Knihy

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Knihy

Příspěvekod Ondra-SCS » sob 04. pro, 2004 17:59

Nevíte o ňáké dobré knížce o psychice boje na ulici nebo něco podobnýho????Nezajmaj mě manuály jak se naučit rychle Karate,Judo apod. Hlavně aby to bylo v češtině.Dyžtak napište kde se dá koupit popř. v jákým internetovím obchodě. Dík Ondra
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

 

Příspěvekod daudi » ned 05. pro, 2004 17:39

zdravim, neco bych tu mel, ale koupil jsem si to kdysi, nekdy v roce 91 u p. Polaka. Jsou to preklady, ale jazykova kvalita nic moc:)
mej se
vsechny moje prispevky musi byt brany s rezervou, protoze vim prd o tom, co rikam:)
daudi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 27. zář, 2003 23:00
Bydliště: Praha 1

Příspěvekod Ondra » ned 05. pro, 2004 17:46

u Poláka??? u toho bych si nekoupil ani sirky natož knihu o boj. umění a tom jeho nintsundo :evil:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra » ned 05. pro, 2004 17:49

teda jestli máš na mysli toho vnálezce Nin Tsun Do, pokud je to shoda jména, tak se omlouvám, ale jméno Polák je to dost známý z diskuze o NinTsunDo a jeho filmu ©aman :?
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod daudi » ned 05. pro, 2004 18:56

:roll: jo jo, presne ten Polak. Prave v te dobe svuj styl vynalezal:) byl jsem u zdroje :lol: ale tohle jsou preklady, ne jeho autenticky myslenky, narozdil od filmu Saman :D
vsechny moje prispevky musi byt brany s rezervou, protoze vim prd o tom, co rikam:)
daudi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 27. zář, 2003 23:00
Bydliště: Praha 1

Příspěvekod Ondra-SCS » ned 05. pro, 2004 18:58

Dobře fajn ale dopuručili byste mi něco takovýho???Slyšel sem o knížce od Mujammato Musaziho Kniha 5kruhů??
Ondra-SCS
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 12. lis, 2004 0:00
Bydliště: U jihlavy

Příspěvekod daudi » ned 05. pro, 2004 22:34

promin:) jo Musashi, Kniha peti kruhu, perfektni vec, kterou muzes cist a studovat celej zivot. Navic vysla v edici talpress spolecne s Knihou rodinnych tradic, jako jedna kniha. Nejsem ted bohuzel doma u knihovny a proto ti nejsem schopen rict jmena tech prelozenych knih...spis brozur.
vsechny moje prispevky musi byt brany s rezervou, protoze vim prd o tom, co rikam:)
daudi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 99
Registrován: sob 27. zář, 2003 23:00
Bydliště: Praha 1

Příspěvekod Anonymní » pon 06. pro, 2004 8:28

ondra scs:

zdravím. od kamaráda jsem měl půjčené dva díly od Cibulky - Boj nožem 1 a 2. Sice nejsem velkým příznivcem tohoto stylu, ale ty knížky mě docela zaujaly. Rozhodně je doporučuju.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod rorysek » pon 06. pro, 2004 9:38

Geralt1 píše:nejsem velkým příznivcem tohoto stylu

:lol: neke, nejsi ani malý příznivce tohoto stylu :lol:
rorysek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 12. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 06. pro, 2004 9:44

rorysek :)
no dobře, tak ani malý příznivec... ale rozhodně ho neodsuzuju, ani nezavrhuju, každý ať cvičí co mu vyhovuje.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » úte 07. pro, 2004 8:08

Vím, že tu byla řeč o jiných knihách, ale když už jsme u nich, můžete doporučit nějakou literaturu románovou?

já bych zmínil např. Pátou profesi od Davida Morella (napsal i Ramba, přičemž tu knihu považuju za velmi dobrou (jen první díl)

a potom vše od Ericha von Lustbadera - Nindža, Miko,

no a ze staré číny samozřejmě Rober van Gulik - Soudce Ti
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pm » úte 07. pro, 2004 9:13

Soudce Ti je li-bov-ka!!!

dal bych doporucil treba!

- Shi Naian, Pribehy od jezerniho brehu (aka Vsichni lide jsou bratri, v cj vysla zkracena verze)

- Wu Chengen, Cesta na zapad (aka Opici kral, v cj vysla zkraecna verze)

- Prazdne zrcadlo (na autora si nevzpomenu, je to o typkovi co studuje v Japonsku zen - je to to nejlepsi, co se mi o zenu dostalo kdy do ruky)

- Ransom (na autora si nevypomenu, je to o typokovi co studuje v Japonsku karate)

- Pribehy z klastera Shaolin (jen v aj, Tales of the Shaolin Monastery)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » úte 07. pro, 2004 9:49

pm: Všichni lidé jsou bratři? znám jen Všichni lidé bratři jsou od J. M. Simmela, taky doporučuju, ale není to o borových uměních :)

no a pak ještě klasiky jako ©ógun a další od Clavella...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 07. pro, 2004 10:20

Můžu potvrdit Pátou Profesi od Davida Morella.. opravdu kvalitní věc...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod ly » stř 08. pro, 2004 17:40

pm píše:
- Prazdne zrcadlo (na autora si nevzpomenu, je to o typkovi co studuje v Japonsku zen - je to to nejlepsi, co se mi o zenu dostalo kdy do ruky)



Prazdne zrcadlo- Janwillen Van de Wetering.
Do tejto kategorie pridavam Kosti mistra (George Crane). Parada.

ly
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

Příspěvekod ly » stř 08. pro, 2004 17:46

A co takto na vyjasenie uplny ulet -Nocni klub od Kulhanka 8)
ly
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: čtv 26. srp, 2004 23:00
Bydliště: Taipei/BA

Příspěvekod mamushi » čtv 09. pro, 2004 4:59

pm píše:
- Prazdne zrcadlo (na autora si nevzpomenu, je to o typkovi co studuje v Japonsku zen - je to to nejlepsi, co se mi o zenu dostalo kdy do ruky)



Autor se jmenuje Janwillem van de Wettering. A asi to budou mit uz jen v knihovnach, vyslo to nekdy v letech 1990/91. V ceskym vydani je spousta preklepu a chyb v prepisech jmen (do neni hnidopisstvi - to je skoda, protoze clovek pak zbytecne hleda na netu nebo v knihach neco, co kvuli zamene dvou pismenek neexistuje...), ale kniha je to opravdu vyborna. Spolu s dilem "Uvolnit sevreni mysli" (autor: Kosho Uchiyama, vydala Dharmagaia) povazuji za to nejlepsi, co cesky o zenu vyslo.
...but your counsciosness is all you, can take to your grave.
mamushi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 09. zář, 2004 23:00
Bydliště: Miya

Příspěvekod mamushi » čtv 09. pro, 2004 5:00

ly píše:
pm píše:
- Prazdne zrcadlo (na autora si nevzpomenu, je to o typkovi co studuje v Japonsku zen - je to to nejlepsi, co se mi o zenu dostalo kdy do ruky)



Prazdne zrcadlo- Janwillen Van de Wetering.
Do tejto kategorie pridavam Kosti mistra (George Crane). Parada.

ly



Promin, psal jsem rychleji, nez cetl...
...but your counsciosness is all you, can take to your grave.
mamushi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 09. zář, 2004 23:00
Bydliště: Miya

Příspěvekod mamushi » čtv 09. pro, 2004 8:14

Geralt1 píše:pm: Všichni lidé jsou bratři? znám jen Všichni lidé bratři jsou od J. M. Simmela, taky doporučuju, ale není to o borových uměních :)

no a pak ještě klasiky jako ©ógun a další od Clavella...


"Vsichini lide jsou bratri" je taky cinska klasika...

No, ale pokud to doslo az takhle daleko, tak se divim, ze tu jeste nikdo nezminoval:

Sun`c - "O valecnem umeni" (preklad Oldrich Kral, jinak tez vyslo kdysi v Nasem vojsku jako "Umeni valky") - to by melo jit jeste sehnat v "kamennych knihkupectvich", jako je treba to v Celetne v Praze (Vysel i dotisk)

Musashi - "Kniha peti kruhu" (Vsechny preklady do CJ jsou zatim pres anglictinu - a mezi nima asi nejslusneji vypada vydani od Tallpresu)

Cesky vyslo uz i "Hagakure" (Pragma???) - ale to jsem necetl, takze jen zminka, ze se da sehnat cesky.

A pak k te klasice:

Wu-ting`c "Literati a mandarini - Neoficialni kronika konfucianu" - videl jsem jeste pred nekolika lety v levnych knihach a zcela jiste to budou mit i v antikvariatech,

Pchu-sun-ling "Zkazky o sesteru cest odudu" (sance jen ve velkych knihovnach)

"Vnitrni kapitoly"

.
.
.

a zpatky do Japonska:

"Pribeh rodu Taira" (Heike monogatari)

"Kronika velkeho miru" (Taiheiki - v CJ zatim neni - ale mate-li moznost nakupu treba pres amazon.com a zajimaji-li vas tradicni japonska BU, tak by se tim clovek asi prokousat mel...)

a k tomu zenu zcela jiste:

"Chuei-neng" tribunovaova sutra sesteho patriarchy" (vyslo jiz dvakrat, preklad O.Kral) ci "Oko nikdy nespi" (komentare D. G. Menzela k nadherne basni ShinShin ming) Tohle uz ale opet pouze v knihovnach, pokud Dharmagaia nevyrobi nejaky dotisk. Pokud jde o zenovou literaturu, tak snad nebude nic proti nicemu dat sem link na www.dharmagaia.cz...

No, knizky to jsou pekny, ale je otazka, co z nich Ondra-SCS vyuzije na ty ulici...

:roll:

Pokud by to ale fakt zacal cist, tak treba za dobu stravenou doma ci v knihovne nad nekonecnyma Literatama a mandarinama by unikl 3 az 4 konfliktnim situacim na ty ulici :lol: :lol: :lol:
...but your counsciosness is all you, can take to your grave.
mamushi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 09. zář, 2004 23:00
Bydliště: Miya

Příspěvekod Anonymní » čtv 09. pro, 2004 8:23

zkuste treba www.ideon.cz. tam jsou knihy z Amazonu za cesky penize.
zkusim si tam neco objednat a dam referenci.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků