KIMONA NA JI-JITSU

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

KIMONA NA JI-JITSU

Příspěvekod Anonymní » sob 18. zář, 2004 14:39

Jsem začátečník a zajímalo by mě, jaký kimono bych si měl koupit. Vůbec se nevyznám v dělění. Jako co znamená překládané kimono atak. Hlavně aby to nějakou dobu vydrželo. :o Lze použít na Ji-Jitsu i kimono z Kung-fu :?: Podle čeho bych je měl vybírat.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Gino » sob 18. zář, 2004 15:19

Z kung-fu určitě ne. V jitsu se budeš za něj hodně tahat atp. musí to vydržet. Kup si klasické Judo kimono - to je obyčejně nejlepší způsob!
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » sob 18. zář, 2004 15:24

Gino píše:Z kung-fu určitě ne. V jitsu se budeš za něj hodně tahat atp. musí to vydržet. Kup si klasické Judo kimono - to je obyčejně nejlepší způsob!


Já mám současné kimono již nějaký ten pátek (cca pět let) a je uplně okay... akorát kalhoty jsou trochu sešlé, ale ty mi kryje Hakama :-) Mj. cvičím Ju jitsu.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Kimono

Příspěvekod Anonymní » ned 19. zář, 2004 1:19

Jestli chceš doporučit konkrétní značku, tak NORIS - mám od nich model Competition za cca 2300,- a je to velice slušný kimono. Jestli chceš něco levnějšího, tak Hayashi - model Kirin se dá sehnat za cca 1300,- (nekupuj Hayashi Todai, není to nic moc a je jen o málo levnější než Kirin; taky nekupuj jejich nejvyšší model Hayashi Fuji - to snad dělají z plechu či co, je to sice hodně silný, ale příšerně tvrdý - takže v případě dražšího kimona bych bral zase Norise - takový Noris Olympic je luxusní záležitost 8) ).
A nebo se podívej na www.tozando.com - mimo jiné tam nabízejí ručně šitá kimona a jejich nejlepší model nedávno zlevnili z 50.000,- na 30.000,- Kč. A to se vyplatí 8O 8O 8O
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 12. bře, 2005 21:42

No jak už tu bylo řečeno,tak ti postačí kimino na Judo.Ale nesouhlasil bych s některýma odpověďma na tvoji otázku,protože kimono budeš používat jen na tréninku,kde se za něj budeš opravdu tahat tak proto Judo kimono(je pevnější).Na značce vůbec nezáleží protože na ulici nebudeš mít kimono ani ty ani útočník.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 12. bře, 2005 21:42

No jak už tu bylo řečeno,tak ti postačí kimino na Judo.Ale nesouhlasil bych s některýma odpověďma na tvoji otázku,protože kimono budeš používat jen na tréninku,kde se za něj budeš opravdu tahat tak proto Judo kimono(je pevnější).Na značce vůbec nezáleží protože na ulici nebudeš mít kimono ani ty ani útočník.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 13. bře, 2005 15:20

Já sice nedělám tento druh bojového sportu, ale různé typy kimon u nás najdeš na tomto webu: www.kaze.cz

Myslim si, že tam mají i nějaký pevnější...cena kolem 2.3. tis. Ale je to spíše na karate...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 14. bře, 2005 10:59

Taky bych doporučil jakékoli judistické kimono, silnější, ale nemělo by být zas extra tuhý. Dej bacha, většina se tak o 5 - 10 čísel srazí :!: . Jo a svislý šev na zádech taky neni při padání nic moc :x , ten maji kimona prý na kendo :wink:.
Zdar a sílu
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

:-)

Příspěvekod kumori » pon 20. srp, 2007 19:49

doporučuji zainvestovat a koupit SHOGUN od DANRHO, je vzhledově podobné karategi, s pevností judogi.Mám s ním osobní pozitivní několikaletou zkušenost
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod Clarke » pon 28. led, 2008 14:27

kumori píše:doporučuji zainvestovat a koupit SHOGUN od DANRHO, je vzhledově podobné karategi, s pevností judogi.Mám s ním osobní pozitivní několikaletou zkušenost

Jj, Shogun od DanRho mám taky, a spokojenost. Je sice trochu dražší, ale drží bezvadně. Hlavně se mu netrhaj šňůrky od kabátu (to je takovej malej zázrak, co? :-) ) A kalhoty maj kromě provázku i gumu a jsou bez rozparku, takže mi z nich neleze půlka pr...e když jdeme na zem :-)

PS: Co takhle použít kabát na SAMBO? Vypadají bytelně.
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

 


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 17 návštevníků

cron