Scars

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Targa » pon 29. lis, 2004 16:27

Jendis píše:Každý máme zřejmě nějaké zkušenosti,já mám oproti Tobě výhodu,že mám praxi ve SCARSU....tím ale nenaznačuji,že plkáš blbosti.Naopak....
Otázkou ale je,jestli je vůbec v našich silách Tě tu na diskuzním fóru o něčem přesvědčit,když by stačila jedna návštěva tréninku,kde by na Tvé dotazy nějaký instruktor jistě odpověděl a rovnou by byla možnost na případné námitky a vyzkoušení v praxi.Někde výše je odkaz na stránky,tam jsou kontakty na instruktory...


Problem je v tom, ze dneska uz si dost vybiram, nez nekam vyrazim za poznanim. Mozna to zni divne, ale beru informace nejen z vasich argumentu, ale i z toho, co je citit mezi radky. Jaka osobnost to ci ono tvrdi a jaka je jeji motivace to rikat.
Targa
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 18. kvě, 2003 23:00

 

Příspěvekod Jendis » pon 29. lis, 2004 16:32

Jasně,rozumím....taky už jsem vybíravý.Nějaká diskuze o SCARS proběhla i tady...-
http://www.specnaz.cz/forum/viewtopic.p ... 2&start=18
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod kusa » pon 29. lis, 2004 18:03

Fireball píše:Ako sa to skusa? Su na to vybrani dobrovolnici? Alebo je to derivat nejakych vojenskych, resp traumatologickych skusenosti? Alebo je to len cista fyzika?

Resp, ako sa napriklad skusa reakcia tela na uder na nebezpecne miesta, ako napriklad ohryzok, hornu celust, koren nosa, atd? Ako na bodnutie nozom, resp. preseknutie nejakej slachy (podkolennej), alebo svalu?

Ako sa v takychto pripadoch imituje dobre znamy adrenalinovy sok? Z vlastnych skusenosti viem, ze ludia dokazu utekat napriklad so zlomenou stehennou kostou, bojovat dalej s prekopnutou tvarou, pripadne nebrat vobec ohlad na udery, ktore by ich za normalnych okolnosti polozili...
Niekde som cital, ze iste typy sa nezlozia ani potom, co do nich vysypete zasobnik a netrafite pritom CNS...


Autokinematické reflexy nefungujú príliš moc na princípe bolesti. Je to iné ako páka, ktorá funguje na princípe bolesti. Keď «a ten doktore udrie po kolene tak «a to neboli a predsa to funguje.
A práve preto to funguje. Mám skúsenosti z praxe policajných zásahov a hold ono to funguje aj v realite.

Pat[/quote]

Tak to ti gratulujem, pretoze presne trafit v rozbehnutej bitke je skutocne velky problem :(
Kedze nepatrim medzi "verejne organy", tak nemam ani kde presnost zasahov cvicit :(
Uz chapem, preco si nekomentoval hlavnu slabinu §47 priestupkoveho zakona. Napriek tomu, jedna zo skusenosti, ktore mi priniesla ulica je ked si obycajny clovek a si v pruseri, nikdy sa nespoliehaj na policajtov, aj ked stoja vedla teba :x a to ma velmi serie, pretoze zijete z mojich dani...
Inak celkom by som privital napriklad tento pokus: Ako by policia v neobmedzenom rozsahu, dajme tomu rok, vyzila len z dani stratosfery, ked uz dnes si policajti privyrabaju, kde mozu...
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fireball » pon 29. lis, 2004 21:25

Tak to ti gratulujem, pretoze presne trafit v rozbehnutej bitke je skutocne velky problem :(
Kedze nepatrim medzi "verejne organy", tak nemam ani kde presnost zasahov cvicit :(
Uz chapem, preco si nekomentoval hlavnu slabinu §47 priestupkoveho zakona. Napriek tomu, jedna zo skusenosti, ktore mi priniesla ulica je ked si obycajny clovek a si v pruseri, nikdy sa nespoliehaj na policajtov, aj ked stoja vedla teba :x a to ma velmi serie, pretoze zijete z mojich dani...
Inak celkom by som privital napriklad tento pokus: Ako by policia v neobmedzenom rozsahu, dajme tomu rok, vyzila len z dani stratosfery, ked uz dnes si policajti privyrabaju, kde mozu...[/quote]

Hmmm. No vieš ak by si mal policajta za zadkom tak «a nik nenapadne nemyslíš? A ak by si mal tak to nezaplatíš.
Tak sa mi zdá, že si zo sorty ľudí, ktorí si furt len sťažujú a kritizujú.
Dalajláma na tému problému vraví:
Ak je problém tak
a) má riešenie a vyriešim ho - a netrápim sa ním
b) nemá riešenie - teda neriešim ho a netrápim sa tým, lebo tým to aj tak nevyriešim.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod kusa » úte 30. lis, 2004 10:18

Fireball píše:Tak to ti gratulujem, pretoze presne trafit v rozbehnutej bitke je skutocne velky problem :(
Kedze nepatrim medzi "verejne organy", tak nemam ani kde presnost zasahov cvicit :(
Uz chapem, preco si nekomentoval hlavnu slabinu §47 priestupkoveho zakona. Napriek tomu, jedna zo skusenosti, ktore mi priniesla ulica je ked si obycajny clovek a si v pruseri, nikdy sa nespoliehaj na policajtov, aj ked stoja vedla teba :x a to ma velmi serie, pretoze zijete z mojich dani...
Inak celkom by som privital napriklad tento pokus: Ako by policia v neobmedzenom rozsahu, dajme tomu rok, vyzila len z dani stratosfery, ked uz dnes si policajti privyrabaju, kde mozu...


Hmmm. No vieš ak by si mal policajta za zadkom tak «a nik nenapadne nemyslíš? A ak by si mal tak to nezaplatíš.
Tak sa mi zdá, že si zo sorty ľudí, ktorí si furt len sťažujú a kritizujú.
Dalajláma na tému problému vraví:
Ak je problém tak
a) má riešenie a vyriešim ho - a netrápim sa ním
b) nemá riešenie - teda neriešim ho a netrápim sa tým, lebo tým to aj tak nevyriešim.

Pat[/quote]

iste, keby som mohol ucelovo smerovat svoje dane, nedal by som vam ani halier :)))
Dnes som napriklad videl jak nekjaky vexslosi na obchodnej mlatili chlapika, policajti zas nikde...
Ano je to pravda seriete ma, mimimalne chlapici co gumuju chodniky su darmozraci...
Aj s tym vasim klerofasistickym sefom :)))
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Anonymní » úte 30. lis, 2004 10:57

Možná jsem něco přehlídl, ale není mi moc jasná spojnice Scars a SEB. Je to tak, že to někdo tajně odkoukal a teď to nabízí dál?

Nebo je to oficiální odnož Scars posvěcená Pattersonem ? (pak by to měli víc zdůraznit!!!)

Díky
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Fireball » úte 30. lis, 2004 11:06

for Kusa.

Kľudne sa odsťahuj na mesiac a ži si v ideálnom svete ;)

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod kusa » úte 30. lis, 2004 17:15

Fireball píše:for Kusa.

Kľudne sa odsťahuj na mesiac a ži si v ideálnom svete ;)

Pat


Nechce sa mi, pretoze ma ten cvrkot na zemi celkom bavi, aj ked clovek obcas pride o mobil, pripadne musi niekomu namlatit :wink:
Iste chapem, je to hnoj, ked ta niekto supuje za neschopnych, alebo uplatnych kolegov...Na druhej strane pre policiu robi cela kopa spravnych ludi, ktori si tieto "nedostatky uvedomuju". Skoda, ze ich je stale dost malo na to, aby dokazali presadit nejaku systemovu zmenu :(
Koncim s touto temou, idem rozsirovat svoje obmedzene obzory a antropologicky pristupovat k bojovym umeniam :)
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Jendis » úte 30. lis, 2004 18:37

h píše:Možná jsem něco přehlídl, ale není mi moc jasná spojnice Scars a SEB. Je to tak, že to někdo tajně odkoukal a teď to nabízí dál?

Nebo je to oficiální odnož Scars posvěcená Pattersonem ? (pak by to měli víc zdůraznit!!!)

Díky


Oficiálně posvěcené to zřejmě není.Proto se to u nás nejmenuje SCARS,ale SEB.....úplně do hloubky nevidím,co a jak okolo toho bylo,nevím(a ani mne to,popravdě,moc nezajímá).Tyto dotazy by bylo lépe směrovat přímo na p.Kurfursta.....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » stř 01. pro, 2004 0:04

V únoru 1998 proběhl na Mallorce intenzivní tréninkový camp SCARS pod vedením Kena Johnsona (jeden z instruktorů SCARS). Tohoto kursu se pan Z. Kurfurst zůčastnil, stal se instruktorem a dostal povolení šířit tento způsob sebeobrany v Čechách pod názvem SEB - systém efektivního boje.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » stř 01. pro, 2004 8:26

Sany píše:V únoru 1998 proběhl na Mallorce intenzivní tréninkový camp SCARS pod vedením Kena Johnsona (jeden z instruktorů SCARS). Tohoto kursu se pan Z. Kurfurst zůčastnil, stal se instruktorem a dostal povolení šířit tento způsob sebeobrany v Čechách pod názvem SEB - systém efektivního boje.


Takže tak...je fajn,že odpověděl někdo,kdo má přesné informace...!Za svou mystifikaci se omlouvám.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ondra-SCS » pát 03. pro, 2004 18:38

for Fireball nebo Jendis:Myslíš že bych se za 3měsíce intenzivního cvičení SCARS dokázal uspěšně bránit???(zkus odpovědět i když to je blbá otázka).
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Příspěvekod Jendis » pát 03. pro, 2004 18:43

Na to se nedá odpovědět......záleží na tom,proti komu bys stál,za jakých podmínek,jak bys zvládal psychicky...atd.Fakt nemohu odpovědět......vlastně mohu :arrow: NEVÍM :idea: :!:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ondra-SCS » pát 03. pro, 2004 19:04

vlastně proti klukovi 17 let 175 cm no a asi nedělá žádný BU a má dost sílu a bude to neska na zábavce .Chce mi dát na držku a slíbyl sem jedný holce která jela až zdaleka že tam budu.(Co říkáš na ty videa KRAW Maga neni to taky špatný že jo??)
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Příspěvekod Ondra-SCS » pát 03. pro, 2004 19:08

Buď zklamu tu holku nepudu tam a odchytne mě jinde.Nebo tam pudu a když po mě pujde tak zkusím aplikovat všechno co sem se za 3měsíce naučil.
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Příspěvekod Ondra » pát 03. pro, 2004 23:09

osobně si myslim že pokud by s tebou ta holka chtěla chodit nebo ne tak nezáleží na tom jestli dáš někomu na držku. at si sama vybere co chce. to co píšeš asi nebude mít pravidla a když máš na to tři měsíce...? tyhle styly jako SCARS a Krav Maga byly právě proto vyvinutý aby v co nejkratším čase naučili vojáky co největší efektivitě, ale to jsme s Jendisem a Bodygaredm řešili na specnas.cz že? :wink: Krav Maga je docela dobré BU i instruktor co tu učí Eugen je fajn, učil v Izraeli spec. jednotky a jeho přístup se mi líbí i když někmu nevyhovuje anglická výuka. ale odpovědět že za tři měsíce budeš umět bojovat to opravdu nejde... taky jsem hledal bojový styl který když budu dělat tak za rok budu mistr... ale víš to nezáleží na stylu, záleží na tobě a tvém přístupu. pokud budeš cvičit třeba jako na zápasy v ThaiBoxu 6x týdně po pětihodinách denně jako na tak se naučíš poměrně rychle bojovat, ale za jaký čas, to záleží konkrétně na člověku, jeho přístupu a schopnosti se učit. někdo se nenaučí bojovat ani za celý život.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fireball » sob 04. pro, 2004 7:51

Ondra-SCS píše:for Fireball nebo Jendis:Myslíš že bych se za 3měsíce intenzivního cvičení SCARS dokázal uspěšně bránit???(zkus odpovědět i když to je blbá otázka).


Blbá otázka to nie je. Ale čo to je podľa Teba intenzívny tréning?

PAT
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Fireball » sob 04. pro, 2004 7:52

:lol: :lol: :lol:
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » sob 04. pro, 2004 9:01

Boha jeho,ještě se tu začne řešit,jak dát někomu na zábavě do nosu snadno a rychle..... :? 8O

Ondra - Jojo,řešili......
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ondra-SCS » sob 04. pro, 2004 13:17

Intenzivní spíš bych řek co sem se naučil tak to si doma opakuju ale to je asi samozřejmost!včera tam ten kluk nebyl tak nic no a ty videa Krav Maga mě se osobně docela líbí Krav Maga Musado Scars co sem si přečet na netu tak to je všechno docela relatyvně rychle naučitelný dobře použitelný no ale zajmalo by mě třeba u Scars zrovna tohle- musí být schopen porazit všechny včetně většiny výborně trénovyných bojovníků to je jedno z pravidel co SCARS má splňovat
má někdo zkušenosti jak např.Scars funguje proti jiným bojovým uměním??ju-jitsu,kick-boxu,karate.......... jak je to použitelný ??
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron