Scars

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Re: Scars

Příspěvekod Clodman » sob 27. lis, 2004 14:51

Ondra-SCS píše:Každý kdo někdy dělal ,dělá nebo chce dělat Science Combat Agresive Reactonery Systems


To mě docela zajímá, vidím že je to asi něco pro armádu či policejní složky, můžeš mi o tom napsat něco bližšího, když tak můžeš napsat na můj mail clodman@seznam.cz
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

 

Příspěvekod Jendis » sob 27. lis, 2004 15:30

Projdi si tu diskuzi tady,mrkni i na ty odkazy.....tam je ve zkratce zhruba vše.Ono se to moc popisovat nedá,musí se to vidět :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ondra-SCS » sob 27. lis, 2004 16:43

Bylo by lepší kdybys ses mrkl na temple.cz/seb a články.Tam máš vlastně napsaný že voják Jery Peterson bojoval ve Vietnamský válce a bojová umění co je učili byly nepříliš efektivní a byly náročné na čas.Tak si strejda Jery řek že musí existovat něco efektivnějšího.Když skončila válka tak začal objíždět učitele a instuktory ostatních bojových umění a shodli se na tom že tradiční bojová umění sou určitě dobrý ale musí se cvičit několik let a jsou trochu zastaralé(je asi o něco větší pravděbodobnost že tě někdo na ulici pčepadne s ocelovou trubkou nebo s nožem spíš než s katanou nebo halapartnou).No tak založil SCARS institut.A tam začal vytvářit nový bojový systém SCARS.studoval taky autokinematiku.př. když kopneš útočníka do koulí skrčí se a má snahu tlačit hlavu mezi nohy,když ho kopneš do močovýho měchýře útočník se skrčí ale hlávu vystrčí a povolí čelist.No a tak když to konečně všechno dodělal začal to vyučovat s jeho synem a s jednim tejpkem kterýmu nadávaj Larkin.Ten institut je v Arizoně.Můžeš si v klidu zacvičit jestli chceš.myslím že za 1 hodinu si účtuje 1700 dolarů.no a Scars je jediný systém který je doporučen americkou armádou.
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Příspěvekod Ondra-SCS » sob 27. lis, 2004 16:49

to co sem napsal je hodně zkrácený víc si o tom přečti na www.temple.cz/seb/.
SEB proto že si Peterson tvrdě chrání autorský práva na SCARS tak se to jmenuje Systém efektivního boje ale všechny principy sou ze SCARS .
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Dotaz na vyukovky

Příspěvekod Anonymní » pon 29. lis, 2004 8:51

Ptal jsem se na ty vyukovky, protoze jsem to sehnal bokem v mpg souborech, nikoliv oficialni komercni cestou.

Ondra SCS - kdyz ti rozdrti nekdo ohryzek, tak lekarska dira do krku (tracheostomie) uz ti nepomuze, bordel (chrupavky, krev, apod.) se ti dostanou do hrtanu, zacnes to vdechovat do plic a je to na kompletni operaci krku, ale sance na preziti tady je.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » pon 29. lis, 2004 11:19

Víš,ta výukovka je bez patřičného komentáře a vysvětlení "na místě" stejně k ničemu.To podstatné z nějakého videa nevyčteš.....faktem ale je,že pokud jsi dobrý pozorovatel a nejsi začátečníkem v BU,může Ti i výukové video něco málo dát.Můžu-li Ti poradit,tak konkrétně u výukového videa SCARS si všímej naprosto všeho!!!!!(reakcí těla na nějaký útok,polohy ap....opravdu vše je důležité).
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BenGuri » pon 29. lis, 2004 11:30

věcná:

tracheotomie,

- tracheostomie je trvalé vyvedení cest dýchacích na povrch. Jinak bordel tam je, ale tolik volných úlomků zase nevzniká a krvácení nebývá masivní, ta chrupavková tkáň nekrvácí. Leda by to byla řezná, bodná či jinou ostrou zbraní způsobená rána.
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod Anonymní » pon 29. lis, 2004 12:47

Jendis píše:Víš,ta výukovka je bez patřičného komentáře a vysvětlení "na místě" stejně k ničemu.To podstatné z nějakého videa nevyčteš.....faktem ale je,že pokud jsi dobrý pozorovatel a nejsi začátečníkem v BU,může Ti i výukové video něco málo dát.Můžu-li Ti poradit,tak konkrétně u výukového videa SCARS si všímej naprosto všeho!!!!!(reakcí těla na nějaký útok,polohy ap....opravdu vše je důležité).


Jeste jsem nemel cas to opravdu detailne skouknout, ale "autokinematicke reakce" mi pripadaji tak trochu jako idealizovane vypraveni o tom, co se stane po uderu s idealnim jedincem, tj. hadrovym panakem, ktery:
1. neocekava ranu, ci dokonce nikdy ranu nedostal
2. neni povzbuzeny adrenalinem, nebo nekterou jinou drogou
3. nema specifickou nervosvalovou reakci ci primo nerovnovahu vytvorenou napr. posilovanim nebo treninkem BU

Jinak s tim vsimanim zalozenym na zkusenostech, nevidim tam nic objevneho ani prevratneho, respektive principy, ktere tam postrehnu, uz jsem mel moznost poznat jinde.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Fireball » pon 29. lis, 2004 13:47

Anonymní píše:
Jendis píše:Víš,ta výukovka je bez patřičného komentáře a vysvětlení "na místě" stejně k ničemu.To podstatné z nějakého videa nevyčteš.....faktem ale je,že pokud jsi dobrý pozorovatel a nejsi začátečníkem v BU,může Ti i výukové video něco málo dát.Můžu-li Ti poradit,tak konkrétně u výukového videa SCARS si všímej naprosto všeho!!!!!(reakcí těla na nějaký útok,polohy ap....opravdu vše je důležité).


Jeste jsem nemel cas to opravdu detailne skouknout, ale "autokinematicke reakce" mi pripadaji tak trochu jako idealizovane vypraveni o tom, co se stane po uderu s idealnim jedincem, tj. hadrovym panakem, ktery:
1. neocekava ranu, ci dokonce nikdy ranu nedostal
2. neni povzbuzeny adrenalinem, nebo nekterou jinou drogou
3. nema specifickou nervosvalovou reakci ci primo nerovnovahu vytvorenou napr. posilovanim nebo treninkem BU

Jinak s tim vsimanim zalozenym na zkusenostech, nevidim tam nic objevneho ani prevratneho, respektive principy, ktere tam postrehnu, uz jsem mel moznost poznat jinde.


Skús si to prv zacvičiť s niekym kto o tom niečo niečo vie a potom to možno pochopíš.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 29. lis, 2004 14:00

Možná Ti to tak připadá,ale ty reakce nejsou zidealizované.Můžeš si myslet opak,ale tělo KA®DÉHO jedince bude reagovat tak,jak má :wink:(a nějaké posilovaní či trénink BU je víceméně irelevantní)-jasně,možná tam někde vyjjímka bude(ale opravdu vyjjímka).
Je možné,že to cos postřehl,znáš odjinud.A to cos nepostřehl?
Nebudu Tě ovšem přesvědčovat,můžeš si myslet co chceš........jak říká Fireball,pokud Tě to opravdu zajímá,najdi si někoho,kdo to cvičí a zná.Pokud tu chceš jen dokazovat,že je SCARS nějaká blbost,fajn,ale v tom případě beze mne......(bez urážky)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod kusa » pon 29. lis, 2004 14:05

Fireball píše:
Anonymní píše:
Jendis píše: Jeste jsem nemel cas to opravdu detailne skouknout, ale "autokinematicke reakce" mi pripadaji tak trochu jako idealizovane vypraveni o tom, co se stane po uderu s idealnim jedincem, tj. hadrovym panakem, ktery:



Prepacte mi moju neinformovanost, co je to autokinematicka reakcia? je to reakcia statickeho objektu na nejake posobenie zvonku, alebo...
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fireball » pon 29. lis, 2004 14:07

kusa píše:
Fireball píše:
Anonymní píše:
Jendis píše: Jeste jsem nemel cas to opravdu detailne skouknout, ale "autokinematicke reakce" mi pripadaji tak trochu jako idealizovane vypraveni o tom, co se stane po uderu s idealnim jedincem, tj. hadrovym panakem, ktery:



Prepacte mi moju neinformovanost, co je to autokinematicka reakcia? je to reakcia statickeho objektu na nejake posobenie zvonku, alebo...


Reakcia tela na úder.
Inak povedané je to ten reflex ktorý Ti pohne nohou keď doktor klepne kladivkom po kolene ;)

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod kusa » pon 29. lis, 2004 14:21

Fireball píše:
kusa píše:
Fireball píše:
Anonymní píše:
Jendis píše: Jeste jsem nemel cas to opravdu detailne skouknout, ale "autokinematicke reakce" mi pripadaji tak trochu jako idealizovane vypraveni o tom, co se stane po uderu s idealnim jedincem, tj. hadrovym panakem, ktery:



Prepacte mi moju neinformovanost, co je to autokinematicka reakcia? je to reakcia statickeho objektu na nejake posobenie zvonku, alebo...


Reakcia tela na úder.
Inak povedané je to ten reflex ktorý Ti pohne nohou keď doktor klepne kladivkom po kolene ;)

Pat


Ako sa to skusa? Su na to vybrani dobrovolnici? Alebo je to derivat nejakych vojenskych, resp traumatologickych skusenosti? Alebo je to len cista fyzika?

Resp, ako sa napriklad skusa reakcia tela na uder na nebezpecne miesta, ako napriklad ohryzok, hornu celust, koren nosa, atd? Ako na bodnutie nozom, resp. preseknutie nejakej slachy (podkolennej), alebo svalu?

Ako sa v takychto pripadoch imituje dobre znamy adrenalinovy sok? Z vlastnych skusenosti viem, ze ludia dokazu utekat napriklad so zlomenou stehennou kostou, bojovat dalej s prekopnutou tvarou, pripadne nebrat vobec ohlad na udery, ktore by ich za normalnych okolnosti polozili...
Niekde som cital, ze iste typy sa nezlozia ani potom, co do nich vysypete zasobnik a netrafite pritom CNS...
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Jendis » pon 29. lis, 2004 14:41

Jak to zkoušel Peterson,nevím....na tréninku se při cvičení údery nemarkýrují...cvičí se tak na 50-70 procent.Zvláště citlivá místa stačí na odpovídající reakci "poškádlit"(divili byste se,ale i lehké údery-někdy i prosté naznačení nebo pouhý dotyk-vyvolají odpovídající reakce)-mluvím z vlastní zkušenosti.

ohledně adrenalinového šoku-Nikdy se mi nestalo,že by mi nějaká technika nefungovala(a to jsem měl tu čest i s feťáky,ochmelky...i praktiky BU)-pokud jsem ji provedl správně.Nutno říci,že u některých aplikací je možno,že na omámeného člověka budou fungovat omezeně,ale je možno použít mírnou obměnu a tam ani adrenalinový šok nepomůže.(Fireball - např. páka nosní kůstka-místo kůstky oko).
Samozřejmě ještě musím říci,že já byl pouhý cvičenec,ne instruktor.Lektoři mají k dispozici více informací......já tu prodávám,jak jsem koupil a nemusím mít pravdu.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pon 29. lis, 2004 15:02

Netvrdim ze SCARS je blbost, pouze z vlastni zkusenosti vim, ze lide maji ruzny prah bolestivosti at uz "od prirody" nebo pod vlivem navykovych latek, na uder do citliveho mista kazdy reaguje take tak trochu jinak, nekoho vic chrani svalstvo, nekdo ma vypestovany reflex, tj. pri zasahu na citlive misto udela obranny pohyb jinym smerem nez je "autokinematicka reakce". Tohle je zkusenost z praxe, nevim, kolikrat jste nekoho a kam prastili, ani kolikrat jste dostali ranu, ja za tech 13 let, co praktikuji, uz x-krat, at uz na treninku nebo na ulici.

Poznamka: "nevidel jsi tam nic noveho". Noo, mozna jsem uplne blbej, ale mozna uz jsem take hodne veci videl a zazil, ze mne maloco prekvapi.

Poznamka: "najdi si nekoho, kdo ti to predvede" - mam jet do USA za tezke prachy na dobre marketingove udelany kurz ? Nebo mam objet ucitele v Cechach nebo na Slovensku, jestli nahodou to nekdo z nich uz neovlada ?

Ugh, naskyta se mi otazka, existuje tady v Cechach nebo na Slovensku nekdo, kdo se "proplatil" primo u zdroje az k "nejvyssimu pochopeni" systemu SCARS, nebo jsou tihle ucitele jen produktem korespondencniho kursu ?

Ha, ted jsem to prehnal, muzete te me virtualne mlatit. :-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 29. lis, 2004 15:16

BenGuri píše:věcná:

tracheotomie,

- tracheostomie je trvalé vyvedení cest dýchacích na povrch. Jinak bordel tam je, ale tolik volných úlomků zase nevzniká a krvácení nebývá masivní, ta chrupavková tkáň nekrvácí. Leda by to byla řezná, bodná či jinou ostrou zbraní způsobená rána.


Ono neni tracheostomie jako tracheostomie, ze ? Pokud vrazeny ohryzek blokuje dychaci cesty v miste, kudy normalne lekar tento zakrok provadi, uz se z banalniho "zpruchodneni" hrtanu stava pomerne komplikovana zalezitost, kterou lekar ze zachranky asi nebude schopen jen tak vyresit na miste.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Fireball » pon 29. lis, 2004 15:28

Ha, ted jsem to prehnal, muzete te me virtualne mlatit. :-)[/quote]

V pohode len sa prv podpíš, aby som vedel s kým debatujem.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Fireball » pon 29. lis, 2004 15:30

Ako sa to skusa? Su na to vybrani dobrovolnici? Alebo je to derivat nejakych vojenskych, resp traumatologickych skusenosti? Alebo je to len cista fyzika?

Resp, ako sa napriklad skusa reakcia tela na uder na nebezpecne miesta, ako napriklad ohryzok, hornu celust, koren nosa, atd? Ako na bodnutie nozom, resp. preseknutie nejakej slachy (podkolennej), alebo svalu?

Ako sa v takychto pripadoch imituje dobre znamy adrenalinovy sok? Z vlastnych skusenosti viem, ze ludia dokazu utekat napriklad so zlomenou stehennou kostou, bojovat dalej s prekopnutou tvarou, pripadne nebrat vobec ohlad na udery, ktore by ich za normalnych okolnosti polozili...
Niekde som cital, ze iste typy sa nezlozia ani potom, co do nich vysypete zasobnik a netrafite pritom CNS...[/quote]


Autokinematické reflexy nefungujú príliš moc na princípe bolesti. Je to iné ako páka, ktorá funguje na princípe bolesti. Keď «a ten doktore udrie po kolene tak «a to neboli a predsa to funguje.
A práve preto to funguje. Mám skúsenosti z praxe policajných zásahov a hold ono to funguje aj v realite.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Targa » pon 29. lis, 2004 15:51

Fireball píše:Ha, ted jsem to prehnal, muzete te me virtualne mlatit. :-)


V pohode len sa prv podpíš, aby som vedel s kým debatujem.

Pat[/quote]

Ugh, bude stacit nic nerikajici registrace ? Vetsinou se na diskusnich forech pohybuju jako Shinobi, lec nekdo mi to tu jiz obsadil. :-(

Jinak ten princip kolenniho reflexu, hmm, hmm, zni presvedcive, budu muset podebatovat s nejakym odbornikem na neurologii. :) Na te vyukovce jsou spise videt zasahy na bolestiva mista a nebo reakce na mechanicky podnet, tj. prastit nekam do UVONENEHO tela a ono se pohne do urciteho smeru podle energie jemu predane.
Targa
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 18. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 29. lis, 2004 16:14

Každý máme zřejmě nějaké zkušenosti,já mám oproti Tobě výhodu,že mám praxi ve SCARSU....tím ale nenaznačuji,že plkáš blbosti.Naopak....
Otázkou ale je,jestli je vůbec v našich silách Tě tu na diskuzním fóru o něčem přesvědčit,když by stačila jedna návštěva tréninku,kde by na Tvé dotazy nějaký instruktor jistě odpověděl a rovnou by byla možnost na případné námitky a vyzkoušení v praxi.Někde výše je odkaz na stránky,tam jsou kontakty na instruktory...
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron