[b]Krav Maga[/b]

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Jendis » pon 23. srp, 2004 17:30

Onion píše:Krav Magu o které jsem mluvil vyučoval a vyučuje Tal Skornik, instruktor a bývalý člen Jamamu (Izraelské vojenské jednotky). Pokud mohu porovnat pro Jendise (jestli se nemýlím, byl u mně na semináři) tak je to to samé (nebo velmi podobné) co jsi cvičil u nás a ještě si k tomu přidej vysvobozování z úchopů které jsi (pokud se nepletu) u nás necvičil. Je to velmi podobné, nebo skoro až stejné jako www.gunting.cz . Jen je to o něco více přímočarejší. Nicméně upozorňuji, že Krav Maga každého instruktora se drobně liší. 8)


Nepleteš se(ani v jednom bodě)....díky za info,když mám s čím porovnat,mám jasnější představu,oč jde.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Onion » úte 24. srp, 2004 8:51

don_Rodrigo píše:Cvicia nas dvaja instruktori, ktore dostali certifikaty zo svajciarskej organiazcie krav maga. My sme napojeni na International Krav Maga Association. To je "konkurencna" organizacia voci tej, kde sefuje Eyal Yanilov, ktory napisal tu knihu. Ale obe spolu spolupracuju, nie su v technikach zasadne rozdiely ani nejake boje medzi majstrami na zivot a na smrt :lol:
ten klid mezi nima je dán i tím, že všichni si chodí pro dobrozdání na izraelské ministerstvo obrany a vnitra a všichni vylétli ze stejného hnízda bez toho aby přerušili s "centrálou" kontakty. :)
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Krav Maga v Praze?

Příspěvekod Moshe » pon 27. zář, 2004 12:09

Náhodou jsem narazil na tuhle krátkou zmínku o výuce Krav Maga v Praze. Nevíte o tom někdo něco? Je to seriózní?
Moshe

http://www.delroys-gym.cz/admin/novinky_show.php
Moshe
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 13. zář, 2004 23:00
Bydliště: Na strahovskym vršku

Příspěvekod don_Rodrigo » pon 27. zář, 2004 19:10

V kazdom pripade nech ti instruktor povie od koho ma certifikat na instruktora, kolko sa ucil atd...ak ti povie, ze si robil tyzdnovy seminar tak ber nohy na plecia a zastav sa az doma :D :D :D
don_Rodrigo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 18. zář, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 04. říj, 2004 18:13

RE: Náhodou jsem narazil na tuhle krátkou zmínku o výuce Krav Maga v Praze. Nevíte o tom někdo něco? Je to seriózní?
Moshe


Delroy´s gym neznám, ale teď těch klubů je v Praze hodně, slyšel jsem dobrý věci ještě o KosaGymu ale o Delroy´s gym jsem viděl jen plakáty po Praze. a popravdě ty trenéry podle křesního jména taky neznám, ale co jsem si tam pročítal o vzniku KickBoxu..? tak nevim odkud vzali že vznikl v Japonsku podle ThaiBoxu? já měl za to že KickBox založili lidi kolem Benny „the Jet" Urquidez, Bill „Superfoot" Wallace, Chuck Noris anebo Dominique Valera ? a potom to jejich rozdělení kategorií: Lekce thai a kickboxu jsou děleny na A - pokročilí, B - středně pokročilí C - začátečníci no nevim před osmi lety tam bylo ještě kategorie D, do Céčka jsem se dostal buď po 7dmi zápasech a nebo dvou letech tréningu a do Bčka po 7dmi vyhranejch zápasech tomuhle rozdělení nerozumim.. nevim možná se změnili pravidla a nebo jsem si i o vzniku KickBoxu celou dobu myslel něco uplně jinýho. Je pravda že ten tréning Krav Maga záleží na trenérovi proto jsem se koukal i na trenéry tohodle klubu v ThaiBoxu a KickBoxu jestli maj dobrý tak to bude slušná úroveň,ale neslyšel jsem o nich to ale nezáleží že by nebyli dobří, je potřeba to okouknout.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 04. říj, 2004 18:20

koukal jsem se ještě na rozpis a připadá mi tréning Krav Magy jednou týdně po jedný hodině dost málo, navíc ještě s Krav Maga cvičí v sále č.1 Karate? no zajdu se tam někdy kouknout taky mě to zajímá, ale představoval jsem si častější cvičení a ten dotaz na instruktora je dobrej nápad.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 04. říj, 2004 19:26

Ahoj,
jak jsem jiz psal...o instruktorovi ti nic nereknou..Me poslali, ze je to izraelec ktery delal instruktora Krav Maga 6 let v izraelske armade a jestli chci blizsi info mam se prijit podivat ( zajimalo me zda maji nejakou navaznost na IKMF´s nebo nekoho, kdo bude garantem kvalitni vyuky, aby clovek neztracel cas cvicenim nejakych trotlovin ) ted se tam chystam - jak bude cas dle prace. Myslim, ze zadny jiny pravidelny kurz v Praze neni. Jen jsem narazil na http://www.greenguard.cz/school_1.htm na info - tam poradaji kurz. Jednou tydne je vazne malo, ale treba to pujde nejak "vyladit"
Jestli mate nekdo nejaky kontakt na nejakou jinou pravidelnou vyuku KM bude vdecen, kdyz ho poskytnete.
Diky a hezky vecer.
Daj
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 04. říj, 2004 22:06

téhle agentuře už vyšla reklama před půl rokem ve Fighters Magazínu. Koukal jsem na netu na ty jejich kurzy a musim říct že i když bych chtěl tohle studovat tak mi to připadalo docela drahý, za víkend dát 6500 to je dost DON psal že kurz v Polsku stojí kolem 2000 a to je rozdíl (přito to tam má slušnou tradici), zítra se jdu zeptat do Delroy´s gymu na tu jejich Krav Magu osobně možná si tam zacvičim ThaiBox abych to okouknul, ale nenápadně 8O a pak bych zašel na nějaký nedělní kurz. záleží jak to je braný na tom víkendovém kurzu, jestli tam s tebou párkrát pořádně praštěj, tak se toho asi za 6500 moc nenaučíš. Spíš by byly lepší ty tréningy v Delroy´s gymu, no uvidíme jak to tam bude zítra vypadat, tak zdar a sílu a kdybych zítra už nepřišel... tak tam semnou mlátí ten Izraelec o zem :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Video Krav Maga

Příspěvekod Virgee » úte 30. lis, 2004 19:48

Pár instruktážních videí Krav Maga (i jiná videa ) lze najít na http://virgee.wz.cz/video
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod Clodman » stř 01. pro, 2004 14:07



Videa jsem viděl, ale musim rict, že docela ubohý tohle bych si myslim zvladl nacvicit pomerne rychle:)A nedelam si srandu:)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Jendis » stř 01. pro, 2004 14:30

Já nevím,Krav Magu necvičím.... :wink: Takže pokud si to myslíš,tak to asi bude pravda.Je tu ale pár lidiček,kteří Krav Magu cvičí,tak si o tom popovídej s nimi..... :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Fireball » stř 01. pro, 2004 14:51

Clodman píše:


Videa jsem viděl, ale musim rict, že docela ubohý tohle bych si myslim zvladl nacvicit pomerne rychle:)A nedelam si srandu:)


Kua kua, veď o to ide, aby sa to naučil skoro každý a rýchlo - je to sebaobrana nie Bojové umenie :lol: :lol: :lol:

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod don_Rodrigo » stř 01. pro, 2004 18:47

suhlasil by som s tym, ze ide o to aby si sa to naucil rychlo..ale na videacha obrazkoch je len cast krav magy..a ked si nebudes cviky opakovat do nemoty..moze sa stat, ze ich v strese zabudnes :-)
don_Rodrigo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 18. zář, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 01. pro, 2004 19:25

Ondra píše:téhle agentuře už vyšla reklama před půl rokem ve Fighters Magazínu. Koukal jsem na netu na ty jejich kurzy a musim říct že i když bych chtěl tohle studovat tak mi to připadalo docela drahý, za víkend dát 6500 to je dost DON psal že kurz v Polsku stojí kolem 2000 a to je rozdíl (přito to tam má slušnou tradici), zítra se jdu zeptat do Delroy´s gymu na tu jejich Krav Magu osobně možná si tam zacvičim ThaiBox abych to okouknul, ale nenápadně 8O a pak bych zašel na nějaký nedělní kurz. záleží jak to je braný na tom víkendovém kurzu, jestli tam s tebou párkrát pořádně praštěj, tak se toho asi za 6500 moc nenaučíš. Spíš by byly lepší ty tréningy v Delroy´s gymu, no uvidíme jak to tam bude zítra vypadat, tak zdar a sílu a kdybych zítra už nepřišel... tak tam semnou mlátí ten Izraelec o zem :D
Tak co, byl jsi se tam už podívat? Jaký to bylo?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod kusa » čtv 02. pro, 2004 10:42

Fireball píše:
Clodman píše:


Videa jsem viděl, ale musim rict, že docela ubohý tohle bych si myslim zvladl nacvicit pomerne rychle:)A nedelam si srandu:)


Kua kua, veď o to ide, aby sa to naučil skoro každý a rýchlo - je to sebaobrana nie Bojové umenie :lol: :lol: :lol:

Pat


Presne tak, pozri si Lichtenfeldov (zakladatel) zivotopis, ten ujo sa cvicil v potyckach s nackami v bratislavskom starom meste. Na ulici sa efektivne branit naucis velmi rychlo :P ...Okrem toho myslim zapasil a boxoval, ale nie som si isty...
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ondra » čtv 02. pro, 2004 18:20

RE: Tak co, byl jsi se tam už podívat? Jaký to bylo?

no jasně... chodim tam, nbeo se aspon o to snažim, instruktor je v pohodě, když jsem se ho ptal tak učil v Izraeli sebeobranu polic. ostřelovače, tak asi bude něco umět, jediná nevýhoda co tam vidim je že tam chodí čím dál víc lidí a je to poměrně v malé místnosti, takže když jich je tam 8 tak je uplně plno :? psali mi ještě kluci z Polska že tu budou zakládat polský institud ale když jsem jim odpovídal tři další maily tak zatím se neozývají, ti to budou dělat formou semináře třeba v sobotu na 4hodiny a v neděli taky, ale zatím mají jen představu. Docela zajímavý je že KM je tady od září a více méně všichni jsem vlastně na začátku, takže není problém přijít. Ale fakt je to nárazový, někdy tam přijdou tři a jindy třeba deset a to už se tam nedá hnout. Jinak přístup instruktora je docela dobrej :idea: nemůžu si tam na nic stěžovat chtěl bych toho umět 1/10 co on a bych bych spkojenej. Chodí tam taky dost cizinců takže aby tě nepřekvapilo že Eugen mluví Anglicko a málo česky ale pořát se učí a docela rychle rozhodně rychleji než já KM :D
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra » čtv 02. pro, 2004 18:24

RE: Okrem toho myslim zapasil a boxoval, ale nie som si isty..

to máš pravdu tedy tak to aspon píše Eyal v knížce o Krav Maga taky je tam čb obrázek dobového zákroku Immiho otce s policistou při zákroku... 8O
ale to je v oficiál. knížce co vyšla tady možná by měl don_Rodrigo daleko lepší info než já, věnuje se tomu daleko delší dobu
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Krav Maga a Eugen...

Příspěvekod Anonymní » sob 04. pro, 2004 0:27

snad se vám moc nezamíchám do debaty jen jsem měl možnost se seznámit a zacvičit (spíš jsme si ukazovali.. 8) ) S p.Rann Koushinskym což je repre trenér muay thai Izraele (tedy můj protejšek...) a také hlavní trenér izraelských obranných sil na několika muay thai mistrovsví světa. No a jeho Krav Maga bylo o dost jiné než ten pasqvil co se snaží parodovat Júdžín... To už snad radši bežte hoši cvičit Musado :oops: a to je co říct když doporučuju i tohle... váš obdivovatel Petr Macháček
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Ondra » sob 04. pro, 2004 8:08

AHOJ Petře...no já vim :) Júdžín , ale nic jinýho tady neni, třeba Musado má velkou výhodu že těch klubů, potažmo i trenérů je víc každý si může vybrat a trenéři jezdí do Korei...kolem 12.12 dodělám všechny zkoušky a pak bych se za tebou zastavil ve tvům klubu a chtěl bych si přesně o tomhle s tebou promluvit, máš velké zkušenosti a byl bych rád, kdyby jsi mi poradil. dík.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod don_Rodrigo » sob 04. pro, 2004 10:51

v krav mage je problem v tom, ze uroven je velmi rozdielna a fakt zalezi na instruktorovi. niektorych co som zazil boli dost velki tvrdasi a ich trening bol zazitok...potom som zazil aj takych co to brali skor ako fitness a to bol tiez zazitok :D
don_Rodrigo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 18. zář, 2004 23:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků