FALUN GONG

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Jamamba » pát 20. čer, 2003 8:27

Wiking
Mě jen sere to, když za mnou přijde 14. letá holka a ptá se jestli to, co jí jedna členka FG říkala je spávný a tak, že i jí se to moc nezdá, ale že neví jestli se k nim má dát nebo ne. Je to stejný jako distribuce drog. Ovlivňovat děti těma jejich nesmyslama by mělo bejt trestný toť vše. Je to znásilňování psychiky dítěte. Bejt to moje dítě, tak bych šel a tý krávě bych rozsekal obličej na maděru, pak by mě určitě všichni pranýřovali jako tajnýho agenta čínskejch komunistů. To je ta lidská blbost. Tenhle příklad 14. letý holky se stal a byl mým podnětem k tomu, proč tuto sektu tak bytostně nesnášim. Tedy jsou to mé životní zkušenosti přímo s nima!!!
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

 

Re: Navrat k teme diskusie

Příspěvekod Anonymní » pát 20. čer, 2003 8:37

Marku, promin, ale blbeckove jako ty jsou treba prave pro sektu jako je FALUN GONG typicti prave tim jak nazpamet umi odrikat (zde napsat) jejich ideologicky blaboly aniz by se nad tim hloubs zamysleli nebo si "fakta" v nich obsazene overovali. Ale zase je dobre ze se takovi lide izolujou prave v tehle sektach, nemusis je hledat:-). Vis presne kam jit az tvoje dite prijde s tim, ze ho nekdo na ulici oslovil, nekam pozval a neco mu cpal do hlavy. Vis presne kam jit a komu rozkopat drzku.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod WICKING » pát 20. čer, 2003 8:39

Jam: tak tomu moc rozumim, jak jsem naznacoval, ja k sektam ma taky blizko v tom smyslu, ze je nemam rad,... navic jeden muj vzdalenejsi pribuznej v jedne asijske sekte byl a ja jsem zil neco pres rok s sektarema (nebyl jsem clenem, to upozornuju), takze sektarske manyry moc dobre znam. a je to tak, ze bejt rodic, tak sekty budou jedna z veci, z kterejch bych byl poplasenej
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Kocka » pát 20. čer, 2003 8:55

Jestli chcete informace o FG, staci to zadat do jakehokoliv vyhledavace, lepe zahranicniho, ale i u nas je toho dost.
Vyleze vam spousta stranek, kde se dozvite, ze jsou to ubohe obeti rezimu, ze jsou mirumilovni a neskodni, ze predstavuji nebezpeci pro spolecnost, ze jsou to silenci. Na jedne strane bude nelidske muceni privrzencu FG, na strane druhe otresne pripady sebeposkozovani a psychickeho teroru. Vsechno je to trochu pravda a trochu blbost, vice ci mene. O zadne sekte proste nelze podat objektivni svedectvi, pro kazdeho to znamena necio jineho. Krome toho z Ciny k nam musi informace urazit dlouhou cestu.
Zalezi jen na tom, jestli jste ochotni verit tomu, ze po svete chodi zive vteleni Buddhy :mrgreen: .
Kocka
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00

"spravny" argumenty

Příspěvekod Anonymní » pát 20. čer, 2003 9:20

No já nevím. Kocko, Wickingu - potěšili jste mě, že myslíte vlastním rozumem, snazite se o objektivitu a neberete za bernou minci cokoliv, co vám co nabízí z kterékoliv strany.
Jam, Ici - můj pocit je, že tady vládnou emoce, nikoliv objektivita. Rozkopaná držka (za letáček??!!!) pro mě není vhodným pokračováním k diskusi o skutečných argumentech - mám pocit, že došly už dávno. Takže vám všem přeji hodně šťastných chvil, život bez jakékoliv sekty, objektivitu a alespoň pro tuto chvíli z diskuse odcházím.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: "spravny" argumenty

Příspěvekod WICKING » pát 20. čer, 2003 9:30

Boďa píše:No já nevím. Kocko, Wickingu - potěšili jste mě, že myslíte vlastním rozumem, snazite se o objektivitu a neberete za bernou minci cokoliv, co vám co nabízí z kterékoliv strany.
Jam, Ici - můj pocit je, že tady vládnou emoce, nikoliv objektivita. Rozkopaná držka (za letáček??!!!) pro mě není vhodným pokračováním k diskusi o skutečných argumentech - mám pocit, že došly už dávno. Takže vám všem přeji hodně šťastných chvil, život bez jakékoliv sekty, objektivitu a alespoň pro tuto chvíli z diskuse odcházím.


ty jsi v Zenu nebo co? :P :P :P
WICKING
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Jamamba » pát 20. čer, 2003 10:00

Boďa

Příště čti pozorněji.ZNOVU PRO TEBE PŘEČTI SI KNIHU FALUN DAFA!!!To je njlepší argument proti!!! Já jsem jí narozdíl od Tebe přečetl celou.
Ale nebráním se Tvému nařčení, že v tom, co píšu jsou emoce.
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

diskusia ci vyjadrovanie pocitov

Příspěvekod Anonymní » sob 21. čer, 2003 6:55

Očakával som, že na stránkach o bojových umeniach narazím na vecnú diskusiu, ale vidím, že sa tu ľudia nechajú strhnúť svojimi pocitmi. Ospravedlňovať prenasledovanie niekoho je dosť zlé. Navyše, žiaden človek, ktorý skutočne ovláda nejaké bojové umenie, nikdy nikoho nenapadne, ani len slovne, ani keď s jeho argumentami nesúhlasí. Všetci sme ľudia a každý má právo na svoj názor. Takže dúfam, že vnímaví čitalelia si z tejto diskusie odnesú svoje.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Miro » sob 21. čer, 2003 9:29

Marek,

O FG som sa zaujimal este v dobe, ked na Slovensku a v Cechach o nom pravdepodobne nik nevedel (byvam na Taiwane a som velmi dobre informovany o tom, co sa v Cine deje). Pred tymi par rokmi mal Li Hongzhi (zakladatel tejto sekty) anglicky web, na ktorom prehlasoval, ze je na vyssom duchovnom stupni ako boli Jezis Kristus a Buddha (ano, cital som to na vlastne oci). O com chces este debatovat? Ze je schopny na dialku kazdeho svojho privrzenca vyslobodit z nevedomosti a temnoty, ako on prehlasuje? Ze mnisi a knazi inych nabozenstiev ci duchovnych smerov (obzvlast buddhizmu) su povacsinou demoni, ako on prehlasuje?
V Cine bol isty chlapik menom Da Liu, ktory bol expert na taiji quan, napisal o nom par knih, par z nich boli prelozene aj do anglictiny a vysli v USA (napriklad "Taichi chuan and I Ching") - avsak neskor sa stal privrzencom FG, verejne sa distancoval od taiji a prehlasil, ze taiji je cosi xxx (bludne ci co, presnu formulaciu si uz nepamatam).
Este chces nieco povedat o tom, ze FG nie je nebezpecna sekta? Prajem Ti hodne stastia
Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jamamba » sob 21. čer, 2003 11:57

Miro

Dik, za příspěvek člověka, kterého v této tématice beru jako nejlépe informovaného a znalého.

Marek

1.Bojová umění jsou předevšík k bojování.
2.Psychický boj, který je neviditelný a který vy provozujete, a šíření bludů o věcech, které se těžko podřizují kritickému prověření rozumem, je především a právě proto daleko nebezpečnější.
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod Jamamba » sob 21. čer, 2003 12:13

Marek

Je humorné, když přívrženci sekty, opakující dogmata načerpané z literatury zakladatele této sekty, zakazujícího přijímání jakýchkoliv názorů mimo jeho, si bere do úst něco o věcné diskusi.
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod pavela » pon 23. čer, 2003 22:15

:roll: Marek, hele a co takhle Bendovi "vesmírní lidé" to je teprve vono. Jenom škoda, že tu nejsou nějaký zlý komunisti, který se bojej aby marxe a Engelse nenahradil Aštar. Teda je mi fakt líto každýho chudýka kterej si nechakl od sekty vymýt mozek a místo myšlení v něm má dogmata nějakýho hajzla, kterej splácal pseudovíru k obohacení svému. a plně souhlasim s tím předešlým názorem, jelikož jsem účinek sekty viděl ve svym blízkym okolí, skutečně bych tomu, kdo by do něčeho podobnýho verboval třeba mojí dcerku s velikym zadostiučiněním ROZKOPAL DR®KU, a to proto, že bohužel jiný argumenty na sektáře neplatí. :twisted:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Jamamba » úte 01. črc, 2003 8:17

Nějak mi to tu umírá:-)))))))))))))))))
No doporučuju všem oficiální video o upalování FG, je to jejich oficiální video!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod Anonymní » pát 15. dub, 2005 15:38

Uplynulo hodne doby od posledniho prispevku...v Brne potkavam na ulicich stanky s plakaty a poutaci o Falung Gong, cvicici rozdavaji letaky a nekteri primo na ulicich cvici a za sebou maji obrazky umucenych lidi cinskou vladou...maji petice,kde zadaji lidi o podpisi na jejich podporu..

Jak se ma normalni clovek dozvedet OBJEKTIVNI informace o teto sekte???...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Miro » pát 15. dub, 2005 19:21

Skus pouzivat vlastny rozum pri zhodnocovani nasledovnych otazok:

1. Co je podstatou FG? Priblizna odpoved: Vyslobodit ludi z nevedomosti, nespravneho sposobu zivota, dat im zivotnu napln atd.

2. Akym sposobom sa to robi? Predovsetkym cvicenim qigongu, meditacii a podobnych metod.

3. Cim sa tieto metody lisia od predoslych ci inych metod qigongu, tak ako sa nachadzaju v buddhizme, taoizme, joge atd.? NICIM, zakladatel tohto hnutia proste pouzil tieto stare metody, dal im novy nazov, prehlasil sa za supermana a stvoril si skvely biznis.

4. Preco potom pouzivat tieto nove metody a nie stare? Nie je na to ziadna rozumna odpoved. Iba ak, ze vacsina ludi tieto stare metody nepozna, resp. su im nedostupne a tak siahaju po tom prvom, co im pride pod ruku - a na to FG vyuziva propagaciu velmi podobnu jehovistom.

5. Ake su klady a zapory FG? Klady: Ak tomu uveris, zrejme Ti to naozaj pomoze zharmonizovat zivot, oni maju premakany system spracovavania ludi (je to ich specialita a vlastne zdroj prijmov a novych oveciek) a tak to zrejme naozaj funguje. Zapory: Tazko povedat, kam az tento druh vymyvania mozgu vedie - chces si to risknut? Nie je jednoduchsie sa venovat qigongu a meditacii (nic ine zmysluplne totiz FG neobsahuje) aj bez vymyvania mozgu?

V podstate su iba tri moznosti, ako na FG reagovat:
A, prijat ho a risknut, ze s najvacsou pravdepodobnostou sa stanes sektarom,
B, neprijat ho a najst si qigong ci meditacie niekde inde,
C, skusit sa zahravat s ohnom a chodit po ostri noza v nadeji, ze tam nespadnes.
Je tak tazke si vybrat?

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Re: FALUN GONG

Příspěvekod jurass » pát 06. pro, 2013 1:09

Dělal jsem Falun Gong 4 roky a moje zkušenost je velice negativní. Dostal jsem se k tomu, kdyz jsem se zajímal o orient a buddhismus kdysi na stredni, jen tehdy takovy konicek... Po prostudovani nejakych informaci si ted tak rikam, ze je to jakoby se Cinan zajimal o nas a dostal se k jehovistum. Pokud se chce nekdo vic dozvedet, pridavam zdroje:

Na Cine nezavisla vyjadreni:
http://www.culteducation.com/reference/ ... un176.html
http://www.culteducation.com/groups/falun.html

Vyjadreni cinske vlady, ktera maji nasledovnici Li Hongzhiho (leader FG) zakazano cist, protoze jsou pry smyslena za ucelem ho poskodit... Inu, ja muzu potvrdit, ze smyslena zas az tak nejsou:
http://sk.chineseembassy.org/slo/zt/flg/t360870.htm
http://www.facts.org.cn/

"Slavný" rozhovor s Li Hogzhim pro noviny. Nechybi mimozemstani, levitujici Copperfield a hlavne jeho mystifikovani sve vlastni osobnosti specialne pro ctenare novin:
http://content.time.com/time/world/arti ... 61,00.html
"Li: Of course there is not just one reason. The biggest cause of society's change today is that people no longer believe in orthodox religion. They go to church, but they no longer believe in God. They feel free to do anything. The second reason is that since the beginning of this century, aliens have begun to invade the human mind and its ideology and culture."
Pzn.: je zajimave, ze ackoliv nasledovnici Li Hongziho maji i vlastni noviny The Epoch TImes (v CR velkaepocha.cz), a Li Hongziho musi ctit bez vyhrad, presto na svych vlastnich novinach tento rozhovor s Li Hongzhim prelozen nemaji. Duvod je jasny: ten rozhovor je zrejme trapas i pro ne...

Další rozhovor s Li Hongzhim, tentokrat pro noviny New York Times, ve kterem se v podstate sam oznaci za sektu:
http://www.nytimes.com/1999/08/08/magaz ... gewanted=2
Q: Falun Gong has been described as a cult. Is that description fair?

A:A cult advocates end-of-the-world theories and leads people to do many bad things. I am only teaching people the practice for healing and fitness. Not only that, I am teaching people to have good moral characters. I think this is good and meaningful to society. The Chinese Government accused me of advocating a doomsday and of saying I can delay the end of the world by 30 years. That's really ridiculous.

Ocividne lze, protoze uz nekolik let strasi nasledovniky koncem sveta a opakovane sdeluje v prednaskach, ze jej opakovane musel odlozit. O cinske vlade, ktera jej z toho obvinila, rika, ze siri lzi a nutí následovníky aby je necetli.


A jak se vlastne stane, ze rozume myslici clovek zacne FG vubec delat? Je ustavice presvedcovan, ze k tomu, aby to vsechno spravne fungovalo, musi tomu verit a musi se tim ridit - ne to kritizovat. Jakmile tohle clovek zkusi, tak je konec. Vsechno jeho texty jsou manipulativne napsany, ve spojeni s meditacemi a cvicenimi a nutnosti neustale jeho texty cist zacne byt zmanipulovan a leader jej ma v moci. Zacne taky diky tomu videt zvlastni veci, presne ty, o kterych se mluvi v knizce - dokonce sem u o nich zda. Tim tomu jeste vic uveri. Ve skupine vice lidi, kde kazdy ma podobne zkusenosti, tento efekt jeste vice narusta. Je tim dosazen masivni placebo efekt, ktery muze mit i vliv na pseudovyleceni nejakych nemoci. Ve skupine, kde mnoho lidi rika, z ceho se vylecili, je tento placebo efekt jeste vic posilen. Pridejte ruzna straseni leadrem o "venkovnim svete" a podporovani jejich samolibosti a masovy uspech FG je zarucen... a tohle, co jsem napsal, bylo jen pro ilustraci.

Sam za sebe oznacuji FG za velice nebezpecnou vec vyuzivajici neznalost, nepripravenost a blbost lidi.
jurass
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 06. pro, 2013 0:19

Re: FALUN GONG

Příspěvekod Bhíma » stř 12. úno, 2014 20:44

Zdravím všechny já jsem praktikující Falun Gongu 10 let.
Nemůžu uvěřit co tu všechno čtu.

GeorgeLD:
Nechápu jak můžeš zavrhnout kultivační metodu, kterou jsi tak nadšeně po internetu nabízel jako to nejlepší a vyvracel jsi odlišné názory jiných na tuto kultivační praxi. Takže v té době si nebyl úplně při smyslech? Dávaš tady nějaké odkazy vyjádření ČKS (čínské komunistické strany), které jsou plné lži. Vždyť tito lidé nic jiného než lež neznají. Co by jste taky chtěli po lidech, kteří mučí a znásilňují praktikující Falun Gongu a odebírají jim orgány. A nepronásledují jenom praktikující FG, ale i křesťany a jiné menšiny na území Číny. Přečtěte si Devět komentářů co ČKS během padesáti let způsobila číňanům za utrpení a jaké metody k tomu používala. Všechno co ČKS řekne je lež. Nechápu jak se o jejich tvrzení můžeš opírat.

Rozhodně se nejedná o sektu a v tom článku kde odkazuješ, nikde Mistr Li Hongzhi neříká, že Falun Gong je sekta. Znaky sekty tak jak to já chápu, ne jak to chápe nějaká moderní definice, jsou takové, že v sektě členové musí platit guru nějaké pravidelné poplatky, případně na něho přepsat majetek. Dále musí pořádat obřady jako se klanět guru atd. Dále když chce stoupenec od sekty odejít, není to tak snadné protože mu členové vyhrožují, že když odejde, tak mu nějak ublíží. Kdežto Falun Gong je úplný opak. Členové Falun Gongu nemusí na Mistra přepisovat majetek, nebo mu pravidelně platit členské poplatky. Učení se dokonce šíří zdarma tak, že si můžete přes webové stránky Falun Gongu stáhnout knihy zdarma, nebo navštívit cvičební místa kde si můžete zdarma zacvičit. Nemusíme se Mistru klanět a dělat nějaké povrchní obřady, protože jak on sám říká ,,k čemu by mi bylo vaše klanění, když by jste neměli srdce se kultivovat?,, Pokud chce praktikující Falun Gongu přestat kultivovat, stačí nepřijít na cvičební místo. Nikdo vás nebude nutit opět přijít, protože kultivujete sebe a ne třeba mě.

Jak mluvíš o tom, že Mistr mluví o mimozemšťanech, o Davidu Coperfieldovi a o své osobnosti, tak o všech těchto věcech mluví ve svých starších článcích. Kdybys je četl, tak bys to věděl. Takže není pravda, že jsou tyto věci cenzurované. My nejsme jako ta ČKS, která musí pod svými ohavnými činy zakrývat pravdu a všechno cenzurovat. Co jsi tím vlastně myslel mystifikace vlastní osobnosti Mistra? Když se ho reportérka zeptala: Kdo jste? Odpověděl: Představte si mě jako člověka. Nechci o sobě mluvit na vysokých úrovních. Co jsi čekal, že řekne? Myslíš, že řekne, že je bůh. Nebylo by to povyšovaní a rouhání se? A nechytli by se toho lidé, aby se tomu vysmáli?

To co říkáš, že Mistr straší koncem světa, tak to taky není úplně pravda. Tak jak to já chápu, tak vesmír je v poslední fázi existence, protože nic netrvá věčně, i když existence některých bytostí může být tak vleklá, že se jako věčnost může zdát. Princip toho je ten, že starý svět i vesmír zanikne a vznikne nový, mladý, dokonalejší. Všechno to proběhne v řádu věcí na duchovní úrovní. Není to apokalypsa jak si představují lidé, že hoří budovy, lidé panikaří, obrovské potopy atd.

Mistrovi články jsem přečetl několikrát a nikde neříká: ,, jsem tisíckrát vyšší než buddha,, nebo ,,jsem vyšší než Ježíš,, Můžeš sem dát úryvek z nějaké jeho knihy, nebo článků, kde to říká? Mistr říká, že Ježíš je nádherný a že je na úrovní tathagáty, stejně tak buddha.

Skutečně používáme Shen Yun a Velkou Epochu k propagaci Falun Gongu. Jsou to naše způsoby jak toto učení šířit. Shen Yun, ale také slouží, aby lidem zpřístupnil pravou čínskou kulturu a Velká Epocha slouží také k tomu, aby se poukázalo na porušovaní práv v Číně a pronásledovaní praktikujicích Falun Gongu ČKS.

Píšeš o tom, že jsi viděl nějaké věci (nejspíš třetím okem) a pak řekneš, že sám tomu nevěříš. Neklameš sám sebe? A s tím placebo efektem jak ty říkáš, kdy se někteří lidé dostali pomocí Falun Gongu např. z rakoviny, tuberkulózy aj. tak to je úplně směšné. I kdyby to byl placebo efekt, tak nebyl pacient vyléčen? Takže to funguje, nebo ne? Já, ale vím, že to placebo efekt není.

Řekl bych, že jsi úplně sešel z cesty. Píšeš v jiných diskuzích něco o posednutí zvířetem, ale řekl bych, že jsi sám posednutý. Když to nechceš praktikovat, tak to nepraktikuj. Nikdo tě nenutí, ale nekritizuj Falun Gong a neodvracej lidi od učení, které jim může přinést velký prospěch. Falun Gong se dá praktikovat i o samotě, pokud by se někdo nechtěl svazovat společenstvím praktikujících. Tak to třeba praktikuji já, osamotě.
Navrhuji podívat se na šesti minutové video aby jste si na to udělali vlastní názor: http://www.falungong.cz/
Bhíma
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 12. úno, 2014 20:32

Re: FALUN GONG

Příspěvekod jurass » stř 26. úno, 2014 4:04

No čekal jsem, až se tu objeví nějaká takováto perlička. Tak já ještě zareaguji, ikdyž je těžké diskutovat s někým, komu šplouchá na maják. (vlastní zkušenost, bohužel)

Nechce se mi celý tvůj příspěvek rozplétat, takže jen pár reakcí. Jo a nareaguji úplně na tebe, spíše chci ať je to srozumitelné těm, co to budou číst.

Takže předně, po mé vlastní zkušenosti a po informacích, které jsem nastudoval, považuji Li Hongzhiho, leadra Falun Gongu, za obyčejného podvodníka, který prostě toto všechno začal kvůli penězům. (viz linky v příspěvku výše)

Takže v té době si nebyl úplně při smyslech? Dávaš tady nějaké odkazy vyjádření ČKS (čínské komunistické strany), které jsou plné lži.

Ano, v té době jsem nebyl úplně při smyslech, neboť jsem byl zmanipulovaný leadrem FG. Bylo to v mých 17ti letech, kdy jsem se jen zajímal o buddhismus a dostal se, bohužel, k Falun Gongu. Vyjádření Čínské vlády, o které tvrdíš, že jsou plné lží, ale přitom jsi se na ně nikdy ani nepodíval (Li Hongzhi totiž straší všmožnými důvody, aby je učedníci nečetli), jsou velmi dobře oragnizované (viz web výše) a kromě faktických údajů o Li Hongzhim obsahují spoustu článků o Falun Gongu pocházejících od bývalých praktikujícícíh. (typický následovník FG si ale stejně myslí, že byly napsány pod tlakem). Kdybych si je přečetl už dříve a nedal na ty nesmysly z FG, mohl jsem si celou tuto patálii ušetřit. Kromě vyjádření Čínské vlády je Falun Gong označován za sektu také odborníky na kulty z USA. (viz web výše)

Jak mluvíš o tom, že Mistr mluví o mimozemšťanech, o Davidu Coperfieldovi a o své osobnosti, tak o všech těchto věcech mluví ve svých starších článcích. Kdybys je četl, tak bys to věděl.

Li hongzhi ve své publikaci "Falun Gong", která byla jedna z prvních (ne-li první) a byla vydaná okolo roku 1994, přesvědčuje čtenáře, že David Copperfield umí levitovat - v Číně měl totiž v té době vystoupení, jak prochází Čínskou zdí. Pakliže je k tomu ještě co říct, tak na internetu je dnes volně k dohledání autor triku i postup. Jenže toto obyčejní Číňani v době začátku šíření FG nemohli vědět ani nějak dohledat, proto zřejmě Li Hongzhimu nepřišlo až tak špatné tuto fantasmagorii šířit.

Není to apokalypsa jak si představují lidé, že hoří budovy, lidé panikaří, obrovské potopy atd.

Jedna z vícero básní Li Hongzhiho, které musí jeho následovníci číct:
„Jeseň ešte nekončí a jar už nastúpi V čo človek neverí, všetko prichodí Nebesá sa prudko otvárajú, Zem horí Zlo sa skrýva, utekajú ľudia skazení Gong sa rúti dnu, duchovia vyjú a kvília Učeníci Dafa vystupujú do deviateho nebai Nebo a zem pod kontrolou, napravené Tao ľudského sveta „

Mistrovi články jsem přečetl několikrát a nikde neříká: ,, jsem tisíckrát vyšší než buddha,, nebo ,,jsem vyšší než Ježíš,, Můžeš sem dát úryvek z nějaké jeho knihy, nebo článků, kde to říká? Mistr říká, že Ježíš je nádherný a že je na úrovní tathagáty, stejně tak buddha.

Li Hongzhi postupně vylíčil představu světa s určitým řádem, jak by se na ní měl dívat jeho správný učedník. Různé mytologické bytosti, jako jsou buddhové, do tohoto světa umístil. Sebe pak, a to je již fakt, označil za stvořitele tohoto světa. Tvá odpověď, že Li Hongzhi nikde netvrdil, že je výše než buddha, Ježíš nebo křesťanký bůh, je proto vyhýbavá (stejně jako jednání leadra FG). Li Hongzhi se totiž průběžně ozačuje za všechno možné nepřímo, čímž klame a zavádí čtenáře a jak to jeho učedníci přebírají lze vidět v příspěvku na který reaguji, neboť to pak jeho učedníci používají také.
Pár úryvků zde dám s radostí:


Řekl bych, že jsi úplně sešel z cesty. Píšeš tady něco o posednutí zvířetem, ale řekl bych, že jsi sám posednutý. Když to nechceš praktikovat, tak to nepraktikuj. Nikdo tě nenutí, ale nekritizuj Falun Gong a neodvracej lidi od učení, které jim může přinést velký prospěch.

Tady jsi mě opravdu rozesmál. Zaprvé neříkej, že mě nikdo nenutí (respektive nenutil), není to pravda. Ledaže bys nepovažoval konání v důsledku zmanipulování za nucení. K posednutí zvířetem, to je no comment. Typická věc, kteoru Li Hongzhi píše ve svých prvních dvou knihách a to proto, aby jeho následovníci nedělali jiný qigong, protože by je mohlo posednout zvíře.
Pro nezainteresované: jsem zde "nařčen" že jsem sešel z cesty, protože toho se typický následovník FG bojí - Li Hongzhi jim totiž průběžně vytvořil škaredý obrázek toho, co se stane, když sejdou z cesty, když přestanou praktikovat nebo NEDEJBOŽE když by snad měli něco proti němu nebo proti FG.
Zde bych rád na závěr navázal: nejhorší co se může podle Li Hongziho člověku přihodit je, když by měl něco proti FG. Čeká ho opravdu hrozivý osud. Já jsem tedy na tom podle Faluňáku tedy dost špatně. Malý úryvek:
„Někteří lidé říkají: „Až zemřu, bude po všech zlých věcech, co jsem udělal, veta.“ ... Avšak tento „konec“ není skutečným koncem: jste uvrženi někam, kde je to strašně špinavé – nejšpinavější místo ve vesmíru. Bohové všichni říkají , že lidský chrchel je ta nejšpinavější věc. Vy budete vhozeni do hrnce s chrchly. … Povězte, jaký to asi musí být pocit! Zůstane tam navždy a nikdy nebude schopen odejít. … Šákjamuni o tom nehovořil do takové míry. Mluvil pouze o Peklu a zmínil osmnáct úrovní Pekla. … Někdy říkám, že ani osmnáct úrovní Pekla nestačí k tomu, aby vyrovnala člověkův hřích za poškozování Velkého Zákona. Právě jsem vám řekl o něčem hrozivém!“

Možná těm co to čtou přijde směšné, že tomu někdo vůbec může věřit, ale k tomu aby se tak stalo vede postupná cesta a skutečně to možné je. Za mě osobně je Li Hongzhi ten největší podvodník a lump, na kterého jsem v životě narazil, protože ikdyž vás někdo připraví o peníze a jste na mizině, tak tenhle člověk vás připraví o svou vůli a to je děs.
jurass
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 06. pro, 2013 0:19

Re: FALUN GONG

Příspěvekod Jian » stř 26. úno, 2014 11:38

Bhima: ja teda o FL nejak moc nevim, ale zaujalo me co tu tvrdis o FL v souvislosti s rakovinou, o ktere toho naopak vim docela hodne (na nekolika onkologickych projektech jsem pracoval). A muzu te ujistit, ze jsi mimo. Navic pokud to takto nekdo nekde verejne prezentuje ("praktikovani FL vas muze vylecit z rakoviny"), tak je to i potencialne nebezpecne, nebot bohuzel plati, ze tonouci se stebla chyta. Co se tyce placebo efektu, tak proti tomu nic nenamitam, ovsem ty tu presvedcene tvrdis, ze VIS ze o placebo efekt nejde, coz uz je trochu silna kava. Svete div se, v normalnim svete to funguje tak, ze se napred musi delat ruzne studie, testy atd. a az na teprve na zaklade jejich vysledku lze pripadne podobny zaver ucinit. Tak jak to prezentujes ty, to je mnohem spis fanatismus.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Re: FALUN GONG

Příspěvekod Bhíma » úte 04. bře, 2014 15:16

Jurass:
Dobře. Nebudu ti něco rozmlouvat, když už jsi o své pravdě přesvědčen.

Já si myslím, že jsem dost inteligentní člověk na to, aby jsem poznal šarlatána (a to už jsem se s některými setkal).
Falun Gong praktikuji 10 let. Nemůžu prostě přijmout fakt, že Mistr Li Hongzhi je podvodník. Ne proto, že by to podkopalo to, v co jsem doposud deset let věřil, ale proto, že všechny ty rozsáhlé informace o vesmíru, nebi, smyslu života, kultivaci aj., které podává svým žákům si nemohl jen tak vymyslet, nebo vycucat z prstu a mluvit o tom hodiny. Je v tom příliš mnoho informací, inteligence a moudrosti a proto nevěřím, že je to šarlatán.

Není pravda, že nemůžeš říct svůj názor, nebo pochopení. Na to přece píšeme články do rubriky sdílení zkušenosti, kde můžeš říct svůj názor jak věci chápeš. To že ti nějaký praktikující řekne, že je to blbost, tak to je zas jeho pochopení. Proč ti tolik záleží na tom co si o tobě myslí jiní praktikující, kteří mají taky své chyby a nedostatky a kteří se taky jako ty kultivují?

Musím přiznat, že někteří praktikující jsou trochu divní, ale to je způsobeno různými povahami a také tím, že příjímáme každého kdo má srdce se kultivovat. Můžou to být lidé s pochmurnou minulostí, labilní osobnosti, lidé, kteří si musí něco dokazovat, nebo si na jiných posilovat sebevědomí. Na druhé straně FG praktikují i intelektuálové, studenti, herci zpěváci aj. Potkal jsem spoustu spolu praktikujících, kteří jsou úplně v pohodě a potkal jsem i takové, kteří úplně v pohodě nejsou. Záleží na tobě s kým se chceš bavit. Když se tě nějaký spolu praktikující, který ti není sympatický na něco zeptá, tak mu přece nemusíš odpovídat.

Mistr říká, že praktikující má jít svou vlastní cestou, takže záleží jen na tobě, jakou cestou se vydáš a z jakého úhlu budeš toto učení chápat.

Jenom by jsem se tě chtěl ještě na něco zeptat. Proč jsi prostě neodešel od FG bez toho, aby jsi toto učení pomlouval na internetu? Máš pocit, že toto učení je pro lidi tak nebezpečné, že máš potřebu lidi před ním varovat, případně zachránit?
Bhíma
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 12. úno, 2014 20:32

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron