trénink karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

trénink karate

Příspěvekod Goya » pát 17. pro, 2004 1:01

Zdravím všechny.
Chtěl bych Vás poprosit, jestli by mi nemohl někdo poradit, jak by měl člověk cvičit sám doma, ev.sám v parku? Bohužel škola mi mnoho času na dojíždění na tréninky nedává a tak na ně chodím asi tak 2x týdně. Přesto mě karate dost baví a chtěl bych trénovat i doma. Jsem pokročilý v shotokan karate, ale nemůžu přijít na nějaký dobrý plán co trénovat abych se celkově zlepšoval v kumite i technikách...
Za všechny odpovědi předem děkuju,
s pozdravem
Goya
Goya
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 17. pro, 2004 0:00

 

Příspěvekod raduz » pát 17. pro, 2004 13:05

preco sa nespytas svojho trenera? :?: Myslim ze ten Ti bude vediet poradit najlepsie. ( Teda predpokladam, ze chces aj doma trenovat to, co trenujes na treningoch) Trener Ta pozna najlepsie a bude Ti vediet povedat na com a ako mas individualne popracovat.
zelam vela zdaru
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Anonymní » pát 17. pro, 2004 14:13

nebo sa opytaj pucmaza
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod tekara » pát 17. pro, 2004 16:01

Já jenom ze zvědavosti. Co to znamená "pokročilý v karate?" Protože pokročilý žák by to měl vědět sám. Pokud to nechceš kvůli sportovnímu kumite.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod pucmaz » pát 17. pro, 2004 16:09

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 13:00, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Alejandra » sob 18. pro, 2004 13:54

Můžeš trénovat tam i tam.Postoje v zenkucu-dachi můžeš zkracovat(jako jen měnit nohy bez pohyby dopředu)Projdi si kata od heian-shodan až po kama umíš,pak kihon na svůj technický stupen.např.mě hodně pomohlo v kumite tzv.zautomatizovat ůtok i obranu.Taky dělej výpady a trénuj kopy.Hlavně nezapomen,že tvé tělo je silné jako tvůj nejslabší článek.to ti říkám proto,abys nedopadl jako já-pravou nohou kopnu z otočky a levá je mrzák..
Alejandra
Alejandra
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 07. pro, 2004 0:00

Příspěvekod Alejandra » sob 18. pro, 2004 15:06

no abych pravdu řekla karate cvičím teprve 2 roky,takže zas tak pokročilá nejsem,ale snad ti mé rady k něčemu budou,když jsi jak říkáš pokročilý..
Alejandra
Alejandra
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 07. pro, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » sob 18. pro, 2004 17:17

kopnu z otočky?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 18. pro, 2004 22:41

pravou kopnem z otocky a lava je mrzak 8O :?:
prosim trocha to rozved, neviem co si mam o tom mysliet
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Alejandra » sob 18. pro, 2004 22:58

omlouvám se asi jsem to špatně vysvětlila..myslím tím,že moje pravá noha je zdatnější než levá..ale snažím se to spravit,aby byli na stejné urovni.ta otočka byl jen příklad.No jo tenkrát jsem byla malá a hloupá,kdybych trénovala poctivě,nemuselo by to být tak jak to je.. :( tak doufám,že je to ted správně.
Alejandra
Alejandra
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 07. pro, 2004 0:00

 

Příspěvekod Goya » ned 19. pro, 2004 18:41

Děkuju moc všem, ani jsem nečekal, že se tu rozvine taková debata...
Tím pokročilý v karate jsem myslel, že už to trénuju nějakých osm let, ale zažraný jsem do toho až poslední roky. Bohužel u nás v klubu to lidi dlouho nevydrží a tak čas od času kamarádi odchází. Starší jsou nahrazeni mladými. Takže nás tam nakonec z těch starších (>20let zbylo asi 3. Blbý je, že je to moc nežere, takže i na semináře jezdím sám, což je nic moc. Tam se všichni znají a dostat se tam do party, zrovna pro mě je dost těžký. Každopádně jsem už na náš klub zvyklý a tak ho moc nechci měnit, taky je asi nejblíž. No jsem takovej detailista a pořád něco s tréninkem vymýšlím a zrovna hledám nějakou metodu jak pořádně "namakat" nohy - co do rychlosti, síly a techniky...
No moc karatistů takhle neznám, tak mě napadlo napsat sem.
Díky moc za odpovědi a sportu zdar.
Goya :wink:
Goya
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 17. pro, 2004 0:00

Příspěvekod Angus » pon 20. pro, 2004 12:03

Takhle obecně se těžko po netu radí.

..."zrovna hledám nějakou metodu jak pořádně "namakat" nohy - co do rychlosti, síly a techniky..."

Někde je tu celá diskuze na téma "posilování nohou". Jinak švihadlo, běh do kopce, sprint do prudkého kopce, skoky přes nějaký předmět (v telocvičně lavička - přeskoč ji 200x, uvidíš, opakuj série :lol: ), atd.
Zdraví Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod player » úte 21. pro, 2004 19:51

Angus:jo jo jo...diskuse POSILOVANI NOHOU je the best :D
Urcite se mu bude libit :wink:
Ted vazne....dobre rady,ale co kdyz vazi 100kg?Tezkemu cloveku bych nejprve doporucil ubrat na vaze,pak bych doporucil skoky na lavicku apod.,jiank to dost dobre , vlastne nedobre odskacou klouby, nemyslis?
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Goya » úte 21. pro, 2004 22:02

Díky! Naštěstí 100kg nevážím, takže to beru v klidu. Teď se ještě odhodlat začít, ale myslím, že Vánoce mi na to dají čas.
Goya
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 17. pro, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » úte 21. pro, 2004 22:25

player: Ja nevim, co porad mas. Ja mam (skoro) sto kilo a v zivote jsem problemy s koleny ani jinymi klouby nemel... jestli ono to spis nebude ve zpusobu treningu :idea:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pucmaz » úte 21. pro, 2004 22:27

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 13:00, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Angus » stř 22. pro, 2004 8:21

player: však jsem psal, že se po netu těžko radí. To chce individuální přístup, který samozřejmě závisí i na tělesné konstituci. Vzhledem k tomu, že tazatel uvádí, že cvičí 8 let (pokud jsem si to nespletl), tak u něj nepředpokládám výraznou nadváhu a tím i nějaké omezení.
Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod WT_Martin » stř 05. led, 2005 14:49

Nahodou jsem narazil na jeden clanek...

Čím horší úroveň, tím víc krve teče
[zdroj: ilist.cz]

"[...]Když se mě tetičky ptají, kolik jsem zlomil cihel a střešních tašek, snažím se jim vysvětlit, že tohle do karate nepatří. Dělají to třeba šaolinští mniši[...]"

"[...]existuje ještě karate tradiční, kde se cvičí jak kata, tak kumite. „Není dovolený vůbec žádný kontakt. Hodně se dbá na tradici, na postoje, jak je technika provedená.[...]"

"[...]Trenér si všimnul, že ve mně možná něco je. Vybral mezi námi asi 15 lidí, kterým říkal elita. Cvičili jsme stranou od ostatních, lepší věci[...]"
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod Angus » stř 05. led, 2005 15:11

Na ten článek jsem již narazil také. Při snaze objasnit sportovní karate laikům to vyznělo asi poněkud jinak, než bylo myšleno. Navíc kdoví, jak to nakonec novináři zpracovali, mám s tím mnoho negativních zkušeností, nemyslím teď v suvislosti s BU. Většinou se s autorizací mnoho nenamáhají a přizpůsobí si to svému rozhledu v dané problematice.
Ale to bylo trochu mimochodem.
Mohu ale konstatovat, že Robert Schwanzer opravdu kata umí, viděl jsem ho nejednou.

Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » pát 07. led, 2005 14:37

Trénink karate se musí pochopit...nevim, mě zatim hodně inspirovly články od p. Čuleny, kterýho považuji za velkého odborníka na kata. Jeho články tréninku atd..., fotky najdete na webu: www.karate-info.cz
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků