Česká škola b.n.

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Česká škola b.n.

Příspěvekod Anonymní » čtv 23. pro, 2004 7:40

Zdravím.Zajímaly by mě vaše názory na jedinou školu boje nožem v Brně a myslím , že i na Moravě(Česká škola boje nožem).Prý jsou to pořádní řízci a jejich mistr napsal dve knihy o boji nožem.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » čtv 23. pro, 2004 8:43

V Brně je ještě jedna škola boje nožem.Mají něco společnýho s Cibulkou z Prahy , ale Pokora je Pokora.Ty jejich dva instruktory by vymlátil oba 8)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » čtv 23. pro, 2004 12:02

Názor na p.Pokoru???To je ten pán,co byl jednou na semináři neozbrojeného boje u p.Cibulky a pak si otevřel školu????No,nevím....nikdy jsem v té škole nebyl,vše o ní znám jen z doslechu(ale od lidí,které beru a považuji je za rozumné)-takže bych se té škole celkem vyhnul(osobně).Ale pokud je tam dobrá parta a těm lidičkám,co tam cvičí,to vyhovuje,nevidím žádný problém....každý ať si cvičí,co chce :!:

Mimochodem,ta druhá škola je Clifoth Academy-pobočka Sitry Achry.Kluky znám a jsou dobří....osobně bych tedy spíše doporučil Clifoth Academy

Tady je odkaz -
http://www.gunting.cz/clifoth/index.html
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » stř 29. pro, 2004 13:49

ty si doporučuj co chceš.Já bych chtěl vidět ty srandysty v akci s těma jejich párátkama.nebo aji bez.Na ulici by je smích přešel.8O 8O :?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod 224477 » stř 29. pro, 2004 14:21

p. Pokoru a jeho skolu neviem okomentovat..
Co sa tyka CLifoth Academy/Sitra Archa:
rovnako odporucam, skvely pristup! (p.s. tesime sa na Olomouc)

recicky typu kto koho by stretol na ulici a pod...
nema zmysel komentovat, este dokonca aj anonymne - pridi sa pozriet a uvidis, pripadne mozes robit sparringa-utocnika.. urcite to uvitame :)
myslim, ze by si to rychlo prehodnotil, nachadzajuc sa zoci voci "cibulkovcom"...
224477
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. pro, 2004 0:00
Bydliště: SR

Příspěvekod kusa » stř 29. pro, 2004 14:31

224477 píše:p. Pokoru a jeho skolu neviem okomentovat..
Co sa tyka CLifoth Academy/Sitra Archa:
rovnako odporucam, skvely pristup! (p.s. tesime sa na Olomouc)

recicky typu kto koho by stretol na ulici a pod...
nema zmysel komentovat, este dokonca aj anonymne - pridi sa pozriet a uvidis, pripadne mozes robit sparringa-utocnika.. urcite to uvitame :)
myslim, ze by si to rychlo prehodnotil, nachadzajuc sa zoci voci "cibulkovcom"...


8O :? :lol: toto sa mi dost paci. Urcite ste uz na vlastne oci videli niekoho, kto ju naostro fasol nozom. :wink: a mate za sebou cely rad ostrych stretov "na noze" 8)
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod 224477 » stř 29. pro, 2004 14:49

kusa píše:
224477 píše:p. Pokoru a jeho skolu neviem okomentovat..
Co sa tyka CLifoth Academy/Sitra Archa:
rovnako odporucam, skvely pristup! (p.s. tesime sa na Olomouc)

recicky typu kto koho by stretol na ulici a pod...
nema zmysel komentovat, este dokonca aj anonymne - pridi sa pozriet a uvidis, pripadne mozes robit sparringa-utocnika.. urcite to uvitame :)
myslim, ze by si to rychlo prehodnotil, nachadzajuc sa zoci voci "cibulkovcom"...


8O :? :lol: toto sa mi dost paci. Urcite ste uz na vlastne oci videli niekoho, kto ju naostro fasol nozom. :wink: a mate za sebou cely rad ostrych stretov "na noze" 8)


v principe nejde o to, aby si bol poulicny masiarom :) treningy su vedene s dorazom na bezpecnost studentov. velka vacsina ludi sa tu prezentuje anonymne ako strasni zabijaci, ale myslim, ze skor doma spia pri zapnutom svetle.
Naposledy upravil 224477 dne čtv 30. pro, 2004 11:20, celkově upraveno 1
224477
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. pro, 2004 0:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Anonymní » čtv 30. pro, 2004 8:38

Lidí co za sebou mají celou řadu střetů na nože asi moc nebude ,ale co se týče lidí od Cibulky(mám na mysli hlavně jejich jádro), určitě jen tak z vody nevaří.Samozřejmě nemusí jít vždy jen o boj na nože. 8)[/u]
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » sob 01. led, 2005 18:24

No,nějaké dohady o "ulici" bych tady nerozjížděl.Jen jsem to vzal z vlastní zkušenosti z tréninku,přístupu.Ale jak říkám,každý ať si cvičí jak a kde a hlavně co chce :wink:
A ano,jsem příznivcem p.Cibulky,protože jeho výuka za to stojí!
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pon 03. led, 2005 14:02

V každé době se šíří o mistrech a školách řada legend, které má někdy problém poznat i ten, kdo se popisovaných událostí sám účastnil. Některé legendy šíří mistři či žáci sami, jiné vzniknou u konkurence a řada z nich je prostě postupným "přikrášlováním" skutečných událostí.

Pokud chce někdo něco zjistit o nějaké škole, má se do ní sám zajít podívat..

Není neobvyklé, že se žáci (nebo i méně známí instruktoři) potají zapíší po jiné školy, aby zjistili jak se v dané škole věci mají. Samozřejmě jakékoliv posuzování stylů je silně subjektivní a alespoň trochu objektivní výsledky by vyžadovali statisticky relevantní množství a rozmanitost reálných "bojových" situací" a to nechávám stranou skutečnost, že lidé mají různé vlohy, které najdou uplatnění v různých BU.

Řada lidí navíc necvičí BU pro "bojový účinek", ale pro duševní rozvoj či v něm nalézá relaxaci a zábavu.

Takže něco stručného na závěr:
Řeči nejsou nikdy více důvěryhodné, než ten kdo je šíří..
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Jendis » pon 03. led, 2005 18:22

Jojo,s tím lze souhlasit....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Patayon » pon 15. kvě, 2006 13:32

Po roce a něco můžeme hodnotit :
Česká škola boje nožem (p.Pokora) již neexistuje,je zrušena !
Sitra Archa (p.Cibulka) funguje dodnes !
To již může o něčem svědčit,ne?
Patayon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 19. kvě, 2006 19:22

hmmm....ani mne to nepřekvapuje.....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BeN » pát 30. čer, 2006 14:23

Zdravím. Rád bych zjistil nějaké nové informace o brněnské škole Clifoth Academy - španěská škola boje nožem (spadá pod Sitra Achra). Díval jsem se na jejich stránky a vypadají velmi zajímavě. Stojí za to si to vyzkoušet. Dělám japonské BU, ale evropský styl boje by mě docela zajímal.
BeN
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř 28. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 03. črc, 2006 8:57

tak si to tu projeď,zmínek je tu dost :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BeN » pon 03. črc, 2006 9:36

Já si to tu projížděl. Možná jsem nenarazil na všechny články. Většina diskusí je z roku 2004, tak jsem chtěl jen zjistit, zda někdo nemá novější informace nebo nějaké zajímavé odkazy či články.
BeN
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř 28. čer, 2006 23:00


Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků