filmové hvězdy kung-fu

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Příspěvekod Anonymní » stř 10. zář, 2003 15:04

Ze začátku mu taky občas dělal dabléra Shifu Liang Kam Yuen,
student mistrů Chen Zhen Yi (kudlanka 7 hvězd) a Zhao Zhu Xi (taiji kudlanka).
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » stř 10. zář, 2003 15:04

Ze začátku mu taky občas dělal dabléra Shifu Liang Kam Yuen,
student mistrů Chen Zhen Yi (kudlanka 7 hvězd) a Zhao Zhu Xi (taiji kudlanka).
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod SianLang » čtv 11. zář, 2003 6:11

No, můj problém byl v tom, že jsem se zcela nepřipraven ocitl v roce 1988 v kině na filmečku "Zrada a pomsta", takže si dokážete představit ten šok, jaký jsem jako náctiletej dostal, když jsem poprvé viděl kung-fu. Nechci rozebírat, jestli je to hezkej film nebo ne, ale když pak za rok dávali na rakušácích seriál kung-fu, moc jsem se těšil, že uvidím něco podobného, ale už tehdy jsem jasně viděl, že něco není v pořádku. No, posudte sami: Zrada a pomsta vs. Legenda... Hahaha... :lol:
SianLang
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: stř 04. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Doktor » čtv 11. zář, 2003 7:13

Kung Fu běželo na "rakušácích" poprvé někdy v 70. létech, tak nějak kolem 1975, takže "Zradu a pomstu" jsem viděl mnohem, mnohem později, z čehož je jasné, že srovnávat jsem mohl až ex post. Každopádně jsme v době Kung Fu praktikovali karate a mně osobně nadchla uvolněnost, ba vláčnost, alespoň tak jsem to tehdy vnímal, a kočkovité pohyby protagonistů, což bylo v příkrém rozporu se Shotokan karate, jeho důrazem na tvrdost atd., co si budeme povídat. Ber ovšem moje příspěvky v podstatě jako nostalgii a ovlivněnou vzpomínku. Uvědom si, že když já jsem byl "-náctiletej" tak tady bylo akorát džudo a tatínek jednoho mého přítele měl doma kapesní příručku z první republiky o Jiu-Jitsu a to byla bomba!! Koneckonců první počítač se kterým jsem před 13 lety pracoval byl TNS ze Slušovic a stál 250 tisíc korun (!). Mně přijde, že to je něco podobného. Tehdy to byl zázrak a byli jsme nadšeni. Vysvětluj to dnes někomu mladému. Budeš pro něho PAKO. Ahoj!
Doktor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 20. črc, 2003 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod SianLang » čtv 11. zář, 2003 7:49

Jo tak to je jiná, já jsem v sedmdesátých letech nechodil na kung-fu, ale ještě do školky, takže nějaký kung-fu pro mě ani neexistovalo... (A jsem rád, protože třeba můj synovec viděl kung-fu už v pěti letech a málem se z něj zbláznil... :D )
Pokud jde o to Jiu-jitsu, nemyslíš takovou béžovou knížečku s perokresbama? Tuším z roku 1944... S.L.
SianLang
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: stř 04. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Doktor » čtv 11. zář, 2003 9:52

Mně se plete, že snad byla červená, ale perokresby tam byly a pravděpodbně to byla, soudě podle formátu, "Hokrova příručka do kapsy", což byly i jazykové příručky (např. "Brush up your English") atd.
Doktor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 20. črc, 2003 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod SianLang » pon 22. zář, 2003 8:07

Poslední díl jsem zatím viděl předminulý čtvrtek. Joj, to zas byl útok na mou bránici. Nemůžu si to vynachválit! :-) "Kung-fu" proti upírovi, nebo pirátovi s motýlým mečem... To byly akce! :lol: Kam to spěje, kam to spěje... :roll:
SianLang
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: stř 04. čer, 2003 23:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků