Ukážte pravé karty!!

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Anonymní » čtv 07. dub, 2005 13:25

4Anonymní = kusa:
Hele to je fajn! Co o tom napsat trochu víc? Sou to všechno zajímavý témata.

A cos myslel tim "sepnout stresový okruh"? Jako že dáš organizmu příležitost si PŘESTAT myslet že de vo h..... ? Jakej to má účel? Teda zajmá mě co na to řekneš ty. Mám ídeu, že dyž na sebe jeden vobčas nechá bafnout, tak pak může bejt vodolnější vůdči latentnímu strasu - ale nevim.
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod kusa » čtv 07. dub, 2005 14:38

Jox_off píše:4Anonymní = kusa:
Hele to je fajn! Co o tom napsat trochu víc? Sou to všechno zajímavý témata.

A cos myslel tim "sepnout stresový okruh"? Jako že dáš organizmu příležitost si PŘESTAT myslet že de vo h..... ? Jakej to má účel? Teda zajmá mě co na to řekneš ty. Mám ídeu, že dyž na sebe jeden vobčas nechá bafnout, tak pak může bejt vodolnější vůdči latentnímu strasu - ale nevim.
___
Jox


Jaska, sak bojove umenia maju aj celkom iny rozmer ako neustale porovnavanie guli. Ja uz som o tom popisal, zatial v poznamkach do suflika, dost, ale stale nie tolko ako by som potreboval...
Ide o vybitie energie, ktora sa v tele hromadi, kedze stresujuce situacie maju skor povahu symbolickeho, ako fyzickeho ohrozenia. Kedysi, ked nas nahanal sablozuby lev, sme tu energiu vybehali, teraz, ked nas nahana rozzureny sef, telo sa pripravuje na utok, resp. utek adrenalin stupa, svalova tenzia tiez, blablabla, ale clovek si vacsinou nezabeha, ani nezabojuje, teda fyzicky okruh nezopne a energia ostava v tele.
Potom su z toho mame latentne, ale aj zjavne agresie, neurozy, frustracie, depresie, zvyseny tlak a ja neviem co vsetko....
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod kusa » čtv 07. dub, 2005 14:38

Jox_off píše:4Anonymní = kusa:
Hele to je fajn! Co o tom napsat trochu víc? Sou to všechno zajímavý témata.

A cos myslel tim "sepnout stresový okruh"? Jako že dáš organizmu příležitost si PŘESTAT myslet že de vo h..... ? Jakej to má účel? Teda zajmá mě co na to řekneš ty. Mám ídeu, že dyž na sebe jeden vobčas nechá bafnout, tak pak může bejt vodolnější vůdči latentnímu strasu - ale nevim.
___
Jox


Jaska, sak bojove umenia maju aj celkom iny rozmer ako neustale porovnavanie guli. Ja uz som o tom popisal, zatial v poznamkach do suflika, dost, ale stale nie tolko ako by som potreboval...
Ide o vybitie energie, ktora sa v tele hromadi, kedze stresujuce situacie maju skor povahu symbolickeho, ako fyzickeho ohrozenia. Kedysi, ked nas nahanal sablozuby lev, sme tu energiu vybehali, teraz, ked nas nahana rozzureny sef, telo sa pripravuje na utok, resp. utek adrenalin stupa, svalova tenzia tiez, blablabla, ale clovek si vacsinou nezabeha, ani nezabojuje, teda fyzicky okruh nezopne a energia ostava v tele.
Potom su z toho mame latentne, ale aj zjavne agresie, neurozy, frustracie, depresie, zvyseny tlak a ja neviem co vsetko....
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Anonymní » čtv 07. dub, 2005 15:05

ja myslím, že nejde iba o vybíjanie si neg. energie. aj neg. energia je energia, ktorá je súčasťou nášho tela a keď sa jej neuvážene zbavujeme, zbavujeme sa jedného zo zdrojov /tao/. aj vďaka BU je šanca naučiť sa túto energiu "neodhadzovať", ale pretvárať na pozitívnu a tú potom využívať. aj na to je cvičenie, napr. aikida dobré. pretvárať a využívať energiu.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 07. dub, 2005 15:14

nemea píše:ja myslím, že nejde iba o vybíjanie si neg. energie. aj neg. energia je energia, ktorá je súčasťou nášho tela a keď sa jej neuvážene zbavujeme, zbavujeme sa jedného zo zdrojov /tao/

Ale když nic, tak aspoň proudí místo hnití... :oops:
nemea píše: aj vďaka BU je šanca naučiť sa túto energiu "neodhadzovať", ale pretvárať na pozitívnu a tú potom využívať. aj na to je cvičenie, napr. aikida dobré. pretvárať a využívať energiu.

Co si pod tim představuješ konkrétnějc?
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod kusa » čtv 07. dub, 2005 17:30

nemea píše:ja myslím, že nejde iba o vybíjanie si neg. energie. aj neg. energia je energia, ktorá je súčasťou nášho tela a keď sa jej neuvážene zbavujeme, zbavujeme sa jedného zo zdrojov /tao/. aj vďaka BU je šanca naučiť sa túto energiu "neodhadzovať", ale pretvárať na pozitívnu a tú potom využívať. aj na to je cvičenie, napr. aikida dobré. pretvárať a využívať energiu.


si skutocne velky mag, ak to dokazes 8)
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod nemea » pát 08. dub, 2005 6:08

:D :D :D :D ak to dokážem , budem fakt veľký mág :D :D :D :D , ale mám o tom nejakú litreratúru, plus info od kamoša, čo robí čínsku medicínu a tiež platí zásada, že keď zbavíš pacienta problému, nemáš ho "vyhodiť von" ,ale pretvoriť ho na pozitívum. lebo potom sa negatívne energie potĺkajú kade tade a pozbierajú ich iní ľudia a takáto energia sa má tendenciu vracať na miesto pôvodu. toľko skátená teória. no, ja mám ešte k tomu véééééľmi ďaleko, ale aspoň som začala v tejto oblasti niečo robiť :D
osensej bol človek mnohých tvárí a jedna bola zameraná aj na princípy aikida, čiže nie iba samotné cvičenie, ale snaha o dosiahnutie osobnej harmónie a spojenia s univerzom bola jeho neoddeliteľnou súčasťou. osensej bol veľmi oduchovnelý človek, ale mal výhodu v tom, že od malička sa venoval tej duchovnej činnosti, o ktorej sa v súvislosti saikidom málo hovorí /meditácie, dychové cvičenia, nadobúdanie harmónie.../. na túto stránku aikida sa trochu zabúda, ale to bude tým, že naše západné prostredie je príliš málo v tomto zbehlé, ale to vychádza z histórie a tradícií.
takže zatiaľ platí, radšej cvičiť v telocvični, ako posadávať kadetade a byť priblblý pouličný bitkár :D nuž ale, ani práca s energiou by :D nezaškodila :D
nemea
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. dub, 2005 23:00

Příspěvekod stefano » pon 11. dub, 2005 18:46

to nemea:cau kocka...no tvoje prispevky su velmi zaujimave,velmi..
otazka znie,preco energii prisudzivat atribut pozitivnej,negativnej,elektrickej.... ked TAO je len jedno?
stefano
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 155
Registrován: úte 12. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Toman » pon 11. dub, 2005 20:06

to stefano:Kdyz uz si zminil pojem elektricka energie, podivej v prirode se energie vyskytuje v mnoha formach (potencialni, kineticka....) proc by nemohl byt pojem negativni energie. Ja si pod tim predstavim to co je vyuzitelne v negativnim slova smyslu a nelze to vyuzit pro pozitivni cinnost.
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod nemea » úte 12. dub, 2005 14:50

to stefano: ale ja si rozdelenie energie nevymýšľam. Tao je síce iba jedno, ale v knihe, ktorú momentálne čítam /už asi 3.x/, je rozdelenie energií podľa taostických praktikov ďaleko rozsiahlejšie:prvotná energia, plodivá, tvorivá, duchovná, negatívna, emočná.... ani si to všetko nepamätám. a tam je práve písané, že negatívnej emočnej energie /stres, strach, hnev.../sa nemáme zbavovať, ale transformovať ju na pozitívnu- životnú, tvorivú... lenže kým sa to človek naučí :D ...
to toman: hi hi a ešte je statická, dynamická, mechanická... a veľa inej. a práve to sa snažím naučiť, ako využívať negatívnu energiu aj na pozitívne účely :D len to ide ťažko, chce to trpezlivosť a dobrú pamäť, že keď ma niečo naštve, tak sa nemám na téningu vybúriť na prvom človeku, čo mi príde pod ruku, ale pekne to predýchať a byť "pozitívna" :D
nemea
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. dub, 2005 23:00

Příspěvekod adho » stř 13. dub, 2005 12:09

pre realaikodoka: to, comu ty hovoris real aikido je klasicke ju jutsu :) spolu s atemi, ci JU technikami. Ked mas zaujem - mozem ti dat kontakt na clovek, ktory je v tychto veciach macher :)
Co sa tyka boja s nozom - ak k nemu dojde, vzdy si to obranca odnesie s nasledkami, zalezi ale na nom, ci bude mat rozrezanu ruku, alebo noz medzi rebrami :)
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 13. dub, 2005 13:03

To ADHO:

Chapem ze si myslis ze je to jujutsu. Ale sklamem ta podla mna nieje. Pretoze pri tychto treningoch nevyuzivame len techniky na zafixovanie supera ale vyuzivaju sa tu hlavne aj principy z AIKIDA. Preto hovorim Real AIKIDO. Taktiez dalsim rozdielom je ze ja nepriatela nechcem zabit ale len spacifikovat. Ved predsa predmetom Jujutsu bolo uplne vyradenie nepriatela, resp. zabitie, zmrzacenie. Co sa tyka tych atemi. Tie sluzia cisto len na chvilkove vyradenie nepriatela (len ako princip vychylenia).Toto volame Kihon waza. Nie je to presna kopia Kihon wazy z AIKIDA. Su tu aj prvky Karate, boxu. Ale boli potrebne takze su v KIHONE. Preto to nemoze byt jujutsu. Aj ked netvrdim ze zo par technik sme od jujustu neprebrali. Ale jedna sa len o asi 4 techniky.Tieto sa nam moc hodili tak sme si ich priradili do treningu.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod adho » stř 13. dub, 2005 13:26

pre REAL A:

mas pravdu,ale ju jutsu nespociva LEN v zabiti utocnika. Ma take iste principy ako ostatne budo, prip. jutsu. Samotne aikido ma zaklad v ju jutsu, rovnake techniky najdes v obidvoch BU - len su inak prevedene. Zalezi len na tebe, ci napr. s Irimi nage supera len zhodis, alebo ho s tou technikou budes transportovat, pripadne skrtit :) Alebo ju spravis tvrdo - karatisticke Haito uchi :) Takisto som videl zapas v pokrocilom stupni tai-ci a akoby to aikidu/ju jutsu z okna vypadlo :)
Niekedy sa smejem na tom, ako ludia hovoria - ze ICH BU je lepsie nez ine... it´s funny, lebo techniky su tie iste vo vsetkych umeniach. Uder, blok, kop, uchop bude vzdy ten isty v karate, aikido, kickboxe, alebo wushu

k tvojej uvodnej otazke: robim bu cez 13 rokov, ale uz sa to neda nazvat stylom, lebo pouzivam techniky a je mi jedno, ci sa pouzivaju v judo, alebo vo vingchun :) Posledne 3 roky sa popri inom venujem kobudo zbraniam, lebo uz som lenivy chodit do posilky - ktora je alfou a omegou boja bez zbrani :)
adho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř 18. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » stř 13. dub, 2005 13:42

Tak to s tebou uplne suhlasim. Vidim ze mas podobne nazory na BU ako ja.Asi by sme si mali o com pokecat. A nie len dohadovat sa o takom ci onakom style. Mna bavi to co popisujem v tejto celej teme. Toho sa drzim a to trenujem.Uznavam aj ine BU. To co robim robim preto ze tak mi to vyhovuje a nie preto ze to niekto hovori. O existencii naj BU je zbytocne kecat. Take nie je. Nehovorim tiez o vlastnom style . To urcite nie. Pouzivam to co mam odskusane. Aj ked som si vedomi toho ze to co uz ,,mam odskusane ,, nie je vsetko. Vzdy ma moze niekto s niecim prekvapit.Toho sa drzim. V kazdom BU sa najde nieco co je aj v inom BU. Ved niekto s tym musel prist prvy. A to dalsie sa uz len dotvaralo, prirabalo a ... :P :P :P
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod nemea » ned 17. dub, 2005 17:49

to adho: a mne stále hovoria, že v aikide silu nepotrebujem :D , ani ,mne sa nechce chodiť do posilky, ale aspoň naháňam kondičku a ohybnosť, keď už inak nie.

to real: máš pravdu, každé BU je vo svojej podstate krásne a zaujímavé a je jedno či je alobo nie je väčšinou považované za "naj". doležité je nájsť v tom zmysel.
nemea
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. dub, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » pon 18. dub, 2005 9:06

nemea: v aikido silu nepotrebujes??? pozri sa na ludi, co robia aikido dlhsie - kazdy ma predlaktia jak hrom :o)) Je to pekny sport, len skoda ze vacsinou sa to robi len pre krasu, staci pozriet vystupenia na roznych budogala. V strede stoji manik v hakame a dalsich 20 nanho "utoci". Vsimla si si, ze ine utoky ako shomen, yokomen a tcuki tam nie su?? Obcas nejaky kop, ktory je len odblokovany.. Ziadny uraken uchi, ziadny stahujuci uder, ziadny utok kolenom - to je to, co mi na aikido trosku vadi. Mozno je chyba vo mne, lebo aikido som robil naozaj iba kratko, ma niekto iny nazor na tieto veci??
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 18. dub, 2005 12:05

suhlasim, utoky na treningoch aikido su naozaj jednotvarne, chcelo by to odvahu a trosku sa vymanit z tradicie, ktora zabranuje vytvaraniu novych hodnot. v tomto suhlasim s nazormi real aikidoku, ktory je tak trochu extremista, ale na druhu stranu ma vela pracovnych skusenosti ktore ho prinutili si prisposobit techniky roznych stylov. a na treningoch u stefana sa nekope vobec :cry:
s pozdravom
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 18. dub, 2005 12:08

To ANONYM.

NEviem co konkretne ti na AIKIDE vadi. Ale co sa tyka URA KEN UCHI tak to ani nemozes v AIKIDE vidiet. Videl si v realite ze niekto tymto uderom zacinal utok? Ja teda nie. Pouzitie URA KEN UCHI je mozne jedine proti uderu utocnika a ja ho v AIKIDE bezne pouzivam pri cviceni KIHON waza. Zacinat utok s URA KEN UCHI je hovadina. Je to rychly vstup do protivnikovho pasma (vykyvny uder na nos). Vidis a tu je najvacsia chyba toho co si myslis o AIKIDE. Myslis si ze Somen, Yokomen, Tsuki su vsetky utoky ktore existuju v AIKIDE. Lutujem tvojho trenera ze ti nevysvetlil podstatu tychto ,,utokov,,. Tieto utoky sa povazuju v AIKIDE len za smer pohybu utocnika. V realite Yokomenuchi moze znamenat napr. Facku od nepriatelia. Takze su to len zakladne smery utokocnika. Ked chces kokretne trenovat obranu proti takemu ci onakemu uderu , kopu musis vychadzat zo zakladu!! A neodhadzovat AIKIDO ze nema take udery alebo kopy. Aikido ma v sebe vsetko co chces aby malo mat, len to musis vediet To je vse
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 18. dub, 2005 12:47

"Aikido ma v sebe vsetko co chces aby malo mat, len to musis vediet"

no pekne povedane ale co ako ma urobit chlapec ked to jeho trener nevie.
Ved aikido vedu na slovensku ludia co nevedia a preto to je asi tak ako pises.
Uz vidim ako pridem do nejakeho aikido klubu a zacnem si tam robit na treningu co povazujem ja za dobre lebo to viem. No ani u nas na karate ked prides na trening nemozes preto ze si chodil na judo niekoho prehodit lebo tebe to pride lepsie. S tymto nazorom mozes trenovat aikido sam s kamaratmi, ale nie u niekho kto ma svoj klub a svoje pravidla to ako asi nejde.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 18. dub, 2005 12:50

ale ako napad je to dobre, zoberem kamosa ze ideme na trening aikida sa prihlasit a ked povie aby som zautocil a dal mu trebars uraken alebo cudan tsuki tak ho dostane a hotovo ;) ale co potom ?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků