seipingma

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

seipingma

Příspěvekod Anonymní » stř 12. led, 2005 12:53

seipingma -todle to slovo padlo v diskusi "lokty", nemoh by mi prosim nekdo vysvetlit co to je?mam taky problemy s kolenama, a nak mi tam divne krupe, nosim tedka ortopedicky vlozky, a nekdy je to uz skoro dobry..., ale kdybymi nekdo poradil naky cviceni na kolena byl bych moh vdecny
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod sun » stř 12. led, 2005 13:43

Určitě pomáhá jakékoliv bojové umění ovšem správně cvičené! :lol:
sun
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Re: seipingma

Příspěvekod WT_Martin » stř 12. led, 2005 14:00

Honzik píše:seipingma -todle to slovo padlo v diskusi "lokty", nemoh by mi prosim nekdo vysvetlit co to je?mam taky problemy s kolenama, a nak mi tam divne krupe, nosim tedka ortopedicky vlozky, a nekdy je to uz skoro dobry..., ale kdybymi nekdo poradil naky cviceni na kolena byl bych moh vdecny


Seiping ma (ctyrurovnovy postoj) je jizni obdoba severniho mabu (postoj jezdce na koni). Vice viz: http://hungkuen.net/training-basicstances.htm

Pomaha posilovat a "stabilizovat" nohy - svaly i slachy. Dal ma velky vliv na zlepseni drzeni tela a zadoveho svalstva. Nicmene - cvicit seiping ma bez vedeni nekoho, kdo tomu rozumi, nemusi byt zrovna zdrave. Kdyz si do toho clovek stoupne spatne, muze to mit presne opacny ucinek, nez pri spravnem provedeni.
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod Anonymní » stř 12. led, 2005 15:08

super, diky, tendle postoj je myslim uzivany i v karate a taekwondu, takze naky zkusenosti s nim uz mam, akorat sem nevedel co to je...kdyby jste k tomu meli jeste nake pripominky tak nevahejte a pls mi je poskitnete dik
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 12. led, 2005 15:10

ou.... *poskytnete
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » čtv 13. led, 2005 16:06

Konkrétně v šotokanu cpou špičky hodně k sobě, ten postoj pak vypadá na oko dost jinak, oproti seiping má kolena víc dovnitř a není tak nízký. Zepředu pak není vidět typický obdélník, ale spíše trojúhelník. Karatisti v něm hodně drilujou techniky, ale je míň namáhavej tak bys v něm musel stát dýl.
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 13. led, 2005 16:26

jj, díky, jo ještě, jak často by si mi doporučil to cvičit?, maj mě uplně pálit svaly, nebo stačí abych "cejtil jak se to protahuje"?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod WT_Martin » čtv 13. led, 2005 20:35

Honzik píše:jj, díky, jo ještě, jak často by si mi doporučil to cvičit?, maj mě uplně pálit svaly, nebo stačí abych "cejtil jak se to protahuje"?


Pokud Ti to predem nevysvetli a jasne neopravi nekdo, kdo tomu skutecne poradne rozumi, tak bych doporucoval to radeji necvicit vubec (stejne jako cokoliv dalsiho), jinak si akorat poradne odrovnas kolena.
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků