BOX - pro a proti...co s nim a co proti nemu...

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Clodman » pát 21. led, 2005 12:55

Virgee píše:
Jamamba píše:Problém je v tom, že boxeři rozhodně víc trénujou než ostatní cvičenci BU, který většinou pro svou nenažranost po mnoha smrtících technikách neumí ani jednu pořádně!
Kdežto Boxer trénuje pohyb, fyzičku a techniku BOXU, tedy především boxuje a má kontakt se soupeřem!


Naprostej souhlas. Já osobně taky dávám přednost kung fu (Ving Tsun), protože je barvitější, techničtější ... ale boxeři dřou tu trošku co mají, a jsou v 95% případů bojeschopnější - protože nějakej kung fu fighter umí třeba 100 technik, boxer řekněme 5, ale má je 20x natrénovanější - a v boji jde především o to, co dokážeš použít na ulici ve stresu, když ti srdce bouchá 200x za minutu a vidíš jenom tunelem před sebe, a to musíš mí zadrilovaný v hladině instinktů.


Taky souhlasim, už spoustu borcu na ulici zradila psychika. Mne se napriklad poradil uder, nebo kop, uz nevim co to bylo, ale ten druhej se valel.:)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

 

Re: miisha

Příspěvekod Clodman » pát 21. led, 2005 12:56

Jamamba píše:No je, ale nesmysl žít v představě, že boxer bude mít špatnou techniku!


Souhlas!:)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Clodman » sob 22. led, 2005 11:29

Revan píše:Ctěl jsem se jen zeptat, jak tady tak dumáte zda je v reálu účinnější trénink boxu či asijských BU, existuje nějaká security agentura, výcviky bojových a policejních složek, atd., kde se pro přežití vyučuje box???

Berte to jen jako otázku, opravdu to nevím. Ale podle mně se spíše učí styly, kde převládají páky a kryty před háky a údery.


V kazdem bojovem umeni at chcete nebo ne se objevuji prvky z boxu. A dle meho nazoru neni nic jednodusiho nez ji nekomu vypalit. Kdyz ses rozcilenej a nervozni mas strach a tresou se ti kolena tak asi tezko budes nasazovat na nekoho paku ale proste mu ji pustis. To je muj nazor:)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Anonymní » sob 22. led, 2005 12:56

Clodman píše:
Revan píše:Ctěl jsem se jen zeptat, jak tady tak dumáte zda je v reálu účinnější trénink boxu či asijských BU, existuje nějaká security agentura, výcviky bojových a policejních složek, atd., kde se pro přežití vyučuje box???

Berte to jen jako otázku, opravdu to nevím. Ale podle mně se spíše učí styly, kde převládají páky a kryty před háky a údery.


V kazdem bojovem umeni at chcete nebo ne se objevuji prvky z boxu. A dle meho nazoru neni nic jednodusiho nez ji nekomu vypalit. Kdyz ses rozcilenej a nervozni mas strach a tresou se ti kolena tak asi tezko budes nasazovat na nekoho paku ale proste mu ji pustis. To je muj nazor:)


Mas lepsi misto security agentu jit normalne do Box Klubu. :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Luko » sob 22. led, 2005 13:22

Mam takovou otazku do plena.
Zvlaste by me zajimala odpoved od Clodmana a Jandise.

Co je pro Vas meritko k tomu, abyste o nekom mohli prohlasit, ze je dobry v BU?
Luko
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 22. led, 2005 0:00
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod Jendis » sob 22. led, 2005 14:39

Chmmchmmm....měřítko????To je pro mne dost těžká otázka....nevím,jestli ji takhle písemnou formou dokážu nějak smysluplně odpovědět.Každý totiž pojem "bojová umění" vnímá jinak......Kvalitní bojovník by ale měl být také kvalitní člověk :idea:

Ale abych to nějak neokecával,hlavně musí rozumět svému "řemeslu"...ať už je to instruktor,který vychovává dobré bojovníky;zápasník,který má dobré výsledky.....nebo třeba jen někdo,kdo si cvičí pro radost a překonává sám sebe :wink:

Chápeš alespoň trošku,co se snažím říct?????
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » sob 22. led, 2005 14:59

Trošku jinak položená otázka byla tady.....

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... ight=#4006
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » sob 22. led, 2005 16:45

Jendis píše:Chmmchmmm....měřítko????To je pro mne dost těžká otázka....nevím,jestli ji takhle písemnou formou dokážu nějak smysluplně odpovědět.Každý totiž pojem "bojová umění" vnímá jinak......Kvalitní bojovník by ale měl být také kvalitní člověk :idea:

Ale abych to nějak neokecával,hlavně musí rozumět svému "řemeslu"...ať už je to instruktor,který vychovává dobré bojovníky;zápasník,který má dobré výsledky.....nebo třeba jen někdo,kdo si cvičí pro radost a překonává sám sebe :wink:

Chápeš alespoň trošku,co se snažím říct?????


No, nevim, je to trochu takova salamounska odpoved. Takze prvni na co se zeptas, nebude napr. kolik ma za sebou zapasu, ale jak to, co umi, dokaze prodat?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

box ve výcviku...

Příspěvekod Anonymní » sob 22. led, 2005 16:56

...Ctěl jsem se jen zeptat, jak tady tak dumáte zda je v reálu účinnější trénink boxu či asijských BU, existuje nějaká security agentura, výcviky bojových a policejních složek, atd., kde se pro přežití vyučuje box???...


zkus třeba adresu www.vip-bodyguard.cz je to agentura Skatach která přímo vyučuje různé státní složky... Petr Macháček
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » sob 22. led, 2005 17:31

Anonymní píše:
Jendis píše:Chmmchmmm....měřítko????To je pro mne dost těžká otázka....nevím,jestli ji takhle písemnou formou dokážu nějak smysluplně odpovědět.Každý totiž pojem "bojová umění" vnímá jinak......Kvalitní bojovník by ale měl být také kvalitní člověk :idea:

Ale abych to nějak neokecával,hlavně musí rozumět svému "řemeslu"...ať už je to instruktor,který vychovává dobré bojovníky;zápasník,který má dobré výsledky.....nebo třeba jen někdo,kdo si cvičí pro radost a překonává sám sebe :wink:

Chápeš alespoň trošku,co se snažím říct?????


No, nevim, je to trochu takova salamounska odpoved. Takze prvni na co se zeptas, nebude napr. kolik ma za sebou zapasu, ale jak to, co umi, dokaze prodat?


Takhle vyzněla má odpověď????Tak to myšleno určitě není....zkusím to jinak.Snad se mi podaří najít správná slova.......
Pro mne je docela dost důležitý i morální kredit dotyčného člověka.Podívám-li se na světové "superhvězdy" BU,tam je jasné,že ty osobně neznám.Ale pokud sleduji,co se o nich povídá v "odborných" kruzích-vlastně jejich pověst-mohu si udělat obrázek(Totéž platí i pro různé zdejší "mistry"....hodně se toho dozvím,když mám zájem se opravdu dozvědět....ať už tady,nebo jinak).
Když jsou to lidi,které znám,pak mohu sám osobně posoudit je takové osobně.Jde-li o člověka,který je "zručný",ovládá sám sebe a je vyrovnaný......pak o něm můžu říct,že je to dobrý bojovník(uvedu příklad-Jurgen Kruth-na HoH 5 měl svého soupeře na lopatě,několikrát ho mohl dorazit a přece to neudělal)
Jestliže je to někdo,kdo má třeba super výsledky v ringu,ale "lidsky" je to kokot,pak pro mne není bojovník,ale jen a pouze zručný bouchač.
Nejtěžší na BU je podle mne právě zvládnout sám sebe..... :idea:
Je mi jasné,že ani teď nedávám úplnou odpověď na Tvou otázku....(asi jsem hloupej) :oops:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Luko » sob 22. led, 2005 17:38

Takhle vyzněla má odpověď????Tak to myšleno určitě není....zkusím to jinak.Snad se mi podaří najít správná slova.......
Pro mne je docela dost důležitý i morální kredit dotyčného člověka.Podívám-li se na světové "superhvězdy" BU,tam je jasné,že ty osobně neznám.Ale pokud sleduji,co se o nich povídá v "odborných" kruzích-vlastně jejich pověst-mohu si udělat obrázek(Totéž platí i pro různé zdejší "mistry"....hodně se toho dozvím,když mám zájem se opravdu dozvědět....ať už tady,nebo jinak).
Když jsou to lidi,které znám,pak mohu sám osobně posoudit je takové osobně.Jde-li o člověka,který je "zručný",ovládá sám sebe a je vyrovnaný......pak o něm můžu říct,že je to dobrý bojovník(uvedu příklad-Jurgen Kruth-na HoH 5 měl svého soupeře na lopatě,několikrát ho mohl dorazit a přece to neudělal)
Jestliže je to někdo,kdo má třeba super výsledky v ringu,ale "lidsky" je to kokot,pak pro mne není bojovník,ale jen a pouze zručný bouchač.
Nejtěžší na BU je podle mne právě zvládnout sám sebe..... :idea:
Je mi jasné,že ani teď nedávám úplnou odpověď na Tvou otázku....(asi jsem hloupej) :oops:[/quote]

Diky za odpoved - vycerpavajici. :D
Luko
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 22. led, 2005 0:00
Bydliště: PRAHA

Příspěvekod Clodman » pon 24. led, 2005 9:48

Luko píše:Mam takovou otazku do plena.
Zvlaste by me zajimala odpoved od Clodmana a Jandise.

Co je pro Vas meritko k tomu, abyste o nekom mohli prohlasit, ze je dobry v BU?


Podle me se dobry bojovnik pozna pozna podle toho, ze nebojuje. Proste uz si sam sobe dokazal, ze mu to funguje. Nepotrebuje slavu, ani uspechy, cvici v souneni s prirodou, a umi ovladat svou agresi. Zkratka proste dobrej chlap (zena):)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Anonymní » pon 24. led, 2005 17:21

Clodman píše:Podle me se dobry bojovnik pozna pozna podle toho, ze nebojuje. Proste uz si sam sobe dokazal, ze mu to funguje. Nepotrebuje slavu, ani uspechy, cvici v souneni s prirodou, a umi ovladat svou agresi. Zkratka proste dobrej chlap (zena):)
Jo. Já bych si trochu přisadil, uvidim, jak zareaguješ. Slovo "nebojuje" je mi moc zjednodušený. Picnul bych tam něco jako "nebojuje zbytečně" nebo tak (to je ale zas trochu nicneříkající :oops: ). Prostě že umí zastavit např. cizí zbytečnou agresi, esi si myslí že je zbytečná. A neřikám že to musí zastavovat zrovna pěstí, ale ňák ano.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Clodman » úte 25. led, 2005 10:55

jox_off píše:
Clodman píše:Podle me se dobry bojovnik pozna pozna podle toho, ze nebojuje. Proste uz si sam sobe dokazal, ze mu to funguje. Nepotrebuje slavu, ani uspechy, cvici v souneni s prirodou, a umi ovladat svou agresi. Zkratka proste dobrej chlap (zena):)
Jo. Já bych si trochu přisadil, uvidim, jak zareaguješ. Slovo "nebojuje" je mi moc zjednodušený. Picnul bych tam něco jako "nebojuje zbytečně" nebo tak (to je ale zas trochu nicneříkající :oops: ). Prostě že umí zastavit např. cizí zbytečnou agresi, esi si myslí že je zbytečná. A neřikám že to musí zastavovat zrovna pěstí, ale ňák ano.


No nejak podobne sem to myslel, proste ze nikdy zbytecne nebojuje, protoze vetsinou to jde vyresit ustne. Proste ze bez rany dokaze ukoncit bitku:)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod zlomenakatana » stř 25. črc, 2007 10:27

Chcel by sem sa spytat boxeristov ako je to so sebeobranou. Akoze na ulici niekto mi chce vylupnut oko kudlou ako zareagujem ako boxer? A este jednu otazku ze do akej miery je dolezita technika. Ci by boxer s dobrou technikou a 60 kilami porazil slabotechnickeho svalonosiča? Normalne ma to zaujima ziadna provokacia alebo tak. Nemusite preto pisat ze som sproste hovado. To uz viem od mamy. Ď
zlomenakatana
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 13. lis, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Tomkins » stř 25. črc, 2007 20:00

zlomenakatana píše: Akoze na ulici niekto mi chce vylupnut oko kudlou ako zareagujem ako boxer?


Buď uteču, nebo vytáhnu teleskop :roll:

zlomenakatana píše:A este jednu otazku ze do akej miery je dolezita technika. Ci by boxer s dobrou technikou a 60 kilami porazil slabotechnickeho svalonosiča?


Znám jednoho chlápka, co vyhrál mistrovství světa ve váze snad do 55 kilo (nebyl to box, ale kickbox). A nemám pochyb, že by dostal na lopatky lecjakýho dvoumetrovýho vyhazovače někde v klubu. Jednou mi dal takovej lowkick, že jsem týden nemohl pořádně došlapovat na pravou nohu. Čím lepší máš techniku, tím víc to toho druhýho bolí, ať je to kdokoliv.

Jednou někdo řekl: Každej boxer je nebezpečnej. Váhové kategorie existují jen proto, aby dva boxeři různé váhy nevypadali vedle sebe směšně. :wink: Asi to myslel tak, že je velký rozdíl mezi boxerem a "neboxerem", zatímco mezi dvěma boxery už je občas těžké rozhodnout o tom, kdo je lepší.
®ivot je fajn, jen lidi jsou svině...

One princip, any style (sorry - pride syndrom)
Tomkins
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » stř 25. črc, 2007 21:04

ale nebylo by špatné si uvědomit že to vždy záleží na člověku a momentální situaci, může být člověk trénovanej jak chce, ale záleží jak to zvládne... i dobrej boxer to nemusí unést psychicky, dostane se do blbé pozice na kterou není zvyklý atd...boj na ulici je dost něco jiného než zápas v ringu

a pokuď jde o nůž tak zdrhnout pokuď to jde
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 25. črc, 2007 21:21

Lada píše:i dobrej boxer to nemusí unést psychicky, dostane se do blbé pozice na kterou není zvyklý atd...boj na ulici je dost něco jiného než zápas v ringu

a pokuď jde o nůž tak zdrhnout pokuď to jde



:!: :!: :!: :idea: :idea: :idea: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod toddb » stř 25. črc, 2007 21:43

Ja osobne nevim jaky proti bych mohl rict o boxu, vynikajici sport co mi rapidne zlepsuje kondicku, jde o to co od toho kazdy ceka. Porad se tady resi, jestli boxer ustoji lowkick, jestli zvladne 60kilovy boxer borce z posilky atp. atp. prominte panove , ale pro me je to jen tlachani, ja boxuju proto, ze me to bavi a neresim jestli ustojim lowkick, jestli se po....u na ulici nebo ne, proste super sport, pri kterym se vyblbnu a vystavim.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod zlomenakatana » čtv 26. črc, 2007 7:13

Tomkins píše:
Jednou někdo řekl: Každej boxer je nebezpečnej. Váhové kategorie existují jen proto, aby dva boxeři různé váhy nevypadali vedle sebe směšně. :wink: Asi to myslel tak, že je velký rozdíl mezi boxerem a "neboxerem", zatímco mezi dvěma boxery už je občas těžké rozhodnout o tom, kdo je lepší.



Na tom niečo bude, paci sa mi to :idea: . Dakujem za odpovede
zlomenakatana
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 13. lis, 2006 0:00
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron