Scars

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Jendis » pon 22. lis, 2004 14:45

Masta_online píše:Jestli se chceš bránit sekem proti roundkicku od thaiboxera tak si připrav rovnou hodně sádry a zařid si někoho kdo ti bude posílat domu úkoly ;)


Masto,v klidu,v podstatě nevíš,o čem je řeč....není to jen sek, musel bys vidět celou akci.Ondra je začátečník a víceméně neví,o čem píše.(Abych Ti to přiblížil,celá akce je postavená na přiblížení se a srážení kopající nohy(zjednodušeně) a MUSÍ se to umět.A samozřejmě se to MUSÍ povést...pokud jsou tyto podmínky splněny,tak je úplně jedno,kdo kope(může to být třeba i Ignašov) a ten kop vyšumí a není nebezpečnej.Pokud ne,nastává i třeba Tvá varianta :wink:
Právě proto se nechci na internetu bavit o konkrétních technikách a jejich provedení,slovně se to blbě vysvětluje(a ne každý si to dovede představit) a jen to zavdává příčiny k nějakým spekulacím a hádkám.(viz Player).Nic ve zlém...ale konkrétně se bavit o technikách,fakt ne.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Jendis » pon 22. lis, 2004 14:46

raduz píše:for Jendis: Videl si kazety od TEMPLE? Takze nic moc? To je dobre lebo ja som chcel kedysi jednu kupit... :?


Je to jen tahák na lidi....fakt k ničemu(podobný názor mám i na veřejné kazety od samotného "GURU" Scarsu...J.L.Petersona.Neveřejné jsou o něčem jiném,ale k těm se zase jen tak někdo nedostane.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pon 22. lis, 2004 14:54

Jendis: To přiblížení bych ještě bral ale srážení roundkicku si asi nedovedu představit, pokud je provedenej správně dle techniky MT není kam ho srazit, jde ho zachytit se současným pohybem ve směru kopu abys zmírnil účinek ale asi ani to bych si nedovolil na Ignashova :)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » pon 22. lis, 2004 15:03

Ono je to dost složité,vůbec se tu techniku správně naučit.Vůbec jen překonat přirozený reflex odskakovat od kopu a jít mu místo toho vstříc....
Nechme to,takhle se o tom můžeme bavit donekonečna.....(a taky bych to na IGIho asi nezkoušel :wink: :lol: :lol: :lol: :oops: )
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Fireball » pon 22. lis, 2004 15:05

Masta_online píše:Jendis: To přiblížení bych ještě bral ale srážení roundkicku si asi nedovedu představit, pokud je provedenej správně dle techniky MT není kam ho srazit, jde ho zachytit se současným pohybem ve směru kopu abys zmírnil účinek ale asi ani to bych si nedovolil na Ignashova :)


No to je možné, ale ako písal Jendis, podľa teórie SCARS sa ten kop sekne už na začiatku, takže preto nie je nebezpečný. Nejde totiž o žiadny blok ktorý by chytal kop v jeho efektívnej časti.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Ondra » pon 22. lis, 2004 18:56

RE: může to být třeba i Ignašov...

poradim vám jedinou a nejůčinější obranu na Ignašova:
.....útěkkkkk....
:D Nevim jestli Jendis nemyslel něco podobného jako v ThaiBoxu zachycení nohy soupeře? to je docela účinný a hned potom podkopnout nohu a nebo direkt ze druhý ruky a podkopnout :?:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pon 22. lis, 2004 19:20

Ne-e,nemyslel :wink: Fakt to nemá smysl rozebírat takhle.....já jen chtěl tu vznikající debatu stopnout,nikam by to nevedlo(jen samé kdyby atd...viz Player).
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ondra » pon 22. lis, 2004 19:30

OK asi máš pravdu o SCARS nic nevím, tak nemůžu hodnotit, a ještě k tomu jednotlivé techniky... :D tohle by bylo zase jen zbytečné hádání :!:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra-SCS » pon 22. lis, 2004 21:13

Jakto že to nejsou seky? ty kopeš a já ti tu nohu srážím(sekám) jednou rukou na stehno druhou rukou pod kolení kloub.Vší silou.Nebolí to prtotože hlávní síla je ve špičce nohy?Dělá se to loketníma kostma.
Tak se to učím já.Mužeš to blbě trefit pak to fakt bolí ,ale jinak ne!
For Jendis:Je to tak???I když nechceš rozebírat jednotliv. techniky tak mi k tomu něco napiš.Oba víme o čem je řeč.
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Příspěvekod Jendis » pon 22. lis, 2004 22:00

Ondro...není to JEN sek...celé to začíná vůbec tím nejtěžším(pohyb proti kopající noze).Pokud tu techniku cvičíš tak,jak píšeš(já kopu,ty sekáš),pořiď si hodně sádry a připrav se na nepříjemný zážitek na chirurgii.Jediné,co Ti k tomu mohu napsat,je,abys na tréninku šel za ZDENKEM,řekni mu,že to chceš pořádně ukázat a vysvětlit a pak trénuj(nejlépe s někým,kdo opravdu umí kopat).
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Fireball » pon 22. lis, 2004 22:10

Jendis píše:Ondro...není to JEN sek...celé to začíná vůbec tím nejtěžším(pohyb proti kopající noze).Pokud tu techniku cvičíš tak,jak píšeš(já kopu,ty sekáš),pořiď si hodně sádry a připrav se na nepříjemný zážitek na chirurgii.Jediné,co Ti k tomu mohu napsat,je,abys na tréninku šel za ZDENKEM,řekni mu,že to chceš pořádně ukázat a vysvětlit a pak trénuj(nejlépe s někým,kdo opravdu umí kopat).


100 % súhlas :lol: :lol: :lol:

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Ondra-SCS » úte 23. lis, 2004 19:12

Jo ten pohyb ten sem nenapsal ale je snad logický že udělám krok k nepříteli.Stát na místě a jen seknout to by bylo o držku.Ale spíš by mě zajmalo když to nečekáš tak jestli stihneš zareagovat.A bavili ste se o -Igoru Vovchanchinovi tak na něm bych to zkoušet fakt nechtěl možná někdy pozdějc.Co sem viděl ultimáta s nim tak sem měl dost.
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Příspěvekod raduz » úte 23. lis, 2004 19:47

myslim ze spominali Ignashova. Vovchanchin je fakt borec, ale aj jeho uz porazili v UFC. Ale urcite bz som tiez na nich nerad nieco skusal :wink:
Inac to "vstupenie" do nepriatela co spominali chlapi je urcite vyborna vec. Myslim ze sa to dost praktikuje napr. vo WT. Ale chce to cvik. A ak uz to nestihnes tak potom len uhyb / lebo inac.... spominali sadru :cry:
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Ondra-SCS » úte 23. lis, 2004 19:58

for raduz:Nechci odbočovat od tématu ale já osobně fandím Victoru Belfortovi jestliho znáš s ultimát to je fakt borec myslím že dělá ju-jitsu ale nemá to chybu a Vovchanchin to je taky dost dobrej správně vzteklej. Komu fandíš ty??
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Příspěvekod Jendis » úte 23. lis, 2004 20:07

No promiň,ale logické to pro nezasvěceného není.Když zmíníš sek a nezmíníš vstup.....pak právě LOGICKY reagují lidé jako Masta,kteří se věnují např.ThaiBoxu a vědí,co takový kop dokáže.Jestli to stihneš,nebo ne,je záležitostí Tvého umu(věř,že ani třeba po 10 letech tréninku to není nic snadného)-a také umu protivníka(jsou lidi,kteří kopnou takovým způsobem,že tu nohu ani nevidíš).
Právě naučení se reakce(krok ke kopajícímu místo odskoku),považuju za vůbec nejtěžší na této technice.Podvědomá reakce na kop je totiž odskok a zafixovat si do podvědomí opak je dost problém(já osobně to v podvědomí nemám a i když vím,že mám přistoupit,dost často se mi stává,že při sparringu před kopy odskakuju.Ale záleží hodně na tom,s kým spáruju :wink: :lol: :lol: )
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ondra-SCS » úte 23. lis, 2004 20:18

Máš zas pravdu.Rád bych se někdy sešel a šel na pivko.Potřeboval bych poradit jestli nevíš o ňáký dost dobrý knížce o Psichice boje nebo doporuč mi ňákou dobrou knížku
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Příspěvekod Jendis » úte 23. lis, 2004 20:43

Kniha o psychice boje?Teď nevím.....možná poradí někdo jiný.Ale o startegii boje máš třeba GoRiNo©o(Kniha pěti kruhů)-M.Musashi nebo Umění Války od Sun Cu
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ondra-SCS » úte 23. lis, 2004 21:31

Ty myslíš Mujamoto Musaziho??Ten zabil hafo moc lidí.Byl to mistr meče.Mě by spíš zajmalo když tě někdo přepadne jak reaguješ jak přemoct strach jak neztuhnout a tak.
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Příspěvekod raduz » stř 24. lis, 2004 10:26

Ondra SCS: Belfort je tiez "moja krvna skupina" :lol: A Igor (Vovchanchin) - to je proste ruska natura.
Momentalne je tych borcov dost (www.sherdog.com) a nemam niekoho vyhraneneho. Pacil sa mi Frank Shamrock a Bas Ruten.
Knihu Piatich kruhov od M. Musashiho som cital - je to o filozofii boja-ako ju chapal Musashi. Myslim ze v JPN je to kultove dielo.
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod kurt78 » stř 24. lis, 2004 11:32

apropo : masashiho kruhy nie su nahodou prelozene do zrozumitelneho jazyka?
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků