filmové hvězdy kung-fu

knihy, časopisy, TV, film a internet...

filmové hvězdy kung-fu

Příspěvekod Anonymní » ned 11. kvě, 2003 19:44

Jet Lee, Bruce Lee, Chuck Norris atd. atd. atd.......
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

filmové hvězdy kung-fu

Příspěvekod Picard » pon 12. kvě, 2003 10:32

Jet Li r00l3z :-]
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod yuan » pon 01. zář, 2003 11:50

li lianjie je over ... prave jsem mel moznost vydet cradle 2 the grave..dude, horsi film si ani neumis predstavit. posledni dobou ma vsechno ve stylu rap.. vcetne the one (sony) = neuspech. jo kde je to jeho mladi ...ajajaaaj budu se na to muset zeptat marka (dela jeho stranky)


long life vs. die human
yuan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 31. srp, 2003 23:00
Bydliště: Ova

Příspěvekod PrayingMantis » pon 01. zář, 2003 12:06

Možná že je "over", ale jeho popularita na scéně bojových umění byla, na rozdíl od mnoha jiných..., zasloužená! Vezmi si třeba kašpara Van Damma. Uměl tři techniky, z nichž nebyl bez střihu kamery schopnej udělat v jednom záběru více než dvě (výjimka Karate Tiger I) a svět ho dobrých 6 let žral jako boha a "mistra" bojových umění! Pche...! Zlatí kucí z Číny!!

PS: Cradle 2 the grave je ale fakt zklamání...
PrayingMantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 111
Registrován: ned 01. čer, 2003 23:00
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvekod yuan » úte 02. zář, 2003 10:06

pravd pravd .. dejme vsak prilezitost novym!
uz se nemuzu doskat na neco ostrejsiho.........

long life vs. die human
yuan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned 31. srp, 2003 23:00
Bydliště: Ova

Příspěvekod Picard » úte 02. zář, 2003 14:11

Toshiro Mifune je nejlepsejsi :-)))
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » úte 02. zář, 2003 14:53

Cradle - otázka hudby je věcí vkusu, ale je pravda, že hiphop, černoši a bohužel i DMX jsou trademarkem Andrzeje Bartkowiaka ve všech jeho filmech (a například Romeo musí zemřít považuji stále za pěkný film). Cradle to the grave podle mě zabil DMX a divoké střihy (viz poslední trojfázový souboj:-) Yuan - jaké Jetovy stránky?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod F4ust » úte 02. zář, 2003 14:56

poslední příspěvek je ode mě..
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod Sennin » úte 02. zář, 2003 15:13

Jeff Speakman...jednoho času se tvrdilo, že je pojetím boje a rychlostí plným nástupcem Bruce Lee.
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod SianLang » stř 03. zář, 2003 5:51

No a co teprve můj miláček Dejvid Keredýýýn! :) Všimněte si, že kdykoliv se ohání nějakou zbraní (nedej Bože třeba Kwan Do), vždycky ho zabírají z hodně velké dálky a jakmile se do scény dostane druhá osoba, okamžitě musí nenápadně přestat. ©koda že nemám tolik kazet, abych si mohl nahrát všechny díly Legendy... :cry:
SianLang
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: stř 04. čer, 2003 23:00

 

Příspěvekod F4ust » stř 03. zář, 2003 18:49

SianLang: sdílím tvé nadšení, znáš knihu "Shaolin philosophy" právě od níže zmíněného? 8O :lol:
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod SianLang » čtv 04. zář, 2003 5:04

Cože?! KNIHA?! Tak to jsem zaspal dobu... Kdy, kde a za kolik?! Doufám, že v ní shrnul všechna moudra, která mu kdy scénáristé nadiktovali... :lol:
SianLang
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: stř 04. čer, 2003 23:00

Příspěvekod F4ust » čtv 04. zář, 2003 16:34

minulý týden, londýnské knihkupectví Foyles, dvanáct liber :D Ano, kromě zhruba 200 stran vysoce koncentrovaného filosofického textu je celá publikace doplněna i několika desítkami černobílých fotografií patřících především do kategorie Art (keredýn s rozevlátými - v té době ještě černými - vlasy pózující v pseudočínských opánkách a klobouku před objektivem atd, must-see :D
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod SianLang » pát 05. zář, 2003 5:13

Joj! Tak to musí být skutečný literární, filosofický, kung-fistický a hlavně humoristický zážitek! :lol:
SianLang
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: stř 04. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Doktor » pát 05. zář, 2003 11:33

První díly "Kung-fu" jsem sledoval, dlužno říct, že s ohromným zaujetím, když jste ještě nebyli na světe. Carradin přišel k roli jako slepý k houslím, původně měl v seriálu hrát Bruce Lee. Nu, demokratická Amerika nepřipustila žlutého muže do role, v níž by byl lepší než muž bílý, a proto to tak dopadlo. Nesledoval jsem osudy DC, ale slyšel jsem, že seriál měl na něho mimořádný vliv: snad se odstěhoval někam do samoty do srubu a začal se vehementně zabývat jak filosofií, tak praxi "kung-fu". Možná že, než pustě kritizovat, bylo by lepší poohlédnout se po seriózní informaci. Možná, že DC nic neumí, možná mu to prostě nejde, ale možná je to docela fajn chlap. Kdoví?
Doktor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 20. črc, 2003 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Anonymní » pát 05. zář, 2003 12:36

co jsem slysel, moc fajn chlap to zrovna neni - tam kde bydli, uz radeji chodi kanalama, aby nahodou nepotkal nekoho, komu dluzi peniza, co si pujcil na chlast... Kung-fu - legenda pokracuje;-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Picard » pát 05. zář, 2003 22:33

no ale sem na nej zvedavej v Kill Billovoi, zas tak spatnej bejt nemuze, kdyz si zahraje v takovymhle filmu :-)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod F4ust » sob 06. zář, 2003 11:45

Picard: asi jsi to nepochopil, v tom filmu hraje právě proto, jak je špatnej :D
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod SianLang » pon 08. zář, 2003 6:16

No, kdybych tušil, že Dejvidovo fan club má tak širokou základnu, založil bych mu samostatnou diskuzi. :-)

Lékař: Podívej, já netvrdím, že to není fajn chlap, ale fakt je, že mu to těžce nejde a to je po 25 letech "cvičení" dost závažný problém pro někoho, kdo hraje Shaolinského kněze. At si dál hraje žárlivé manžílky v romantických ságách a do kung-fu nefušuje! No, i když... na druhou stranu, co by byly mé čtvrteční večery bez Kwai Chen Caina, že? :D

Ano, nechtěli Bruce Leeho (podle mého skromného názoru by ale ani ten nezahrál roli Shaolina moc dobře... ) tak tam nafařili bělocha, ale v té době už hrálo dost kvalitních karatistů, kteří by tu roli zvádli přece jenom důstojněji. Podle mě v tom musí být něco víc, když vybrali tanečníka. A jeho průzkumy budov doplnované otočkami ve stylu polky na chodbách nebo v místnostech jsou vážně kouzelné. :D Dejvidovi třikrát zdar!! :)
SianLang
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: stř 04. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Doktor » stř 10. zář, 2003 10:27

Problém je asi v tom, že my jsme sledovali první sérii "Kung Fu" na "Vídni" a tu taky neměl každý a neměli jsme žádné srovnání ani zkušenosti. Bývaly to takové společné večery, a protože nebyl žádný výběr (např. první film s BL jsem shlédl poprvé ve Francii, kde jsem byl se sportovním oddílem, jehož činnost byla poněkud vzdálená bojovým uměním), neměli jsme ani s čím srovnávat, ani jsme nebyli tak kritičtí. DC byl prostě herec, protože i v té první sérii ti, co s ním hráli jako protivníci, byli podstatně lepší jako on - to jsme poznali i my, laikové, no a my jsme si s tím nelámali hlavu: DC byl prostě kladný hrdina, měl bý nejlepší a měl vyhrát. Tak jsme to tak brali. Zřejmě to tak beru doposud - je to herec, byl v té první sérii, tak pokračuje. A to je vše. Faktem je, že ač se hodně snažím o pochopení, tahle série mi připadá svým obsahem většinou úplně padlá na hlavu. To mi vadí daleko víc, než výkon herce. Možná je to nostalgie, ale ta první série měla alespoň hlavu a patu a nebyly to takové bláboly jako teď. A hlavně - bylo to poprvé! Takže ahoj!
Doktor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 20. črc, 2003 23:00
Bydliště: Brno

Další

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron