Moj nazor

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Příspěvekod Balerion » stř 13. dub, 2005 22:30

lol vandrak, ja som presvedceny ze si minimalne pod parou :D
14 rokou nemam, mam 20 (v septembri 21), mas pravdu, ze fotrika tu spominam velmi casto aj napriek osobnym konfliktom ktore spolu mame a ze som ho uz rok a pol nevidel
aj napriek tomu ho spominam, lebo jednoducho ma moje uznanie zato co setko dokazal (aj to, ze on zalozil tkd na slovensku), spominam ho tu aj preto, ze od malicka som trenoval unho a vsetko co viem som sa naucil od neho (to je pomerne logicke :D )
to ze ja nepoznam ptf, neznamena, ze ho nepozna on, takisto nad tou tvojou poznamkou ze tam chodia najvacsi drsnaci z ba a seci sa ich boja, beriem ako vtip ;)
ma 9.dan? pokial si dobre spominam, tak tusim este pred 3mi rokmi (niesom si uplne isty, tak to berte z rezervou) mal najvyssi dan na slovensku fotrik (5.dan, ktory ma dodnes) a pokial na tej stranke citam dobre, tak ten trener ma 4.dan ;) jedineho cloveka ktore osobne poznam co mal na slovensku 9.dan tkd a zaroven aj s hapkida (snad si to pamatam dobre, je to uz par rokov dozadu) je (alebo skor bol) majster seo, ktory bol na nasom sustredeni (skvely clovek, on vlastne 'priniesol' na slovensko vtedy hapkido (aspon do tej doby som o nijakom inom hapkido klube na slovensku nepocul) a ten tu bol len chvilu, takze pochybujem, ze niekto na slovensku ma 9.dan (ak to samozrejme nieje nejaky pristahovany aziat ;) ) :P :D
co sa tyka tych dosiek, tak tkd vobec nieje o prerazani dosiek kamarat :lol: ak si to myslis, tak potom vies o taekwonde velke prd :P budogala je len exhibicia ;) najdi si v slovniku co to slovo znamena :P
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

 

Příspěvekod Balerion » stř 13. dub, 2005 22:40

raduz píše:OK, to si naozaj netvrdil, {ospravedlnujem sa, reagujem na to, ze si kopmi urcite urzis distanc}ale aj Ty sa mozes dostat na zem a aj kazdy taekwondista, ci karatista. S karatistami to mam aj odskusane, adepta taekwondo vo svojom okoli nemam.
urcite sa da clovek mawashi "zlozit", ale je to dost pomala technika {uz sa to tu raz riesilo z Playerom} . Urcite Ta skor nacnem lowkickom, ako kopat na hlavu. Ine je to ked je super nacaty.
Aj ked to taekwondisti kopu dost rychlo, da as to v pohode kryt.

samozrejme mas pravdu, nikdy som nepovedal, ze ked niekto cvici karate alebo tkd, tak sa nedostane na zem (to je samozrejme kravina), jedine co som hovoril bolo, ze je lepsie si drzat distanc a snazit sa nepripustit si druheho k telu (obzvlast, ked trenuje boj na zemi :D ), to sa moze skoncit velmi zle :) len som ponukal teoreticke moznosti ako sa padu na zem vyhnut (ako som povedal predtym, boj na zemi som nikdy v podstate netrenoval (ono v tkd a hapkide toho o boji na zemi moc neni :P )
co sa tyka mawashi resp. tolyo v tkd, tak (hovorim za tkd) je to velmi rychla technika, samozrejme ne vzdy sa da kopat na hlavu :P to bol len jeden priklad (tkd samozrejme obsahuje o mnoho viac kopacich technik ako jedno tolyo :D )
kazda technika sa da kryt, to je 100% pravda (no mozno 99,9%, lebo v zivote nic nieje na 100% :D ), ale s vlastnych 'skusenosti' na treningu viem, ze ked to niekto vie kopnut, tak blok nemusi vzdy pomoct :) ale to je zase len teoria :P
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod pucmaz » čtv 14. dub, 2005 9:15

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 13:34, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 14. dub, 2005 9:19

pocuj ty baleriona ja nie som pod parou to skor ty ked nevies ani citat - ved to ide oci vyrazit ako to je napisane cierne na bielom http://www.ptftaekwondo.sk/9dan.htm
tak netrep. O TKD nieco viem mam totiz nejakych kamaratov co to robili kym neprisli na to ze karate je tvrdsie a lepsie. To fackanie nohou zlozi mozno tak male decko. Co viem tak boli raz na budo gala a vsetci sa z nich isli posrat. Som pocul, ze skoro nalozili aj kurilovi a jeho chlapcom lebo mali nejake drze reci. Tak netrep ja som tam bol ty nie.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod marvin » čtv 14. dub, 2005 9:27

:D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 20:19, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod pucmaz » čtv 14. dub, 2005 10:26

[.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 13:34, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Angus » čtv 14. dub, 2005 12:14

pucmaz píše: mimochodem ja mel 1.dan za dva roky. Muj ucitel za 1 a pul... problem je spis ten, ze tady se necvici (i kdyz jak kdo) trikrat tydne 1,5 hodiny...


2 pucmaz
V této souvislosti mám dotaz. Jak dlouho a co jsi cvičil, než jsi začal v Japonsku? Asi jsi to tady již někde uváděl, ale nějak jsem to nemohl najít. A bylo Ti to předchozí cvičení alespoň k něčemu (např. pohybová koordinace)?
Díky za odpověď.
Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod pucmaz » čtv 14. dub, 2005 13:02

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 13:33, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Balerion » čtv 14. dub, 2005 13:28

vandrak píše:pocuj ty baleriona ja nie som pod parou to skor ty ked nevies ani citat - ved to ide oci vyrazit ako to je napisane cierne na bielom http://www.ptftaekwondo.sk/9dan.htm
tak netrep. O TKD nieco viem mam totiz nejakych kamaratov co to robili kym neprisli na to ze karate je tvrdsie a lepsie. To fackanie nohou zlozi mozno tak male decko. Co viem tak boli raz na budo gala a vsetci sa z nich isli posrat. Som pocul, ze skoro nalozili aj kurilovi a jeho chlapcom lebo mali nejake drze reci. Tak netrep ja som tam bol ty nie.

lol ten chlapik z 9.danom, je prezidentom SVETOVEJ federacie, ktory tkd ptf zalozil (lol to by som mohol hovorit o kazdom type tkd, ze clovek ktory ho zalozil ma 9. alebo aj 10. dan :lol: )
ak si tam cital pozorne, tak prezidentom SLOVENSKEJ federacie, je clovek, ktory ma 4.dan ;)
o tom fackani pomlcim, lebo vies prd ;) neviem u koho a ake tkd cvicia ti tvoji kamarati, ale na nasich treningoch sa kopalo na plno vzdy ^^ ako vravim, vies velke prd ale mas kopec reci :lol: pozri si len zapasi s tkd (nehovorim o budo gala, lebo budogala je LEN exhibicia, tak si to laskavo uvedom a nastuduj si co slovo exhibicia znamena ;) ), keby to 'fackanie' ako to ty nazyvas bolo aj na zapasoch, tak by nekoncili niektore zapasy K.O. ako na boxe :lol: a keby to bolo len 'fackanie' tak by som o tom ne treningu vedel ;) myslim, ze 'fackanie' by som necitil keby som drzal lapu ;) tkd ako ho ja poznam, nieje vobec fackanie kamarat, tkd je fullkontakt, vzdy sa ide naplno
ako vravim, neviem jak to chodi na treningoch u tych tvojich kamaratov, mozno cvicia do vzduchu ;) ono keby to bolo len fackovanie, tak by sa na tkd nepouzivali lapy (ako vies co 'lapa' je :P ) a o tom, ze to fackanie zlozi tak max. male dieta, pomlcim ;) ak si myslis, ze napr. na sutaze chodia male deti.... :lol: vies velkde prd o taekwonde vandrak ;)

marvin: no vidis, to je presne co som hovoril, na slovensku ma prezident ptf 4.dan ;) ja tiez poznam osobne majstra Sea, ktory ma 9.dan z tkd a hapkida (alebo ma mozno z jedneho dokonca 10.dan, ale to fuk :D ) a tiez je to skvely clovek, ale zas to neni slovak, ani prezident slovenskej federacie ;) ako som vravel predtym, na slovensku proste nema nikto 9.dan (alebo dokonca 10.dan) pokym to nieje pristahovany aziat ;)

este jedna vec: vandrak, pan kurilla mi je uplne ukradnuty ;)

vandrak píše:O TKD nieco viem mam totiz nejakych kamaratov co to robili

myslim, ze tato veta hovori za vsetko, a ukazuje kolko toho o tkd NAOZAJ vies :lol:
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod marvin » čtv 14. dub, 2005 14:12

:D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 20:19, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Balerion » čtv 14. dub, 2005 15:20

marvin-samozrejme mas pravdu a to iste som hovoril aj ja ;) len vravim, ze ziadny slovak nemoze mat 9.dan (nato aby si ziskal 9.dan musis robit tkd HODNE rokov, a jednoduchou matematikou prides k tomu, ze kedze je tkd na slovensku len od roku 1990, tak nieje mozne aby nejaky slovak 9.dan mal ;) )
pan Karwandgar nie je slovak ;) a trenoval tkd skor ako bolo na slovensku (takze setko co som povedal predtym si len potvrdil ;) )
to ze nepoznam nejake tkd ptf ti jednoducho vysvetlim: jedine tkd ktore ma zajimalo bolo to, ktore som trenoval a osobne su my setky odtrhnute organizacie s pismenami inym ako i,g,w uplne ukradnute ;) nikdy som sa o to nezajimal, nikdy ma politika (ci uz normalne alebo politika v bu) nejak nerajcovala :P
to ze ich nepoznam ja, neznamena vobec nic ;)
Balerion
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: sob 02. dub, 2005 23:00

Příspěvekod marvin » čtv 14. dub, 2005 15:34

jasne - ok.
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

"zmoudreni"

Příspěvekod player » čtv 14. dub, 2005 15:41

Marvin:
"pocuj low cele tato debata je mi uplne ukradnuta, ale potrebujem sa nejako odreagovat takze dovol - nie si ty nejaka rodina s clovekom co sem chodil pod nickom player
ako keby ste si z oka vypadli - on absolvoval rychlokurz zmudrenia ked navstivil klub p. machacka ... nemas chut zmudriet aj ty ? "

..he ehm...znas to prislovi o te koze a o tom vlkovi?...ale,co se budu namahat,rozpatlavanim tohoto tematu bych pokazil to,o co mi slo :wink:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » čtv 14. dub, 2005 18:14

Ukropcany:ja mam momentalne jine zajmy,ale kdyz mam ted ADSL,tak sem si rekl,ze se kouknu,estli me tu nahodou nedrbete za zady :wink: 8) :)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod marvin » čtv 14. dub, 2005 18:31

:D
Naposledy upravil marvin dne ned 17. pro, 2006 22:03, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod player » čtv 14. dub, 2005 18:33

...tak to sem rad :D
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

karwandgar

Příspěvekod Anonymní » pát 15. dub, 2005 1:20

mati karwandgar pochadza z afganistanu, ktory reprezentoval na vselijakych majstrovstvach, potom emigroval na svk a celkom uspesne tu trenuje tkd. a myslim ze je urolog, brrr.. iste viem, ze este pred ... hmm je to uz tak davno :wink: ...7 rokmi mal asi 4. dan, a ariana afghan club (naozaj, takto sa volali) patril pod gtf. takze ten 9. dan bude skorej chyba spravcu stranky :lol:
inac co mate vsetci (skoro) proti stefanovi? :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 15. dub, 2005 9:51

Player: Drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb joj to to škrábe drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb drb :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod marvin » pát 15. dub, 2005 10:21

plasomrak - nic stefan je strasne fajn clovek, skromny, spravodlivy, nedomyslavy, nemalicherny, otvoreny, priamy, odvazny a mimoriadne priatelsky.


ps: a ktoreho vlastne myslis ? ;)
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » pát 15. dub, 2005 12:09

to marvin: takze len z ludskej stranky mas voci nemu vyhrady, alebo aj voci jeho aikido? viem, uz ste to tu kdesi rozoberali, ale predsa... tiez som unho trenoval, ale nie dlho - aikido ma moc nechytilo... ale cvicenie s bokenom bolo fajn 8) a stihol som sa naucit padat, takze ked ma skopli na futbale, tak som si nic nezlomil ( a parkety su makke )
ad karwandgar: asi ma naozaj ten IX. dan.. sice neviem, kto mu ho udelil, ale o tak rychlom postupe som naozaj este nepocul :) ale pred 7 rokmi na treningoch bol vazne dobry, nie nadarmo sa o afghancoch hovori ze v case ked nepracuju, bojuju, resp. beru boj ako hobby...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron