Scars

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Gino » sob 04. pro, 2004 14:26

Ondro SCS - na tvůj poslední dotaz se fakt nedá kloudně reagovat. Možná to pochopíš po delším studiu bojového umění/sportu. Jen jedna věc, dej si pozor, aby se ti do hlavy neuhnízdila myšlenka, že děláš to nejlepší, neefektivnější, nejdokonalejší a bla bla bla... na to už spousta lidí dojela. Nic není nejlepší, vše je dobré... ale pro každého něco jiného.

Ale to už tu určitě někdo říkal...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

Příspěvekod Jendis » sob 04. pro, 2004 14:45

Gino píše:Ondro SCS - na tvůj poslední dotaz se fakt nedá kloudně reagovat. Možná to pochopíš po delším studiu bojového umění/sportu. Jen jedna věc, dej si pozor, aby se ti do hlavy neuhnízdila myšlenka, že děláš to nejlepší, neefektivnější, nejdokonalejší a bla bla bla... na to už spousta lidí dojela. Nic není nejlepší, vše je dobré... ale pro každého něco jiného.

Ale to už tu určitě někdo říkal...


Prostě a jasně,nezáleží na stylu,ale na člověku,který ho praktikuje :!:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gino » sob 04. pro, 2004 15:22

Jendis - tak tak. Ale stejně si to spousta lidí vykládá jinak... připadám si pak jak alenka v říši za zrcadlem :-D
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Ondra-SCS » sob 04. pro, 2004 15:52

for Jendis:Před časem sme se bavili o ňáký tý knížce já si chci něco koupit tak mi něco doporuč o strategii nebo psychice boje co se dá koupit v Jihlavě(¨v jakým knihkupectvím)???dík Ondra
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Příspěvekod Jendis » sob 04. pro, 2004 16:38

Fakt nevím....zkus se optat i ostatních(založ na to diskuzi,třeba Ti někdo poradí)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ondra-SCS » sob 04. pro, 2004 18:03

For Jendis:Fajn tak to zkusim
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Příspěvekod Ondra-SCS » úte 07. pro, 2004 19:37

Čau Jendis hele nenapsal bys mi stránku kde se daj stáhnout klipy třeba ze SCARS Musada MCS IKEAF nebo ňáký jiný z KRav Magy.Dík
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Příspěvekod Jendis » úte 07. pro, 2004 21:20

Ahoj...já nevím,až takhle to nesleduju a nevyhledávám.Zkus si to zadat do vyhledávače a zkus si něco najít......fakt mne to až tolik nebere
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod severin » stř 08. pro, 2004 19:37

IKAEF
http://www.andy-guettner.de/
www.geocities.com/Athens/Pantheon/5640/

Preju hezkou zabavu a rychle pripojeni. 8)
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra-SCS » stř 08. pro, 2004 20:36

Fajn dík zkusím něco stáhnout
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Příspěvekod Ondra-SCS » čtv 09. pro, 2004 18:56

Pořád se mi honí hlavou když čtu různý články o KUNG-FU,TA-JI a tradičních stylech.Tyhle styly vznikali po celý generace.Jak může SCARS kterej je vytvořenej cca.30 let obstát proti něčemu takovýmu.cituju z jednoho článku:Taiji quan je bojové umění založené na principu měkkého přemáhajícího tvrdé. Přímý odpor proti protivníkově síle je ostře odsuzován, a velký důraz je kladen na vypůjčení si síly oponenta a její použítí k vlastní výhodě.
Tak vlastně když chci provýst svůj útok tak se mnou skončí kdy chce a můžu to umět jak chci.Tohle je hlavně otázka asi pro Firabala ,Jendise a Ukropcanyho.Může te mi to ňejak rozumně vysvětlit nebo mě vyvést z omylu??????
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Příspěvekod Jendis » čtv 09. pro, 2004 19:21

Tak ještě jednou.....NEZÁLE®Í na stylu,ale na člověku,který ho praktikuje.. :wink: 8)

Scars není nějaká závratná novinka....obsahuje to,co můžeš najít i třeba v TaiChi a jiných stylech.Koneckonců,Zdenek vyučuje i TaiChi,takže si o tom můžete popovídat,nebo si s ním můžeš i zacvičit.Nebo ať se k tomu vyjádří Fireball,on TaiChi praktikuje také.....já tu "čínu" moc nemusím a moc o ní nevím.
Jinak,nevěř na nějaké neporazitelné velmistry toho či onoho stylu,to jsou pohádky(jasně,existuje pár lidiček,kteří nebyli poraženi,ale to jsou jedni z tisíců-každý může mít den,kdy se mu nedaří).Ale je to o lidech,ne o stylech..... :!:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ondra-SCS » čtv 09. pro, 2004 20:49

Jendisi já chápu že to je individuální že to je na každým člověku.Ale je Scars schopnej obstát svýma principama proti sestavám z Kung-Fu???? Učíme se typický zapasnický útoky budem se učit třeba typický útoky z Vin-Tsun kung-fu,Tai-Ji,Ju-jitsu nebo jiný???Jen by mě to zajmalo jestli ses to učil????A když seš u pana Cibulky v boji s nožem myslím Sirat Achra(dyžtak mě oprav) a dělal si SCARS odzbrojování útočníka s nožem tak jak se na to díváš??? když bys porovnal Scars versus boj s nožem??také by to bylo individuální???
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Příspěvekod Jendis » pát 10. pro, 2004 9:29

Ondra-SCS píše:Jendisi já chápu že to je individuální že to je na každým člověku.Ale je Scars schopnej obstát svýma principama proti sestavám z Kung-Fu???? Učíme se typický zapasnický útoky budem se učit třeba typický útoky z Vin-Tsun kung-fu,Tai-Ji,Ju-jitsu nebo jiný???Jen by mě to zajmalo jestli ses to učil????A když seš u pana Cibulky v boji s nožem myslím Sirat Achra(dyžtak mě oprav) a dělal si SCARS odzbrojování útočníka s nožem tak jak se na to díváš??? když bys porovnal Scars versus boj s nožem??také by to bylo individuální???


Na tu otázku se nedá koukat tak,jestli obstojí Scars....ptej se-Obstojím já se svými znalostmi proti adeptovi KungFu?
ad útoky-Učit se je nebudeš,leda by tam byl někdo,kdo ten styl praktikuje....já jsem si chodil zaspárovat s klukama,kteří ten či onen styl dělají....a někdy mne dostali,někdy já je(prostě jak se dařilo :wink: )-jde taky o to,že jsem se neučil jen Scars(pro mne je to takový doplněk-nadstavba)-prošel jsem si toho víc.
Co se týče výuky v Sitře,ten styl mi vyhovuje,nicméně toho zatím moc neumím,abych mohl až tak srovnávat....a sparring s klukama ze Sitry mi zatím nevyšel(nebyl čas-ale určitě si zašpásujeme 8) ).
Ale abych Ti odpověděl,ano,taky by to bylo individuální.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ondra-SCS » sob 11. pro, 2004 16:50

Fajn dík za odpověď.
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Příspěvekod Jendis » úte 31. led, 2006 8:38

Tak jsem se byl podívat po nějaké době na tréninku SCARS v Jihlavě a musím konstatovat,že se mnohé zlepšilo...lapy,zlepšila se metodika(ne,že by předtím byla špatná,to ne)....nácvik se jede v drilech,pomůcky umožňují odstraňovat psychické bloky......byl jsem velmi spokojený.....to,co jsme v začátcích jeli s pár "bláznama" bez chráničů,dnes již není problém pro kohokoliv......super,jen tak dál.Skoro mi bylo líto,že už s nimi necvičím...... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Dav » úte 31. led, 2006 12:29

Pro Jendise. A to jsi nebyl na letním soustředění. Bylo to super. Cvičilo se venku za každého počasí. Bylo docela husté vedro. Na místo cvičení jsme běhali. A pak nasledoval nekonečný kolotoč kombinací. Jeden upřostřed a ostatní pořád utočí ruznýma utokama po chvilce toho máš plné zuby, pak už ani nepřemýslíš jenom děláš pohyby co jsi se naučil na tréninku. Cvičí se holé ruce, boj na zemi, nůž, hůl, pistole pořád dokola do zblbnutí. A na závěr docela brutální posilování a běh. A večer na odreagováni painball. No bylo to super. ©koda, že Zdeněk nedělá podobné akce několikrát do roka.
Dav
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 27. led, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 31. led, 2006 14:03

Letní semináře jsem zažil,neboj...možná ne tenhle,ale jinej.... :wink: Nezapomeň,že jsem se Zdenkem skoro 5 let cvičil :wink: :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lycanius » pon 06. úno, 2006 20:28


Jendis:Prosimte nevíš kde se učí S.C.A.R.S. na vých. Moravě?
Lycanius
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 24. led, 2006 0:00
Bydliště: Valmez

Příspěvekod Jendis » pon 06. úno, 2006 21:02

řekl bych,že nikde...co mám info,tak jede urkytě škola v Jihlavě a v Lipt.Mikuláši....myslím,že ani v Brně už nefungujou(pro veřejnost).Kluci z Telče jezdí do Jihlavy.....takže myslím,že to je vše.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků