Skoly filipinskeho boje v Cechach

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

Příspěvekod Toman » ned 13. bře, 2005 23:22

to wrah: Domnivam se ze tam je ewto.Zkus se podivat na net
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod MR2 » pon 14. bře, 2005 7:00

MR2
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 13. bře, 2005 0:00
Bydliště: Raz tam, raz tam

Příspěvekod severin » úte 15. bře, 2005 0:55

8)
Naposledy upravil severin dne úte 29. lis, 2005 11:16, celkově upraveno 1
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pavel_k » čtv 14. dub, 2005 21:11

Ahoj všichni. Chci začít cvičit escrimu a v Ostravě jsem našel jenom AVSE, takže bych se rád poptal jestli někdo z přítomných nemá s touto školou nějaké zkušenosti. Případně jestli neví o nějaké jiné. Rád bych aspoň trochu věděl do čeho jdu.
Už se tu někdo sice pokoušel ptát prakticky na to samé, ale bez odezvy, tak doufám, že tentokrát se zadaří :D předem dík za odpovědi. Pavel
pavel_k
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 22. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Virgee » pát 15. dub, 2005 10:44

Wrah píše:newite nahodou, zda se kali(arnis, eskrima) wyucuje ani w brne??? mam o to welkej zajem!!!


Je tam AVSE - http://www.vingtsun.cz/skoly.html
®ivot je boj /// http://virgee.wz.cz/
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

Příspěvekod severin » pát 15. dub, 2005 14:38

4 Pavek K : na zacatku jsem vypsal vsechny skoly o kterych jsem se dozvedel.Zatim nikdo neprispel jinym odkazem,takze se muzu domnivat,ze ti asi nikdo neodpovi.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pavel_k » pát 15. dub, 2005 17:24

No vidím, že se nikdo nechytá.......ale i v tom tvém přehledu je AVSE uvedeno, to s ním tady nikdo nemá žádné zkušenosti?A čím je vlastně Latosa Escrima odlišná od ostatních stylů?Nikde jsem toho o ní moc nenašel.
pavel_k
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 22. bře, 2005 0:00

for Pavel

Příspěvekod Anonymní » pát 15. dub, 2005 18:43

Milý Pavle. Napsal jsi, že zkusíš Escrimu v Ostravě u AVSE a že bys rád věděl, co Ti k tomu kdo může říct.
1. Mě by zase zajímalo, když už ses rozhodl tam přijít, jestli jsi o tom s někým z AVSE mluvil. Protože já o tom nic nevím a přišlo by mi přinejmenším slušné tím začít.
2. Co čekáš, že se dozvíš? Leda to, co si o AVSE ten nebo onen myslí. Pokud se tedy budeš opravdu chtít něco dozvědět, nakonec Ti stejně nezbyde nic jiného, než to a udělat si vlastní obraz; a u bojových a jiných umění je i úvodní poznání (pokud jsi začátečník) otázka přinejmenším mnoha měsíců. Jsi si jistý, že se Ti do toho chce?

P.S.: Jen pro úplnou :) přesnost: Napsal jsem, že je to otázka na měsíce a měsíce. Existují ale zdatní jedinci, kteří si i jako nováčci udělají názor prakticky okamžitě a na všechno, všemu rozumí, všude byli... :D K nim pak na druhé straně existují Ti, kteří si neudělají názor nikdy a na nic, nikdy neví, jestli něco mají dělat a co, jestli to má smysl, jestli vůbec chtějí... Ti by nejraději, aby je někdo stále přesvědčoval a dokazoval jim, že se správně rozhodli, a ono to stejně nemá smysl... což je pochopitelně chyba toho, co je nepřesvědčil... :wink:

Mirek Bušín
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pavel_k » pát 15. dub, 2005 19:18

Ahoj Mirku (dofám, že nevadí, že ti tykám.Jestli ano, omlouvám se). Napsal jsem, že chci začít cvičit escrimu, o AVSE se mluví jenom proto, že jsem v Ostravě žádný jiný klub který by se jí věnoval nenašel.
S nikým z AVSE jsem zatím nemluvil, ani nijak jinak nekomunikoval. Vlastně kvůli toho jsem psal do této debaty, říkal jsem si, že tady určitě někdo od vás (předpokládám, že jsi členem AVSE) chodí a myslel jsem, že to bude rychlejší než čekat na odpověď emailem. Ale určitě se ozvu i přímo AVSE!
S bodem 2 v podstatě souhlasím až na to, že se nesnažím ani tak získat něčí názor na AVSE jako organizaci, jako spíš na daný klub respektive trenéra. Samozřejmě je mi jasné, že se mohu dozvědět pouze osobní názor někoho jiného a věř, že to nebudu brát jako nějakou svatou pravdu a určitě si nakonec udělám sám svůj vlastní názor.

PS: Nesnažím se hledat nějaké senzační zprávy ani nic podobného, ale protože jsem opravdu začátečník a příliš se v tomto BU nevyznám myslím, že je dobré mít co nejvíc informací - z co nejvíce zdrojů a chtěl jsem jenom slyšet (nebo spíš číst :) ) i názor někoho zkušenějšího. Ale jak jsem řek, beru to jenom jako jakýsi předběžný průzkum, nic jiného.

Pavel
pavel_k
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 22. bře, 2005 0:00

for Pavel

Příspěvekod Anonymní » pát 15. dub, 2005 21:14

Good luck, synu! :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 15. dub, 2005 21:19

Sakra, zapomněl jsem se (p)odepsat a ono mi to mé krásné jméno v záhlaví nebere :evil:
Tak tedy ještě jednou: Bůh s Tebou a Tvým šťastným rozhodnutím (dělat si vlastní názor) :lol:

P.S.: Mirek Bušín je pouze můj umělecký pseudonym :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod severin » úte 19. dub, 2005 7:10

4 Pavel K: Latosa escrimu moc neznam,ale vzhledem k tomu,ze AVSE a EWTO uz tady funguje dlouho,tak maj urcite velice dobre znalosti.Mam kamarada co u nich cvici a podle kusych informaci tento system je velmi zjednodusen a nevyucuje vse,jak jsem popsal v bodech 1.-9. To je ,ale pochopitelne,protoze uci hlavne kungfu.Kamarad se napr. uci 5 zakl. utoku s tyci a ja se jich ucim 12.Kazdopadne si nemuzes moc vybirat,tak ti doporucuju Latosu.

http://www.escrima-concepts.com/escrima.htm
Naposledy upravil severin dne úte 03. kvě, 2005 12:28, celkově upraveno 2
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » úte 19. dub, 2005 10:02

Severine, ale to, že přece učíš 12 úhlů útoků a jinde "pouze" 5 ještě přece neznamená, že něco tají, nevyučují apod. Filipíny mají několik tisíc ostrovů a verzí je mnoho. Jsou styly, které dělají 18 nebo i 24 úhlů. V Latosa Escrimě jde o zjednodušení složitého, protože v bojových uměních často platí, že méně je více. Jinak v AVSE se vyučuje od Largo Mano přes Corto až po Serrada. Tyče, nože, mačety, štítky, meče, atd., ale i Escrima beze zbraně: Panantukan, Kino Mutai nebo zápasový Dumog.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 19. dub, 2005 10:05

Sorry, zapomněl jsem se podepsat. Yahoma
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 19. dub, 2005 10:27

Anonymní píše:Severine, ale to, že přece učíš 12 úhlů útoků a jinde "pouze" 5 ještě přece neznamená, že něco tají, nevyučují apod. Filipíny mají několik tisíc ostrovů a verzí je mnoho. Jsou styly, které dělají 18 nebo i 24 úhlů. V Latosa Escrimě jde o zjednodušení složitého, protože v bojových uměních často platí, že méně je více. Jinak v AVSE se vyučuje od Largo Mano přes Corto až po Serrada. Tyče, nože, mačety, štítky, meče, atd., ale i Escrima beze zbraně: Panantukan, Kino Mutai nebo zápasový Dumog.


Hezký, a kde jste se to všechno naučili ? Je tak nějak známo že jste odpadlíci od EWTO, tzn. že jste cvičili Latosa Escrima ( už ta samotná má s filipínskými styly pramálo společného) a tak mě napadá třeba z videokazet ? Nebo pár dní semináře ? Nebo "neoficiálně" u někoho kdo to opravdu ovládá ale vy nemůžete říct jeho jméno ?
MisterTyčka
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 19. dub, 2005 10:38

Nechci nějak rozdmýchávat vášně, ale FMA bych se spíš učil od lidí které mají FMA jako hlavní směr svého bojového učení. Stejně jako např. kungfu bych se neučil od lidí co k tomu dělají ještě třeba box a břišní tanec :lol: . Když někdo ke svému hlavnímu zájmu přibírá nějaké jiné je to velmi často většinou z důvodu touhy o širší pokrytí trhu=byznysu a nebo schopnosti být "expertem" na všechno. Samozřejmě nejvíce záleží na osobnosti a kvalitě učitele, ale v dnešním tržním světě... :roll:
Ve finále stejně chodí člověk tam kde mu to nejvíc vyhovuje a to je hlavní!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 19. dub, 2005 10:53

severin píše:4 Pavel K: Latosa escrimu moc neznam,ale vzhledem k tomu,ze AVSE a EWTO uz tady funguje dlouho,tak maj urcite velice dobre znalosti.....doporucuju Latosu a nebo se dej s par lidma dohromady a jezdete k sousedum do Polska nebo oslovte nektery ze 4 prazskych klubu fma.



Prave proto,ze fma jsou tak ruznorode neni mista na srovnavani,pomluvy nebo soupereni.Cil je jediny :ubranit se.Snazim se tady podavat aspon nejake informace /i kdyz muzou byt zavadejici/,protoze to dela malokdo.
Vzhledem k tomu,ze Pavlovi nikdo poradne neodpovedel,vypada to,ze jsi se ozval,protoze si myslis,ze utocim na slavne AVSE.Radsi si nacvicim vetu "jdi se tam podivat" :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod severin » úte 19. dub, 2005 11:14

To jsem byl ja a bylo to pro Yahomu.Nebranim se zadnym nazorum,ale kdyz ctu napr. prispevek Mirka Busina,mam pocit proc jsem ti laikove lezou a ptaj se? Nemlich zrovna na avse.Osobne jsem rad za kazdou novou skolu/styl fma v CR a informace o ni. 8).
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » stř 20. dub, 2005 6:31

Severine, Severine, to je přesně to, o čem jsem psal. Co myslíš, jaký obrázek si z této diskuse o FMA a AVSE udělal Pavel, jaké informace získal? Ani jednu. Leda tu, že jediný způsob, jak se něco dozvědět, je udělat vlastní zkušenost.

P.S. Názor, že když se někde vyučují dva styly, je to komerce a nic víc, je docela... veselý. :D Už jsem se bál, že tu nebude žádná legrace. :lol: :lol: :lol:
Mirek Bušín
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 20. dub, 2005 8:52

Severine nemyslel jsem to, ze se do nekoho navazis. V pohode jsem se snazil odpovedet. Zadny problem. Ale anonymni chytraky typu MisterTycka, ktery k otazce prida jeste svuj ubohy komentar, bych sem ani nepoustel protoze zbytecne kali vodu. Takze Mistre: Nic jsi jeste od nas nevidel, nic zrejme neumis protoze jinak by ses takhle nechoval, zbytecne plkas nesmysly a kdyz neumis byt slusnej tak sem ani radeji nechod. Jo, a pozdravuj u vas doma!!
Jinak Escrimu se Ladislav Hodac z AVSE ucil od Heinricha Pfaffa od ktereho se uci mimochodem dodnes.
Ptat se na takovou a jinou skolu .... ztrata casu. Jak rika Mirek Busin, jdete se tam podivat. Nabidka FMA je obrovsky ruznoroda a bohata.
Yahoma
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron