Ukážte pravé karty!!

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Anonymní » pon 04. dub, 2005 14:14

Vas nazor na senseia GOZA SHIODU. Videli ste ho niekto posobit v pokrocilom veku. Ak ano co na to hovorite.? Podla mna je to ozajstny majster Aikida. Dokazal neskutocne veci s fyzikou utoku. Mne osobne sa to zdalo byt az neuveritelne.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » pon 04. dub, 2005 20:26

ahoj.
mam tri otazky:
1.marvin ak vies princip ako mas cvicit aikido,preco ho netrenujes aj nadalej??
2.vsetci diskuteri ohladom klasickych orientalnych vnutornych a vonkajsich stylov dokazete oddelit bioenergeticke a biomechanicke cvicenie??
3.miro,mylim sa velmi,ked poviem,ze je uplne jedno co cvicis,pokial si schopny cyklovat bionergeticke stavy otvorenia a zatvorenia{ndludske schopnosti su iba jednym z prejavov vyraznej stimulacie jin, jang stavu ,resp.stimulacie niektoreho z meridianov}??
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod marvin » pon 04. dub, 2005 20:36

:D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 20:24, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

GOZO SHIODA

Příspěvekod Anonymní » úte 05. dub, 2005 9:28

Vzhladom na ziadny nazor na GOZA SHIODU by som chcel zopakovat otazku na tych ktory maju skusenost s AIKIDOM.
Co hovorite na Goza Shiodu a jeho AIKIDO Yoshinkai. Je vobec mozne (myslim tym ovladanie fyziky pri roznych utokoch) aby jeden clovek naozaj dokazal to co dokazal on. Videli ste ho posobit. Ako dokaze odpovedat na kazdy utok s plnou rychlostou,silou a silnym postojom k utoku.?

Trenovali ste niekto , niekde Yoshinkai AIKIDO?

Vas nazor na tento styl
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 05. dub, 2005 13:24

videl som - nic co by som nevidel dovtedy u inych jap. majstrov ...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod kusa » úte 05. dub, 2005 15:35

marvin, klobuk dolu, vymakane opisany jeden z nevyhnutnych predpokladov, na uspesne pouzitie ai ki technik. Preto si myslim, ako povedal niekto mudrejsi, že je nevyhnutnym predskokanom tejto urovne judo, resp. ju jutsu...
...alebo, opat ta budem volne citovat, dalsia z moznosti je patlanie sa s pomalym kihonom. To ale cloveku berie iluziu rýchleho postupu, co sa v tomto trvalo udrzatelne rozvijajucom sa svete, ktory hrozi vselijakymi fyzickymi nastrahami nenosi 8) :lol: :lol: :lol:
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Anonymní » úte 05. dub, 2005 15:41

to josefmlady: je mi jasné, o čom píšeš, ale neviem, čo by povedal tréner, keby vedel, že v zákulisí hovorím novým členom, nech idú inam, lebo aikido nie je to, čo čakali :D , asi by ma nepochválil. to je predsa problém aikida na slovensku, povedať na rovinu, o čom to je a nechať každého sa rozhodnúť včas, aby sa diskusné fóra nehemžili ľuďmi, ktorí sú z aikida zbytočne sklamaní a možno voči nemu aj trochu zatrpknutí, lebo im trvalo dlhšiu dobu a po neviem aký technický stupeň, o čom to je.
ja som si o veci utvorila aký taký názor dosť skoro, ale mne práve aikido vyhovuje v tom, ako ho vnímam ja.

to marvin: ale videla som, o čom si písal. myslíš, že som si nevšimla, že sa saito tváril buď zhrozene, alebo pobavene, alebo dokonca chvíľami až rezignovane?/neviem, ako to lepšie pomenovať/. trepal sa z japonska na seminár na nejaké blbé slovensko a potom videl, čo videl a zažil, čo zažil :D
ja viem, marvin, že niekomu sa môže zdať zbytočné ísť ďalej, keď to nie je to "pravé orechové". v tom je tá krása, že sme slobodní ľudia a môžme sa rozhodnúť, ako ďalej. lenže pre niekoho to môže byť motivácia niečo zmeniť v rámci svojej pozície a situácie, niečo robiť inak. inak, taliani sa mi zdali v niektorých veciach práve svojim prístupom ku kihon/awase, dosť priblížení tomu, čo píšeš, ale to je asi tým ,že oni chodia do japonska každý rok. prehodila som pár slov na šatni s taliankou. jednoducho sa zoberú celá partia vrátane senseja a hybaj do japonska na "aikidodovolenku". no, dosť ťažko chápala, že so svojimi, v prepočte 200 eurami výplaty mesačne ťažko niečo našetrím na japonsko :D

to ukropcany: že som sa ja nešla na to jo bližšie vtedy pozrieť, keď ho tam iní obdivovali, ale asi som sa hanbila vbehnúť medzi kurillových hakamáčov. už nemoto nadškrtol súvislosť medzi taijutsu a zbraňami, ale až saito to vysvetlil celkom presne. a povedal aj iné fajn veci, ako napr. pri morotedori -už tu ste vyhrali, zhodenie súpera na zem je len dokončenie. nesústreďujte sa na zhodenie partnera, lebo to nie je cieľom tejto techniky. počúvala som, koľko sa dalo. a snažila som sa vždy cvičiť vpredu. aj sa oplatilo, pár krát sa pri nás zastavil. a myslíš, že som neprišla zo saita s gulášom v hlave? a tiež som sa chcela rozbehnúť do japonska dozvedieť sa viac, ale na to si asi ešte nejakú dobu počkám. ak sa tam vôbec dostanem.

že je aikido biznis, to je pravda. ako z toho von? buď budeme cvičiť aikido tak ako sa má, podľa všetkých jeho princípov, alebo ho budeme cvičiť podľa toho, čo sa bežne o aikide hlása, ale nevyhnutne sa bude musieť do tréningov vniesť niečo nové. lenže to je taký zamotaný kruh. jáj a ešte, aj osensej posielal svoju ženu pozrieť sa na oltár, či tam niečo žiaci za tréningy nenechali, keď pýtala prostriedky na vedenie domácnosti. :D
lenže, nie sme v japonsku a nie sme japonci s japonskou mentalitou. preto je naše aikido nevyhnutne odlišné od toho "japonského". lebo my máme na veci západné zmýšľanie. európske, slovenské... písala som už tom v diskusii o aikide tu vedľa. osensej bol aký bol a aikido, ktoré hlásal svetu vzniklo z jeho vlastného života, malo rozmer jeho skúseností, mentality, náboženstva. spolu s osensejom jednoducho, podľa mňa, mnoho vecí vymizlo aj v japonsku, nie len u nás. ale pre niečo nám tu aikido zanechal. bola by škoda ho nechať zapadnúť prachom.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod marvin » úte 05. dub, 2005 16:31

:D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 20:23, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 06. dub, 2005 8:32

to marvin: a vzal už so sebou niekoho? aj keď, ak máš peniaze, tak môžeš ísť do japonska cvičiť aj sám. nikto sa pred teba predsa nemôže postaviť a pohroziť, ty, ty, ty zlý aikidoka, kam sa hrabeš :D
s tými peniazmi som to myslela tak,že ak by chcel niekto fakt na aikide makať, mať svoje dojo a robiť veci ozaj kvalitne a lacno, buď by mal byť bez záväzkov, alebo by musel mať veľmi, veľmi, veľmi tolerantnú ženu a nenáročné deti. neviem, či by tu niekto z prítomných ženatých mužov poslal ženu, nech si peniaze na nájomné, hypotéku, pôžičku, splátku za auto atď... zháňa ako chce :D sme predsa len materiálne orientovaní, to si musíme priznať . ani dnešní japonci to už neberú až tak duchovne. aj u nás by sa aikidom málokto mohol zaoberať na profi úrovni, vždy potrebuješ, "ešte niečo". prácu, podnikanie, čokoľvek, čo uživí teba a rodinu. ja ti poviem, že po tejto stránke musím nášho senseja pochváliť. tréningy stoja pár korún, občas ho podozrievam, že to ťahá aj zo svojho, teraz nám vybavuje nové priestory, a aj napriek určitým drobnostiam, ktoré sa odohrávajú v poslednej dobe, faktom zostáva, že sa snaží aikido u nás udržať. tie drobnosti, to sú iba rozdiely v názoroch, ktoré sa utrasú. veď, komu sa fakt nepáčilo, ten už odišiel.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod marvin » stř 06. dub, 2005 9:12

:D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 20:23, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod kusa » stř 06. dub, 2005 9:50

marvin píše:
nechapes ako som to myslel. Samozrejme ze ked v tej organizacii nie si tak ked si vybavis pozvanie, alebo sa pripojis k nejakej inej skupine tak to problem nie je okrem financii ziaden.

Probelm to je ak si v tej jeho organizacii - tak tam mozes ist len ked on dovoli, kapisto teda ked ta vezme "on" ;). Pre normalnych ludi, ktory nakukli pod povrch pravidiel v tomto dojo to ani nahodou nebolo jedine a posledne co sokovalo. Je tam toho naozaj dost co by ta asi dostalo do kolien a cudovala by si sa preco su ludia ochotny takto zahadzovat vlastnu dostojnost. Ale o mna nejde a rozoberat to tu verejne je zbytocne aj tak to nikto nepochopi inak ako ohovaranie ...



ked hovoris o niekom bez neho, vzdy je to ohovaranie, ci v pozitivnom, alebo negativnom svetle :lol: :lol: :lol: Asi by som tu temu uz nechal plavat. Sak nech sa nemea pouci, niet nad vlastnu skusenost. Hlupy nie je ten, co sa uci na vlastnych chybach, hlupy je ten, kto ich opakuje. :D Navyse, co ked je to nemee (snad som to dobre vysklonoval) takto vyhovuje? Pod slnkom je desattisic veci a kazda ma svoju hodnotu :wink:
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Anonymní » stř 06. dub, 2005 15:20

to marvin: vieš, mám šťastie, že si cvičíme tu, v našom provinčnom meste, že sme malá partia, ale celkom kamoši. ale aspoň teraz viem, kam miznú bratislavskí hakamáči :D ak budem mať raz na to peniaze a chuť, tak do japonska pôjdem. už po prvom seminári v BA som si urobila obraz /rada si robím vlastný úsudok/, skonštatovala som sama pre seba, že zatiaľ mi to takto vyhovuje a mám k tomu trochu slobodnejší prístup, jednoducho si nemyslím "iwama, nič iné iba iwama" :D ak chcem cvičiť aikido, budem. keď nie cez iwamu, tak inak. nakoniec, môj priateľ pred príchodom domov cvičil cez aikikai, takže ani v tom nie je problém. ibaže u nás v meste sa robí iba iwama. asi mi to vyhovuje hlavne preto, lebo nemám páskovacie ambície. bola som vlani na jedných skúškach, stačila mi aj táto skúsenosť, niekde som tu o tom písala. patrím k tým ľuďom, ktorí nebudú u niekoho "šplhať" /nie len čo sa aikida týka/, lebo úctu si nemožno vyžadovať, to má byť celkom prirodzené. a ked chcem, vždy mám na výber, robiť niečo iné.

to kusa: asi som čiastočne zareagovala aj na to, čo si písal. áno, mám rada vlastnú skúsenosť. nemôžem tvrdiť, že ten alebo ten je dobrý, alebo zlý, len na základe počutého. keď si mám za niečím stáť, mala by som to mať podložené faktami. a aj tak to stále môže zostať na úrovni subjektívneho pocitu. niektoré veci som vedela skôr ako naši chalani, ale omnoho lepšie bolo počkať, kým na to neprídu sami a nepochopia veci po svojom. lebo potom sa dá debatovať rozumne a nie ako na zjazde ksč, kde jeden bude do ostatných vtľkať dogmy a robiť im v hlave guláš.
cvičím aikido, lebo sa mi páči a baví ma to. cvičím iwamu, lebo nič iné tu nie je. keď budem chcieť, pôjdem mrknúť aj inde,semináre mino nášho mesta a federácie/, pretože som slobodný človek a neviaže ma ani žiadna vnútorná ambícia. čo sa deje v BA ide mimo mňa, teda do určitej miery, ale ako povedal marvin, na čo to tu omieľať dookola.
čo cvičíš ty kusa?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod kusa » stř 06. dub, 2005 17:50

nemea píše: čo cvičíš ty kusa?


najma zazen, a k tomu ako pohybovy doplnok par technik ju jutsu na rozhybanie energie. Nie je to ziadne starobyle umenie. K tym par pakam, atemi a ukemi technik, co som sa naucil pristupujem vyhradne antropologicky, a to ako po biologickej, tak aj socio-kulturnej stranke :D
Naposledy upravil kusa dne čtv 07. dub, 2005 17:49, celkově upraveno 1
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Anonymní » čtv 07. dub, 2005 7:20

to marvin: náhodou áno :D
to kusa: no, niečo málo som o tom niekde čítala, ale konkrétne nič bližšie o tom neviem, môžeš niečo povedať bližšie, alebo ma odkázať na nejaké stránky? prípadne nemea@seznam.cz, ak sa ti to nechce písať sem :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod marvin » čtv 07. dub, 2005 8:46

nemea - co nahodou ano?
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod pucmaz » čtv 07. dub, 2005 10:29

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 13:35, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 07. dub, 2005 10:46

to ukropcany: náhodou áno :D
to marvin: prepáč, to bola odpoveď pre ukropcaneho, len som sa pomýlila, ale asi ukropcaneho aj poznáš, ako som pochopila.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod marvin » čtv 07. dub, 2005 10:48

nemea - ano zopar krat sme sa videli ...
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 07. dub, 2005 11:04

kusa píše:... ku ktorym pristupujem vyhradne antropologicky, a to ako po biologickej, tak aj socio-kulturnej stranke :D
Co si mám pod tim prosim představit - antropologicky? :?
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 07. dub, 2005 11:34

Jox_off píše:
kusa píše:... ku ktorym pristupujem vyhradne antropologicky, a to ako po biologickej, tak aj socio-kulturnej stranke :D
Co si mám pod tim prosim představit - antropologicky? :?
___
Jox


nemusis si pod tym predstavit vobec nic, alebo aj to, ze cvicim len kvoli udrziavaniu kondicie. Cely den totiz sedim za pocitacom a niekde predsa musim uzavriet "stresovy okruh".
Inak ma zaujimaju sirsie suvislosti medzi bojovymi umeniami, nielen japonskymi, ale aj europskymi a kulturou, miesto bojovnikov v ramci struktury spolocnosti, teda ich zaclenenie v ramci stratifikacneho rebricka, zmeny tejto pozicie, podiel na moci, fenomen kriminality a kriminalizacie BU blablabla.
Z hladiska biologie je to dlhodoby, ale aj okamzity vplyv bojovych umeni na ludsky organizmus.
Ale to len tak vo volnom case, ktoreho mam stale menej, pretoze clovek musi z niecoho zit.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron