ma presvedčilo, aby som išiel... :lol: 8)
Uz sa to blizi, ako si na tom? Forma vypimpovana? :mrgreen:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » čtv 28. zář, 2017 11:50

ukropcany píše:Ešte ladím, výsledok bude o 2 týždne...


Tak co, na aky cas si trufas? :D

Inac mam taky "problem", na Polare mi odchadza pomerne rychlo bateria v hrudnom pase, dva - tri mesiace a koniec. Nahodou nejake skusenosti, kde je pes zakopany, alebo kam odniest pas na reviziu, by neboli? :D
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pon 02. říj, 2017 9:47

ukropcany píše:Takže neviem, čo bolo zle, ale bolo to zle, veľmi zle. :| Vysoký tep (voči tempu) už od začiatku... Polku som mal za 1:41 a ešte som videl nádej. Avšak po 33. km mi začali fakt dochádzať sily a na 38. ma to zlomilo definitívne. Výsledok - 3:38... 15 min. za očakávaním... Budem si musieť naštudovať, či som spravil v tréningu niečo zle, alebo mi to len nesadlo, alebo neviem... Ako sa to vraví? Že zážitok nemusí byť pozitívny, hlavne, že je intenzívny...? :lol:
Zjavne niekde musel byt zadrhel, neliezla na teba choroba?
Mna zas namotivoval bracho, lebo moj najlepsi cas na polmaraton prekonal o 7 sekund - startujem pripravu na csob polmaraton, perkele! :mrgreen:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pon 02. říj, 2017 12:20

ukropcany píše:Neviem, čo som spravil zle. Možno som behal v tréningu moc rýchlo a nebol som dobre zregenerovaný, neviem... Uvidíme na jar, ak teda pôjdem... 8)

Zeby takato zakladna chyba? Neverim. 8) Inac treba si to kontrolovat, vlastne je to jedina vec, ktoru sa snazim mat pod kontrolou - aby pomale regeneracne behy zostali pomalymi a regeneracnymi. Ak mam priemerku nad 145bpm, tak je to prilis vela (alebo idem kopce). Idealne tepy si predstavujem okolo 135 - 139 bpm, ked teraz klesa teplota, uz budu realne. Maj az september je cisty masaker...

Na akych tepoch behas pomale behy?
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pon 02. říj, 2017 13:46

ukropcany píše:Pomalé behy som "nahradil" behmi pri tepe 145, čo je tempo 4:50... Fungovalo to super, ale asi som to posledný mesiac prehnal, neviem...


Snazit sa dobehnut za posledny mesiac cokolvek je v pripade maratonu kontraproduktivne... aj v pripade polmaratonu :D
Ked som trenoval na maraton, tak som zacinal na tepe 140bpm, a vacsina behov bola pod tym. Asi to pomahalo, lebo ako som uz zaradoval rozne typy intervalov, na tom istom tepe som stale zrychloval. Ak sa uz nicit, tak pri intervaloch, ale dlhe behy som nechaval na jednej urovni. A ked uz nastala nejaka stagnacia, tak som si zaradil dalsi den lahsich intervalov. Pri pomalych behoch som si vyskusal bezat aj zopar superpomalych behov s tepom pod 130bpm, myslim, ze to malo zmysel. A ked zacnem trenovat na nejaky konkretny beh, skusim to nejaky cas drzat co najblizsie k 135bpm, s trochou sebakontroly to dam. Proste uz nemladnem a maximalny tep mi klesa, treba sa zariadit. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » úte 03. říj, 2017 7:37

ukropcany píše:Ja som mal tých pomalých behov nabehaných dosť. Ja som práve zaznamenal fantastické zlepšenie, avšak asi to bol len taký peek a potom už som to mal nechať tak, neviem...
Ok, ale na akych tepoch? Lebo je myslim rozdiel, ci mas nabehane na 135bpm, alebo na 145bpm...
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » úte 03. říj, 2017 9:04

Aha, tak potom je to jasne, vystrielal si si municiu v tom mesiaci pred zavodom. ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod Genesis » ned 08. říj, 2017 21:57

Tak mám za sebou první půlmaraton v Hradci Králové. Nijak extra promyšleně jsem na to netrénoval, ale věděl jsem, že 15 km tempem 5:25-30/km uběhnu v pohodě a není to žádná hrozná zátěž. V plánu bylo držet se půlku s vodičem na 1:50 a pak zvolnit trochu, ale nakonec jsem se ho udržel až do 20. km a výsledný čas 1:48:35:95 a v cíli asi 200m za vodičem, běžel to evidentně trochu rychleji, ale díky tomu to mám pod 1:50. Kondičně jsem na to celkem měl, s tim problém moc nebyl, ale nohy dostaly hrozně zabrat a od 17.km sem toho měl vážně dost a vyloženě konec protrpěl, až sem na 20. km musel zpomalit, ale žádná úleva nepřišla a nakonec sem do finiše zase přidal. Takže poučení pro příště víc naběhat v přípravě, aby to nebyla pro nohy taková zátěž a přistoupit k tréninku obecně poctivěji. Ale zážitek dobrej a na to, že sem si původně říkal, že mi to stačí pod 2:00 dost dobrý. Tepy netuším, bo je vůbec neměřim.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pon 09. říj, 2017 7:58

Velmi slusny vysledok, gratulujem! Dalsia motivacia do treningu... :)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod Genesis » pon 09. říj, 2017 8:59

No momentálně jen zvedám železo a běhám, takže nijak, ale když jsem v práci běžel za 17letym klukem, tak i v kanadách a s vybavením cca 10kg jsem ho dohnal, takže dobrý :D

Ale vidím to tak týden regenerace aspoň, jedna noha pěkně bolí při chůzi hrana na straně malíku a druhá zase koleno se netváří 100% ok, takže jak řikám, pro příště zvyknout nohy. A můj obdiv k lidem, co zvládli maraton se několikanásobně zvětšil :mrgreen:
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Beh ?

Příspěvekod Genesis » pon 09. říj, 2017 22:51

Tak tak, byl. Ale dopadlo to docela v pohodě s ním.

Spíš teď přemýšlím, jak běhat dál, aby mě to bavilo, někam posunulo a nezbralo to moc času. Takže uvažuju jet víc intervaly a rychlejší běhy, což ale zase není moc k něčemu na dlouhou vytrvalost.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » stř 22. lis, 2017 12:25

Nazdar,

konecne moj bezecky trening vyzera normalne, uz idem aj intervaly a nabeh mam okolo 25km/tyzden. Pred 3 tyzdnami sa mi narodil potomok, ale zatial neprekaza mojim sportovym aktivitam, snad mu to dlho vydrzi. :mrgreen:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » úte 28. lis, 2017 9:24

ukropcany píše:Čauko, tak to gratulujem! Ono okrem drobnej podpory žene nemáš veľmi s čím pomôcť... Ja práve teraz už 3. týždeň trénujem málo, pretože ma furt niečo obchádza a nemôžem sa odfajčiť...
Veru, zatial je to na nej. A maleho som uz zobral behat v nedelu doobeda, ale teba sme nestretli, uz viem preco. :)
Tlacit kocik pocas behu je zaujimave, sice to subjektivne prilis necitis, ale na tepoch vidis, ze mas o 10 viac ako obvykle pri rovnakom tempe.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pát 12. led, 2018 10:15

Uz takmer mesiac nebeham, trosku ma zradilo lave chodidlo, ktore som mal pred rokom a pol presilene, tak som si dal pauzu hned, ked zacalo pobolievat. Od buduceho tyzdna uz snad nabehnem aj na bezecky trening.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 15 návštevníků

cron